להזמנת מדביר מקצועי

ריסוס מעופפים

תוכן עניינים

נתקלת בחרקים שמתעופפים בביתך? מעניין לדעת כי לרוב החרקים מקבלים כנפיים בשלב הבוגר שלהם והם נעים במרחב בעיקר על ידי תעופה. עם זאת חרקים כמו ג'וקים, הם בעלי כנפיים אך אינם בעלי כישור תעופה, ובעיקר משתמשים בזחילה כאמצעי תחבורה. טרמיטים ונמלים הם מעופפים, אך רק לזמן קצר בשלבי הרבייה שלהם בעונת הרבייה שלהם. במאמר הבא נלמד קצת על סוגי החרקים המעופפים ועל איך ניתן להיפטר מהם.

 

מאפייני החרקים

מרבית החרקים עוברים מחזור חיים המורכב מארבעה שלבים: ביצה, זחל, גולם (לעתים קרובות אטום בתוך פקעת) ובוגר, שיש לו בדרך כלל כנפיים.

לחרקים יש שלד חיצוני עם גוף בעל שלושה חלקים, המורכב מראש, בית חזה עם שש רגליים ובטן. חרקים מעופפים מצוידים במערכת כנפיים אחת או שתיים המחוברות לבית החזה שלהם.

 

חרקים מעופפים כמזיקים

חרקים מעופפים יכולים להיות לא רצויים בסביבה האנושית ממספר סיבות:

  • נשיכות ועקיצות גורמות לכאב ונפיחות.
  • עקיצות יכולות להעביר מספר רב של מחלות חיידקיות, נגיפיות וטפיליות קשות לבני אדם ולבעלי חיים.
  • אלרגנים המיוצרים על ידי החרקים בבית ובבניינים אחרים עלולים לגרום לאסתמה.
  • זיהום מזון, מים ומשטחים על ידי העברה של מחלות.
  • אכילה, קלקול וזיהום של מוצרי מזון באחסון.
  • הזנה ממוצרי בד, כמו ביגוד וריהוט, ועל ידי כך – פגיעה בהם.
  • נזק למבני עץ ומוצריו.

 

נמלים מעופפות

נמלים בדרך כלל מהוות מטרד יותר מאשר סכנה, אם כי מינים מסוימים אכן נושכים ועוקצים. מרבית מיני הנמלים מתפשטים במהלך עונת רבייה קצרה, שהטריגר שלה הוא עליית טמפרטורה באביב או בשמים.

הקן מייצר מספר רב של נמלים 'פוריות' ממין זכר ונקבות מכונפות אשר מתאחדות ומתרבות.

הן לעתים רחוקות גורמות לבעיה מכיוון שהן נעלמות במהירות וקל להבריח אותן אם הן מופיעות בתוך הבית.

 

דבורים

בדרך כלל דבורים נחשבות לחרקים מועילים בגלל תפקידן בהאבקת מזון וגידולי שדה. בניגוד לצרעות הן לא מחפשות אחר אוכל אנושי, אלא רק מבקרות בפרחים עבור צוף ואבקה. דבורים עובדות עוקצות רק כמנגנון הגנה שהן מפעילות כאשר הן מרגישות מאוימות.

כאשר דבורים חברתיות בונות את הקן שלהן בסמוך לבתים ובבניינים אחרים או בתוכם, לעומת זאת, הן יזדקקו לשליטה. דבורי דבש אפריקאיות אגרסיביות יותר מזני אירופה ולכן זקוקות לטיפול זהיר מאוד. 

עקיצת דבורים מכאיבה במיוחד לילדים, ובמקרים מסוימים מייצרת תגובה אלרגית קשה – הרעלן שלהן שונה משל צרעות. דבורים גם משאירות את העוקץ שלהן בעור, ולכן יש צורך להסיר אותו.

 

זבובים

זבובי בתים, זבובי פירות וזנים נוספים מבקרים באתרים מזוהמים בצואה וזוהמה אחרת כדי לחפש אחר מזון ומקום להתרבות, הם אוספים בדרך אורגניזמים הגורמים למחלות, ומעבירים אותם למזון ולמשטחים בבית או בעסקים. שניהם מהווים מטרד וגם סיכון בריאותי, אשר עבור עסקים יכול להוביל לאובדן כלכלי, הליך משפטי וירידה במוניטין.

מינים אחרים של זבוב ידועים בהרגלי הנשיכה שלהם. זבובים עוקצים בדרך כלל נשארים ליד מים או מקומות לחים.

 

יתושים

עקיצות יתושים עלולות לגרום לגירוד, כאב ונפיחות סביב העקיצה למשך מספר ימים. בדרך כלל יתושות נקבות דורשות ארוחת דם כדי לשרוד, ומחפשות בעלי חיים ובני אדם אשר יוכלו לאכול מהם. ולכן צריך להקפיד מאוד על ריסוס מעופפים בבית ובחצר.

מספר קטן יחסית של יתושים מעבירים גם נגיפים פתוגניים, חיידקים וטפילים העלולים לייצר מחלות קשות בבני אדם כמו מלריה וקדחת דנגי. מחלות אלה פוגעות בעיקר באזורים עניים במדינות מתפתחות או באזורים כפריים מרוחקים, אך חלקן, כמו דנגה, מתפשטות במהירות ברחבי העולם גם באזורים עירוניים.

 

עש

הזחלים של כמה מיני עש ניזונים ממוצרים שמוצאם מן החי כולל צמר, משי, שיער בעלי חיים, עור ונוצות. הם עלולים לפגוע במוצרים כמו בגדים, שטיחים, רהיטים מרופדים ושטיחי קיר. הם ניזונים מחלבון הקרטין המצוי במוצרים מן החי. העש הבוגר יעוף למצוא אתרים חדשים להטלת הביצים שלו ברחבי הבית.

 

מעופפים שנמשכים למוצרים מאוחסנים

מגוון רחב של מיני חרקים יכולים לחיות ולהתרבות על מזון שנמכר מהחקלאי הישר לבית, בכל שלב בתהליך. הם מפחיתים את כמות הסחורה הניתנת למכירה, וגורמים להפסדים כלכליים לחקלאים ולעסקים. זה גורם לנזק למוניטין בעקבות הפגיעה באיכות הסחורה. חרקים מעופפים התוקפים מזון מאוחסן כוללים חדקונים וחיפושיות אחרות (אלפי מינים), עש המזון וזבובי פירות.

 

טרמיטים מעופפים

מושבות טרמיטים מייצרות 'טרמיטים מתרבים' בעלי כנפיים באופן זמני במהלך עונת רבייה קצרה, ולעיתים קרובות מתבלבלים ביניהן לבין נמלים מעופפות. נחילי טרמיטים מופיעים בדרך כלל בתחילת עונה גשומה (תחילת האביב או הסתיו) כאשר יש פחות סיכון להתייבשותם מחוץ לקן.

הטרמיטים המתרבים, הזכר והנקבה, עוזבים את המושבה ועפים בנחילים כדי למצוא בני זוג. הם מזדווגים ונופלים לקרקע, מאבדים כנפיים תוך כדי וזוחלים כדי למצוא מקום מתאים להקמת מושבה חדשה. מספר גדול של טרמיטים מעופפים יכול לפלוש לחצרות, ובתוך מבנים, הם נמשכים לאורות בלילה.

 

צרעות

צרעות נתפסות כאיום בגלל העוקץ הכואב שלהן, שאנשים מסוימים אלרגיים אליו.

צרעות עוקצות רק כדי להגן על עצמן. עם זאת, הן הרבה יותר אגרסיביות מאשר דבורים ודורשות הפרעה מועטה מאוד בכדי ליזום התקפה.

צרעות מועילות למעשה לגינות ולגידולי מזון, וטורפות חרקים מזיקים רבים כדי לאכול את הזחלים שלהם.

כאשר צרעות בונות את הקן שלהן בבתים ובבניינים אחרים, הן מסתכנות בשיבוש ההתרחשויות היומיומית של בני אדם על ידי חיפושן אחר מזון באזורי הכנת האוכל ואכילתו.

 

ריסוס מעופפים

אנו בקסם הדברות מרססים את כל מיני המעופפים המופיעים לעיל. נעשה זאת בצורה המקצועית, המהירה והבטוחה ביותר, ותוכל להיות בטוח שהם לא ישובו להטריד אותך בביתך.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא