הדברת עש הבגדים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת עש הבגדים
הדברת עש הבגדים

הדברת עש הבגדים? עם קסם הדברות מטפלים במקצועיות וביעילות בעש הבגדים כולל טיפול מונע!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ שירות מקיף ומקצועי בפריסה ארצית עד בית הלקוח.
✔️ הדברה ירוקה מקצועית ומתקדמת.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ שירות 24 שעות.
✔️מתמחים בכל סוגי העש.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

נגיעות של חרקים בביתך זה דבר שעשוי להיות מתסכל להתמודד איתו. לוקח זמן, כסף ומאמץ רב למגר כראוי את המזיקים.

אם בביתך יש נגיעות של עש הבגדים, נוספת עוד שכבת קושי, כאשר עלייך לנסות להגן ולנקות את בגדי הצמר, המשי והפרווה היקרים לך.

הרחקת עש הבגדים אינה עניין פשוט ויכולה להיות יקרה לביצוע, אך יצרנו כאן הסבר מפורט על המזיק וכמובן מידע מקצועי על שיטות  של הדברת עש הבגדים.

שווה קריאה!

 

סימנים ראשוניים להימצאות החרק

ההבנה שיש לך עש בגדים תהיה הצעד הראשון שלך להרחקתם מביתך. הסימנים בדרך כלל אינם ניכרים עד שמגלים נזקים שנגרמו על ידי זחלי עש הבגדים. חלק מהסימנים להימצאות עש בגדים כוללים:

 • תלמים, מנהרות משי או חורים על מוצרי צמר, כולל בגדים, שמיכות ושטיחים.
 • נשירה מוגזמת מפרוות.
 • נזק לשטיחי צמר, במיוחד באזורים שנמצאים בשימוש מועט.
 • בחלק מהמקרים ניתן לראות צינורות זעירים הנצמדים לחומרי הבד. אלו הם הקפסולות שזחלי עש בגדים יוצרים וחיים בתוכן.
 • הצטברות קרום קטן על בדים, שטיחים ובגדים. הקרום יהיה באותו צבע של הבד. אם אין בביתך צמר, משי, קשמיר או פרוות, אתה עלול להבחין בנזק על כותנה, פשתן ומוצרי בד אחרים שמהווים מקורות אוכל פחות אטרקטיביים עבור העש. 
 • לראות את העש פיזית כאשר אתה מרחיק את הבדים מאזורי האחסון שלהם. חלקם יעופו משם, אחרים יזחלו משם למרות שיש להם כנפיים.

יש לציין כי עשי בגדים מחפשים בעיקר בדים מבוססי בעלי חיים, כמו גם פרווה, שיער, עור ונוצות. אם לא יצליחו למצוא חומרים אלה, הזחלים של החרקים הללו יאכלו גם מוך, אבק, כותנה ופשתן מכיוון שהם לרוב רוויים בשמנים טעימים.

 

מחזור החיים של עש הבגדים

עש הבגדים מחפש אזורים חשוכים בהם לא יפריעו לו, ויוכלו לשמש עבורו לאכילה, הזדווגות ורבייה. לכן הם נמצאים לעיתים קרובות בארונות ובאזורים אחרים בבית שעוברים ללא שימוש יחסית לאורך זמן, כמו עליית גג. 

הביצים בוקעות אחרי בערך 4 עד 10 ימים בקיץ ושלושה שבועות או יותר בחורף. לאחר בקיעתם, הזחלים מחפשים מקור מזון, ואז הם אוכלים ואוכלים עד שהופכים לעש. בשלב זה הם מזדווגים והמעגל מתחיל מחדש. 

הזחלים והגולם של עש הבגדים יכולים לשרוד חודשים ללא אוכל, מה שמקשה על ביטול התפשטות מוחלט של המזיק. כל מחזור חיי עש הבגדים לוקח בדרך כלל ארבעה עד שישה חודשים. עם זאת, החוקרים אומרים כי בתנאים הנכונים חרקים אלה יכולים להישאר בשלב הזחל שלהם יותר משנתיים!

 

איך להילחם בהתפשטותו?

לאחר שקבעת שיש לך בעיה של עש בגדים, עליך לנקוט בצעדים כדי למגר אותם מביתך.

 • לנער אותו – דרך מהירה אחת לעקור זחלים פעילים או עש היא פשוט לנער את הבגד החשוד בעוצמה. הם ייפלו לרצפה שם ניתן לשאוב אותם במהירות. 
 • לכבס את כל הבגדים – בכדי לחסל את רוב הזחלים והעש אשר שוהים בביתך, שימו את כל הבגדים בכביסה על אש גבוהה. הטמפרטורות הגבוהות האלה יהרגו אותם.
 • הקפאת בד – יש בדים מסוימים שלא ניתנים לכיבוס. את אותם פריטים ניתן לאטום בשקית ניילון ולהכניס למקפיא למשך כ- 12 שעות. הטמפרטורות הקרות מאוד יהרגו את קפסולות הביצים, הזחלים והעשים. 
 • שאב אבק באזורי האחסון – לפני שאתה מחזיר בגדים או בדים לאזורי האחסון הרגילים שלהם – כמו ארונות, מגירות או שידות – שאב אותם היטב, ושים תשומת לב מיוחדת לכל נקיקים או אזורים מאובקים שבהם עלולים להצטבר ביצים וזחלים. 
 • מדביר – בנגיעות נרחבות, ייתכן שיידרש מדביר מקצועי. אמנם עולה כסף, אך טיפול יסודי בקוטלי חרקים כימיים עשוי להיות הפתרון האולטימטיבי לשליטה בחיידקים אלה. אנו בקסם הדברות מספקים שירותי הדברה מקצועיים ומעולים לטיפול בעש הבגדים, ובכל מזיק אחר.

 

הדברת עש הבגדים והשיטות למניעת עש הבגדים

אם אתה מחפש להימנע מהגעת עש הבגדים בשנית, או מהתחדשות, אז תדע שמניעה היא המפתח למאבק נגד עש הבגדים. שמור את המשימות הבאות ברשימת המטלות הרגילות שלך:

 • צמצם את כמות הבגדים – לפי מחקרים, לאישה הממוצעת יש כיום פי ארבעה פריטי לבוש ממה שהיו לנשים בשנת 1980. זה אומר שיש הרבה בגדים שלעתים נדירות נלבשים, מה שמקנה לעש הבגדים תנאים אידיאליים לסעוד ללא הפרעה.
 • שמור על בגדים נקיים – כבס תמיד את הבגדים לאחר שלבשת אותם לתקופת זמן כלשהי. אפילו לבישת חולצה למספר שעות יכולה ליצור שכבת שמן שמושכת זחלים לבגדיך. יתר על כן, ככל שפיסת בד מכובסת בתדירות גבוהה יותר, כך יש פחות סיכוי לכך שתאכלס את העשים האלה או את הזחלים שלהם.
 • תלה, אל תערום – נראה כי עש הבגדים מעדיף בגדים שנערמים על גבי בגדים אחרים. יכול להיות שהם מעריכים את החושך או את השקט היחסי של סידור כזה. בלי קשר, ניכר שהם מעדיפים לא לאכול בגדים שתלויים על קולבים.
 • בגדי יד שנייה נקיים – אם אתה אוסף באופן קבוע בגדי וינטג' ורוכש אותם בחנויות יד שנייה, או מביא הביתה שטיחים וריהוט מחנויות עתיקות – עלייך להישאר ערני. ניתן לכבס אותם ברגע הבאתם הביתה או לשלוח לניקוי יבש לפני. ניתן להכות שטיחים ורהיטים בחוץ כדי לנער את הזחלים ואז לנקות אותם היטב.
 • שאב אבק – יש לבדוק באופן קבוע ארונות ואזורי אחסון של בדים אחר עש בגדים ולשאוב אותם כדי להסיר הצטברות אבק. תוך כדי, נער ובדוק כל פריט בד שנשאר באותו מקום לאורך זמן.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

ריסוס עש

  ריסוס עש עם קסם הדברות! מתמחים בכל סוגי העש, הרימו טלפון! ✔️ הגעה וזמן טיפול מהירים. ✔️ שירות 360 כולל חיטוי משטחים והדברה ירוקה.

קרא עוד »

מדביר עש הבגדים

עש הבגדים? עם קסם הדברות שומרים על הבגדים שלכם בארון שלמים בעזרת טיפול מקצועי וייסודי! ✔️ 24 שעות ביממה. ✔️ שירות אישי ויחס מקצועי לכל

קרא עוד »

מדביר עש המזון

  אי פעם קרה לך שפתחת שקית קמח מלא, קופסת קורנפלקס או שקית מזון לכלבים ומצאת בתוכה תולעים קטנות, עש או אפילו כמה קורים. במקרים

קרא עוד »

הדברת עש המזון

הדברת עש המזון? שימו סוף לעש המזון הזמינו שירותי הדברה ירוקה עם קסם הדברות! ✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה. ✔️ ניתן לקבוע מחיר אחיד על

קרא עוד »