להזמנת מדביר מקצועי

ריסוס מחיר

תוכן עניינים

אם אתם סובלים מבעיית מזיקים בבית – מכרסמים, פרעושים, קרציות, טרמיטים וכו' – כדאי שתמצאו את הדרך המתאימה בעבורכם למנוע את המשך הגעתם, ולהיפטר מהם אחת ולתמיד. במאמר הבא נסביר על המזיקים הנפוצים ביותר, הסכנות שלהם ואיך נפטרים מהם. 

 

מכרסמים

מכרסמים, שהנפוצים ביניהם עכברים או חולדות, הם יונקים בעלי דם חם, שכמו בני אדם, ניתן למצוא אותם ברחבי העולם. יש להם שיניים קדמיות גדולות ומחודדות, המותאמות לכרסום. מכרסמים לועסים מגוון פריטים העומדים לרשותם וגורמים נזק רב בבתים ובסביבתם. 

מלבד היותם מאתגרים לשליטה ולהרחקה, מכרסמים עשויים לשאת מחלות ולעכל מזון עם זבל, פרווה ורוק. למעשה, עכברים יכולים לזהם פי 10 מכמות המזון שהם אוכלים. ידוע גם כי מכרסמים קשורים להפצה של וירוס האנטה, מחלה קטלנית. המכרסמים מארחים גם פרעושים, שעלולים להפיץ מחלות שונות ומגוונות. 

לא מומלץ לנסות לטפל לבד במכרסם פראי כלשהו. הם מצוידים בשיניים גדולות ומסוגלים להעביר מגוון חיידקים, נגיפים ומחלות דרך הרוק, הצואה והשתן. אם אתה מאתר מכרסם בביתך, עדיף לפנות לאיש מקצוע להדברת מזיקים לצורך הרחקה וזיהוי. הימצאותו של מכרסם אחד בבית יכולה להצביע על התפשטות והימצאותם של עוד משפחות רבות.

הרחיקו את כל הילדים וחיות המחמד מהמכרסם. אם ירגיש איום, סביר להניח שהמכרסם ינשך את מי שבסביבה על מנת להגן על עצמו. 

 

פרעושים

גודל: הפרעושים קטנים, חסרי כנפיים ואורכם כ -2.5 מ"מ.

צבע: גופם בצבע חום-אדמדם מבריק, ומכוסה בשיער מיקרוסקופי ודחוס שמאפשר תנועה קלה דרך פרוות בעלי החיים.

כנפיים: לפשפשים אין כנפיים, אך למרות זאת הם מסוגלים לקפוץ למרחקים ארוכים.

נגיעות פרעושים מגיעות לעיתים קרובות מכלבים או חתולי מחמד. המזיקים נצמדים לבעלי החיים כשהם בחוץ ואז שורצים על פרוותם ועל המקומות שהם ישנים בקרבתם. מניעת פרעושים הן בבית והן בחצר יכולה להיות קשה. ללא גישה יזומה, כל בעל חיות מחמד עלול להיות חשוף אליהם.

עקיצות פרעושים עלולות להשאיר את המארח, אם זה בן אדם או בעל חיים, עם מספר רב של עקיצות נפוחות ומגרדות. הם עלולים לגרום לתגובות אלרגיות אצל אנשים מסוימים ויכולים להעביר מספר מחלות. חיות מחמד פרוותיות הן בסיכון הגבוה ביותר. 

ההיבט החמור ביותר של הדבקת פרעושים הוא, לעתים קרובות, הזמן והמאמץ שנדרש להסרתם. הטיפול בבעיה מחייב טיפול בבעלי החיים הנגועים, ניקוי אזורים נגועים בפרעושים ונקיטת אמצעי מניעה בכדי למנוע מהפרעושים לחזור.

 

קרציות

צבע: צבע הקרצייה משתנה לפי סוג.

גודל: מבוגרים יכולים להיות קטנים יותר מזרע חמניות (ובאורך של יותר מס"מ אם הם מלאים בדם), ואילו זחלי קרציות הינן בגודל של פחות מ -1 מ"מ.

רגליים: לקרציות יש שש רגליים בשלב הזחל שלהן ושמונה רגליים בשלב הנימפה והבוגר שלהן.

קרציות לא עפות או קופצות, אך הן יכולות להיצמד לפרווה, לבוש או לעור. מזיקים אלה מטיילים בדרך כלל בבית על גבי חיות מחמד או מזיקים ביתיים כמו חולדות ועכברים. הימצאות קרציות עשויה גם להצביע על חיית בר שמשוטטת בסמוך לבית. 

מזיקים אלה אינם מהווים איום רב על בתים בנויים היטב עם אמצעי הרחקה שמתוחזקים בצורה יעילה, אלא אם כן ישנה מחילה או קן של חיה שיכולה להוות מארחת עבור הקרציות בתוך המבנה. עם זאת, בבקתות כפריות או בבתים ישנים, שאינן בנויות היטב, ושיש בהן מקומות כניסה מרובים, הקרציות עלולות לנסות למצוץ את דמם של בני האדם לפני חזרתן למקומות המקלט שלהן. 

סילוק חומרי קינון של ציפורים ומכרסמים הוא הכרחי כדי למנוע את הגעת הקרציות, מכיוון שהם יתמקמו בקלות בפריטים כאלו. המזיקים מעדיפים דשא גבוה, ולכן גיזום מדשאות והוספת מחסומי חצץ סביב אזורים מיוערים ופטיו יכולים לסייע במניעת הגעתם.

בדיקות סדירות של בעלי החיים שלך יכולות להפחית את הסיכוי שלהם לקבל קרציות. יש להסיר את הקרציות לחלוטין ברגע שהתגלו. על טיפולים נגד קרציות יש לברר מול הוטרינר של חיית המחמד שלך. 

 

טרמיטים

ישנם מעל 2,000 מינים שונים של טרמיטים ברחבי העולם. למרות שיש להם מאפיינים שמבדילים ביניהם, רובם נראים יחסית דומים. הם בדרך כלל באורך של 1.3-0.7 ס"מ, ויש להם גופים רכים עם מחושים ישרים. המלכות והמלכים גדולים יותר, והם בעלי יכולת להגיע לאורך של 2.5 ס"מ. הצבעים של הטרמיטים נעים בין לבן לחום בהיר, כאשר טרמיטים "העובדים" נראים לרוב בהירים יותר, בעוד שיתר הטרמיטים כהים יותר. לטרמיטים מעופפים, הנקראים גם "המתרבים", שני זוגות של כנפיים בולטות.

התפשטות טרמיטים עלולה להיות הרסנית לביתכם או לרכושכם. טרמיטים מכונים לעתים קרובות "המשמיד השקט" מכיוון שהם עלולים להסתתר ולשגשג בסתר בביתך או בחצרך ללא כל סימני נזק מיידיים. כל הטרמיטים צורכים חומרי צמח על בסיס תאית. למרבה הצער, כל הבתים, ללא קשר לסוג הבנייה שלהם, יכולים לספק אוכל תאית עבור הטרמיטים.

כמה אינדיקציות לכך שיש לך נגע בטרמיטים:

  • נחיל זמני של חרקים מכונפים בתוך הבית שלכם או מהאדמה סביב ביתכם.
  • כל צבע או פרז סדוק או צואה לא מוכרת שעלולה להוות צואת טרמיטים.
  • עצים שנשמעים חלולים כאשר מקישים על גביהם.
  • כנפיים שנפלו מגב הטרמיטים באזור הנחיל.

 

איך להיפטר מהמזיקים השונים?

אנו בקסם הדברות מציעים שירותי ריסוס והדברה עבור כל אחד מהמזיקים המפורטים במאמר, ולעוד סוגים רבים. כמובן שהמחיר הדרוש עבור טיפול בכל סוג של מזיק הוא שונה, ותלוי בגורמים כמו היקף התפשטות המזיק, הנזק שגרם, ומחירי חומרי ההדברה הנדרשים עבור המזיק הספציפי. 

אנו מבטיחים לטפל בכל בעיית מזיקים בביתכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא