להזמנת מדביר מקצועי

ריסוס לבית

תוכן עניינים

כיום קיימים בשוק עשרות אם לא מאות מותגים של חומרי ריסוס להדברת מזיקים. חומרי הדברה הם שם כולל למיני כימיקלים המיועדים להרוג או לפגוע במזיקים הנפוצים בסביבת הבית. מזיקים ביתיים יכולים להיות מגוון רחב של חיות, החל מחרקים כמו זבובים, תיקנים ויתושים ועד למכרסמים כמו עכברים וחולדות.

ניתן לרכוש חומרי הדברה ביתיים בסופרמרקטים או בחנויות לחומרי בניין, והם מיועדים לשימוש בסביבת הבית והגינה. למרות קלות השגתם, אין זה אומר שחומרים אלו לא מזיקים. הם רעילים וכימיים, ובשימוש רשלני ולא אחראי הם יכולים להזיק לא רק לחרק ולמכרסם, אלא גם להשפיע על בריאות המשתמש, משפחתו, חיות המחמד וסביבתו.

 

כיצד בוחרים חומר הדברה?

המגוון הרחב שקיים בשוק מקשה על המשתמש הביתי והלא מנוסה לבחור בעצמו. לפני הכל, כדאי לתאם ציפיות. יכול להיות שהבית שלך וסביבתו מראש מוטים להיות ״מגנט״ לחרקים, ולכן לא צפוי שבהדברה חד פעמית תיפתר הבעיה. בנוסף, חרקים רבים (במיוחד אלו אשר עברו הליך ביות) כבר פיתחו עמידות נגד חומרים כימיים רבים. כך שלא רק שיכול להיות שתסכן את סביבתך אלא גם שהבעיה עלולה להימשך. לכן תמיד כדאי לשקול שימוש בחומרי הדברה טבעיים. לשמחתנו, בימים אלו גם חומרי הדברה טבעיים מצויים בשפע ובמחיר שווה לכל כיס בחנויות השונות. 

אבל הצעד הראשון בבחירת חומר הדברה צריך להיות זיהוי המזיק. אתה יכול להעריך לפי העין, אך זה לא תמיד יהיה נכון. לשם כך ניתן לזהות באופן וודאי באמצעות מדביר. רק אחרי זיהוי מלא תוכל לקנות את חומר ההדברה המתאים עבור אותו מזיק ספציפי. אם בכל זאת החלטתם להשתמש בחומר כימי, אז הקפד לבחור אחד כמה שפחות חומרים רעילים.

 

כיצד לרסס את הבית באופן בטוח?

אחרי כל ההסברים על הדברה כימית, חובה להתכונן בהתאם כדי ליצור מינימום נזק. תתחיל מלקרוא את הוראות היצרן בקפידה ורק אחרי שתבין אותן לעומק תוכל להתחיל בתהליך ההדברה בדיוק לפי ההוראות. במידה וחלק מההוראות לא ברורות לך עד הסוף, כדאי לוודא מול היצרן עצמו. לרוב תמיד יהיה רשום מספר או דרך התקשרות, אל תהסס לפנות.

תמיד מפתה להשתמש יותר מהכמות המומלצת, אך היזהר מלעשות זאת, שכן לרוב היצרנים ממליצים על הכמות המקסימלית שאדם מסוגל לספוג מן החומר הרעיל. כל שימוש מעבר לכמות המותרת מהווה סכנה על אחריותכם.

דבר נוסף שעלול להשפיע על בטיחות השימוש בחומר הוא אחסונו. אחסן את חומר ההדברה במיכל המקורי שלו (לעולם אל תעביר אותו מכלי לכלי, זוהי סכנה להתפשטות מיותרת של רעל), כשהוא אטום לגמרי עם מכסה. שמור את המיכל מחוץ להישג ידם של ילדים, למשל נעול בארון גבוה או במוסך.

כדאי להרחיק את המיכל מכל חומר דליק שהוא ובוודאי שלא להבעיר משהו בסביבתו  כמו למשל מנגל או אפילו סיגריה. טעות נפוצה ומסוכנת שקורית להרבה אנשים זה שלא רק שהם מעבירים את החומר למיכל אחר, אלא שהמיכלים אליהם הם מעבירים נראים כמו מיכלי מזון, מה שלעיתים מבלבל את הילדים שמדובר בכלי אחסון למזון או לשתייה.

כיצד תכין את הבית לקראת הריסוס? יש להזיז כל מאכל, כלי בישול וכדומה, או לכל הפחות לכסות אותם. הרחק כל בעל חיים מהאזור. חומרי הדברה רעילים מאוד גם לציפורים ולדגים.

בזמן ההדברה כל הפתחים בבית כולל חלונות, צריכים להיות סגורים. לאחר ההדברה צא מיד מן האזור לזמן מה, וכשאתה חוזר הקפד לפתוח מיד את החלונות כדי לאוורר את המקום. שים לב לצמחים ולגינה בימים שאחרי ההדברה, על מנת לוודא שהחומרים לא גרמו להם נזק בלתי רצוי.

וכמובן – אל תשכח ליידע את השכנים שלך, שיידעו להיערך גם הם בהתאם, ואם יש צורך אז לעזוב את ביתם בזמן ההדברה.

חשוב לזכור שכיום ישנם גם פתרונות טבעיים שלא מצריכים היערכות כה גדולה ורחבה. במידה ותבחרו להשתמש בחומר טבעי, אין צורך בהרחקת בני הבית וחיות המחמד מסביבתם. ב״קסם הדברות״ משתמשים כבר שנים באופן מקצועי בחומרי ריסוס טבעיים בלבד אשר לא מהווים סכנה לאדם וסביבתו כלל אך יחד עם זאת מהווים סכנה למזיקים.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא