להזמנת מדביר מקצועי

הדברת תיקן גרמני

תוכן עניינים

מזיקים הם אחד המטרדים הגדולים ביותר שיש לאדם הבורגני במאה ה- 21. מי צריך חבורת ג׳וקים ומיני מטרידים באמצע הבית, כשאין לך דרך ראויה ומיידית להשמיד אותם. כן, כן, מדובר על אותם ג׳וקים שבעגה הביולוגית נקראים ״תיקנים״. יש מיני סוגי תיקנים בעולם, וכמה עשרות שנפוצים במיוחד בקיץ הישראלי הלוהט, אבל כל המומחים תמימי דעים כי התיקן הגרמני הוא הגרוע מכל.

התיקן הגרמני נחשב ליותר קשה להשמדה שכן המחושים הארוכים שלו מקשים עליו להתרכז באזורים עמוסים בבית, ועל כן קשה יותר להיפטר ממנו מכיוון שהוא נמצא בכל רחבי הבית ולא באזור מסוים.

אך בכל זאת, ניתן בקלות לזהות את התיקן הגרמני וכך גם להשמיד אותו בהתאם. תמיד יהיו לו שני פסים שחורים בין הראש לחזה, וזה מה שעוזר לבעלי הבתים לזהות שמדובר בו ולא בסוגי תיקנים אחרים, וכך גם להתאים אסטרטגיית השמדה ייעודית. 

 

הילד הרע של משפחת התיקנים

האם השם הרע שיצא לתיקן הגרמני מוצדק? כנראה שכן. ישנן כמה סיבות לכך שהתיקן הגרמני נחשב לגרוע ביותר מכל התיקנים שנפוצים בסביבת בני אדם.

התיקן הגרמני נוהג להרוס ולגרם נזק בכל מקום בו הוא מסתובב. במיוחד מדובר בזיהום של מקורות מזון ומשטחי הכנת מזון על ידי הפצת טפילים וחיידקים אשר הם אוספים בעזרת רגליהם המתוחכמות.

הם לא זקוקים למקום רב או לפתח רחב כדי להזדחל לתוך הבית ולהפיץ את כל המחלות האלו, מספיק סדק קטן ממנו הם יכולים להיכנס ולהפיץ טפילים בכל רחבי הבית. כל פריצה קטנה בקיר או ברצפה יכולה להוות נקודת כניסה פוטנציאלית לבית.

 

תיקן גרמני – היפטרו ממנו ומהר

אז מדוע כל-כך חשוב להיפטר מהתיקן הגרמני? קודם כל בגלל הבריאות. תיקנים גרמניים כשלעצמם הם לא מסוכנים אך הם מעבירים טפילים ומחלות במהירות האור. מתקפת תיקנים בבית נחשבת לסכנה בריאותית לכל בני הבית ועל כן יש לטפל בכך במהרה.

עוד מאפיין בעייתי של התיקן הגרמני זה שיש לו מחזור רבייה מהיר במיוחד. הוא נוהג להתרבות הרבה יותר מהר משאר התיקנים ושאר החרקים כך שאם לא נוקטים צעדים בזמן (ו״בזמן״ הכוונה היא כשרק מתחילים להבחין בתיקנים אחדים) – מהר מאוד הופך הבית למדגרה של תיקנים גרמניים ומשם הדרך להיפטר מהם היא הרבה יותר קשה ומאתגרת.

מעבר לבריאות, יש את גורם הנוחות. תיקנים, גם כשהם לא מעבירים מחלות ושאר מרעין בישין הם מעבירי חלחלה וגועל וגורמים לבני הבית לחוש לא בנוח. אין שום סיבה שתחלקו בית עם ג׳וקים.

ואל נא נשכח, שאם מדובר במושבות רבות של תיקנים שלא טופלו, במקרים שההתפשטות כבר יצאה משליטה (ולא תאמינו כמה מהר זה קורה) יורד ערך הבית באופן משמעותי. 

 

היצורים הקדמוניים ביותר

לא הרבה יודעים, אבל תיקנים למיניהם קיימים הרבה לפני בני האדם, ויש שטוענים שהם חיו לצד הדינוזאורים. מה שאומר כמה דברים: ראשית, בני האדם מתמודדים עם התיקנים כבר משחר האנושות, וללא הצלחה יתרה.

שנית, התיקנים חיים כאן לפנינו, ושום דבר עד היום לא הצליח להשמיד אותם מעל פני כדור הארץ. ושלישית, ואולי החשוב ביותר לעניינינו – הם קיימים כל-כך הרבה שנים ולכן הם פיתחו עמידות לסוגים רבים מאוד של חומרי הדברה.

 

אז איך נפטרים מהתיקן הגרמני?

קודם כל חשוב להתחיל בצעדי מניעה. תיקנים נמשכים למזון רקוב ובכללי לסביבות מרקיבות כמו ביובים למשל. ולכן חשוב לשמור על סביבה נקייה.

פינוי פחי הזבל בבית ובחצר בתדירות גבוהה, ניקיון תכוף של המזווה וכל מאגרי המזון, סגירה הרמטית של פתחי הביוב, ניקיון של השירותים והמקלחת וכמובן חיטוי באקונומיקה של כל הפתחים והצינורות בבית – ימזערו את הסיכוי להופעת תיקנים בבית.

אם כבר קרה הדבר ומצאתם תיקן או שניים בבית, קחו בחשבון שכנראה שיש יותר או שבקרוב יהיו הרבה יותר. לכן זה הזמן לקרוא למדביר מקצועי שיחסל את התיקנים טרם הם מתרבים ומשתלטים על כל הבית.

הדברה מקצועית תדע קודם כל לזהות שמדובר בתיקן גרמני (מה שעין לא מקצועית הרבה פעמים לא מסוגלת לעשות) וכך גם להתאים את שיטת החיסול הטובה ביותר. עוד דבר שמדביר מקצועי יעשה, זה לזהות את הסדקים והפתחים מהם מגיעים התיקנים הביתה, מה שהכי יעיל לחיסולם.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא