להזמנת מדביר מקצועי

מדביר רימות זבובים

מדביר רימות זבובים
מדביר רימות זבובים

רימות זבובים? שירותי הדברה מתקדמים כולל טיפול מונע ייחודי!

✔️ייעוץ טלפוני ללא עלות.

✔️ שירות מהיר ויעיל כולל כתב אחריות על העבודה.
✔️מאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה. 📜
✔️ הדברה ירוקה ובטוחה לסביבת הבית.
✔️ איתור רימות באמצעות אמצעים מתקדמים.
✔️ מענה בפריסה ארצית 24 שעות ביממה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

הזבוב שאתה רואה מזמזם ומסתובב ברחבי הבית עשוי להוות בעיה הרבה יותר גדולה ממה שנראה על פני השטח. בעוד שרוב הזבובים הבודדים שתמצאו בתוך הבית הם פולשים מחוץ, ואינם מהווים יותר מסכנת זיהום ומטרד, קיימות שתי אפשרויות עגומות נוספות.

הראשון הוא שהזבוב המדובר יטיל עשרות עד מאות ביצים בתוך הבית שלך, או שכבר עשה זאת. רימות הזבובים בוקעות מהביצים הללו, ואין ספק שזה דבר שתרצו להימנע ממנו.

נסביר כאן כל מה שצריך לדעת על רימות זבובים ואיך נפטרים מהם. 

 

מה זה בעצם רימה?

רימה היא שלב הזחל של הזבוב. במילים אחרות, הזבוב מטיל ביצים שהופכות לזחלים (רימות), שהופכים לזבובים, שמטילים עוד ביצים, וכן הלאה. הזבוב מטיל מאות ביצים בכל פעם, ולוקח להן בערך 24 שעות כדי לבקוע. 

לעיתים אנשים חושבים שרימות פשוט מופיעות, ולא מודעים לאיפה מקורם, אז חשוב לדעת שהן אינן יכולות להופיע אלמלא היו זבובים בתוך ביתכם. 

 

מחזור החיים של הזבוב

נקבת הזבוב חיה כחודש, במהלכה היא מטילה בין 500 ל -2,000 ביצים במנות של כ-75 עד 150 בכל פעם. יום לאחר הטלת הביצים, הרימות יופיעו.

בדרך כלל אנו רואים אותן בשלב הראשון של חייהן כאשר הן עדיין באורך 3-9 מ"מ ובצבע לבן. בהמשך אולם הן יכולות לגדול לגודל של 20 מ"מ. 

רימות ניזונות מקצות גופן (החלק המכיל את נקבוביות הנשימה) על פני המזון בעוד ראשיהם מוטבעים במקור המזון. במזג אוויר חם הרימות מסוגלות להתפתח לחלוטין תוך 3 ימים, ולהגיע לאורך של 10-12 מ"מ, אך בתנאים פחות מספקים ייקח 30 יום להשלמת ההתפתחות. 

כאשר ניזונה באופן מלא, הרימה נראית במרקם של שעווה ובצבע ארד. בשלב זה, הרימה עוזבת את סביבת הזחלים בחיפוש אחר מקום קריר ויבש יותר בו תהפוך לגולם הן עשויות לעבור מרחקים ניכרים לפני שהן מוצאות נקודה מתאימה.

רימות ניזונות במשך 3 עד 5 ימים. לאחר מכן ישנם שלבים של זחל וגולם, ולוקח סך הכל כ- 14 עד 36 יום עד שהביצים משתנות לזבובים.

הזבוב יטיל את ביציו בכל מקום שהוא מרגיש שבו הרימות יהיו בטוחות ויהיו מסוגלות לאכול היטב. זו הסיבה שכל כך מקובל לראות אותם באוכל ישן או רקוב. הרימות צריכות לאכול ללא הפסקה, כך שהזבוב תמיד יטיל את הביצים במקום שיש אוכל.

 

הסכנות של רימות זבובים

זבובי הבית יכולים להעביר תולעי מעיים, או את את הביצים שלהן, והם נשאים פוטנציאליים של מחלות כמו דיזנטריה, טיפוס הבטן, כולרה ושחפת. הם יאכלו ויחיו בתוך כל מזון מוצק שניתן להוציא ממנו נוזלים או חומר לח שמיועד למאכל אדם. 

זבובים הופכים אוכל לנוזלי על ידי פליטת מיצי עיכול ואת תכולת הקיבה שלהם על המזון שהם מעוניינים לאכול. הנוזל הזה נכנס לאחר מכן בחזרה לגופם ועלול להעביר כך אורגניזמים פטוגניים שגורמים למחלות מעיים שונות. 

ההפרשות של הזבובים אשר מיוצרות כאשר הזבוב אוכל או עושה את צרכיו, גורמות לפסילה של תוצרת חקלאית, למשל ביצים, אשר מיועדת למכירה, משום שהוא מזוהם. יתר על כן, זבובים הם לעתים קרובות נושא של תלונות לרשויות התברואה, וגורמים לבעיות גדולות כאשר מגיעה כמות גדולה של זבובים לאזורי גידול של בעלי חיים או חקלאות.

 

היכן ניתן למצוא רימות?

זחלי זבובים ורימות מתפתחים באזור לא הגייניים בהם קיים ריקבון, בין אם זה חומר אורגני מתכלה או פסולת באופן כללי. לכל סוג יש העדפות לחומר מסוים אותו הוא צריך על מנת להתרבות וכן סף סביבתי שיש לעמוד בו. אך באופן כללי, כל מקום עם לחות שמנוקה לעיתים נדירות או אף פעם, מהווה מקום פוטנציאלי להתפתחות וגדילה של רימות. 

לעתים קרובות אזורי רבייה של רימות יימצאו בקרבת מקומות העונים על המאפיינים הבאים:

 • תברואה לקויה
 • פחי אשפה ביתיים או ציבוריים. 
 • אוכל שמאוחסן בצורה לקויה. 
 • ניקוז וקווי צנרת שבורים.
 • בתקרות, בקירות, בשיחים וכו'.
 • צואה וזבל.

 

איך להרחיק זבובים (ואת הרימות שלהם)?

 • יש לנקות תמיד אוכל ולא להשאיר שאריות בחוץ כלל. 
 • יש לאחסן את מזון בכלי אטום במקרר או במזווה. 
 • חשוב לקשור את שקיות הזבל היטב ולזרוק את הזבל מהבית לעיתים קרובות.
 • זבובים יטילו את הביצים שלהם גם במזון של חיית המחמד שלכם, לכן דאגו להחליף את מזונם באופן מלא ולא רק להשלים אליו את הכמות החסרה. דאגו גם לשמור את כלי האוכל מכוסה כאשר הוא לא בשימוש.
 • נקו את פחי האשפה ביסודיות. השימוש באקונומיקה הוא כנראה הבחירה הטובה ביותר. ודא שגם המכסה שלהם תמיד אטום היטב.
 • אם אתם נוהגים למחזר באמצעות קומפוסט, הקפידו לשמור עליו אטום לחלוטין.
 • אם יש לך כלב, שימו לב שאין בחצר שלכם קקי שלו.

 

עובדות מעניינות על רימות

ניתן להשתמש ברימות לדברים רבים. למרות שאתה עשוי לחשוב שהם מגעילים, יש הרבה דרכים בהן אנחנו בני האדם נהנים מקיומם:

 • הם משמשים לעיתים קרובות כפיתיון לדיג. 
 • רימות חיות יכולות לשמש למטרות רפואיות כמו ניקוי פצעים של רקמות מתות, במיוחד עבור פצעים שמתקשים להחלים.
 • רימות מועילות מאוד עבור מדענים פליליים, הם משתמשים בהם כדי לחשב בערך את זמן המוות. 

 

איך להיפטר מרימות זבובים?

הדרך הטובה ביותר להיפטר מרימות זבובים היא לקרוא לחברת הדברה מקצועית. אנו בקסם הדברות צברנו ניסיון רב לאורך השנים, ויודעים איך לפתור את הבעיה הזו בצורה הטובה והבטוחה ביותר. צרו איתנו קשר ותהיו בטוחים שהרימות לא ישובו להטריד אתכם.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים עכשיו!
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

כתבות בנושא