נזקי טרמיטים

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

נזקי טרמיטים למבנים - מה הם מסוגלים לעולל?

קשה להעלות על הדעת כמה נזק יצור קטן כמו טרמיט יכול לגרום. אז אומנם לא טרמיט בודד גורם לכל הנזק, אלא שמדובר במושבה שלמה, אך כאשר היא מתמקמת בבית שלכם, השפעתה יכולה להיות מזיקה והרסנית להפליא.

טרמיטים ניזונים מתאית העץ, וכתוצאה מכך יכולים לגרום למגוון נזקים, כמו למשל נזק לרהיטי העץ בבית, נזק למשקופים, לחלונות ודלתות, נזק לתשתיות המבנה אשר מיוצרות מעץ, נזק לניירות, ספרים ודפים ולעיתים טרמיטים יכולים לגרום נזק עקיף לחוטים וכבלים חשמליים. כאשר נגרם נזק הוא יכול להגיע עד לאלפי שקלים, ובמקרים מסוימים, הנזקים יכולים לסכן את בטיחותם של בני הבית. מכיוון שהם מתרבים מהר, ולעיתים מתחת לפני השטח כך שלא שמים לב לנוכחותם, כאשר מגלים טרמיטים בבית חשוב להזמין מדביר מוסמך, ויפה שעה קודם - וכך לנסות למנוע נזקי טרמיטים נוספים.

✔️ ייעוץ ראשוני טלפוני חינם לגמרי

✔️ התקשרו ונסביר לכם איך לזהות טרמיטים

✔️ עדיין לא סגורים איך מזהים טרמיטים? שלחו לנו תמונה ב-WhatsApp

✔️ הדברת טרמיטים עם 5 שנות אחריות בכתב!
✔️זיהוי טרמיטים ודאי לפני ביצוע הדברה
✔️מחירים סופר משתלמים - נסו אותנו

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

איך תוכלו לזהות נזקי טרמיטים? ישנם מספר סימנים מעידים

ישנם מספר סימנים אשר מעידים על כך שישנם טרמיטים בבית. נזקי טרמיטים לרוב גלויים לעין, וניתן לזהות אותם בעזרת הסימנים הבאים:

 • חורים – אם אתם שמים לב לחורים בקירות או במשקוף, זה יכול להיות סימן לנוכחות של טרמיטים.
 • תעלות בוץ – כדי לנוע ממקום למקום טרמיטים חופרים תעלות ומפנים אדמה החוצה.
 • רהיטים מתפוררים – נזקי טרמיטים יכולים להוביל להתפוררות של רהיטי עץ.
 • אזורים חלולים – טרמיטים יכולים לאכול את המשקוף או הקיר מבפנים מה שעשוי לגרום לנזק מבני.
 • פגיעה במנגנונים של החלונות והדלתות – טרמיטים במשקוף או בחלון עלולים לגרום לעיוותים במנגנוני הסגירה של החלונות והדלתות.

אם אתם מזהים נזקי טרמיטים מבניים ואסתטיים, עליכם להזמין מדביר טרמיטים כדי שיעזור למנוע נזקים פוטנציאליים מעבר לאלו שכבר קיימים, ויחסוך לכם כסף בעתיד. לאחר ההדברה, ניתן לתקן את הנזקים הקיימים. כמו כן, אם אתם מזהים טרמיטים מעופפים, או כנפיים של טרמיטים, זה סימן מובהק לנוכחותם.

נזקי טרמיטים טיפול
מושבות טרמיטים על קיר

נזקי טרמיטים לרהיטים

טרמיטים ניזונים מעץ ולכן אם הם נמצאים בבית שלכם ויש לכם רהיטי עץ, יכול מאוד להיות שתתמודדו עם נזק עצום לרהיטים אשר יכול להגיע לכדי התפוררות מוחלטת. אם אתם נוקשים על הרהיט ושומעים רעש חלול, יתכן שישנם טרמיטים שאוכלים אותו מבפנים. סימן נוסף שיכול להעיד על נזקי טרמיטים לרהיטים הוא פסולת שנראית כמו נסורת ליד הרהיטים, אלו הן הפרשות של הטרמיטים.

נזקי טרמיטים למשקופים, דלתות וחלונות עץ

אם אתם שמים לב לחורים במשקופים, לסימנים של כרסומים, לתעלות בוץ, יכול להיות שאתם מתמודדים עם בעיית טרמיטים. גם כאן ניתן להקיש על המשקוף ואם אתם שומעים צליל חלול, יכול להיות שהוא נאכל מבפנים. נזקי טרמיטים למשקוף יכולים גם לגרום לעיוות שלו, מה שיקשה עליכם לסגור את הדלתות והחלונות.

נזקי טרמיטים בגינה

טרמיטים כמובן מסתובבים גם בחוץ, וכאשר הם נמצאים בגינה שלכם יכולים לגרום לנזק לפרגולת העץ, לריהוט החוץ, למשטח הדק ולמבני עץ נוספים שיש לכם בגינה. מלבד למוצרי עץ, ישנם סוגים של טרמיטים אשר גורמים לנזקים לעצים עצמם ולכן כדאי לטפל בהם בהקדם האפשרי, כדי לשמור על הגינה שלכם חפה מנזקי טרמיטים.

נזקי טרמיטים במטבח

זה בהחלט לא נעים לגלות טרמיטים במטבח, ואם הם הגיעו למטבח שלכם, הם עשויים לגרום לנזק רב לארונות המטבח. למעשה אם הארונות מיוצרים מעץ, כנראה שלא יהיו חסינים מפני טרמיטים. אם אתם שמים לב לכך שהעץ נחלש, או שמצאתם סימנים לנוכחותם של טרמיטים, צרו איתנו קשר ואנו נגיע לבדוק. כחברת הדברה בעלת ניסיון רב אנו יודעים מה הורג טרמיטים וכיצד להתמודד איתם הכי טוב, ונשמח לספק לכם פתרון שימגר את הבעיה ויעזור למנוע נזקי טרמיטים.

נזקי טרמיטים לקירות

אפשר למצוא טרמיטים בקיר בטון, הם אומנם ניזונים מעץ ולא מבטון, אך הם כן יודעים כיצד לתמרן בטון וליצור לעצמם תעלות מאווררות בטמפרטורה אופטימלית, בתור הקיר. אם אתם מזהים חורים בקירות, תעלות, קילופים של צבע או התנפחות, יכול להיות שיש בפנים טרמיטים.

מה אפשר לעשות לצורך טיפול בנזקי טרמיטים בבית?

כדי לטפל בנזקי טרמיטים בבית, קודם כל חשוב לבצע הדברה. על ידי הדברה מקצועית תוכלו למגר את הבעיה ולמנוע גישה מהטרמיטים לבית שלכם. ישנן שיטות שונות להדברת טרמיטים, ביניהן:

 • קידוח ויצירת חיץ רעיל – שיטה זו כוללת קידוח חורים קטנים והחדרת חומר לתוכם אשר יוצר מחסום רעיל בין קיני הטרמיטים לבין הבית שלכם. החומר יוחדר מתחת לריצוף ולאורכם של הקירות החיצוניים למבנה.
 • פיזור פיתיונות רעילים שיטה זו כוללת הטמנת תיבות עם פיתיונות רעילים באדמה סביב הבית. הטרמיטים אוספים את הרעל ומביאים אותו לקן, וכך פוגעים במלכה ובשאר הפריטים.

האם זה אפשרי לתקן נזקי טרמיטים קיימים?

טרמיטים בבית יכולים לגרום לנזקים רבים. אולם השלב הראשון לטיפול בבעיה יהיה להזמין חברת הדברה מקצועית. לאחר ההדברה, ניתן להתחיל לתקן את הנזקים הקיימים, כל שכן לחזק את תשתיות העץ שניזוקו, להחליף חלקי עץ פגומים ולהיפטר מרהיטי עץ שנפגעו באופן בלתי הפיך. במידה ויש לכם רהיט בעל ערך כספי או רגשי שנפגע מטרמיטים, ניתן לטפל בו באמצעות אידוי בגז.

איך מבצעים הדברה יעילה נגד טרמיטים?

ישנן שיטות שונות להדביר טרמיטים, מהן המדביר בוחר את השיטה המתאימה ביותר.

 • הדברה באמצעות קידוח – שיטה יעילה אשר כוללת קידוח חורים ברצפה ובקירות לאורך ומסביב לבית, והחדרת חומר רעיל לתוכם. החומר הרעיל מייצר חוצץ שמונע מהטרמיטים לעבור ומספק הגנה טובה מפניהם.
 • הדברה בריסוס – זו שיטה מונעת שנעשה בה שימוש בשלב הבניה של בתים חדשים, כדי למנוע מטרמיטים להגיע לאחר שהבית יושלם. ניתן לבצע ריסוס לשם מניעה גם בתום תהליך הבניה, ולעיתים זה רצוי, שכן טרמיטים יכולים להגיע לבית דרך חומרי הבנייה של הקבלן.
 • הדברה ביולוגית – כאשר הקן של הטרמיטים נמצא עמוק באדמה וידוע באופן ודאי על נגיעות טרמיטים, אפשר לתת לטבע לעשות את שלו ולשחרר את האויבים הביולוגים של הטרמיטים שניזונים מהם.
 • פיזור פיתיונות ג'ל – פיתיונות הג'ל נחשבים לפתרון יעיל, כאשר מדובר במושבה קטנה. הטרמיטים אוספים את הפיתיונות, מביאים אותם לקן ומאכילים את המלכה והמלך שלהם, ובכך הם עוזרים לחסל את הקן על כל הפריטים שבו.
 • פיזור תיבות האכלה – תיבות האכלה מוחדרות ישירות לאדמה כשהן כוללות פיתיונות רעילים. זו שיטה שדורשת זמן וסבלנות, כל שכן מעקב וניטור. אולם אם אינכם רוצים לקדוח חורים בבית, זו יכולה להיות חלופה.
 • פתרונות נוספים – כאשר רוצים לטפל ברהיט עץ באופן נקודתי, ניתן לבחור בין שיטות של איוד, טיפול בחום או בקור, הדברה כימית או טיפול מונע בעזרת שמנים. זאת כמובן אם רוצים לשמר את הרהיט ולא להיפטר ממנו.
להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
נזקי טרמיטים טיפול
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא נזקי טרמיטים:

חפשו סימנים כמו עץ חלול, תעלות בוץ, חורים קטנים או כנפיים ונסורת באזור.

יש לבחון כל מקרה לגופו, לעיתים קרובות ניתן לתקן נזקי טרמיטים, באמצעות טיפולים שונים ובמקרים אחרים הנזק לא יהיה בר תיקון.

כמה עולה הדברת טרמיטים?

 • המחיר של הדברה משתנה בהתאם לחומרת והיקף הבעיה, כל שכן שיטת ההדברה שנבחרה, ויכול לנוע בין 250 ל- 4,000 ₪.

  250-4,000 ₪
מידע נוסף על טרמיטים:
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן