להזמנת מדביר מקצועי

הדברת מקקים ונמלים

הדברת מקקים ונמלים
הדברת מקקים ונמלים

 

הדברת מקקים ונמלים הם שניים מהמזיקים הנפוצים ביותר בארץ, כולנו נתקלנו בהם בעבר בביתנו, וכולנו מקווים שזה לא יחזור בשנית.

הדברת מקקים ונמלים? עם קסם הדברות שמים סוף למקקים ולנמלים לצמיתות!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ הדברה מקצועית למקקים ולנמלים בפריסה ארצית עד בית הלקוח.
✔️ צוות מדבירים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.📜
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️אפשרות לתחזוקה קבועה במחיר אחיד.
✔️ בעלי כל סוגי הרישיונות.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

אבל כמה אתם באמת יודעים על המזיקים הללו ועל איך ניתן למנוע את הגעתם? המשיכו לקרוא ולמדו הכל אודות המזיקים ואיך ניתן לסלק אותם מהבית שלכם.

 

הדברת מקקים ונמלים – סקירה

מקקים עלולים לזהם מזון ומשטחים, להרוס בד ונייר, להעביר מחלות, לגרום לאלרגיות ולהשאיר ריחות רעים בכל מקום בו הם מסתובבים.

הם מעדיפים מקומות לחים וחשוכים, ולעתים קרובות נמצאים בתוך קירות, מאחורי מכשירי חשמל ביתיים ובארונות. מקקים משגשגים בתנאים חמים ולחים ויתייבשו אם הסביבה יבשה מדי.

עם זאת, הם יכולים לשרוד בתנאים קיצוניים לפרקי זמן קצרים – הם יכולים לשרוד חודשים ללא אוכל ועד 4 שבועות ללא מים. זה מקשה מאוד על להיפטר מהם. 

 

סיכונים בריאותיים – מקקים

מקקים עלולים להעביר מחלות כמו דיזנטריה וסלמונלה, ולגרום לשלשול. גם הרגלי האכילה שלהם חושפים בני אדם למחלות מסוכנות.

ג'וקים יכולים לאכול מגוון של מאכלים, החל מצואת בעלי חיים ועד לאוכל טרי המיועד לאכילת בני אדם. אם מקקים מזהמים את האוכל שלך או את המשטחים שבהם אתה משתמש, אתה עלול לחלות.

 

מניעת מקקים

הצעדים הבאים לשליטה על המקקים בביתך יעילים בשיבוש מחזור החיים שלהם והריגת מקקים קיימים כאשר הם מיושמים יחד.

ההנחיות שלהלן משמשות גם אמצעי מניעה מצוינים שיכולים למנוע את הגעת המקק מראש. 

 

  1. חיפוש אחר מקומות מסתור 

חפש מקומות מסתור של מקקים במקומות חמים, חשוכים וצמודים למקורות אוכל ומים באמצעות פנס ומראה. כדאי להניח מלכודות דביקות במקומות בהם אתה חושד כי עלולים להימצא מקקים.

מלכודות אלה לא ימשכו את המקקים, אך יאפשרו לכם לקבוע אם הם נמצאים בבית, והיכן בדיוק. יש להציב את מלכודות דביקות בפינות הרצפות והקירות, ובאזורים בעלי פוטנציאל לתנועה גבוהה של מקקים.

בדוק בזהירות מכשירי חשמל ורהיטים גדולים או פריטים שנמצאים במחסן, וודא כי אין בהם ביצים של מקקים. 

 

  1. ניקיון הבית

אם יש לך נגיעות, הסר את מקורות המזון על ידי ניקוי פירורים מהרצפה, בסדקים ובנקיקים או על דלפקים. נגב נזילות ושטוף כלים מלוכלכים בהקדם האפשרי, ודאג לשמור אוכל בכלי אטום או במקרר.

סגור את פח הזבל הביתי באמצעות מכסה, ודאג לרוקן אותו לעתים קרובות.

שאב בשואב אבק באופן קבוע בסדקים ברחבי הבית בכדי להסיר מקורות מזון כלשהם, כמו גם ביצי מקקים או גללים, מכיוון שהצואה שלהם מכילה פרומונים שמושכים מקקים אחרים.

שאיבת אבק תכופה גם תורמת מאוד במניעת אלרגיות למקקים.

 

  1. הסרת מקומות מסתור ונקודות כניסה לבית

הסרת מקומות מסתור של מקקים ונקודות כניסה תבריח את המקקים ותמנע נגיעות עתידיות. בתוך הבית יש לאטום סדקים במקומות חשוכים כמו ארונות, לתקן נזילות מים ולמנוע לחות ממקומות בהם המקקים עלולים לזחול או באזורים חשוכים אחרים, על ידי הגברת האוורור.

אטום דלתות ומרווחים סביב חלונות. היפטר מבלאגן מיותר ברחבי הבית, במיוחד ערימות של עיתונים, קרטון או סמרטוטים.

בחוץ, הסר ערימות עץ וזבל כדי למזער בתי גידול לחים פוטנציאליים, ודאג לקצוץ שיחים וענפים כדי להגביר את האור והאוורור.

 

נמלים – בקצרה

באופן קולקטיבי, נמלים נחשבות למועילות עבור הסביבה שלנו. סוגי נמלים רבים, כמו נמלי אש, הם טורפים ואוכלי כל, ולמעשה מפחיתים את רמות האוכלוסייה של מזיקים אחרים של חרקים ופרוקי רגליים כמו קרציות, זחלים וחיפושיות.

עם זאת, ישנם מיני נמלים שנחשבים למזיקים בגלל הימצאותם באזורים ביתיים ויכולתם לנשוך ולעקוץ. נמלים מעטות גורמות נזק לצמחים בטבע או בגינה, ורק מספר מינים הם מזיקים בבית ובסביבתו. 

 

הנמלים כמזיק

נמלים גורמות לבעיות בעיקר כאשר הן מתמקמות בבניינים למטרה לחפש אחר אוכל או מים, וכאשר הן בונות קנים בבניינים ובגנים. כאשר הן חיפוש אחר מזון, הן יכולות להימשך למגוון רחב של מוצרים כאשר מינים שונים מעדיפים סוגים שונים.

לרוב הן מעדיפות ממתקים, בשרים, שומנים או שמנים. הן גם מחפשות מים בתוך הבית בתקופות יבשות. כאשר נמצאים פריטים רצויים, הן יקראו לחבריהן לקן שיעזרו לאסוף את המזון ולהחזירו לקן.

במקרה כזה יכולות להופיע כמויות גדולות של נמלים בפרק זמן קצר מאוד.

נמלים יכולות להוות מטרד כאשר מנסים לשתול צמחים באמצעות זריעה ישירה. הנמלים העובדות יזללו את הזרעים שזה עתה נטעו, יעבירו אותם לקניהם ויגרמו לנביטה מופחתת.

יש נמלים הבונות קנים בקירות וביסודות הבית, או בתוך צמחים בעציצים, באזורים סגורים בשירותים ובכיורים.

כמעט בכל המקרים הקנים מוגבלים לחללים קיימים או בעץ רקוב ולעיתים נדירות הנמלים יבנו את קינן במבנים מוצקים.

לפיכך הם בדרך כלל לא יגרמו נזק מבני לבניינים אלא ינצלו את ההידרדרות הקיימת.

 

החיים במושבת הנמלים

נמלים הן חרקים חברתיים היוצרים מושבות קטנות עד גדולות. מושבה טיפוסית מכילה מלכת שמטילה ביצים, ועובדים בוגרים רבים. עובדים הם האוכלוסייה הגדולה ביותר בקן.

הם אחראים לבניית ותחזוקת הקן, להבאת המזון ושמירה על המלכה. כל העובדים הם ממין נקבה, אך הם סטריליים ואינם מטילים ביצים. מלכות וזכרים מכונפים נמצאים בקן לתקופה קצרה בלבד.

זמן קצר לאחר הופעתם הם עוזבים את הקן כדי להזדווג ולהקים קנים חדשים. מלכות בדרך כלל דומות לעובדים, ונבדלות בעיקר בגוף גדול יותר. 

 

הדברת מקקים ונמלים רק בצורה ייסודית

אנו בקסם הדברות מציעים מגוון פתרונות הדברות כנגד נמלים ומקקים. אנשי המקצוע שלנו הם מיומנים ואמינים, ויודעים לטפל במזיקים השונים בצורה המקצועית ביותר.

אם אתם חוששים כי קיימת בעיית נמלים או מקקים בביתכם, צרו איתנו קשר ונטפל בבעיה, כך שהמזיקים לא ישובו לביתכם. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים עכשיו!
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

כתבות בנושא