ריסוס כיני יונים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים

ריסוס כיני יונים

ריסוס כיני יונים? עם קסם הדברות מטפלים בכל סוגי הכינים וכיני היונים, הרימו טלפון!

✔️ מתמחים באיתור כיני יונים.

✔️ מענה מקיף לכל סוגי המזיקים והמטרידים בישראל.
✔️ הדברה ירוקה מקצועית ומתקדמת.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ מענה בשטחים פתוחים ושטחים חקלאיים.
✔️צוות מדבירים מוסמך לפרוייקטים גדולים.
✔️ ביצוע עבודה ייסודית כולל טיפול מונע וכתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

מצאתם את עצמכם מתגרדים במקומות שונים ברחבי הגוף, בעיקר כאשר אתם בחדר השינה שלכם? ייתכן שהגירוד המסתורי נגרם בעקבות כיני יונים, שמגיעות לבית בגלל קינון של יונים בסביבתו. כמה אתם כבר יודעים על כיני היונים? כנראה שלא מספיק. קראו את המאמר הבא על ריסוס כיני יונים כדי לדעת כל מה שצריך לדעת על המטרד הזה. 

 

מה זה כיני יונים?

כיני היונים הם טפילים של יונים, אשר חייבים להיות ניזונים מדם של עופות ויונקים. גם גברים בוגרים וגם נקבות ניזונים מהדם של החיה על גביה הן חיים.

גופן מותאם לכך שיוכלו להיצמד ולנוע דרך הנוצות והפרוות של מארחיהן – הן בעלות טפרים מיוחדים מאוד שעוזרים להם בכך.

כיני היונים בצורתן המבוגרת הן בעלות כנפיים, עליהן הן שומרות לאורך כל חייהן הבוגרות. ישנם מינים שונים של כיני יונים שהינן חסרי כנפיים או כאלו שמאבדים כנפיים ברגע שמוצאים חיה להיטפל אליה. 

 

מאיפה מגיעות כיני היונים?

כיני היונים בדרך כלל ניזונות מדם של ציפורים.

לאחר שהיונים הצעירות, לדוגמה, עוזבות את הקן שלהן, הכינים עשויות להיתקל בבני אדם בעת חיפוש אחר מארח חדש למצוץ את דמו. כיני היונים יכולות לנשוך כל מקום בגוף האדם אך לעתים קרובות מעדיפים לעשות זאת לעור חשוף.

למרות שהן יכולות להיות ניזונות מדם אנושי, כיני היונים לא מסוגלות להשלים את מחזור חייהם על בני האדם, והן לא מתחפרות בתוך עור בני אדם. 

 

כיצד נראות כיני יונים?

המראה של כיני היונים משתנה בהתאם לסוגים השונים של המזיק. בדרך כלל הן קטנטנות במיוחד, באורך של 0.3 סנטימטר או פחות. גם צבעם משתנה בין הסוגים, ויכול לנוח בין חום, לחום כהה, וישנן כינים שהינן אפילו בצבע לבן-קרם. 

 

התנהגותן של כיני היונים?

מספר מיני כינים נצמדים לסוגים שונים של ציפורים. ידוע כי בחוות או שטחים חקלאיים כינים לעיתים מדביקות עופות, וכך הופכות לבעיה ברפתות לדוגמה. הן יכולות לנשוך את בני אדם שעובדים עם העופות.

לרוב בבתים ובבניינים מסחריים, כינים הפוגעות בעופות שמהווים מטרד, כמו יונים ודרורים, עשויות למצוא את דרכן לחללי מגורים של בתים. 

למרות שכינים כאלה אינן מסוגלות לחיות אך ורק מדם ​​אנושי, ישנם מקרים בהם הם נושכים גם בני אדם.

בדרך כלל, ניתן למצוא אותן על אדן החלון, על הרצפה, או אולי על שולחנות אליהם יכלו לגשת דרך חלון או מהתקרה. ככלל, מקרים כאלה נובעים מציפורים המקננות בעליית הגג, בקירות או בקצה החיצוני של גג הבניין. 

כינים בדרך כלל עוזבות את קן הציפור ומחפשות מארחים חדשים לאחר שעזבו הציפורים את הקן.

פעילות ציפורים בתוך מבנה מסחרי שלא נעצרת בזמן עלולה להפוך לגדולה במיוחד, ולהוביל את כיני היונים לחיפוש אחר בני אדם מארחים. 

 

סביבת החיים של כיני היונים

כמו כל הכינים, כיני היונים חייבות להישאר על המארחים שלהם או קרוב מאוד אליהם כדי לשרוד. כתוצאה מכך, הם יכולות להימצא בקרבת קיני ציפורים, או בתוך בניינים בהם נמצאות ציפורים. 

 

בלבול נפוץ באבחון כיני יונים

קשה מאוד להבדיל בין עקיצות כיני יונים לבין נגיעות קרדית העופות וחרקים אחרות, כגון סקביאס, פרעושים, כינים, יתושים, זבובים מסוגים שונים, עכבישים, פשפשים, קרציות וכו'.

לעיתים קרובות לא ניתן לאבחן את כיני היונים בעצמכם, ויש להיעזר באיש מקצוע עבור כך. 

 

איך ניתן לאבחן כיני יונים?

ניתן לחשוד בכך שאדם נדבק בכיני יונים במידה והמטופל הציג סימפטומים של מחלת הסקביאס, אך אינו מגיב לטיפול המתאים עבור מחלה זו.

יש לקחת בחשבון את ההיסטוריה של דברים שנחשפים אליהם האשם, וחשוב להתחשב בעונת השנה ובשעה ביום בה מופיעים הסימפטומים, בעיסוקו של המטופל, תחביביו ותנאי מחייתו.

כיני היונים קטנות מכדי שניתן יהיה לראותם ללא הגדלה. ניתן לנסות לאסוף אותם בעזרת סלוטייפ שקוף ולהתייעץ עם איש מקצוע במבין בתחום.

 

ריסוס כיני יונים – איך למנוע את כיני היונים?

ניתן למנוע הידבקות בכיני יונים על ידי הסרת קני ציפורים הנמצאות בסמוך לאזורי מגורים או העבודה בהן נמצאו כיני יונים. חשוב לשים לב:

  • ללבוש ביגוד מגן מלא במהלך התהליך כדי למנוע את מעבר כיני היונים לבני אדם.
  • אם יש נגיעות של כיני יונים בבניין, יתכן שיהיה צורך להתייעץ עם מדביר מוסמך.
  • למיגור כיני היונים, יש לטפל באזור באמצעות תרסיס קוטל חרקים או אבקה קוטלת חרקים.
  • ייתכן שיהיה צורך להיפטר מרהיטים בהם הייתה הידבקות קשה בכיני יונים, ולהחליף אותם ברהיטים חדשים. 
  • נדרש לשאוב אבק משטיחים לעיתים קרובות, או במקרים בהם הייתה נגיעה קשה של כיני יונים בבית, ייתכן ויהיה צורך להחליף את השטיחים.
  • יש להחליף מצעים או בגדים ולשטוף אותם במים חמים לעיתים קרובות.

 

טיפים לשליטה בכיני יונים

כינים עלולות להתגלות בבניין כאשר הן נמצאות בחיפוש אחר מארח למצוץ את דמו. מצב זה יטופל בצורה הטובה ביותר על ידי איש מקצוע מנוסה. זיהוי נכון של הכינה על ידי מדביר הוא המפתח לקביעת מקור הכינים. 

כדי לשלוט בכיני יונים, יש לבטל או למנוע את פעילות הציפורים בתוך הבניין או בגג הבניין, ולהסיר את כל חלקי הקן.

אזורים בהם נמצאים קינים דורשים לעיתים קרובות טיפול בכדי לסלק את כל הכינים בסביבתן. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך לקדוח ולטפל בחללים אחרים בקירות, בהתאם למצב. 

אנו בקסם הדברות יודעים איך לזהות את כיני היונים ולטפל בהן בצורה המתאימה, כך שלא תצטרכו לחשוש יותר מהגירוד המעצבן שהן מביאות עימן. כמובן שטיפול בכיני יונים יכול לכלול גם את הדברת היונים עצמן, שמהוות מקור הבעיה.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

הדברת כיני יונים

  אם חשבתם שיונים הם מטרד מרעיש ומציק לאדם האורבני – אתם לא מאוד טועים. אלא מה, שזה לא מסתכם רק ברעש והנוצות שהיונה מביאה

קרא עוד »

מדביר כיני יונים

  יונים יכולות להוות מטרד בבית, במשרד או בכל מקום אחר, הרבה פעמים בגלל הרעש שעושות והלשלשת שמשאירים באזור הבית. אך לא רבים יודעים שהן

קרא עוד »