להזמנת מדביר מקצועי

הדברה לעסקים

תוכן עניינים

אם אתה בעל עסק, סביר להניח שאתה מחליט החלטות אשר גורליות לעתיד החברה. בניית תכנית אסטרטגית, עבודה מול לקוחות, מודל הכנסות ושיתופי פעולה בינלאומיים אלו רק חלק מההחלטות שבעל עסק מקבל. ואם מישהו היה אומר לך, שגם העסקת חברת הדברה מקצועית זוהי החלטה גורלית עבור החברה? כן, מה ששמעת. פנייה למומחים שיטפלו בהדברה באופן מקצועי תסייע לשמור על המוניטין הטוב של הארגון ולעזור לספק סביבה בטוחה ובריאה לכל העובדים. מאידך, ללא הסתמכות על בעל מקצוע, עלולה החברה לסבול מהתפשטות מזיקים מה שיסב לה נזק כלכלי רב.

בגלל סיבות אלו, כיום יש לרוב בעלי העסקים חוזה קבוע עם חברת הדברה כלשהי. במקום להתלבט אם לקרוא למדביר כאשר אתה חושד שיש מתקפת מזיקים בעסק, עם חוזה הדברה קבוע אתה יכול להיות בטוח שאתה מוגן סביב השעון לאורך כל ימות השנה מהבעיות שהמזיקים עלולים לגרום.

 

אילו סוגי עסקים זקוקים לחוזה הדברה לעסקים?

קל להבין מדוע חוזי הדברה מקצועיים נפוצים קודם כל בקרב חברות מזון. מזיקים רבים מחסלים מזון וגם נושאים עמם מחלות מסוכנות, כך שאין לתאר מצב שחברה תסכן את בריאות הציבור ותאפשר למזיקים גישה לתוצר שלה. הנזק הכלכלי שהמזיקים יעשו לבית העסק הוא גדול בעשרות מונים מהוצאה קבועה על חברת הדברה.

יחד עם זאת, חוזה הדברה רלוונטי לא רק לחברות מזון אלא לכל חברה אשר יושבת בסביבת עבודה מוגדרת. כל בניין בקרבת אתר בנייה, מקור מים, או שיש בו חדרי אחסון עם מזון או אספקה אחרת – פוטנציאלי עבור מזיקים. גם חברות אשר באות במגע עם מזון (גם אם הן לא סוחרות בו בעצמן) כמו בתי מלון, פאבים, צימרים ובתי חולים, פגיעות גם הן להופעת מזיקים.

 

הגנה על המוניטין של בית העסק

הדברה היא מאמץ מתמשך, אך שווה את זה. בבתי עסק מסוימים זה קשה ואף בלתי אפשרי להתאושש לאחר שהתפשטו החדשות כי יש התפרצות מזיקים בחברה. בית עסק בתחום המזון שיוכר כאחד שחווה התפשטות מזיקים, יקבל אות קין להרבה מאוד שנים.

גם לאחר שההדברה בוצעה והמזיקים הושמדו, בעידן המידע והרשתות החברתיות חדשות רעות מתפשטות מהר ובלתי ניתן לעצור אותן, במיוחד אם בית העסק מתבסס על ביקורות און-ליין (פורומים וקהילות למשל). הפגיעה הכלכלית לבית העסק עלולה להיות קשה ביותר, ולעיתים אף לגרור ביקור של נציג ממשרד הבריאות שיסתיים במתן קנס גבוה. לכן, חוזה הדברה לעסקים הוא הכרחי להמשך תחיית העסק. רק עבודה צמודה עם חברת הדברה תבטיח לא רק עסק נקי ממזיקים אלא גם שהמוניטין של בית העסק לא יפגע.

 

הדברה לעסקים: עמידה מול רשויות החוק

לחוזה הדברה קבוע יש יתרונות עסקיים רבים. מלבד הגנה על המוניטין של בית העסק, הוא גורם לעסק לעמוד בכל תקנות הבריאות והבטיחות הקשורות למזיקים. הרשויות נוהגות לחפש בתי עסק שלא עומדים בתקנים, ואם הן מוצאות עסק שלא שומר על סביבה נקייה ממזיקים התוצאה היא קנסות גבוהים במיוחד.

בנוסף, לרשויות יש גם את המנדט לסגור זמנית את המקום במידה וישנה התפשטות מזיקים, מה שיגרום לנזק כלכלי אדיר. בחוזה ההדברה מתחייבת חברת ההדברה לוודא שבית העסק מקיים את כל התקנות הנוגעות למזיקים באמצעות ביקורות תכופות וסדירות ובכך למנוע עוגמת נפש.

 

חסכון בכאב ראש

אם אתה מאוהבי הסיכון, סביר להניח שתעדיף לקרוא לחברת הדברה בכל פעם שיש בכך צורך. הדבר עלול להוות בעיה בגלל כמה סיבות. ראשית, כנראה שלא תדע בדיוק מתי צריך לקרוא למדביר. מרבית הפעמים שעין לא מקצועית מזהה מזיק זה כנראה מאוחר מדי.

רק חברת הדברה באמצעות ביקורות תכופות תדע לזהות תחילתה של התפשטות מזיקים מסיבית. שנית, לאחר שכבר ישנה התפשטות, מחיר ההדברה וחיסול המזיקים יעלה יותר מאשר כמה ביקורות תכופות. שלישית, רק בגלל החשש וכאב הראש מפני נציגים של הרשויות, כדאי להיות בטוחים ולעבוד עם חברת הדברה באופן קבוע.

בסיכומו של דבר, אם בבעלותך בית עסק מתפקד ומצליח, יש לך יותר מדי מה להפסיד בכך שתוותרו על חוזה הדברה קבוע. על מנת לשמור על המוניטין של בית העסק, בטחון העובדים ובריאותם וגם על השקט שלכם – כדאי לסגור עם חברת הדברה על חוזה עסקי קבוע.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא