הדברת תיקנים

תוכן עניינים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

הדברת תיקנים
הדברת תיקנים

הם נמצאים כמעט בכל מקום סביבנו – בקירות, בביוב ואפילו בארונות. התיקנים גם זוכים לתואר המפוקפק ״היצורים השנואים ביותר״, וכל אחד שרואה אותם בביתו נחוש להרוג אותם במהרה. הדברת תיקנים היא לא עסק למתחילים! לא מדובר רק בשימוש עם כפכף באישון לילה אלא בהרבה יותר מכך.

הדברת תיקנים? עם קסם הדברות שימו סוף לתיקנים לצמיתות!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

✔️שירות מקיף ומקצועי הכולל חיטוי וניקוי משטחים.
✔️מתמחים בכל סוגי התיקנים.
✔️הדברה ירוקה ובטוחה.
✔️ניתן לקבוע מחיר אחיד.
✔️ שירות 24 שעות.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

וודאי תופתעו לדעת, אבל בעולם קיימים לא פחות מ- 3,500 מיני תיקנים! החדשות הטובות? שרק כ- 30 מאותם מינים הסתגלו לחיות בסביבת בני אדם.

החדשות הרעות? יש 30 מיני תיקנים שיכולים לחיות סביבנו.

עבורנו בני האדם מדובר ב- 30 מינים שעושים לבני הבית לא מעט כאב ראש! עם קסם הדברות אנו מטפלים בבעיה בצורה ייסודית! המשמעות? זאת הפעם האחרונה שתראו תיקנים בתקופה האחרונה.

 

סוגי התיקנים בישראל

התיקן האמריקאי מקורו באמריקה הטרופית. הוא מאופיין על ידי גוף קשיח בצבע חום – אדמדם, הוא יחסית גדול ואורכו יכול להגיע עד כ- 2 ס״מ. אחד מסימני ההיכר של התיקן האמריקאי הם המחושים הנראים כמו אנטנות ארוכות חוטים.

מי שיצא לו להסתכל על התיקן מקרוב, וודאי הבחין שראשו כפוף כלפי מטה ולהבדיל משאר החרקים, חלקי הפה שלו מוטים אחורה במקום קדימה. מאפיין נוסף שלו הן כנפיים מפותחות, למרות שהוא בקושי מסוגל לעוף איתן.

התיקן לרוב חי בחוץ או באזורים מקורים וחשוכים (למשל מרתפים, כבשן) והוא פועל בעיקר בלילות. תוחלת חייו מגיעה עד לשנתיים (שנה כנימפה ושנה כתיקן בוגר). 

התיקן הגרמני גם הוא בעל עור קשיח, אך צבעו חום בהיר עם שני פסים כהים. להבדיל מהתיקן האמריקאי, התיקן הגרמני נחשב לקטן יחסית ואורכו לא יעלה על כ- 12 מ״מ.

בשל גודלו הקטן, הוא יכול להסתתר ולחיות בקלות בהרבה מקומות בבית. הגודל שלו גם מאפשר לו להיכנס לבתי מגורים בדרכים לא קונבנציונאליות כמו למשל דרך שקיות מכולת.

שעות פעילותו הן בעיקר ביום והוא מעדיף סביבה מוארת, להבדיל מבן דודו האמריקאי שמעדיף בבירור את הלילה.

 

כיצד נזהה התפשטות תיקנים בבית?

אם אתם רואים תיקנים בבית, ובכן, כנראה שיש לכם תיקנים בבית. אם לא נתקלתם בתיקנים, זה לא מעיד על כך שאין תיקנים בבית. סימן מרכזי שמהווה נורת אזהרה לגילוי תיקנים, הוא הצואה שהם משאירים. צואת תיקנים תיראה כמו גרגרי פלפל שחור, וכמות הצואה הנראית לעין היא אינדיקציה טובה לרמת ההתפשטות הקיימת. כדאי להיות ערניים כלפי כל סימן שתמצאו, כי אחת הסיבות העיקריות להתפשטות מקקים היא השאננות כלפיהם.

רובנו רגילים שאם אנחנו מוצאים תיקן או שניים – לוקחים נעל ומוחצים אותם, אבל בטווח הארוך זה לא עוצר את התיקנים מלהתרבות. כך שבמצב של חוסר מעש בנושא עלולים להגיע להתפשטות כללית ובלתי נסבלת.

 

כיצד משמידים תיקנים?

הפתרון הכי טוב הוא הדברת תיקנים כוללת בכל חלקי הבית.

נכון, תמיד ישנה האופציה לקנות תרסיס במכולת ולהדביר באופן עצמאי. אבל אפילו בעל הבית הנחוש ביותר יפסיד בקרב אם הבית הוא מסוג קרקע או ממוקם לצד פח זבל שכונתי, מסעדה או מפעל מזון. ישנן כמה שיטות הדברה נגד תיקנים, החל מריסוס הבית ופתחי הביוב, שימוש בג׳ל (נקרא גם פיתיון) שגורם לחרקים לאכול אותו אך הוא רעיל עבורם, ועד לפיזור אבקה אשר קוטלת את התיקנים. שיטת ההדברה תיבחר לפי סוג התיקן, ולעיתים תיתכן גם שילוב של כמה שיטות יחד.

גם אחרי ההדברה, חשוב לשמור על בקרה ומעקב כדי לוודא את הצלחת התהליך וגם כדי לראות שהתיקנים לא חוזרים. במקרים מסוימים (לרוב עבודה של מדבירים לא מקצועיים) נוהגים המדבירים לפספס פתחים מהם מגיעים התיקנים, כמו פתחי ביוב סמוכים לבית, מה שגורם להתפרצות מחודשת.

בקסם הדברות שירותי הדברה עושים שימוש במספר שיטות להדברת תיקנים, כאשר כולן יעילות וכולן טבעיות.

חומרי הדברה טבעיים הם אינם רעילים כלל, ולכן לא מזיקים לאדם ולסביבתו, אך מצד שני הם מכילים חומר טבעי אשר נועד לקטול את אותו תיקן ספציפי שצריך להשמיד. אנשי המקצוע של ״קסם הדברות״ ידעו לזהות את סוג התיקן, גילו, מקומו המדויק וגם את גודל ההתפשטות, כך שעל בסיס מידע זה תיבחר השיטה הראויה שתעלים את ההתפשטות בבית.

שאלות ותשובות

מוזמנים לפנות אלינו באתר או להתקשר למספר למטה, הלוכדים שלנו ישמחו לעזור.

כל המדבירים שלנו עברו הכשרה מקצועית ויש להם תעודה מטעם המשרד לאיכות הסביבה להדברת תיקנים.

אנו פועלים בכל אזור גוש דן.

המדבירים שלנו מהירים ויעילים. הם יגיעו אליכם תוך כמה שעות מרגע הפנייה אלינו. 

מחפשים הדברת תיקנים ? רוצים מדביר מקצועי ורציני? התקשרו אלינו עכשיו: 1-700-506-300.

מחירון הדברת תיקנים

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
זה נראה שאנחנו לא מצליחים למצוא מה שחיפשת.