להזמנת מדביר מקצועי

מדביר עש הבגדים

מדביר עש הבגדים
מדביר עש הבגדים

עש הבגדים? עם קסם הדברות שומרים על הבגדים שלכם בארון שלמים בעזרת טיפול מקצועי וייסודי!

✔️ 24 שעות ביממה.

✔️ שירות אישי ויחס מקצועי לכל לקוח.
✔️צוות מדבירים מקצועי ומנוסה ובעל הסמכות של המשרד להגנת הסביבה.📜
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️אחריות רשמית על העבודה.
✔️  מותאם גם למחסנים.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

מצאתם לפתע חורים בבגדים שלכם שפשוט ישבו בארון? ייתכן שעש הבגדים מסתובב לכם בבית. אז כמה אתם באמת יודעים על החרק המעופף הזה? כנראה שלא מספיק, והגיע הזמן להכיר את עש הבגדים, הסימנים לנוכחותו, ואיך ניתן להיפטר ממנו. נסביר הכל במאמר הבא. 

 

אילו בדים העש אוכל?

עשי בגדים הם מזיקים העלולים להרוס בד וחומרים נוספים. הם ניזונים אך ורק מסיבי בעלי חיים, במיוחד מצמר, פרווה, משי, נוצות, לבד ועור. חומרים אלה מכילים קרטין, חלבון סיבי שהזחלים דמויי התולעת של עש הבגדים יכולים לעכל (בטבע הזחלים ניזונים מחומרי הקינון או מהגוויות של ציפורים ויונקים). 

כותנה ובדים סינתטיים כמו פוליאסטר וזהורית נאכלים לעיתים נדירות אלא אם כן הם מעורבבים בצמר, או מלוכלכים בכבדות מכתמי מזון או שמני גוף. נגיעות חמורות של עש בגדים יכולות להתפתח בבתים מבלי שאף אחד יידע, ולגרום נזק בלתי הפיך לבדים הפגיעים.

 

עובדות על עש הבגדים

עש הבגדים הוא עש בצבע בז', שהינו קטן יחסית – בגודל של 1.3 ס"מ. יש לו כנפיים צרות מלאות בשערות קטנות. לעתים קרובות אנשים מתבלבלים וחושבים שהם עשנור הקמח שניזון מפריטי מזון מאוחסנים במטבחים ובמזווה של בתים. 

שלא כמו סוגים אחרים של עש, עש הבגדים נראה לעיתים רחוקות משום שהוא נמנע מאור. הם מעדיפים אזורים חשוכים בהם לא יפריעו להם כמו ארונות, מרתפים ועליות גג. 

 

שלב הזחל

בשלב הזחל של עש הבגדים הוא מהווה זחל בצבע לבן-קרם באורך של 1.3 ס"מ. זמן ההתפתחות לפני ההפיכה לעש בוגר משתנה מאוד (מחודש עד שנתיים),. הזמן תלוי בטמפרטורה, בזמינות מזון וגורמים נוספים. הזחל של עש הבגדים טווה קורי משי בעת שבו נע על גבי החומרים מהם הוא ניזון. 

לעתים קרובות הם ניזונים מקפלי בד או אזורים אחרים בבד שהינם מוסתרים. כאשר הזחלים נעים על גבי פני השטח, נוצרים כתמים דקים שבמקומות בהם הם מסירים את הסיבים ממקומם. 

 

איך אדע האם הנזקים שמצאתי נגרמו מעש הבגדים?

חשוב לדעת שהנזק המיוחס לעש הבגדים עשוי להיגרם למעשה על ידי קבוצה אחרת של חרקים שנוטים לאכול קרטין – עורית השטיחים. חיפושית זו נפוצה מאוד בבתים ובבניינים, והיא ניזונה לרוב מאותם חומרים כמו עש הבגדים. עם זאת, החיפושיות הללו שוות לחלוטין במראה שלהן מעש הבגדים. 

כך שתוכלו לדעת בוודאות שמדובר בנזקים של עש הבגדים רק במידה וראיתם במו עיניכם את העש. 

 

היכן ניתן למצוא את עש הבגדים?

כפי שצוין לעיל, עש הבגדים ניזון מחומרים שמקורם בבעלי חיים כמו צמר, פרווה, משי, נוצות ועור. פריטים נגועים בדרך כלל כוללים סוודרים, צעיפים, מעילים, שמיכות, שטיחים, כריות, פוך, ריפודים, צעצועים ופריטי נוי מבד. הזחלים מעדיפים להאכיל באזורים חשוכים בהם סביר שלא יפריעו להם כמו בארונות, קופסאות וארגזים בהם מאוחסנים צמר ופרוות לתקופות ארוכות. 

בגדים ושמיכות בשימוש קבוע נפגעים לעיתים רחוקות, כך גם שטיחים אשר נעשה בהם שימוש ונמצאים במקום גלוי לתושבי הבית, או שטיחים ששואבים אותם לעיתים קרובות. קצוות וחלקים תחתונים של שטיחים, או חלקים שנמצאים מתחת לרהיטים נוטים יותר להינזק מעש הבגדים. 

ניתן גם למצוא נזקי עש ברהיטים מרופדים, מבפנים ומבחוץ, וכן בפתחי אוורור ותעלות שבהם הזחלים יכולים למצוא מוך, פרווה של חיות מחמד ופיסות אחרות של פסולת שמכילות בד. הימצאות עש עשויה לנבוע גם מקני ציפורים או מגוויות של בעלי חיים הנמצאים בעליית גג, ארובות או חללי קיר.

 

איך לבדוק האם היה עש בביתי?

אם אתה חושד שייתכן שהיה עש בביתך, עלייך לבצע בדיקה לאיתור כל הפריטים הנגועים. המקור העיקרי יכול להיות צעיף צמר או כובע פרווה / לבד שנמצא בחלקו האחורי של ארון, שטיח ישן המאוחסן במרתף, או ציפור או סנאי מת בעליית הגג.

הזחלים מעדיפים לאכול באזורים חשוכים ללא הפרעת בני אדם, בהם מאוחסנים צמר וחפצי בד לתקופות ארוכות. בעת בדיקת ביגוד, שימו לב לתפרים, לקפלים ולצווארונים בהם הזחלים מעדיפים לרוב להסתובב ולאכול. 

 

מה לעשות אם מצאתי נזקי עש?

יש לכבס, לשלוח לניקוי יבש או לזרוק פריטים שמצאתם כי ניזוקו על ידי העש. סגירה בשקים של הבגדים שנפגעו מהעש לפני סילוקם יכולה לסייע במניעת התפשטות העש למקומות נוספים בבית.

ניקוי יבש או כביסה בטמפרטורה גבוהה הורגים ביצים או זחלים העשויים להימצא על הבגדים שלך. גם החום של מכונת הכביסה עלול להיות יעיל. 

שאיבת רצפות, שטיחים ופתחי אוורור יעילה בסילוק זחלים, ומסירה גם דברים כמו שיער ומוך, שעלולים למשוך את העש בעתיד. הקפד לשאוב לאורך ומתחת לקצוות השטיחים, מתחת לרהיטים ופריטים מאוחסנים, ובתוך ארונות, ואזורים שקטים שבהם שייתכן שעש הבגדים מסתובב בהם.

 

מדביר עש הבגדים  – איך למנוע נגיעות עתידיות של עש?

יש לכבש או לשלוח לניקוי יבש פריטי צמר ופריטים רגישים נוספים לפני אחסונם לתקופות ארוכות. הניקוי הורג את כל הביצים או הזחלים העשויים להימצא, ומסיר ריחות זיעה הנוטים למשוך מזיקים. לאחר מכן, יש לאטום את כל הפריטים המיועדים לאחסון בשקים פלסטיק או קונטיינר. 

יש גם כל מיני מוצרים שמיועדים להרחקת עשים שניתן להניח בתוך הארונות בהם מאוחסנים פריטי בד למשך זמן ארוך.

פתרון נוסף והאפקטיבי ביותר הוא ליצור קשר עם חברת הדברה מקצועית. אנחנו בקסם הדברות מטפלים בנגיעות של עש הבגדים. אנשי המקצוע שלנו יוכלו להגיע לביתכם, לבחון האם הנזקים שנגמרו הם של העש המדובר, ולנקוט את הפעולות המתאימות כדי לדאוג לסלק אותו אחת ולתמיד.

אנו מתעסקים בתופעות כאלו כבר שנים רבות, ויודעים להעניק את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים עכשיו!
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

כתבות בנושא