ריסוס זבובים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים

ריסוס זבובים

 

ריסוס זבובים? עם קסם הדברות שמים סוף לזבובים בעזרת ריסוס ידידותי לסביבה ללא כימיקלים!

✔️שימוש בציוד חדיש ומתקדם!

✔️ ביצוע עבודה מא' ועד ת' כולל חיטוי.
✔️ הדברה ידידותית לסביבה מאושרת על ידי המשרד להגנת הסביבה.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ שירות אקספרס 24 שעות.
✔️ריסוס זבובים מותאם לכל סוגי הזבובים.
✔️ התחייבות על העבודה בכתב.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

הזמזום המעצבן של זבובים יכול להוציא את רוב האנשים מדעתם, ואין ספק שזה מטרד שאף אחד לא שמח מהימצאותו בביתו או במקום עבודתו. אם גם אתם סובלים מהבעיה הזו הגיע הזמן ללמוד עוד על הזבובים, איך למנוע את הגעתם ואיך להיפטר מהם אחת ולתמיד. המשיכו לקרוא ותדעו הכל!

 

ריסוס זבובים – איך הגיעו זבובים לביתי?

ישנן דרכים רבות ומגוונות להגעת זבובים לבתי מגורים. החרקים הללו יכולים להיכנס לבתים על גבי מוצרי מזון (זבובי פירות) או לרחף דרך חלונות ודלתות פתוחים. הם עשויים גם להימשך ולגדול בחומר אורגני מתכלה בניקוז.

הם יכולים גם לתקוף חיות מתות בקירות, בעליית גג או במקומות נסתרים אחרים בתוך הבית. יש מינים שמעדיפים לבלות את חודשי החורף בתוך בתים, ונמשכים לחלקים שטופי שמש בבית ובקומות העליונות של הבניינים.

 

הסכנות בזבובים

מכיוון שאנשים משייכים זבובים לדברים מזוהמים, וזה אכן נכון, מזיקים אלה מגעילים ומרגיזים את רוב דיירי הבתים.

החרקים הללו יכולים גם להעביר אורגניזמים של מחלות כאשר הם נוגעים במזון ובמשטחי המטבח. בנוסף, מיני זבובים מסוימים עלולים לגרום לנשיכות כואבות לבני אדם ובעלי חיים. 

 

מחלות 

מיליוני מיקרואורגניזמים עשויים לפרוח במעיים של זבוב בודד, בעוד שחצי מיליארד נוספים רוחשים מעל גופו ורגליו. זבובים מפיצים מחלות בקלות מכיוון שהם עוברים במהירות מאשפה נרקבת ועמוסת מחלות למאכלים וכלים חשופים של בני אדם. בכל פעם שזבוב נוחת, הוא משליך אלפי חיידקים העלולים לגרום למחלות קשות כמו:

  • זיהומים בדם
  • שלשול
  • הרעלת מזון
  • דלקת קרום המוח

הזבוב מקושר למעל מ- 100 חיידקים פתוגניים, כולל סלמונלה, סטפילוקוקוס, אי-קולי ושיגלה. חיידקים פתוגניים אלה עלולים לגרום למחלות בבני אדם ובעלי חיים. חלק מהמחלות הללו כוללות:

  • כולרה
  • דיזנטריה 
  • דלקת הכבד
  • מחלת הטיפוס

 

התנהגות ותזונה

  • איפה הזבובים גרים?

זבובים מסתובבים בכל רחבי העולם, מלבד הקוטב הצפוני והדרומי. זבובים מעדיפים טמפרטורות חמות והם פעילים ביותר מסוף האביב ועד תחילת הסתיו.

  • מה הם אוכלים?

כאשר זבובים ניזונים מפסולת, הם אוספים חיידקים פתוגניים ברגליים ובפה. פתוגניים אלה מועברים למזון על שולחנות או דלפקים כאשר הזבובים נוחתים עליהם בשנית. זבובים ממיסים באמצעות נוזל שהם מפיקים את המזון מוצק ולאחר מכן מסוגלים לאכול את הנוזל שנוצר. הם מסוגלים להעביר מחלות כאשר הם מקיאים, מנקים את עצמם או פשוט הולכים על משטחים.

 

מחזור החיים של הזבוב

התפתחות הזבובים כוללת מחזור חיים בן ארבעה שלבים. החל מביצים, זבובים עוברים שלבי זחל וגולם לפני שהם פורצים לעולם כמבוגרים. משתנה בהתאם למינים שונים, תוחלת החיים של זבוב היא שמונה ימים עד חודשיים או, במקרים מסוימים, אפילו עד שנה. זוג זבובים אחד יכול לייצר יותר ממיליון צאצאים דרך צאצאי צאצאיהם תוך מספר שבועות.

 

ביצים

מחזור החיים של הזבוב מתחיל כאשר הנקבה המופרית מוצאת מקום מתאים להטלת ביציה. אתר הביצים האידיאלי הוא על גבי חומר שהזחלים יאכלו כשהם בוקעים מהביצה. דוגמאות לאתרי הטלת ביצים עשויות לכלול ערמת זבל, צואה או חומר אורגני לח ומתכלה אחר. במקרים מסוימים, ביציות מופרות בוקעות תוך 24 שעות.

 

רימות

עם בקיעתם, הזחלים, המכונים רימות, ניזונים מחומרים אורגניים. זחלי הזבובים ניזונים במשך מספר ימים עד שבועות, וצוברים מספיק חלבון וחומרים מזינים שיעזרו להם להחזיק מעמד בשלב הגולם הקרוב שלהם.

 

גולם

כאשר הזחלים גדלים, הם עוזבים את מקור המזון שלהם ומחפשים מקומות יבשים וחשוכים שבתוכם להתגלם. בשלב הגולם, הזבובים מתפתחים מזחלים נטולי רגליים למבוגרים עם שש רגליים, עיניים מורכבות וזוג כנפיים.

 

מבוגר

זמן ההתפתחות מביצה למבוגר משתנה בהתאם למין, לתנאי הסביבה ולשפע המזון. זבובים מסוימים יכולים להשלים את התפתחותם תוך מספר שבועות אם התנאים תקינים.

 

סוגי זבובים

נפרט כאן על שני סוגי הזבובים הנפוצים ביותר בישראל: זבוב הבית וזבוב הפירות. 

 

זבוב הבית

זבוב הבית הנפוץ הוא בדרך כלל בגודל של 0.6 סנטימטר, בצבע אפור עם פסים כהים שעוברים לאורכו.

תלוי בעונה ובטמפרטורה, זבוב הבית יכול לחיות בין שבועיים וחצי באקלים חם ועד שלושה חודשים באזורים קרירים יותר.

הביצים יבקעו לרימות לאחר שבע עד שמונה שעות, תלוי בטמפרטורה, ולאחר מכן ייכנסו לשלב הגולם שלאחריו יהפכו לזבוב בוגר. זבוב הבית ממין נקבה מסוגלת לעוף עד שני קילומטרים בחיפוש אחר אתרי הטלת ביצים מתאימים.

מחזור החיים מביצה למבוגר נע בין שבוע לשלושה שבועות.

 

זבוב הפירות 

אפשר לראות זבובי פירות לאורך כל השנה, בדרך כלל באזור המטבח, או אזור אחר המכיל אוכל. שם הם יכולים למצוא אזורים בהם ישנם פירות או ירקות רקובים, לדוגמה במכלי קומפוסט. הם נמשכים לבננות, עגבניות, בצל או כל סוג ירק ופרי אחר. הם נמשכים גם למאכלים אחרים שנותרו מחוץ למקרר או במכלי מזון שלא נשטפו, ולכן נשארו בהם עקבות, שאריות או ניחוחות חזקים של אוכל.

 

הרחקת זבובים

הדרך הטובה ביותר למנוע את הגעת הזבובים לביתך היא באמצעות אמצעי מניעה פשוטים. על מנת להרחיק זבובים בצורה הטובה ביותר, הגבל את הגישה לביתך ככל האפשר, תוך שמירה על סגירת דלתות וחלונות.

אתה יכול גם לבחור לנקות חלונות, דלתות ופתחי אוורור. שמור על פחי אשפה נקיים וסגורים היטב. גם שמירה על משטחי מטבח ומשטחים שונים בבית נקיים תהפוך את ביתכם למושך פחות עבור זבובים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, פנה לחברת הדברה מקצועית. 

 

לסיכום

אנו בקסם הדברות מתמחים בריסוס זבובים. אנחנו משתמשים באמצעים חדשניים ומקצועיים שעושים את העבודה בצורה הטובה ביותר, ויגרמו לכך שלא תאלצו לסבול יותר מבעיית זבובים בביתכם.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!