הדברת חדקונית הדקל

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

אצלנו מבצעים הדברת חדקונית הדקל + טיפול מונע

חדקונית הדקל – מי היא? מה הנזק שעושה ולאילו עצים? כיצד מטפלים במפגע ואילו פתרונות ישנם? ומה למשרד החקלאות יש להמליץ?

בין אם אתם מתמודדים עם המזיק ומעוניינים לדעת כמה תעלה הדברה, או סתם מעוניינים לדעת יותר, מוזמנים לפנות אלינו. בקסם הדברות אנו מתמחים בביצוע הדברת חדקונית הדקל ועם 20 שנות ניסיון, אנו נוכל לספק לכם פתרונות שעובדים, במחירים הכי משתלמים!

הדברת חדקונית הדקל עושים רק איתנו!

✔️ הדברת חדקונית הדקל שתפתור את הבעיה ב-100%
✔️ הדברה מקצועית על ידי מדביר בעל 20 שנות ניסיון
✔️ לסובלים מחדקונית הדקל טיפול מונע שימנע את הישנות המפגע - מומלץ!
✔️אפשרות לתחזוקה קבועה במחיר אחיד
✔️ בעלי כל סוגי הרישיונות וההסמכות
✔️ ביצוע זיהוי חדקונית הדקל באופן מקצועי עוד בטלפון בתמונה
✔️ הדברת חדקונית הדקל מחיר הכי משתלם בארץ!

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

מי את חדקונית הדקל?

חדקונית הדקל מהווה איום על עצי דקל בכל רחבי העולם. אם נתקלתם בסימנים שהשאיר המזיק ההרסני הזה, עליכם לפנות למדביר מקצועי שיטפל בכך. חדקונית הדקל היא סוג של חרק השייך למשפחת החיפושיות, אשר מהווה איום משמעותי על עצי דקל במקומות שונים בעולם. הזחלים של חדקונית הדקל, בוקעים מביצים שמוטלות על העץ, חודרים לתוך העץ, יוצרים לעצמם תעלות, וניזונים מחלקו הפנימי. כתוצאה מכך, העץ עשוי לסבול מנזק משמעותי, המבנה שלו יהיה חלש יותר והוא עשוי לקרוס. אם הנגיעות לא יתגלו ויטופלו בזמן הן עלולות להוביל למוות של העץ.

קסם הדברות בעת ביצוע הדברת חדקונית הדקל:

זיהוי חדקונית הדקל ניתן לבצע כך:

זיהוי עץ דקל נגוע עשוי להיות מאתגר, במיוחד בשלבים הראשונים. עם זאת, ישנם כמה סימנים שחשוב לשים לב אליהם:

 • נבילה, צמיחה דלילה של עלים חדשים, עלים לא סימטריים או אכולים בחלקם ושינוי צבע של עלים – העלים של עץ דקל נגוע בחדקונית הדקל עשויים להתחיל לנבול, להתדלדל, להיאכל ולשנות את צבעם. שינוי הצבע נובע מכך שזחלי החדקונית ניזונים מרקמות העץ.
 • חורים, תעלות בגזע העץ ופצעים מדממים – זחלי חדקונית הדקל חודרים לתוך גזע העץ, ויוצרים חורים או תעלות שניתן לראות על פני העץ. ניתן גם לזהות פצעים על העץ בדוגמת שרף חום עם ריח לא נעים. בנוסף, יכול להיות שתראו גם פסולת דמוית נסורת בבסיס העץ או על פני האדמה.
 • נוכחות של חדקוניות בוגרות – בשלבים מתקדמים יותר, ניתן לראות חדקוניות דקל בוגרות מסתובבות על העץ או סביב בסיס העץ. אורכן בדרך כלל נע בסביבות 2-4 ס"מ, צבען אדום עם נקודות שחורות, יש להן חדק בקצה הראש וכנפיים מפוספסות.

אם אתם מבחינים באחד מהסימנים הללו, חשוב לפעול במהירות ולהזמין מומחים להדברת חדקונית הדקל כדי למנוע מהמזיק להתרבות ולהגן על עצי הדקל שלכם.

הדברת חדקונית הדקל מחיר הכי משתלם בארץ!

כאשר מחפשים את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חדקונית הדקל הדברה היא פתרון מעולה ויעיל. כמובן, שבעת הזמנת הדברת חדקונית הדקל מחיר הוא פרמטר חשוב, כאשר לרוב המחיר נקבע בהתאם להיקף הבעיה, מספר העצים הנגועים, גילו וגובהו של העץ ושיטת ההדברה שבחר המדביר. לפניכם הטווחים של המחירים:

שיטת ההדברה  העלות מתי מתאים?
ריסוס 300-400 ₪ לפני מע"מ כאשר העץ אינו מפיק פירות או מפיק פירות נוי ולא פירות למאכל.
חומר ריסוס כריתת ענפים חולים, טיפול בפצעים בעץ  1,500-1,600 ₪ לפני מע"מ כאשר נדרש טיפול משולב ומקיף יותר לעץ נגוע הכולל הדברה וטיפול מונע
טיפול מונע להגנה על העץ 350-600 ₪ לפני מע"מ טיפול מונע בלבד. המחיר משתנה בהתאם למספר העצים

אם אתם מתמודדים עם חדקונית הדקל טיפול מונע והדברה אלו פעולות שחשוב לבצע. כחברה המתמחה בהדברת מזיקים מכל הסוגים, אנו מספקים מעטפת שירותים במחירים משתלמים, עם אחריות בכתב שכלולה במחיר!

חדקונית הדקל טיפול מונע
צפו בנו בפעולה

לאיזה נזקים גורמת חדקונית הדקל?

טיפול בחדקונית הדקל צריך להתבצע בצורה מהירה ויעילה, מכיוון שהיא עשויה לגרום להמון נזקים, למעשה, חדקונית הדקל האדומה נחשבת לאחד המזיקים ההרסניים ביותר. בין הנזקים שמסוגלת לגרום:

 • מוות של עצים – חדקונית הדקל גורמת נזק לגזע ולענפים של עצי דקל, כמו גם לפנים העץ, מה שיכול להוביל למוות ולכריתה של העץ, במידה והפגיעה לא טופלה בזמן.
 • פגיעה ביבול – כאשר מתמודדים עם חדקונית הדקל טיפול מתאים יהיה חיוני, בעיקר אם מדובר בעץ המניב פירות למאכל. עץ נגוע יניב פחות פירות או פירות קטנים יותר.
 • קריסת עצים – התעלות שחופרים זחלי החדקונית עלולות להחליש את העץ ולגרום לקריסה שלו, מה שעשוי לגרום לנזק משמעותי לרכוש ואף להוות סיכון לחיי אדם.
 • הפסדים כלכליים – ענפים שתלויים בעצי דקל לפרנסתם, עשויים לסבול מנזקים והפסדים כלכליים משמעותיים בעת פגיעה בעצי הדקל.

עם כל כך הרבה נזקים אפשריים, לא מפתיע שכשאר נתקלים בחדקונית הדקל פתרון יעיל ומהיר יכול לספק מענה אמיתי ולעזור להגן על בריאותם של עצי הדקל מפני התפשטות המזיק.

לחדקונית הדקל טיפול מונע שיטות הדברה ביולוגית

טיפול בחדקונית הדקל יכול להיות מאוד מאתגר לאחר שכבר העץ נגוע. לכן, במידה וכבר ביצעתם הדברת חדקונית הדקל או שאתם מעוניינים למנוע את הופעתה, טיפול מונע יהיה הכרחי.

הטיפים הבאים יעזרו לכם למנוע את התפשטות המזיק:

 • גיזום העץ – בחקלאות יש לגזום את כפות התמרים אחת לשנה ובעצי נוי אחת לשנתיים. מומלץ לגזום את העץ בחודשי החורף לאחר שבוצע ריסוס נגד חדקונית הדקל על ידי חברת הדברה מומלצת.
 • ריסוס – יש לבצע ריסוס חדקונית הדקל על כל פצע בעץ ולמרוח משחה בכל מקום שבו בוצע גיזום. יש להקפיד על טיפול חדקונית הדקל בכל עץ נגוע. כאשר מדובר בחדקונית הדקל הדברה היא הפתרון הטוב ביותר. ניתן גם לפזר מלכודות.
 • הדברה ביולוגית – עם השנים נמצא להתמודדות עם חדקונית הדקל פתרון מעולה ויעיל והוא הדברה ביולוגית. סוג זה של הדברה, משתמש באויבים הטבעיים של חדקונית הדקל ובאמצעות החדרתם לתוך העץ, הם פוגעים במזיק עצמו ובכך "מדבירים" אותו על ידי כך שחודרים למערכת הדם שלו.
חדקונית הדקל פתרון מלא
לקסם הדברות פתרון מלא לחדקונית הדקל

איך תבוצע נגד חדקונית הדקל הדברה מקצועית שלנו?

עם ניסיון של 20 שנים בתחום, אנו יודעים שהדברת חדקונית הדקל יכולה להתבצע במגוון דרכים, כאשר במקרה של חדקונית הדקל, טיפול מונע יהיה הכרחי. הדברת חדקונית הדקל מתבצעת במספר דרכים. אנו נגיע אליכם, בכל מקום בו אתם נמצאים, עם כל הציוד והכלים, נאבחן את היקף הבעיה, ונבחר בשיטת ההדברה הרצויה, בין אם ריסוס, בין אם פיזור מלכודות, בין אם הדברה ביולוגית, בין אם טיפול וכריתת חוטרים נגועים, ובין אם שילוב של כמה שיטות בו זמנית.

נגד חדקונית הדקל פתרון קיים ועובד ב-100% - ולנו יש אותו!

קסם הדברות זו חברה מומחית ובעלת ניסיון של 20 שנים בתחום הדברת חדקונית הדקל. המדבירים שלנו יספקו לכם פתרון מלא וטיפול בחדקונית הדקל שיפתור את הבעיה לחלוטין. אנו כל כך בטוחים באיכות השירות שמציעים לכם, עד שמספקים כתב אחריות ביד. תקופת האחריות תלויה בשיטת ההדברה שבוצעה ובמספר העצים שהדברנו, ואנו לא ננוח עד שנספק לכם פתרון של מאת האחוזים, כך שתוכלו להיפטר מהמזיק ולא לסבול ממנו שוב בעתיד.

באיזה חומר הדברה נגד חדקונית הדקל לרוב משתמשים?

חומר הדברה נגד חדקונית הדקל נבחר בהתאם לסוג העץ ושיטת העבודה של המדבירים, אלו החומרים העיקריים שבהם נעשה שימוש.

 • חומר הדברה כימי – ישנם סוגים שונים של קוטלי חרקים אשר משמשים להדברת חדקונית הדקל. ישנם חומרי הדברה אשר קוטלים הן את החרק הבוגר והן את הזחל, בעוד שיש חומרים אשר קוטלים את הזחלים בלבד.
 • חומר הדברה ביולוגי – כאן נעשה שימוש בריסוס אורגניזמים חיים אשר מוחדרים לעץ ותוקפים את חדקונית הדקל באופן נקודתי. הם עושים זאת על ידי כך שמעבירים אליה חיידקים שפוגעים בה בצורה ספציפית.

איך נראה זחל חדקונית הדקל?

מעגל החיים של חדקונית הדקל הוא זחל, גולם ובוגרת, כאשר ניתן לזהות את שלב החיים בו נמצאת בהתאם למראה שלה. בניגוד לחדקונית הבוגרת, אשר צבעה אדום עם נקודות שחורות ויש לה כנפיים מפוספסות, צבעיו של הזחל נעים בין לבן לצהוב, אין לו רגליים, ראשו בצבע חום כהה ויש לו לסת חזקה המאפשרת לו לחדור עד לעומק העץ.

אם אתם לא בטוחים בזיהוי חדקונית הדקל תמונות יכולות לעזור. תוכלו לבצע חיפוש בגוגל עם הביטוי "חדקונית הדקל תמונות" או להשתמש במגדיר שיעזור לכם עם זיהוי חדקונית הדקל יותר טוב, כך שתוכלו להזמין חברת המומחית להדברת המזיק.

חדקונית הדקל משרד החקלאות
כך נראית חדקונית הדקל - דומה מאד לחיפושית

ריסוס חדקונית הדקל - עם אילו חומרים הוא מתבצע?

ריסוס של חדקונית הדקל מתבצע על ידי חומרי ריסוס שמאושרים ומומלצים על ידי משרד החקלאות. חומרים אלו מיועדים להדברת חרקים, לרבות חדקונית הדקל, וגם יהיו יעילים כנגד מזיקים אחרים לעצי דקל כמו כנימות או קרנפית הדקל.

האם ריסוס נגד חדקונית הדקל מסכן את העץ?

התשובה פשוטה והיא לא. ריסוס נגד חדקונית הדקל אינו מסכן את העץ, למעשה, ההפך הוא הנכון, הזנחת העץ והיעדר טיפול הם אלו שיפגעו בעץ ואף יכולים להוביל לפגיעה משמעותית בעץ שלכם. כאשר מתמודדים עם חדקונית הדקל טיפול מהיר הוא לא פחות מהכרחי ויקבע אם ניתן להציל את העץ. מעבר לכך, עליכם להקפיד לבצע טיפול מונע כדי למנוע את ההידבקות. חדקונית הדקל מתרבה בקצה מסחרר, מה שעשוי לפגוע בעצי דקל נוספים ולגרום להמון נזקים ללא טיפול.

כמה דחוף להזמין הדברת חדקונית הדקל כשמזהים אותה?

חדקונית הדקל מסוגלת לגרום נזק רב לעצי דקל, כל שכן למטעים. לכן, במידה ומזהים אותה יש לפעול במהירות ולתאם הדברה מקצועית כמה שיותר מהר. למעשה, ההמלצות הן להקפיד לבצע טיפול מונע ואם אתם מעוניינים להימנע מבעוד מועד ממפגע חדקונית הדקל משרד החקלאות פרסם המלצות להתמודדות עם חדקונית הדקל במטעים מסחריים.

למפגע חדקונית הדקל משרד החקלאות מפרסם הוראות לטיפול:

ניתן לבצע טיפול מונע בחדקונית הדקל משרד החקלאות מפרסם הנחיות מאוד מפורטות לגבי אופן הטיפול הרצוי:

 • טיפולי סניטציה למטעים – התייחסות לשיטת ההשקיה המומלצת, סילוק עשבייה, הקמת מטעי זכרים ומטעי נקבות בנפרד, שיטות גיזום, פעולות שיש לבצע לאחר הגיזום, טיפולים שוטפים של הדברת חדקונית הדקל ועוד. ההמלצה היא לבצע את הפעולות בחורף.
 • חיישנים לזיהוי חדקונית הדקל – ישנם חיישנים שבכוחם לזהות פעילות ונוכחות של חדקונית הדקל האדומה. משרד החקלאות ממליץ להתקין חיישנים כאלו במטע, ובמידה וישנו חיווי לנוכחות של חדקונית הדקל יש לבצע טיפול לעץ באופן פרטני.
 • הפרדה בין מטעים אורגניים ללא אורגניים – הטיפוס במטעים לא אורגניים כולל ריסוס של חדקונית הדקל באמצעות חומר ריסוס נגד חדקונית הדקל וביצוע טיפולי מניעה לצד טיפולי תגובה עבור עצים נגועים. במטעים אורגניים יש לבצע את פעולות הסניטציה המומלצות ולרסס את העץ עם חומר הדברה ביולוגי.

חוטרים שהוסרו מעצים נגועים או עצים שנפלו כתוצאה מנגיעות של חדקונית יש לרסק באופן מלא או לשרוף.

 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת חדקונית הדקל בזול
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא טיפול בחדקונית הדקל:

למניעת התרבות חדקונית הדקל מומלץ לבצע טיפולים מונעים מדי 3-4 חודשים, בהתאם להמלצות משרד החקלאות, ולהישאר בקשר עם חברת ההדברה.

אם אתם חושדים שישנן נגיעות של חדקונית הדקל בעצי הדקל שלכם, חיוני לפעול במהירות למניעת התפשטות המזיק. רצוי לפנות לאנשי מקצוע מיומנים, ויפה שעה קודם.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן