להזמנת מדביר מקצועי

מדביר נמלת האש

מדביר נמלת האש
מדביר נמלת האש

 

נמלי אש אדומות הם מטרדי חוץ מעצבנים במיוחד, העקיצות החוזרות ונשנות שלהן גורמות לבעיות קשות, והקינים שלהם יכולים להרוס מדשאה יפה בתוך זמן קצר. בקסם הדברות מכירים ומודעים לנזק ולהרס של נמלים ונמלת האש פרט! צרו קשר עוד היום עם מדביר נמלת האש ואנו נדאג לטפל בבעיה בבטיחות ובאחריות.

 הזמינו עוד היום מדביר נמלת האש של קסם הדברות והסירו דאגה אחת פחות בבית או בעסק!

✔️ שירות 24 שעות ביממה!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.
✔️הסכמות ותעודות של מדבירים מנוסים ומקצועים.📜
✔️ מתמחים בכל סוגי הנמלים הנפוצות.
✔️ הדברה אורגנית מותאמת למגזר הפרטי והעסקי.
✔️שירות מא' ועד ת' כולל ניקוי וחיטוי.
✔️ כתב אחריות.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

נסביר כאן יותר על סוג הנמלים הזה ואיך ניתן להיפטר מהן.

 

הקינים של נמלת האש

נמלי אש הן חרקים חברתיים. הן בונות קינים על ידי דחיפת אדמה על מנת ליצור מנהרה בעבורן.

הן מקננות כמעט בכל סוג של אדמה, אך מעדיפות אזורים פתוחים ושטופי שמש, כגון כרי דשא, מרעה צאן, פארקים, גני שעשועים, מדשאות ומגרשי גולף, כמו גם שטחים חקלאיים ושטחי שוממים.

שלא כמו סוגים אחרים של נמלים, לנמלי האש אין כניסה לקן בראש התלולית עצמה. הן נכנסות לקן דרך מנהרות שעשויות להגיע לכמה מטרים או יותר מעבר לתלולית עצמה. אף כי זהו הסימן המוכר ביותר לנוכחות נמלי אש, תלולית אינה נחוצה להישרדותה של מושבת הנמלים.

במזג אוויר חם או יבש במיוחד, מושבות נוטות לנוע עמוק יותר באדמה. מושבות חדשות עשויות שלא לבנות תל גלוי במשך חודשים או יותר, תלוי בתנאי הקרקע ומזג האוויר.

 

מחזור החיים של נמלי האש

המלכות של נמלי האש מטילות ביצים, שבוקעות לזחלים. לאחר שעברו ארבעה שלבי התפתחות, הזחלים משיל את עורו והופך לגולם, שלמרות שצבעו לבנבן והוא אינו נייד לחלוטין, הוא דומה לנמלי אש בוגרות.

הגולם כהה בצבעו ככל שמתפתח, ואז משיל את עורו בפעם האחרונה והופך לנמלת אש בוגרת.

רוב הזחלים מתפתחים לנמלים נקבות עובדות, קטנות וחסרות כנפיים.

העובדות האלה מגדלות את הצעירים ומביאים אוכל למלכה. זחלים מסוימים מתפתחים לזכרים בעלי כנפיים גדולים יותר או לבוגרים שמסוגלים להתרבות. נמלים נקביות שיכולות להרבות הן מלכות עתידיות למושבות חדשות.

באביב עד הסתיו, כאשר התנאים נוחים, הנמלים הפוריות פורצות את התל כדי להזדווג מחוץ לאדמה באוויר הפתוח. הן מבלות כמה דקות בייבוש כנפיים כשהן יושבות על גבי התל, ואז עפות לגובה של מטר וחצי מעל פני האדמה.

לאחר מכן, הזכרים מתים והמלכות החדשות מאבדות את הכנפיים שלהן לפני שהן מתחילות לחפור באדמה כדי להתחיל לבנות קנים ולהטיל ביצים. נמלים עובדות חדשות מגיחות תוך חודש.

 

האכלת נמלים באש

בבוקר ובערב נמלים עובדות נוהגות לחפש אחר אוכל. העדפות המזון של נמלי אש כוללות צמחים, אורגניזמים מיקרוסקופיים, חסרי חוליות, וחולייתנים כמו זוחלים, ציפורים ויונקים.

שתי נמלי אש עובדות מחזירות את השפע שמצאו בחיפושים לקן להפצה בין המושבה כולה: מלכה, זחלים ועובדים אחרים.

 

מושבות נמלי אש

מושבות של נמלי אש יכולות להכיל מלכה אחת או מלכות מרובות. מושבות מלכה אחת הן טריטוריאליות באופיין, ומגבילות אוכלוסיות לכ -150 תלוליות המכילות 7 מיליון נמלים לדונם.

מושבות מרובות מלכות נוטות לחלוק משאבים ולהיות סובלניים כלפי מושבות אחרות בסמיכותן. מאפיינים אלה עשויים לאפשר עד 300 תלוליות ו -40 מיליון נמלים לדונם.

מושבות נודדות לעתים קרובות מאתר אחד לאחר. המלכה זקוקה רק לחצי תריסר עובדים כדי להקים מושבה חדשה. נמלים עובדות יכולות לפתח תל חדש במרחק כמה מאות מטרים ממיקומם הקודם כמעט בן לילה.

 

מדביר נמלת האש – איך ניתן לזהות נמלי אש?

באזורים בהם נמלי האש הן נפוצות, רוב האנשים מזהים אותן בעקבות מראה התל. גם העקיצות הכואבות והצורבות שנגרמות מנשיכת נמלי האש הוא אינדיקטור טוב, אך אינו מומלץ כשיטת זיהוי.

ניתן גם לזהות אותן באמצעות התלוליות שלהן, שיכולים להגיע לגובה של 45 עד 60 סנטימטרים אם תנאי הקרקע תקינים. 

לעתים קרובות תלוליות ממוקמות בבולי עץ נרקבים ומסביב לגדמים ועצים. מושבות יכולות לגדול גם בבניינים או מתחת להם. הנמלים עצמן הן בצבע חום אדמדם ואורכן כ- 0.3-0.6 סנטימטרים. 

 

הסכנות של נמלי האש

נמלי אש הן איום חברתי בגלל העוקץ שלהן. המפגש עם נמלת אש כולל בדרך כלל עוד עשרות נמלים שנעות במהירות ולא ניתן לזהותן. עד שהן עוקצות, עשויות להיות עשרות או מאות נמלים על גופך, והן נוטות לנשוך בבת אחת.

עקיצות מנמלי אש עלולות לגרום לתחושה כואבת, צורבת ולגירוד, שיכול להימשך כשעה. עקיצות מרובות נותנות תחושה שהגוף בוער.

נמלי האש עשויות להשפיע באופן חמור על אורח חיינו החיצוני. באזורים בהם ידוע כי קיימות נמלי אש, אנשים נוקטים אמצעי זהירות כמו: נמנעים מלקיים פיקניקים על הדשא בחוץ, מללכת יחפים, מלשבת או לשכב על הקרקע, ואפילו מלעמוד יותר מדי זמן במקום אחד. 

ההשפעה של נמלי האש אינה מוגבלת לאנשים. חיות מחמד יכולות גם להיעקץ ולהיפצע, ועלולות גם לפתח תגובות אלרגיות למיניהן. 

נמלי אש עלולות גם להשפיע קשות על הצמחייה באזורים טבע. הרגלן לאכול או לפגוע בזרעים יכול לשנות את יחסי הזרעים השונים שמסוגלים להתפתח, דבר שעלול לשנות משמעותית את המערכת האקולוגית לאורך זמן.

נמלי אש מפריעות גם לחרקים ובעלי החיים השונים המאביקים צמחים מקומיים, דבר נוסף שעלול להוביל לשינויים ארוכי טווח בצמחייה באזורים בהן הן שוכנות.

 

מה קורה לאחר העקיצה?

לאחר מספר שעות (או אפילו יום או יומיים), עלולות להיווצר שלפוחיות קטנות במקום בו נעקצת. הן עשויות להיות מגרדות וייתכן שייקח לך עד 20 ימים להתאושש מהן. 

 

איך מדביר נמלת האש פועל?

בגלל היותן חרק מסוכן יחסית, שעקיצתן צורבת יותר משל מזיקים אחרים, לא מומלץ לנסות להשתלט על נמלי האש בעצמך. כדאי לשכור שירות מקצועי של חברת הדברה. אנו בקסם הדברות בעלי ניסיון רב בסילוק נמלי אש, ונוכל לסייע לך בנושא הזה. אנשי המקצוע שלנו הם מנוסים מאוד, נותנים מענה מהיר ומעולה, וידאגו לכך שנמלי האש ייעלמו מהחצר שלכם. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים עכשיו!
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

כתבות בנושא