הדברה חקלאית

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

הדברה חקלאית מותאמת לפירות וירקות ולתבואה באדמות חקלאיות וללא כל חשש!

✔️ ייעוץ מומחים ללא עלות טרם הזמנה של מדביר

✔️שירות 360 המאפשר תוספת של חיטוי
✔️ריסוס באמצעות חומרים ירוקים ידידותיים לסביבה
✔️ צוות מדבירים מוסמך לכל סוגי המזיקים ומאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה
✔️ שירות הדברה ירוקה לשטחים חקלאיים 24 שעות
✔️זמני המתנה נמוכים לאחר סיום הדברת השטח
✔️ כתב אחריות על העבודה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

כולנו יודעים מהי הדברה. אנחנו מוצאים ג׳וק או גללי עכבר בבית, או פרעושים בחצר, מיד קוראים למדביר, הוא מגיע ומשמיד את כל מה שצריך במכה.

הכל טוב ויפה ואנחנו חוזרים לשגרה. אבל יש כאלו שהדברה היא נושא כאוב בשבילם, היא יכולה להציל את פרנסתם ובאותה מידה גם להשמיד אותה.

אותם אנשים אלו החקלאים. בשנות הארבעים החקלאים בארצות הברית נחרדו לקום בוקר אחד ולגלות מזיקים רבים על יבולי תפוחי האדמה שלהם. מדובר בשנים קשות מבחינה כלכלית, ולמזיקים הייתה חשיבות עצומה לגבי שלומם של היבולים. בעקבות זאת, היה פחד ממשי לגבי ייצור המזון בארצות הברית כולה שכן תפוח אדמה זה מזון בסיס.

באמצעות חומרי הדברה שנעשה בהם שימוש, הצליחו להיפטר מהמזיקים והיבול ניצל. והכל בזכות פעולה אחת – הדברה חקלאית.

הדברה חקלאית להגן על התוצרת שלנו

הדברה חקלאית היא הדברה בסדר גודל המוני שנועדה להגן על תוצרת חקלאית מפני מזיקים שנמשכים לתנאים של שטח חקלאי כמו במקרים של הדברה לחפרפרת, תולעי עץ ופסקואים. חומרי ההדברה הם כימיים. בגלל שמדובר בסוג של הדברה שלא בבית פרטי אלא בעל פוטנציאל השפעה על משפחות רבות(הדברת לולים לדוגמא), ישנן דרישות קפדניות לגבי אילו חומרים פעילים ניתנים לשימוש והיצרן מחויב לרשום את כולם על גבי המוצר.

מוצר שלא ייכתב בו כל חומרי ההדברה והרעלים בפירוט שלו – לא יוכל להימכר באופן חוקי. הסיבה לכך היא כי כל חומר פעיל מיועד עבור סוג אחר של מזיקים, ואילו טעות במקרה הזה היא בעלת השפעה רחבה מבחינה בריאותית וכלכלית עבור אנשים רבים.

למרות שלחומרי ההדברה חשיבות רבה בכל הנוגע לשטחים חקלאים, לעיתים קרובות השפעותיהם המזיקות עולות על אלו החיוביות. בסופו של יום, מדובר בסוגי רעל שונים ולכן זה עלול להיות מסוכן במידה כזו או אחרת עבור כל אורגניזם חי וכמובן שגם עבור בני אדם.

הכל החל ממלחמת העולם השנייה

ההדברה החלה להיות נפוצה לאחר מלחמת העולם השנייה. כחלק מהמאמץ המלחמתי נערך מחקר מדעי על דרכים מלאכותיות בהן ניתן לשים קץ לרעב הגדול ששרר באותה התקופה. חשוב להבין שבאותם זמנים הייצור היה יותר מבוסס חקלאות מאשר היום. תוצאות המחקר היו חד משמעיות –באמצעות חומרי הדברה ניתן להגדיל את התפוקה והזמינות של ייצור המזון בעולם. נכון להיום משתמשים ב- 3.2 מיליון טון של חומרי הדברה.

אך עם כל הכבוד ליעילות הגבוהה של החומרים הללו בהדברה חקלאית (ויש הרבה כבוד), אלו יכולים להיות בזבוז אחד גדול במידה והחקלאי לא יודע להשתמש בהם כהלכה. באין תקנות מסודרות ואכיפה ראויה, חומרים אלו יכולים להתפשט בקלות מעבר לאזור המיועד, ואז הנזק יהיה כבד לסביבה. שימוש נוסף שעלול להוות נזק סביבתי שמושלך על אנשים רבים – גשם ששוטף את חומרי ההדברה ומוביל אותם אל נהרות ונחלים, היכן שבני אדם נוהגים לטבול או אף לשתות.

גם אם שני דברים אלו לא יקרו, לעיתים חוסר ניסיון של החקלאי יכול להתבטא בריסוס יתר מה שפשוט יגרום לנזק ליבול שלא במכוון.

הכל כדי להציל את היבול שלנו

אך החמור מכל, חומרי ההדברה יכולים להיות לא מזיקים כלל ליבולים ואף להציל אותם, אך להגיע בדרכים משונות לאוכלוסייה אנושית ולהזיק לה.

ישנן כמה דרכים בהם חומרי הדברה יכולים לעבור משטח חקלאי אל עבר בני אדם או אורגניזמים אחרים. רוח היא גורם עיקרי להעברת החומר הרעיל – הרוח יכולה לסחוף עמה את החומרים אל עבר מקומות מאוכלסים, נהרות או חוות חקלאיות אחרות.

גם אדמה משמשת הרבה פעמים קרקע להעברת החומר – החומר נספג באדמה ועובר על ידי אורגניזמים לחוות ושטחים שונים ואז מזהם אותם, מה שגורם לקליטת חומר ההדברה בצמחים ופגיעה בצמיחתם.

מה שלא נספג באדמה, יישטף לזרמים ונחילי מים. המים עצמם יהיו רעילים ואלו ישמשו לשתייה של מיני חיות ולהשקיה של חוות ויבולים רבים. מאגרי מים כגון נחלים נחשבים לאזורים עם האחוז הגבוה ביותר של חומרי הדברה ורעל.

ישנן עדויות רבות לנזק הכביר שגורמת הדברה חקלאית שנעשתה באופן לא מקצועי. כמו שההדברה הצילה חיים שלמים כך היא עלולה באותה מידה למחוק חיים שלמים.

כדי להבטיח שההדברה תבוצע באופן מקצועי כך שהיא תציל את היבול ושלא יהיו לכך השלכות הרסניות על הסביבה, הצומח והאדם, יש לפנות להדברה מקצועית. מדביר מקצועי יידע לבדוק את השטח ולהשתמש בהדברה לפי הצורך. ומעבר לכך, כיום ישנו שימוש נרחב בחומרי הדברה טבעיים מה שמפחית את השימוש ברעל ובמזהמים כימיים שונים.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברה חקלאית
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן