להזמנת מדביר מקצועי

הדברת יתושים

תוכן עניינים

ים, שמש, אבטיח, טיולים ולימונדה צוננת הם דברים נפלאים שמביא עמו הקיץ. אך לצד כל השמחה והכיף, הקיץ מביא איתו גם חבר לא רצוי – היתוש. כשהטמפרטורות הולכות ונוסקות זה ה-זמן לבדוק כיצד כדאי למנוע עקיצות יתושים. עקיצת יתוש זה דבר מגרד ולא נעים, אך לא נתפס כנזק של ממש.

מסיבה זו רבים לא מעוניינים למנוע באופן יסודי את הופעת היתושים בבית, וחבל. כי יתושים לא רק גורמים לגרד בעת העקיצה, אלא גם מעבירים מחלות וזיהומים לאדם.  

לפי ארגון הבריאות העולמי, יתושים עלולים להעביר מחלות כמו מלריה, קדחת מערב הנילוס וזיקה. בשנים האחרונות כאשר ישנם שינויי אקלים תכופים וכדור הארץ מתחמם, זה הופך את כוכב הלכת שלנו לבית גידול נהדר ליתושים, ובהתאמה גם מספר החולים במחלות אלו נמצא בעלייה. 

בין אם אתה מנסה להימנע מהיתושים כי הם מהווים לך מטרד בזמן השינה ובין אם אתה מפחד שיעבירו לך מחלה אקזוטית ומסוכנת, כדאי לבזבז את כספך ומשאבייך על אמצעי הדברה יעילים.

 

מה מרחיק יתושים?

לפני שתיגש לשלב ההדברה, ישנן כמה דרכים למנוע מיתושים להתקרב אלייך ולעקוץ אותך. 

 

תטפלו במקורות המים בסביבתך

היפטר מכל מה שמושך את היתוש אליו. או במילים אחרות – כל מה שפוטנציאלי להפוך לבית גידול ליתושים. יתושים נמשכים למקורות מים סטטיים כמו בריכות ושלוליות.

הימנע כמה שאפשר מדברים אלו, ואם יש לך בריכה בחצר הקפד לכסות אותה במהלך הלילה. במקומות שבהם אינך יכול להסיר את המים או לכסות אותם, השתמש בקפסולות נגד יתושים. הקפסולות מכילות חומר רעיל ליתושים והן יהרגו כל יתוש שמגיע לסביבה. היתרון של הקפסולות זה שהן עמידות למעלה מ- 20 יום!

 

סגרו את הבית

יתושים נכנסים רק למקומות שזה מתאפשר להם. בניגוד לחרקים אחרים שפולשים לתוך הבית, ליתושים אין מחילות ודרכים נסתרות כדי להיכנס לאזור, אלא אם כן הכל פתוח. הדרך הכי קלה וטובה היא פשוט להקפיד על סגירת חלונות, דלתות וכל פתח שהוא בבית. כדאי להתקין דלתות רשת, כך שאם אתם מעוניינים שהבית יהיה מאוורר ולא חנוק, דלתות רשת יתנו לאוויר להיכנס ולבית קצת לנשום, אך מנגד ימנעו מהיתושים להיכנס.

תופתעו לדעת, אבל שימוש במאוורר ביתי נחשב מאוד יעיל בהברחת יתושים. המאוורר בעצם הודף את הפחמן הדו חמצני באוויר, שהוא בעצמו מושך אליו חרקים. זה פתרון מעולה לחללים קטנים.

 

חסלו את היתושים בעצמכם

זה אמנם קצת אכזרי, אבל אין שום קושי בלהרוג יתושים בעצמך, או אפילו לבצע הדברת יתושים לבד. השתמש בתרסיס המיועד לקטילת חרקים, רק הקפד לקרוא לפני זה את התווית היטב שכן מדובר ברב המקרים בתרסיסים רעילים.

רססו בכל מקום שהיתושים אוהבים להיות, בעיקר מקומות חשוכים – מתחת לכיור, בארונות, מתחת לספות ומיטות ואפילו בחדר הכביסה. הבעיה העיקרית בשיטה זו היא שהיתושים, בניגוד לחרקים אחרים כמו נמלים, אינם זוחלים על הרצפה וגם לא מתקבצים במושבות כמו קינים, מה שמקשה על הריסוס.

כך שבמצבים מסוימים אתה עלול למצוא את עצמך מרסס את כל הבית רק כי אתה לא יודע לאתר את מיקומם, וחבל.

 

השתמשו בציפורים

אם התפשטות היתושים היא בעיקר בחצר שלך, אז השתמש בציפורים שניזונות מהם. כלובים וקינים של ציפורים ועטלפים יקפידו לטרוף את היתוש ברגע שהוא מתקרב לאזור. רק קחו בחשבון שהן אוכלות חלק מהיתושים ולא את כולם ולכן צריך להשתמש באמצעי הגנה נוספים. היתרון של שיטה זו זה שהיא טבעית לגמרי, ואפילו משתמשת בדרך הטבע ובשרשרת המזון כדי לחסל את היתושים.

 

פנו להדברת יתושים

אמנם יתושים הם מזיקים מציקים שבני האדם מסוגלים לחיות לצידם, אך זה עדיין לא אומר שהם לא מפיצים מחלות ועלולים לגרום לנזק הרסני.

בגלל אי מודעות לגבי סכנות היתוש, הן לסביבה והן לאדם, נוטים רבים שלא לקרוא להדברה גם כשהמצב הופך להיות בלתי נסבל.

כיום ישנם שירותי הדברה שבאמצעות ריסוס מקיף הם מחסלים את תופעת היתושים בבית, ומבטיחים שהם לא יחזרו לאזור במשך כל הקיץ. בשנים האחרונות נוסף תחום ההדברה הטבעית. אם בעבר נהגו להשתמש בחומרים רעילים שהורגים את המזיק אך מסכנים את בני הבית, הרי שכיום קיימות חלופות טבעיות ולא רעילות.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא