להזמנת מדביר מקצועי

הדברת טרמיטים

תוכן עניינים

כשמגיע הקיץ פתאום אנחנו מגלים דיירים חדשים בבית – החרקים. כן, החום הלוהט מביא עמו מיני חרקים ומזיקים לבית, ואלו מהווים מטרד נוראי לבני המשפחה. הנמלים חוגגות, נמצאות בכל מקום ונדמה שקשה עד בלתי אפשרי להיפטר מכולן. אבל האם חשבתם שמה שאתם מזהים כ״נמלים״ עלולה להיות חיה אחרת? אז הכירו נא את הטרמיטים, נראים כמו נמלים רק יותר תפוחים ובצבע בהיר. אמנם קשה לזהותם בעין מקצועית, אך החדשות הטובות הן שקל להיפטר מהם. בואו נערוך הכרות עם הדיירים החדשים.

 

מי הם הטרמיטים?

הטרמיטים זו משפחה רחבה, וכיום בעולם קיימים מעל ל-2,000 מינים ברחבי כדור הארץ. למרות שלכל מין יש מאפיין מובחן, כולם נורא דומים. בדומה לנמלים, גם הטרמיטים מקיימים חיים קהילתיים בקן. המלכה האם היא היחידה שמטילה ביצים ואילו השאר נועדו לספק את צרכיה ולהביא לה מזון. צבע הטרמיט נע בין לבן לחום בהיר, תלוי בזן הטרמיט, כאשר מדובר בטרמיטים שהם לא המלכה הם לרוב יהיו בהירים יותר. הטרמיט נחשב למעופף, ויש לו כנפיים בולטות, אם כי הוא לא עושה בהן שימוש רב ולרב מעדיף ללכת על פני הקרקע. אז אם אתם רואים לפעמים נמלה מעופפת, תדעו שכמעט בטוח מדובר בטרמיט.

 

נזקי הטרמיט

אמנם הטרמיט דומה מבחינה חיצונית לנמלה, אך הנזק שהוא גורם לבית גדול בעשרות מונים מזה שהנמלים גורמות. הטרמיט ניזון מעץ, ולכן הוא נוהג לכרסם עצים לעיתים עד להשמדתם. ישנם טרמיטים שאוכלים עצים יבשים מעל פני האדמה וישנם כאלו שמכרסמים עצים לחים מתחת לאדמה (שורשי עצים למשל). אלו האחרונים מסוגלים להרוס דונמים שלמים של שטחי חקלאות, בזמן לא רב בכלל. בסביבה הביתית, הטרמיט עלול לפגוע בצמחייה, ובכל חלק בבית אשר עשוי מעץ או שבבסיסו עץ.

התפשטות טרמיטים בבית עלולה לפגוע ביציבות המבנית של הבית ולגרום לנזק של אלפי דולרים, וזאת מבלי שיבחינו שהטרמיטים הם הגורם לכל. על מנת לא לקחת סיכונים, חשוב לבצע בדיקת טרמיטים שנעשית על ידי בעל מקצוע אחת לשנתיים כדי לשמור על הסביבה נקייה מטרמיטים. בעל מקצוע יידע לזהות לא רק שמדובר בטרמיט, אלא גם באיזה סוג מדובר, מה שישפיע על שיטת ההשמדה.

 

שיטות השמדה

אם זיהית נמלים בהירות עם כנפיים שמכרסמות עץ בסביבת ביתך, כנראה שזו תחילתה של התפשטות טרמיטים. אם מדובר עדיין בהתחלה, זאת אומרת התקהלות טרמיטים רק סביב מוקד מסוים ולא מעבר, ניתן להשתמש בשיטות טבעיות על מנת לחסל את הקיימים ולמנוע התפשטות רחבה. להלן מספר שיטות לא כימיות שיכולות לעשות את העבודה:

 

תולעים נימיות

תולעים נימיות (קרויות גם נמטודות) הן תולעים מסוג טפיל שאוהבות לאכול טרמיטים. ניתן לקנות תולעים אלו אפילו באינטרנט (כן, כן) ואז לשחרר אותן בסביבת הטרמיטים. התולעים יאכלו את הטרמיטים הקיימים, ואף יחפשו נוספים לאכול עד שכולם ייעלמו. 

 

חומץ

זה לא סוד שחומץ הוא חומר פלא לשימוש בייתי. ניתן לנקות איתו הכל, החל מדלפק המטבח ועד לשטיפת רצפה ולחיטוי המקלחת. החומר הפעיל בחומץ משמיד חיידקים וחרקים, וביניהם גם טרמיטים. מערבבים חצי כוס חומץ עם מיץ משני לימונים וקיבלתם נוזל טבעי להשמדת טרמיטים. הכניסו את הנוזל לבקבוק ריסוס ורססו את האזור הנגוע בטרמיטים. הקפידו לחזור על הפעולה מספר פעמים כדי לוודא שאחרון הטרמיטים הושמד.

 

שמן תפוז

שמן תפוז הוא שמן כתום העשוי מהשמן הטבעי הגלום בקליפת התפוז. החומר הפעיל בשמן הוא די-לימונן, שמשמש כתרופה לניקוי רעלים עבור בני אדם, וביכולתו גם לגרום להתמוססות חלבון הטרמיט והשלד שלו מה שיגרום לו למות. יש לרסס את השמן ישירות על הטרמיטים או על אזורים החשודים כנגועים בטרמיטים. השמן משמש גם כאמצעי מונע וניתן לרסס אותו באזורים מסוימים על מנת להרתיע טרמיטים מלהיכנס אליהם.

 

קרטון רטוב

מה ששמעתם, טרמיטים אוהבים לחות ותאי אחסון קטנים וחשוכים. הרטיבו קרטון במעט מים וכך תקימו בופה של אוכל עבור הטרמיטים. זהו הפיתיון המושלם, שכן במידה ויש טרמיטים בסביבה הם ימהרו להגיע אל הפיתיון וכך יהיו מרוכזים באזור אחד מה שיקל על חיסולם. כשאלו יגיעו אל הקרטון, ניתן לשרוף אותו או לרסס עליהם חומץ או שמן תפוז.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא