הדברת תיקן מזרחי

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

תיקנים, או בשמם העממי – ג'וקים, הם מזיקים שאף אחד לא אוהב, ואף אחד לא רוצה למצוא מסתובבים בבית שלו.

אך כמה אתם באמת יודעים על החרק הזה? והאם אתם מכירים את הזנים השונים הקיימים בארץ? התיקן המזרחי הוא אחד הזנים הנפוצים, ובמאמר הבא נסביר הכל עליו, על כיצד ניתן למנוע את הופעתו ואיך להיפטר ממנו.

הדברת תיקן מזרחי - שירותי הדברה ירוקה לכל סוגי התיקנים והמזיקים כולל טיפול מונע!

✔️ ייעוץ מקצועי ללא עלות

✔️ שירות אקספרס מהיר בפריסה ארצית
✔️צוות מוסמך ומאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
✔️ מתמחים בכל סוגי התיקנים
✔️ כתב אחריות

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

איך נראים ג'וקים מזרחיים?

תיקן מזרחי הוא בעל צבע שחור מבריק עד חום-אדמדם כהה. כמבוגרים, התיקנים הזכרים והנקבות, אף על פי ששניהם גדולים, שונים למדי במראה שלהם. הזכרים הקטנים גדלים לאורך של 25 מ"מ בלבד, והינם בעלי כנפיים מקוצרות. כתוצאה מכך, נחשפים קטעי הבטן התחתונים של גופם. 

לשם השוואה, תיקנים מזרחיים נקביים מגיעים לאורך של 32 מ"מ ואינם בעלי כנפיים. במקום זאת, יש להם רפידות כנפיים גדולות המסתירות את החלקים העליונים של גופם. אף על פי שהם נראים שונים, גם זכרים וגם נקבות לא יכולים לעוף.

 

סימנים להימצאות תיקנים מזרחיים

ישנם שלושה סימנים מובהקים להימצאות תיקן מזרחי בביתכם: תצפיות, קפסולות ביצה וריח.

  1. תצפיות: במיוחד בחודשי השנה החמים יותר, ג'וקים מזרחיים נראים בחוץ ליד מרזבים לחים, סביב אזורי גינון, ונכנסים ויוצאים מביוב במהלך הלילה. במהלך היום התיקנים המזרחיים מתקבצים בחללים חשוכים, לחים, בהם סביר שלא יפריעו להם. הסימן המשמעותי ביותר להימצאות ג'וק הוא התצפית שלך עצמך בו. 
  2. קפסולות ביצים: מלבד תצפיות בתיקנים עצמם, קפסולות ביצים בגודל של 8 עד 10 מ"מ אורך יופיעו במידה וישנה נגיעה של ג'וקים בבית. קפסולות של ביצי ג'וקים מזרחיים הינן בדרך כלל בצבע חום כהה או אדמדם. כל קפסולה יכולה להכיל כ -16 ביצים.
  3. ריח: ריחות יכולים גם הם להתריע על הימצאות ג'וקים מזרחיים בבית. ג'וקים מזרחיים מפרישים כימיקלים כדי לתקשר זה עם זה, ולחומרים הכימיים יש ריח מעופש ידוע לשמצה. כך שאם אתה מריח ריח בלתי מזוהה ולא נעים, ייתכן שזה מעיד על התפשטות של ג'וקים ברחבי ביתך. 

 

מדוע התיקנים הגיעו לביתי?

תיקנים מזרחיים נמצאים במשך רוב חייהם בביוב או מתחת לערימות עלים מתפוררות, סלעים או ערימות עץ. הם נעים גם בתוך בתים ומבנים בעת חיפוש אחר מזון. הם מעדיפים לאכול חומרים אורגניים מתפוררים ומזונות עמילניים. הג'וקים נכנסים לבתים מתחת לדלתות, דרך סדקים ביסודות ובצינורות ניקוז. ברגע שנכנסו פנימה, חרקים אלו מסתתרים במרחבים נוחים לזחילה ובאזורי מרתף.

 

האם הג'וקים המזרחיים מסוכנים?

כן, ג'וקים מזרחיים נחשבים למסוכנים. יש לזכור כי לפני שנכנסו לביתך, הם זחלו דרך ביוב, פחי זבל והפרשות שונות. ברגע שהם מסתובבים בבית שלך החיידקים בגופם ועל גבי רגליהם מועברים למזון אותו אתה עתיד לאכול ולמשטחים אחרים.

ג'וקים ידועים כמעבירי סלמונלה וסוגים רבים אחרים של חיידקים העלולים לגרום להקאות, חום ושלשולים. הם נושאים גם תולעים טפיליות. בנוסף, ג'וקים מזרחיים עלולים לגרום להתקפי אסתמה קשים על ידי הפרשותיהם והשלת העור שלהם - במיוחד אצל ילדים קטנים.

 

איך ניתן למנוע את הגעת התיקן המזרחי?

העצה הטובה ביותר לבקרה אחר הימצאות ג'וקים מזרחיים היא לשים לב לתברואת וניקיון הבית. כדי למנוע את חדירת הג'וקים לבית, שאב אבק לעיתים קרובות והשאר את המטבח ללא רבב לאחר השימוש בו. שקול להשתמש במסיר לחות למניעת הצטברות לחות, אשר מושכת את הג'וקים. 

בחלקו החיצוני של הבית, יש לאטום את כל נקודות הכניסה האפשריות בעזרת חומרי איטום, תוך הקפדה על סדקים סביב דלתות, חלונות וצינורות. בנוסף, יש לבצר את כל הכניסות סביב צינורות השירות. מכיוון שג'וקים מזרחיים תלויים מאוד במים, יש לחסל מקורות מים עומדים ולהסיט מים מיסודות הבית באמצעות מרזבים שמתפקדים כראוי.

 

סביבת הגידול של התיקן המזרחי

ג'וקים מזרחיים הם זן שחי בעיקר בסביבה חיצונית, לכן נמצאים לעתים קרובות בביוב ותחת פסולת, עלים, אבנים או עצי הסקה. בנוסף, מזיקים אלה יכולים לחיות גם בחללים או בפתחים שמתחת למרפסות. בעוד בית הגידול הטבעי שלהם נמצא בחוץ, ג'וקים מזרחיים נוטים לפלוש לבתים במהלך הקיץ.

הם ייכנסו למבנים דרך ספי דלתות, מתחת לדלתות הזזה, לאורך צינורות שירות ודרך ניקוזי רצפה. ברגע שנכנסו לבית, התיקנים המזרחיים מוצאים מקלט במרתפים ובמרחבי זחילה, מכיוון שהם מעדיפים מיקומים לחים וקרירים. לכן גם סביר שתמצאו את התיקנים אלו זוחלים סביב שירותים, כיורים וצינורות.

 

הרגלי המחייה של התיקן המזרחי

התיקן המזרחי ניזון מכל מיני סוגי אוכל, במיוחד חומר אורגני מתכלה, אוכל עמילני וזבל. למרות שחרקים אלה יכולים לחיות עד כחודש ללא אוכל כלל, הם אינם יכולים לחיות יותר משבועיים ללא מים. כיוון שהינם תלויים מאוד במים, הם נוטים להתאסף בכמויות גדולות ליד מקורות מים.

 

כיצד להיפטר מתיקנים מזרחיים?

מתלבט כיצד להיפטר כראוי מתיקנים מזרחיים? אם אתה חושד כי נגע ישנו תיקן מסוג זה שמסתובב בביתך, פנה לחברה מקצועית להדברת מזיקים לביצוע בדיקת פנים וחוץ. אנו בקסם הדברות נמצא את הדרך הטובה ביותר לגרום לתיקנים לעזוב את ביתך. אנשי המקצוע שלנו בעלי ניסיון רב בתחום כך שניתן לסמוך עליהם בעיניים עצומות. 

 

האם אוכל לבצע את ההדברה בעצמי?

ישנם מגוון תכשירים ומוצרים שמציעים לבצע הדברה ביתית לג'וקים, אך הפתרונות הללו לא תמיד עובדים ואין הבטחה כי אכן יעבדו. זאת מכיוון שהם אינם מגיעים לשורש הבעיה - לגלות כיצד הג'וקים עושים את דרכם לתוך הבית שלך. כמו כן, חומרי הדברה "עשה זאת בעצמך" עשויים להזיק לאנשים ולחיות מחמד יותר מאשר לתיקן המזרחי עצמו. לכן, ההמלצה שלנו היא תמיד לפנות לחברה מקצועית לביצוע הדברת ג'וקים.חברת קסם הדברות מומחית בטיפול בכל סוגי התיקנים, החל מהדברה לתיקן האמריקאי, הדברה לתיקן הפסים, הדברה לתיקן הגרמני וכמובן לתיקן המזרחי.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת תיקן מזרחי
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן