להזמנת מדביר מקצועי

הדברה בפינת חי

תוכן עניינים

אין ספק שאחת האטרקציות הכי גדולות בישראל עבור ילדים, בטח בעונת הקיץ, היא פינות החי השונות בקיבוצים ובמושבים. מדובר באזור תחום בסביבה לא עירונית, בו נמצאים מיני סוגים של בעלי חיים לצורך גידול, חינוך וליטוף. מעיין גן חיות קטן וישראלי לגיל הרך.

הילדים מגיעים לפינה בהתרגשות ובחיוך, מכירים חיות חדשות, מאכילים אותן וכמובן מלטפים ומתחברים אליהן. אך לצד כל החוויה הייחודית הזו, יש גם צד אחר – זיהומים, מזיקים והעברת מחלות. אם ברשותכם פינת חי עליכם לקחת בחשבון שמעבר להאכלה, טיפול וניקיון יש לדאוג גם להדברת מזיקים באזור.

הדברה בפינת חי אינה דומה לשום דבר אחר ולכן עולם ההדברה נותן לה תשומת לב מיוחדת. ראשית, מדובר במגוון חיות אשר כולן סגורות במרחב יחסית מצומצם. לכן חומר הדברה שישתמשו על חיה אחת עלול להיות מסוכן לשנייה.

בנוסף, כמות המזיקים והתופעות שכל חיה מביאה איתה גורמת למגוון לא רק של חיות אלא גם של חיידקים וזיהומים. שנית, מדובר בסביבה רגישה כפליים שכן ילדים באים במגע עם החיות באופן תדיר.

ליטוף והאכלה הן דרכים נפוצות מאוד להעברת זיהומים ומחלות מהחיה לילד, במיוחד כאשר מדובר בילדים קטנים שלהם נטייה להכניס אצבעות לפה.

 

זהה את סוג החיה

ראשית יש לבודד את סוג החיה והבעיות שהיא מביאה עמה. כלומר, להתייחס לכל חיה כאל ישות עצמאית ואז להתייחס לכל פינת החיה כבעיה קולקטיבית. מגוון בעלי החיים בפינת החי הוא מגוון – יונקים, ציפורים (או בכלל בעלי כנף), זוחלים ועוד – לכל אחד מהם יש תזונה מסוימת, אורח חיים שונה ומבנה ביולוגי אחר.

בהתאם לכך החרקים והמזיקים שיימשכו יהיו שונים מחיה לחיה. למרות שכל מזיק וחיידק נמשך לחיה ספציפית, הם יכולים להשפיע גם על שאר החיות. כך שבעוד שעל חיה אחת הנזק יהיה כמה עקיצות ואי נוחות, לחיה אחרת המזיקים עלולים להוות סכנת חיים.

 

הקפד על ההוראות

דבר נוסף שמאוד חשוב לעשות זה לדעת איך להתנהל עם ההדברה בסביבת ילדים. אם היה מדובר בחצר פרטית, ההדברה הייתה נעשית בקלות ובאופן לא מסוכן שכן היה ניתן להרחיק ילדים מהאזור לכמה זמן שצריך. אך כשמדובר בפינת חי קהילתית יש לנהוג במשנה זהירות.

צריך להקשיב להוראות של חברת ההדברה קסם הדברות, ובמידת הצורך (בעיקר אם נעשה שימוש בחומרים כימיים ורעילים) יש לסגור את פינת החי באופן זמני. כדי למנוע מצב של הדברה כוללת ושל פינת חי סגורה לכמה ימים, כדאי להקפיד על הדברה מבוקרת כל חודש ולא לחכות שתגלו את המזיקים לאחר שכבר התפשטו במקום. 

 

שיטות הדברה בפינת החי

ישנן שלושה מזיקים עיקריים אשר מופיעים בפינת החי ולכל אחד מהם יש שיטה נפרדת להדברה:

חולדות – החולדה היא חיה קלאסית אשר מבקרת בפינת החי. החולדות, כמו גם כל משפחת המכרסמים, נמשכות לשאריות מזון שזה בעצם מה שבעלי חיים בפינת החי אוכלים. החולדות עלולות להעביר ולהפיץ מחלות רבות ואף לנשוך בני אדם ובעלי חיים שונים. מכיוון שהחולדות מגיעות מפתחים מזוהמים כמו ביובים, כמות המחלות שהן נושאות איתן היא עצומה. ניתן ללכוד את החולדות באמצעות מלכודות בפינת החי, שזו שיטה יעילה מאוד.

קרציות – קרציות נוטות להדבק על עורן של חיות רבות בפינת החי ולכן אין זה נמנע למצוא אותן בהמוניהן. לאחר זיהוי סוג הקרצייה (יש לא מעט סוגים) יוכל המדביר להתאים לאותו הסוג את ההדברה הנכונה מתוך רצון שהקרציות לא ישובו גם בעתיד. על מנת למנוע הגעה נוספת שלהן, יש לפזר חומר כימי חזק אשר משבש את מחזור החיים של הקרצייה בעודה צעירה ומונע ממנע להתפתח לקרצייה בוגרת.

פשפשים – פשפשים זו אמנם חיה לא מאוד מטרידה אך מדובר במשפחה ענקית ועל כן הטיפול בה מורכב. מסיבה זו חשוב לפנות למדביר מקצועי ובעל ניסיון שיידע לזהות את סוג הפשפש. 

 

לסיכום

לסיכום, הדברה בפינת חי מצריכה מיומנות מיוחדת הן מבחינת הגנה על כל החיות והן מבחינת הגנה על ילדים. עדיף לפנות לחברת הדברה בעלת ניסיון וכזו שעושה שימוש בחומרי הדברה טבעיים. רק באמצעות שימוש בחומרי הדברה טבעיים תבטיחו מקסימום יעילות בהשמדת מזיקים מול מינימום נזקים וסכנות עבור הילדים ששורצים בפינת החי.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא