להזמנת מדביר מקצועי

הדברת נמלת האש

הדברת נמלת האש
הדברת נמלת האש

 

אנו רגילים לראות ביומיום נמלים רגילות, הן אינן מזיקות, רק עלולות להיות מעט מציקות ולהפריע לנו. איך תתפלאו לגלות שבמקרים אשר מופיעה נמלת האש מומלץ לקרוא למומחים להדברת נמלת האש!

הדברת נמלי אש של קסם הדברות פועלת ב- 2 מישורים: הדברה והרחקת נמלי אש וגם טיפול מונע לאורך זמן!

הדברת נמלת האש? עם קסם הדברות שימו סוף לנמלת האש לצמיתות!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ מגיעים עד בית הלקוח בפריסה ארצית רחבה.
✔️הדברה ירוקה ומאושרת על ידי המשרד להגנת הסביבה.📜
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ עובדים עם חברות תחזוקה וניקיון ומספקים מענה לועדי בתים.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

הן יותר קטנות, העקיצות שלהן כואבות ושורפות, וחשוב שנדע להיזהר מהן. נסביר כאן כל מה שצריך לדעת על נמלי אש וכיצד ניתן להיפטר מהן.

 

הדברת נמלת האש – איך נמלת האש נראית?

נמלי אש הן פולימורפיות, כלומר גודלן משתנה בהתאם לתפקידן במושבת הנמלים.

העובדים נעים בין גודל של 1.5 מ"מ ל- 6 מ"מ, בעוד שהמלכות הן בערך באורך של 6"מ. הראש והחזה שלהם אדומים צהבהבים והבטן שחורה. 

 

הרגלים והתנהגות

נמלי אש בונות תלוליות כמעט בכל סוג של אדמה, אך הן מעדיפות אזורים פתוחים ושטופי שמש כמו מרעה, פארקים, מדשאות, כרי דשא ושדות מעובדים.

התלוליות יכולות להגיע לגובה של 30 סנטימטר ולקוטר בין 30 ל- 60 סנטימטר, תלוי בסוג האדמה. 

לעתים קרובות התלוליות ממוקמות בתוך בולי עץ רקובים, ומסביב לגדמים ועצים. מושבות יכולות להתקיים גם בבניינים או מתחת להם.

תלוליות נמלי אש נראות בקלות בחצר ובצמוד לקירות החיצוניים של הבית, במיוחד כמה ימים לאחר גשם כבד.

כמו כן, אם אתה מבחין בנמלים בצבע חום-אדמדם בגדלים שונים בקבוצה גדולה, זה יכול להיות אינדיקציה לנוכחותן של נמלי אש. 

נמלת האש פולשת מדי פעם לבתים, מקננת מתחת לאמבטיות וסביב דודי שמש.

בדרך כלל הן מקבלות גישה לבית באמצעות פתחי יסוד ומערכות מיזוג אוויר. זהו אחד ממיני הנמלים המסוכנים ביותר עבור בני האדם, בשל יכולתו לעקוץ.

אנשים האלרגיים לעקיצות מדבורים וצרעות עלולים לסבול מתגובות חמורות לעוקץ של נמלת האש. נמלי אש משפיעות גם לרעה על חיות מחמד, בעלי חיים, כמו גם חיות בר, ועלולות לגרום נזק לחצרות, מערכות חשמל, כבישים מהירים, מסלולי שדה תעופה וכלים חקלאיים.

 

מחזור החיים של נמלת האש

מחזור החיים של נמלי האש דומה לזה של נמלים רגילות, כמו גם לשל דבורים וצרעות.

הוא מורכב מארבעה שלבים עיקריים: ביצה, זחל, גולם ובוגר. שלבי הביצה, הזחל והגולם מתרחשים בתוך הקן התת קרקעי ונראים לבני האדם רק כאשר הקנים מופרעים על ידי גורם חיצוני או כאשר העובדים מעבירים אותם למקום אחר.

הביצים כמעט קטנות מדי מכדי שניתן יהיה לראותן בעין ללא אמצעי מיוחד. הביצים בוקעות לזחלים אותם מאכילים העובדים.

ישנם ארבעה שבים לזחל. שלב הזחל הרביעי הוא חשוב במיוחד מכיוון שזה השלב היחיד שבו הוא מסוגל לבלוע אוכל מוצק.

ברגע שהזחלים מסיימים את צמיחתם, הם מתגלמים לגולם, שנראה כמו הצורה הבוגרת, אלא שרגליהם והמחושים שלהם צמודים לגוף. גלמים אלה הם לבנים בתחילה אך מתחילים להכהות ככל שהם מתבגרים. בתהליך ההשלה האחרון, הגולם הוא לבוגר.

רוב הזחלים מתפתחים להיות נמלים עובדות סטריליות, כולן נקבות וחסרות כנפיים. עם זאת, חלק מהזחלים במושבה מקבלים מזון נוסף במהלך התפתחותם והופכים לגדולים בהרבה מהזחלים המיועדים להפוך לעובדים. הזחלים הגדולים הללו יתפתחו להיות "המתרבים".

בחלק ממושבות נמלי האש יש רק מלכה אחת לכל קן והן נקראות מושבות מונוגניות. במושבות אחרות יכולות להיות מלכות רבות והן נקראות מושבות פוליגיניות.

מושבה פוליגינית עשויה להיות קשה יותר להסרה מכיוון שיש להרוג את כל המלכות כדי למנוע מהמושבה לשרוד. מושבות פוליגינות מתרחבות לעתים קרובות על ידי תהליך שבו חלק מהמלכות והעובדים מתחילים תל חדש בקרבת מקום.

 

שליטה בנמלי אש

בשל הביולוגיה המולדת שלהם, לעתים קרובות קשה לשלוט במזיק זה.

בדוק היטב את האדמה סביב שיחים ועצים אחר נוכחות נמלי אש. שים לב כי בדרך כלל נמלים מגיעות לאזורים חדשים באמצעות עציצים, כמו גם שיחים או עצים שהועברו ממקום למקום.

קשה מאוד למנוע ממין נמלים זה להתבסס בחצרך ללא שירות הדברה מקצועי. השירותים של קסם הדברות מספקים פתרונות ספציפיים עבור נמלי האש, ואנשי המקצוע שלנו בתחום ההדברה מאומנים היטב להתמודד עם כל בעיות המזיקים.

 

הסכנות בנמלי האש

העוקץ של נמלת האש הוא יכול להיות מסוכן עבור אנשים בחיות המחמד שלהם.

הארס שנכנס לעור גורם לתחושת צריבה, ממנה הגיע השם – נמלת אש. כל סוגי נמלי האש נעשים נסערים מאוד כאשר הקנים שלהם נמצאת תחת הפרעה חיצונית, ונעשים אגרסיביים במקרה כזה.

הם יכולים לטפס במהירות על האובייקט או האדם הגורם להפרעה ולהתחיל לעקוץ. נמלת אש אחת יכולה לנשוך ולעקוץ את הקורבן שוב ושוב.

הסימפטומים מתחילים כתחושת צריבה וגירוד ואחריה היווצרות שלפוחית לבנה, שלוקח לה מספר שבועות להיעלם. השלפוחיות עלולות להזדהם אם לא שומרים עליהן נקיות ועלולות להשאיר צלקות קבועות.

אחוז קטן מאוכלוסיית בני האדם אלרגי לעקיצות אלו.

אם אדם חווה כאבים בחזה, בחילות, סחרחורות או הלם, עליו לפנות לסיוע רפואי דחוף מיד לאחר אירוע העקיצה. אם אתה יודע שישנן נמלי אש בסביבת ביתך, הימנע ממצבי חירום רפואיים על ידי לימוד ילדים ומבקרים עליהם, והנחה אותם להתרחק מהן.

נמלי אש ניזונות כמעט מכל חומר צמחי, כולל חרקים אחרים, קרציות, עצים צעירים, שתילים, ניצני צמחים, פירות וזרעים.

בנוסף לעקיצות, נמלת האש גורמת לבעיות בגלל שהיא נוטה לבנות את הקנים שלה סביב עצים, צמחי חצר, צינורות ובקירות של מבנים. בניית מושבות עלולה להזיק לצמחים, מדשאות וגופי חשמל חיצוניים.

 

איך להיפטר מנמלי אש?

כפי שניתן לראות, נמלי אש הן לא מושא למשחק, לא פשוט להיפטר מהן ואתם עלולים להיפגע במהלך התהליך. לכן, ההמלצה שלנו היא לפנות אלינו בקסם הדברות.

אנו מיומנים בריסוס והדברה של כל סוגי המזיקים. נעשה זאת בצורה בטוחה, שאף אחד לא ייפגע במהלכה, ובסיומה ייעלמו נמלי האש מביתכם. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים עכשיו!
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

כתבות בנושא