הדברת תיקן אמריקאי

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת תיקן אמריקאי
הדברת תיקן אמריקאי

 

ברגע שנראה אותו, הדבר הראשון שנרצה לעשות זה להרים את הנעל באוויר. אי אפשר להישאר אדיש אליו! הדברת תיקן אמריקאי מקצועית מתבצעת על ידי ריסוס הכולל גם טיפול מונע לאורך זמן ולא רק הכחדתו.

הדברת תיקן אמריקאי? עם קסם הדברות אין מטפלים בבעיה מן השורש!

✔️ייעוץ ללא עלות!

✔️ שירותי הדברה ירוקה ומתקדמת של מדביר מומלץ ומוסמך כולל שירות אקספרס בפריסה ארצית.
✔️ מדבירים מוסמכים עם תעודות של המשרד להגנת הסביבה.????
✔️ הדברה ירוקה נטולת ריחות ומותאמת לחיות מחמד.
✔️עובדים עם חברות ניקיון ותחזוקה.
✔️ בעלי כל סוגי הרישיונות.
✔️ אחריות בכתב על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

בקסם הדברות אנו מטפלים בבעיה מן השורש ומשתמשים בחומרים ידידותיים לסביבה מה שגם נקרא בשפה המקצועית " הדברה ירוקה" ובאמצעות אמצעים מתקדמים המבטיחים זמן טיפול לאורך זמן!

 

הדברת תיקן אמריקאי – פרטים מזהים

תיקן אמריקאי הוא רק סוג אחד מבין 4,500 (!) סוגים של תיקנים בעולם. הוא כאמור הסוג הכי נפוץ, בוודאי בבתים בישראל. צבע התיקן הוא חום – אדמדם עם פס צהוב דק, ועם בגרותם הם אף הופכים ליותר אדומים. אורכו של התיקן לרב יהיה באזור ה- 4 ס״מ ולא מעבר. לתיקנים יש כנפיים, אך למרות זאת הם משתמשים בכנפיהם לעיתים רחוקות מאוד. תיקן אמריקאי ממין נקבה יטיל עד 14 זקיקים של ביצים במהלך חייו כאשר כל זקיק מגיע לאורך של כ- 1 ס״מ ובתוכו יש בסביבות ה- 16 ביצים.

מחזור החיים של התיקן האמריקאי כולל שלושה שלבים: ביצה, נימפה ובוגר. שלב הביצה לוקח בין 6 ל- 8 שבועות עד בקיעתה והפיכתה לנימפה. הנימפה בהתחלה היא לבנה ועם הזמן תיהפך לחומה – אדומה. שלב הנימפה לוקח בין 6 ל- 12 חודשים שלאחריו היא תהפוך לתיקן בוגר. התיקן יחיה עוד כשנה נוספת.

 

מדוע מגיע התיקן האמריקאי הביתה?

התיקן האמריקאי לרוב חי מחוץ לבית ולסביבת מגורים של בני אדם, אם כי בתנאים מסוימים הוא גם נפוץ בתוך הבית, בעיקר בביובים ובפתחים חיצוניים, ובמיוחד בעונת הקיץ הלוהטת. התיקן ינסה לפלוש לתוך בית מגורים בחיפוש אחר מזון, מחסה וסביבה חמה, שלושה דברים שגורמים להם לשגשג. הם מגיעים דרך סדקים, פתחי אוורור וצינורות, אשר מהווים לא רק פתחי כניסה אלא גם אזור אידיאלי להטלת ביציהם באופן מוסתר ובכך להנציח את השושלת.

חשוב לציין כי לא כל בית מהווה פיתוי עבור התיקן האמריקאי. בתים מלוכלכים ולחים הם המקום האולטימטיבי עבורם. הם נמשכים לשאריות אוכל, כלים מלוכלכים, צינורות דולפים ופתחי ביוב. ברגע שהתנאים הללו מתקיימים, יכול התיקן להתקבע בבית גם במשך שאר עונות השנה. יחד עם זאת, הם פעילים יותר בקיץ ויש לציין שגם הקפדה על ניקיון הבית לא תבטיח בהכרח היעדר תיקנים. הסיבה לכך היא שהם מטילים ביצים במקומות רבים בסביבת הבית, ושיש לא מעט פתחים דרכם הם יכולים להיכנס.

 

אבל מה הנזק?

אז התיקן מטריד ומעורר חלחלה, אבל אחת השאלות הכי גדולות שעולות היא מה הנזק שהוא גורם? אנשים רבים בטוחים שהתיקן יכול לנשוך בני אדם. לתיקן אכן יש את היכולת לעשות זאת אם כי זה קורה לעיתים נדירות מאוד כך שאין מה לחשוש מכך. אז עוקצים הם לא, אבל הם כן גורמים נזק לבריאות האדם. התיקנים נמשכים לביוב ולחומרים רקובים, שכידוע מפוצצים בחיידקים ומחלות, וכאשר התיקן פולש הביתה הוא מעביר את כל המחלות הללו לבני הבית. מדובר בלא פחות מ- 33 סוגים של חיידקים ביניהם הסלמונלה, ועוד מעל ל- 6 מינים של תולעים וטפילים.

החיידקים נצמדים לרגלי התיקן בעת זחילתו בביוב ובשאר המקומות המזוהמים שהוא נוהג לפקוד, והוא מעביר אותם כאשר הוא מתחכך עם חפצי הבית כמו כלי מטבח ובישול. אם כל זאת לא מספיק, הוכח מדעית כי הנוזל הרירי שהתיקן מפריש מכיל חומר אלרגני שגורם להתקפי אסטמה, במיוחד אצל ילדים ותינוקות.

 

איך נפטרים ממנו?

לאחר שסקרנו את קורות חייו ומאפייניו של התיקן האמריקאי כעת ניתן לפסוק – כדאי להיפטר ממנו, ויפה שעה אחת קודם. ישנן כמה דרכים להיפטר ממנו, כאשר חלקן ניתן לעשות לבד כמו מלכודות דבק ותרסיסים כימיים אך אלו לא יבטיחו לכם שתשמידו את כולם באופן וודאי ובוודאי לא יבטיחו שהם לא יחזרו בעתיד.

רק מדביר מקצועי או חברת הדברות מקצועית יידעו לאתר את כל החלקים בבית בהם יש תיקנים או ביצים שלהם, ויידע גם את הדרכים הכי טובות להיפטר מהם ולמנוע הופעתם בעתיד. החיסרון בהדברה זה השימוש בחומרים כימיים חזקים, אך כיום ניתן למצוא חברות הדברה רבות שפועלות עם מוצרים טבעיים בלבד, וללא שום פגיעה ביעילות המוצר.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

הדברת תיקן גרמני

  מזיקים הם אחד המטרדים הגדולים ביותר שיש לאדם הבורגני במאה ה- 21. מי צריך חבורת ג׳וקים ומיני מטרידים באמצע הבית, כשאין לך דרך ראויה

קרא עוד »

הדברת תיקן פסים

הדברת תיקן פסים? שירותי הדברה ירוקה לכל סוגי התיקנים והמזיקים כולל כתב אחריות! ✔️שירות מקצועי מא' – ת'. ✔️ שימוש בחומרים נטולי ריח וכימיקלים. ✔️צוות

קרא עוד »

מדביר תיקנים

מדביר תיקנים עושים סוף לתיקנים בבית ובגינה פונים לקסם הדברות! ✔️ מתמחים בכל סוגי התיקנים. ✔️ שימוש בציוד חדיש וחומרים טבעיים ללא כימיקלים. ✔️ הדברה

קרא עוד »

מדביר תיקן גרמני

חיפשתם מדביר גרמני? שימו סוף "לביקורים" והזמינו קסם הדברות. ✔️ מתמחים גם בתיקן מזרחי. ✔️אפשרות למחיר קבוע. ✔️צוות מדבירים מקצועי ומנוסה ובעל הסמכות של המשרד

קרא עוד »

הדברת תיקן מזרחי

  הדברת תיקן מזרחי? תיקנים, או בשמם העממי – ג'וקים, הם מזיקים שאף אחד לא אוהב, ואף אחד לא רוצה למצוא מסתובבים בבית שלו. אך

קרא עוד »

הדברת תיקנים בתל אביב

מכת תיקנים בביתכם? הזמינו עכשיו הדברת תיקנים בתל אביב ותקבלו שירות מהיר! ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו בעלי ניסיון של 15 שנה ומעלה.

קרא עוד »

הדברת תיקנים בפתח תקווה

הדברת תיקנים בפתח תקווה – הפיתרון הכי יעיל למכת התיקנים בביתכם. ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו ותיקים ויודעים לתת טיפול מהיר עם יחס

קרא עוד »

הדברת תיקנים בנתניה

קסם הדברות מבצעים הדברת תיקנים בנתניה במחירים אטרקטיביים. ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו ותיקים ויודעים לתת טיפול מהיר עם יחס אישי לכל לקוח.

קרא עוד »
Open chat