ריסוס עש

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים

ריסוס עש

 

ריסוס עש עם קסם הדברות! מתמחים בכל סוגי העש, הרימו טלפון!

✔️ הגעה וזמן טיפול מהירים.

✔️ שירות 360 כולל חיטוי משטחים והדברה ירוקה.
✔️ זמן המתנה של כשעה בלבד לאחר סיום עבודה.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ שירות 24 שעות.
✔️המומחים של קסם הדברות ישמחו גם לייעץ.
✔️ מותאם גם למגזר העסקי.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

עש זה סוג נפוץ של מזיק שבטוח כל אחד מצא בביתו לפחות פעם אחת בחייו. הבעיה עם העש היא שהוא עלול לפגוע בכל מוצר בד שקיים בבית שלכם, ולכן ברגע שמגלים את קיומו של אחד מומלץ ישר לקרוא למדביר. במאמר הבא נסביר על המזיק יותר ועל הדרכים לביצוע ריסוס עש.

שווה קריאה!

 

ריסוס עש – איך ניתן לזהות את העש?

עש הבגדים הוא הסוג הנפוץ ביותר שנמצא בישראל. הם נוטים להסתתר כשהם מפחדים, כך שאולי לא תבחין בהם אלא לאחר שהם כבר פגעו במצעים, בבגדים או בפריטי בד אחרים שקיימים בביתך.

אם תבחן בצורה מעמיקה את הבגדים, סביר שתגלה קורי משי שהזחלים טוו סביבם.

עש הבגדים הבוגר הינו בצבע זהוב ועל ראשו שיערות אדמדמות-זהובות. בסוף שורה של שערות זהובות תמצאו את כנפי המזיק – באורך של סנטימטר וחצי בערך.

מכיוון שהעש אינו חזק בהתעופפות, הוא לא נמשך לתאורה, לכן בדרך כלל תמצאו אותם קרוב לבדים הנגועים, שלרוב נמצאים באזורים חשוכים כמו ארונות סגורים.

 

מחזור החיים של העש

נקבות העש מטילות בממוצע בין 40 ל -50 ביצים בתקופה של שבועיים-שלושה, ומתות לאחר שסיימו את תהליך הטלת הביצים.

גברים חיים יותר מהנשים, וממשיכים להזדווג במשך שארית חייהם. העש מפריש דבק מיוחד שמדביק את הביצים לחוטי הבדים, וכך ייתכן שייוולדו המון עשים חדשים בתוך ארונכם. הביצים בוקעות תוך 4 עד 10 ימים במזג אוויר חם, ובוקעים מהם הזחלים.

הזחלים מבצעים השרה 5 עד 45 פעמים, כאשר המספר משתנה בהתאם לטמפרטורות הפנימיות ובסוג המזון הזמין להם. תקופת הזחל נמשכת 35 יום עד שנתיים וחצי.

הזחלים הם לבנים מבריקים, והראש שלהם בצבע כהה.

כאשר הם ניזונים הם קורים חוטים אשר מהווים צינור הזנה שהזחלים נושאים איתם בזמן שהם מסתובבים. כאשר הזחלים של עש הבגדים מוכנים להתגלמות, הם נודדים הרחק ממקור המזון שלהם כדי למצוא נקיקים.

ההתגלמות מתרחשת בתוך פקעת משי שיצר הזחל באמצעות הקורים שלו. 

ההתגלמות נמשכת 8 עד 10 ימים בקיץ ו -3 עד 4 שבועות בחורף. בניינים בעלי חימום מאפשרים לעשי הבגדים להמשיך להתפתח גם בחודשי החורף.

ככלל, זמן ההתפתחות של עש הבגדים מביצה לביצה הוא בין ארבעה לשישה חודשים, ולרוב יש שני דורות בשנה.

 

הנזק

הזחל הוא השלב המזיק של עש הבגדים. הם ניזונים מבגדי צמר, שטיחים, ריהוט מרופד, פרוות, פריטי צמר או שערות בעלי חיים במברשות. הם ניזונים גם מבדים סינתטיים או תערובות כותנה, במידה ובדים אלה מכילים גם צמר.

הזחלים עשויים גם להשתמש בסיבי כותנה כדי לייצר את הפקעות שלהם.

ניתן לראות את הנזק בדרך כלל במקומות נסתרים כגון מתחת לצווארוני החולצות או חפתי החולצות, בסדקים של רהיטים מרופדים, ובאזורים עם שטיחים מתחת לרהיטים.

בדים עם כתמי אוכל, זיעה או שתן חשופים יותר לנזק.

 

דרכי התמודדות

שיטות להרחקת וריסוס עש הבגדים כוללות ניקוי יבש או כביסה תקופתיים, אחסון נכון, הקפאת הבדים, חימום, חיטוי בקרח יבש, לכידה או קוטלי חרקים.

גם שמירה על רמות לחות נמוכות בתוך מבנים יוצרת סביבה שאינה נוחה להתפתחות העש. בבניינים שאין בהם סדקים ונקיקים יהיו פחות בעיות של עש הבגדים. גם לדאוג לניקוי תדיר של הבית, ותחזוקה נכונה ימנעו את הגעת העש.

 

כמו כן, חשוב לעקוב באופן קבוע אחר בדים וארונות ולחפש סימנים של הימצאות העש, כך שתוכלו לנקוט בפעולה כאשר הנגיעות עדיין קטנות. נפרט כאן על השיטות המרכזיות:

1. חיפוש העש

כדי לחפש את עש הבגדים, בדקו אם ישנם צינורות משי בחלקים הנסתרים של הבגדים, כמו למשל תחת צווארונים.

בדקו אם ניתן למצוא סימנים כמו פרימה של סיבים, היווצרות חורים או אפילו שניהם על גבי הבדים.

בנוגע לפרווה, יש לבדוק האם יש שיערות שנקרעו מבסיסן, וגורמות לפרווה רפויה.

זחלים מבוגרים של עש הבגדים מייצרים פקעת משי בצורת סיגרים שאורכם כסנטימטר, אשר לעתים קרובות מכילות את החומר שהם מייצרים שפוגע בבגדים.

מלכודות פרומון הן שימושיות מאוד לגילוי עש הבגדים.

 

2. הרחקת העש

ניקוי מעת לעת באזורים בביתכם שיכולים למשוך את עש הבגדים יכול למנוע או לשלוט על הימצאותו.

אזורים אלה כוללים אזורים שמנוקים לעיתים רחוקות כגון מתחת לרהיטים כבדים או בסדקים בהם מצטברים שיער ופסולת. בארונות, במיוחד אלה שבהם מאכסנים צמר ופרוות, ובתוך ומאחורי תנורי חימום או פתחי אוורור.

שואב האבק הוא הכלי הטוב ביותר עבור רוב הניקיון הזה. לאחר השימוש בו באזורים בהם מצאתם נגיעות של עש, יש להשליך את תכולת השקית מיד מכיוון שהיא יכולה לכלול ביצים, זחלים או עש בוגר.

 

3. כביסה וניקוי יבש

השיטה הנפוצה והיעילה ביותר להריגת כל שלבי העש בבגדים, שמיכות ומוצרי כביסה אחרים היא הלבנתם ביסודיות במשך 20 עד 30 דקות במים כאשר הם בטמפרטורה של לפחות 120 מעלות.

מכיוון שאסור לכבס פריטי צמר רבים במים חמים, העברת הפריטים שללו לניקוי יבש עשויה להיות האופציה היחידה המתאימה. לשמירה על ניקיון של בדים יש יתרון נוסף – חרקים נוטים פחות לאכול בדים נקיים לעומת בדים מלוכלכים. 

 

4. פנייה למדביר 

למרות הסיבות שצוינו לעיל, שעוזרות בהרחקת העש, לעיתים קרובות הצורה הטובה ביותר להתמודד איתו היא על ידי פנייה לחברת הדברה.

חברות הדברות אלו מעסיקות אנשי מקצוע שהם בעלי הציוד הנדרש, החומרים הכימיים שמובילים להרחקה, ואת הניסיון בביצוע עבודות הדברה קשות.

לכן, העצה שלנו במקרה של עש בביתכם היא לקרוא לחברת הדברה מקצועית. אנו בחברת קסם הדברות, מציעים שירות מקצועי ואמין, ומבטיחים שנטפל בבעיית העש שלכם בצורה הטובה ביותר. 

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

מדביר עש הבגדים

עש הבגדים? עם קסם הדברות שומרים על הבגדים שלכם בארון שלמים בעזרת טיפול מקצועי וייסודי! ✔️ 24 שעות ביממה. ✔️ שירות אישי ויחס מקצועי לכל

קרא עוד »

מדביר עש המזון

  אי פעם קרה לך שפתחת שקית קמח מלא, קופסת קורנפלקס או שקית מזון לכלבים ומצאת בתוכה תולעים קטנות, עש או אפילו כמה קורים. במקרים

קרא עוד »

הדברת עש המזון

הדברת עש המזון? שימו סוף לעש המזון הזמינו שירותי הדברה ירוקה עם קסם הדברות! ✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה. ✔️ ניתן לקבוע מחיר אחיד על

קרא עוד »

הדברת עש הבגדים

הדברת עש הבגדים? עם קסם הדברות מטפלים במקצועיות וביעילות בעש הבגדים כולל טיפול מונע! ✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות! ✔️ שירות מקיף ומקצועי בפריסה ארצית

קרא עוד »