לכידת עכברים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים

לכידת עכברים

לכידת עכברים? הרימו טלפון לקסם הדברות ולוכד מוסמך יגיע לטפל!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ שירותי אקספרס 24 שעות ביממה.
✔️ נוהגים באחריות כלפיי מכרסמים.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ מותאם למוסדות לימוד וממשלתיים.
✔️לוכדים את כל סוגי העכברים.
✔️ מספקים אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

עכברים הם חלק מחיות הבר בישראל, אך כאשר הם מתגוררים בביתכם זאת כנראה סיבה לדאגה. העכברים פעילים כל השנה ומהווים אחד המזיקים הנפוצים ביותר בארץ. אז בין אם אתם רוצים להיפטר בעצמכם מהעכבר, או לבצע הדברה, אנו ממליצים לקרוא את המאמר הבא. 

 

לכידת עכברים – מה זה בעצם עכבר?

עכבר הבית הם סוג עכבר שהגיע במקור ממרכז אסיה, אך כעת מסתובב כבר בכל העולם, וניתן למצוא המון ממנו גם בישראל. עכברי בית הם לא רק מטרד, אלא הם יכולים להוות סכנה משמעותית לרכוש ולבריאות. 

עכברי בית מתרבים במהירות ויכולים להסתגל בקלות ותוך זמן קצר לתנאים משתנים. למעשה, עכברה נקבה יכולה להביא לעולם כ- 6 תינוקות כל שלושה שבועות ויכולה להוליד עד 35 עכברים קטנים בשנה. 

 

הרגלי המחייה

עכברי בית הם חברתיים מאוד. הם מארגנים את עצמם בהיררכיה חברתית, כאשר זכר אחד שולט בזכרים בדרגה נמוכה יותר ובמספר גדול של נקבות בשטח נתון.

עכברים זכרים בוגרים מחוברים חברתית לעכברים אחרים, אך הם עוינים ותוקפניים כלפי זרים. גודל השטח של עכברי הבית משתנה, אך לרוב הוא לא גדול 1.5 מטר. גודל השטח משתנה בהתאם לזמינות המזון והמים. הם גם מטפסים מצוינים ויכולים לקפוץ לגובה 30 סנטימטר. עם זאת, הם עיוורי צבעים ואינם יכולים לראות בבירור מעבר לשישה סנטימטרים.

עכברי בית מכרסמים, כלומר אוכלים כמויות קטנות של אוכל בכל פעם. בדרך כלל הם ניזונים במהלך הלילה לפני עלות השחר, אך הם עשויים גם לבחור לאכול ארוחות קטנות יותר בין לבין.

 

אזור המחייה

עכברי בית חיים במבנים, אך הם יכולים לשרוד גם בחוץ. הם מעדיפים לקנן באזורים חשוכים ומבודדים ולעתים קרובות לבנות קנים ממוצרי נייר, כותנה, חומרי אריזה, בידוד קירות ובדים.

עכברי בית הם חיה לילית, אך ניתן להבחין בהם בבתים במהלך היום. הם מאוד סקרנים ונוטים לחקור שינויים שהתקיימו בבית הגידול שלהם. לעתים קרובות הם ישנו את מסלולי ההליכה הקבועים שלהם מסיבה זו.

 

איך נראים עכברי בית?

עכברי בית הם בדרך כלל בצבע אפור-אבק עם בטן בצבע שמנת. צבע הפרווה שלהם משתנה מחום בהיר לאפור כהה, תלוי במיקום שלהם. לעכברי הבית ארבע רגליים וגוף עגול.

הם בעל פיות מחודדים, ואוזניהם גדולות עם מעט שיער. גודלם נע בין 6.5 ל -10 סנטימטרים, כאשר אורך הזנב שלהם הוא בדרך כלל 7 עד 10 סנטימטרים. 

 

מה עכברים אוכלים?

עכברים הם אוכלים תמידיים, הם מעדיפים לכרסם במקורות אוכל רבים ולא לאכול שוב ושוב מאותו פריט מזון. 

הם יכולים לעשות עד 30 סיבובים בלילה כדי לחפש אחר מקורות מזון שונים, ולקחת כמויות זעירות מכל אחד מהם.

נטייה זו עלולה להקשות על התפיסה שלהם באמצעות מלכודות עם רעל. המאכלים האהובים עליהם הם מוצרי דגנים, אם כי ככל אוכלי כל הם יאכלו כמעט כל דבר. הם אינם זקוקים לשתיית מים תדירה מכיוון שהם בדרך כלל מקבלים לחות ומים ממקורות המזון שלהם. 

 

הסכנות בעכברים

עכברי בית יכולים להוות איומים בריאותיים חמורים. הם יכולים לשאת מחלות ולזהם אוכל שהם אוכלים.

עכברים מובילים להפצת סלמונלה פעמים רבות, באמצעות צואתם, ויכולים לגרום לבני אדם לחלות בנגיף.

תסמינים של סלמונלה כוללים שלשולים, חום וכאבי בטן. 

בני אדם עלולים לחטוף מחלה זיהומית הנגרמת על ידי חיידקים באמצעות מגע עם עכבר מת או על ידי צריכת מזון שזוהם  על ידי צואת עכברים. 

טיפות קטנטנות של שתן עכברים יכולות לגרום לאלרגיה אצל ילדים, כיוון שצואת עכברי הבית נושאת חיידקים. שאיפת אבק המכיל צואה יבשה עלולה לגרום לאלרגיות או להתפרצות אסטמה.

יתר על כן, עכברים יכולים גם להכניס לביתכם פרעושים, קרדיות למיניהן, קרציות וכינים. אם אתה חושד שהתסמינים שלך קשורים להימצאות מכרסמים, פנה לטיפול רפואי. הקפד ליידע את הרופא אם אתה חושד במגע עם מכרסמים או גללי מכרסמים.

 

לכידת עכברים – סימנים להימצאות עכברים

יש כמה דרכים לדעת אם עכברים הפכו את הבית שלכם לשלהם, אלו כמה סימנים:

  • סימני כרסום: בהיותם מכרסמים, העכברים משאירים אחריהם סימני כרסום שעשויים להיות מחוספסים או חלקים.
  • גללים: גללי עכבר הבית עשויים להיות רכים ולחים או יבשים וקשים. הגודל של גללים באורך של 0.3-0.6 סנטימטר. הם בצורת מוט ומחודדים בקצוות. 
  • סימני מריחה: עכברי בית משאירים סימנים של ארבעה אצבעות ברגליים הקדמיות וסימנים של חמש אצבעות ברגליים האחוריות.
  • סימני שפשוף: עכברי בית משאירים לעיתים קרובות סימני שפשוף שומניים על קירות ורצפות שעליהם הם נודדים.
  • מחילות: עכברים נכנסים לבית מתוך מחילות.
  • מסלולים: עכברים הולכים בדרך כלל באותם מסלולים. מסלולים בהם הסתובבו עכברים בזמן האחרון נראים לעיתים עם סימני שפשוף, גללים וטביעות רגליים לאורכם.
  • ריח: הריח של שתן העכברים עשוי להתבדל אם יש מספר גדול של עכברי בית באזור מסוים. עכברי בית משתמשים בשתן כדי לתקשר אחד עם השני, לכן הוא בעל ריח חזק מאוד.
  • מוצרים מקולקלים: עכברים מעדיפים זרעים או דגנים אך יאכלו בקלות ובהנאה אפילו חרקים שנלכדו בתוך מכשיר חשמלי. 
  • עכבר מסתובב: אם אתה רואה עכבר שמתרוצץ על רצפת המטבח, ככל הנראה שיש משפחה שלמה של עכברים שמסתתרת מחוץ לטווח הראייה.

 

איך להיפטר מעכברים?

אפשר לעשות ניסיונות בעצמכם באמצעות מלכודות וחומרים כימיים למיניהם, אך הפתרון הנכון הוא לקרוא לחברת הדברה מקצועית. אנו בקסם הדברות מתמחים בלכידת עכברים. אנשי המקצוע שלנו יודעים להגיע לבית, למצוא את כל העכברים המסתובבים בו וללכוד אותם אחת ולתמיד. כך תהיו בטוחים שהעכברים לא יחזרו להטריד אתכם.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!