הדברת יתוש הנמר האסייתי

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

יתושים עלולים לגרום להדבקה של מחלות רבות ואף אקזוטיות: מלריה, קדחת, זיקה. ובדיוק מסיבות אלו, הדברת יתוש הנמר האסייתי צברה תאוצה בשנים האחרונות.

יתוש הנמר האסייתי הוא יליד דרום מזרח אסיה (ומכאן שמו) אך הוא הגיע לא מזמן לים התיכון דרך החופים ומאז התבסס במדינות רבות באזור וביניהן ספרד, צרפת, איטליה, יוון ואפילו בישראל.

הדברת יתוש הנמר האסייתי עושים איתנו!

סוף לעקיצות ולגירודים - עם קסם הדברות פותרים את הבעיה מהשורש ולצמיתות!

✔️ מתמחים בהדברת יתוש הנמר האסייתי גם בשטחים פתוחים

✔️ שירות עד בית הלקוח בפריסה ארצית רחבה
✔️ צוות מדבירים מוסמך לשירותכם כולל ייעוץ ראשוני ללא עלות
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
✔️ מתמחים בכל סוגי היתושים הנפוצים
✔️ כתב אחריות על העבודה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

יתוש הנמר האסייתי הוא לא רק שונה להפליא מבחינת המראה שלו ליתוש הקלאסי והמוכר, הוא גם אגרסיבי ומסוכן ממנו בהרבה. יתרה מכך, בשל היותו באופן יחסי "חדש" בנוף הישראלי הרבה מאוד אנשי מקצוע לא מכירים אותו מספיק ואת "המטען" שהוא מביא איתו!

בקסם הדברות מכירים את הייצור הקטן ומנוסים בהדברתו! אנו מספקים מענה הכולל גם טיפול מונע לאורך זמן כך שתוכלו לנהל חיים תקינים.

 

הדברת יתוש הנמר האסייתי - המדריך כיצד להיפטר מן הייצור הטורדני

הדברת יתוש הנמר האסייתי - כיצד לזהות את יתוש הנמר?

קל יחסית לזהות את יתוש הנמר. הוא נקרא כך בשל הפסים השחורים – לבנים על גופו ורגליו. גודלו גדול יותר מהיתוש הרגיל והוא יכול להגיע אפילו עד ל – 10 מ״מ, בהתאם לתקופה בשנה ולתזונה שלו. כמו הרבה יתושים, גם יתוש הנמר אוהב מים ותמצאו אותו לצד מים סטטיים מה שעוזר לו להזדווג ולהתרבות.

בדומה לשאר חברי משפחת היתושים, הזמן שבו יתוש הנמר פעיל יותר זה במהלך הקיץ או ליתר דיוק בין מאי לאוקטובר.

נראה כי יש אנשים מסוימים אשר מסוגלים למשוך אליהם יתושי נמר יותר מאחרים, אך ישנם מספר דברים שניתן לעשות כדי למנוע או להפחית את מספר העקיצות מהיתוש.

 

מהן עקיצות יתוש הנמר?

החדשות הרעות הן שעקיצה של יתוש נמר היא לא רק מזיקה ומסוכנת יותר מעקיצתו של יתוש רגיל, אלא גם מכאיבה בהרבה. העקיצה עלולה לגרום לנפיחות קשה, צלקת ובמקרים מסוימים (אם כי לא מאוד נדירים) גם לזיהום אשר עלול להוביל לפינוי לבית חולים.

מה שמעניין הוא, זה שיתוש הנמר הזכר הוא כלל ולא עוקץ, הנקבה היא האלימה מבין השניים. גופה של הנקבה הוא מוארך יותר ולכן קל לזהותה.

היא עוקצת ושואבת את דם הנעקץ, וזה משמש לייצור ביצים. ומה עושים היתושים הזכרים? מעדיפים לא להיות חלק מאירוע הנשיכות ובמקום זה לאכול צוף.

בגלל שהנקבה ניזונה מדם חי, מחזור החיים שלה הוא כחודש בעוד ששל יתוש זכר הוא שבוע בלבד.

 

הדברת יתוש הנמר האסייתי - כיצד ניתן להימנע מעקיצת יתוש הנמר?

1. לבש בגדים בהירים

אחד הטיפים המוצלחים בעניין הוא ללבוש בגדים לבנים ובכללי בהירים. יתושים נוטים להימשך לבגדים כהים כמו שחור וכחול כהה.

הסיבה לכך היא שבמהלך הזמן הפעיל ביותר שלהם ביום, שעות בין הערביים, בגדים כהים מספקים להם ניגודיות בצבעים וכך הם נמשכים אליהם מיד. בגדים בהירים לעומת זאת, לא גורמים ליתוש להימשך אליהם. חשוב לזכור שבגדים בהירים עלולים למשוך חרקים אחרים כגון צרעות, לכן היזהרו גם מזה.

 

2. השתמש בדוחה יתושים

דוחה יתושים נתפס כדרך המהירה והיעילה יותר למנוע מיתושים להגיע לאזור.

ישנם מגוון מוצרים ומותגים בשוק שהם יעילים במיוחד אך חשוב לזכור – מרבית היעילות שלהם נובעת מחומר הדברה כימי במיוחד בשם DEET.

חומר זה הוא רעיל כאשר משתמשים בו בכמויות גדולות כך שצריך להיזהר. הכמות האידיאלית לחומר זה במוצר נעה בין 15% ל- 30%.

כמות מעבר לכך עלולה לגרום לגירוי בעור ולתופעות לוואי לא רצויות. לכן, הקפידו לקרוא את התווית כדי לדעת בדיוק מה אחוז ה- DEET במוצר שקניתם ובכלל כדי לדעת איך להשתמש במוצר באופן הנכון.

 

3. הימנע מלהיות פעיל בין השקיעה ועד הזריחה

רוב היתושים, כולל יתושי הנמר, פעילים במיוחד עם רדת החשיכה. הסיבה לכך היא שבשעות אלה הטמפרטורות תמיד נמוכות יותר ויש פחות רוח. אם אתה רגיש במיוחד ליתושים בכלל וליתוש הנמר בפרט – כדאי לתכנן את היום שלך כך שתהיה כמה שפחות בחוץ בשעות החשיכה.

 

4. בחר בגדים בחכמה

יתושים נוהגים לעקוץ היכן שהאור חשוף. אחת הדרכים הקלות להילחם בכך היא ללבוש בגדים שמשאירים כמה שפחות אזורים חשופים בגוף מה שיפחית באופן דרמטי את הסיכוי לעקיצה.

חולצת שרוול ארוך למשל, תמנע מכם להיעקץ בזרוע. נכון, העונה החמה שבה היתושים פועלים לא מתאימה לבגדים ארוכים אבל אם תוכלו לפחות לפרק זמן מסוים ביום (שוב, רצוי בשעות החשיכה) להגן על עצמכם בכך שתפחיתו את כמויות העור החשוף – בהכרח יהיו לכם פחות עקיצות יתוש.

קחו בחשבון שיתוש הנמר נוהג להתעופף לו באזורים הנמוכים, משמע באזור הקרסוליים והרגליים. הקפידו שגם אזור זה יהיה מכוסה ואף מרוח בחומר דוחה יתושים.

 

5. השג רשת חרקים

רשת חרקים היא דרך מצוינת להתגונן מפני יתושים שיגיעו קרוב לגופכם ובכך למנוע עקיצות. בעונת הקיץ בלילה, כדאי לישון עם כילה וכך תוכלו ללכת לישון ללא דאגות בידיעה שלא תתעוררו בבוקר עם עקיצות מגרדות. כילה זה דבר מקובל גם בשינה תחת הכוכבים או בבתי מלון במדינות הסובלות מיתושים באופן מיוחד.

 

מהי הדרך היעילה ביותר להדברת יתוש הנמר האסייתי?

כמו כל חרק, מזיק או יתוש, הדרך הכי טובה להיפטר ממנו זה באמצעות הדברה. אם יתושי הנמר הגיעו לביתך והתפשטו לכל עבר, אין מנוס מפתרון באמצעות הדברה.

מדביר מקצועי יידע לתת לכם מענה ולהתאים עבורכם את חומר ההדברה המתאים ביותר וגם את היקף ההדברה.

חשוב לציין, שחומרי הדברה רבים הם יעילים מאוד בגלל אחוז הרעלים הגבוה בהם.

כיום בשוק קיימים חומרים טבעיים איתם ניתן להפחית את הסכנה אך לא לפגוע ביעילות ההדברה. ייעוץ עם מדביר מקצועי ייתן לכם את כל המידע הנחוץ גם בנושא זה. אנחנו בקסם הדברות מספקים מגוון שירותי הדברה במגוון אזורים בארץ - החל מהדברה בכוכב יאיר ועד להדברה בכפר קאסם או טייבה - קסם הדברות יספקו לכם את השירות האיכותי ביותר ללא תחרות.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת יתוש הנמר האסייתי
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן