טרמיטים בבית

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

איך מזהים טרמיטים בבית?

טרמיטים בבית אינם מסוכנים לבני אדם, אך הם יכולים לגרום לנזק מבני עצום, מה שלא פעם מגיע עם תג מחיר רציני. טרמיטים בקיר כמעט ולא ניתן למנוע, אך מה שכן ניתן לעשות הוא לזהות את הבעיה מוקדם ולהזמין מדביר מקצועי כדי שיטפל בבעיה. אולם כדי לעשות כן, עליכם לדעת קודם כל איך מזהים טרמיטים, ובשביל זה אנחנו כאן.

אם אתם חושדים שיש בבית טרמיטים זיהוי שלהם יהיה שלב ראשון והכרחי. עליכם להיות בטוחים שמדובר בטרמיטים ולא בנמלים, ולכן עליכם קודם כל לדעת איך טרמיטים נראים. לאחר מכן, עליכם לדעת איך מזהים טרמיטים בבית לפי סימנים מאד ברורים.

טרמיטים נראים כמו נמלה עם כנפיים, אם אינכם בטוחים איך מזהים טרמיטים אתם יכולים תמיד לבדוק תמונות בגוגל, או לשלוח לנו תמונה בוואטסאפ ואנו נדע לזהות ולומר לכם אם אכן מדובר בטרמיטים. בכל מקרה, מלבד החרקים עצמם, אם ראיתם סימנים של מוצרי עץ אכולים או מפורקים, ערמות נסורת קטנות, כנפיים שקופות קטנות, שובל של בוץ ברחבי הבית (בצורת תעלות) ושמעתם רעשי כרסום שמגיעים מרהיטי העץ, כדאי שתזמינו הדברת טרמיטים.

✔️ ייעוץ ראשוני טלפוני חינם לגמרי

✔️ התקשרו ונסביר לכם איך לזהות טרמיטים

✔️ עדיין לא סגורים איך מזהים טרמיטים? שלחו לנו תמונה ב-WhatsApp

✔️ הדברת טרמיטים עם 5 שנות אחריות בכתב!
✔️זיהוי טרמיטים ודאי לפני ביצוע הדברה
✔️מחירים סופר משתלמים - נסו אותנו

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

איך נראים טרמיטים? המומחים שלנו מסבירים

לרוב, ניתן למצוא טרמיטים במשקוף או בתוך הקירות, ולכן לא הרבה אנשים יודעים איך נראים טרמיטים. אז הרשו לנו לעשות לכם קצת סדר. גודלו של טרמיט ממוצע נע בין 3-5 מ"מ, צבעו בגוון לבן-צהבהב בהיר, יש לו מחושים ישרים, ולרוב אין לו כנפיים, למרות שישנם טרמיטים מעופפים.

 

מאפיינים טרמיטים
צבע לבן-צהוב בהיר
נוכחות כנפיים אין לרוב
מחושים ישרים ללא מפרקים
גודל 3-5 מ"מ
נראות בבית בתעלות בוץ בקירות וברהיטים

 

הדברת טרמיטים מכונפים

מהם הסימנים הבולטים שיסייעו לנו בזיהוי טרמיטים?

טרמיטים הם חרקים שעובדים בשקט, ולרוב לא מזהים שהם שם עד שנגרם נזק גדול. לכן, חשוב שתהיו ערניים לכל הסימנים ולו הקטנים ביותר, כדי להקדים תרופה למכה.

איך נראים טרמיטים בבית
טרמיטים במשקוף

אז איך מזהים טרמיטים בבית? שמים לב לסימנים הבאים:

 • משקופים או עצים חלולים – אם אתם שמים לב לכך שהמשקופים או הקירות נשמעים חלולים, או שאתם שמים לב שהם חלשים ומתפוררים, זה יכול להעיד על כך שיש בפנים טרמיטים.
 • תחושה ספוגית – זה סימן זיהוי שרלוונטי לרצפות עץ. אם היא מרגישה רכה כספוג, סימן שהיא נחלשת וסופגת לחות בשל נוכחות טרמיטים.
 • קילופי ובועות צבע בקירות – סימן זה נפוץ בקירות גבס. כאשר הטרמיטים מכרסמים אותם מבפנים הם יוצרים לחות, ואותה לחות גורמת להופעת בועות או לקילוף של הצבע.
 • חלונות ודלתות שלא נסגרים היטב – כאשר הטרמיטים מכרסמים את המשקוף מבפנים הם גורמים לו להתעוות, מה שיקשה אחר כך לסגור את הדלתות והחלונות.
 • טרמיטים זיהוי ודאי – אם זיהיתם טרמיטים עם כנפיים, זהו סימן לכך שיש קן פעיל באזור מתחת לבית שלכם, ושהטרמיטים מחפשים להקים קינים נוספים.
 • תעלות בוץ – הטרמיטים מגיעים מהאדמה והם יוצרים לחות בעודם יוצרים תעלות, לכן אם אתם מזהים תעלות בוץ על הקירות, סימן שיש טרמיטים.
 • סימני נסורת – אם אתם רואים שאריות נסורת לאורך הקירות, בפינות של החדרים, מתחת לרהיטי עץ שכורסמו, זהו גם סימן לנוכחות טרמיטים.
 • כנפיים – אם אתם מוצאים כנפיים קטנות לבנות ברחבי הבית שלכם, זהו גם סימן זיהוי מובהק לנוכחות טרמיטים.

לאחר שהבנו איך נראים טרמיטים - מה לעשות כשנזהה אותם?

לאחר שהבנתם איך נראים טרמיטים, עליכם לנקוט בפעולה כדי למנוע נזק נוסף. השלב הראשון בדרך יהיה ליצור קשר עם חברת הדברת מזיקים וכאן קסם הדברות נכנסת לתמונה. עם ניסיון של מעל 20 שנה בהדברת טרמיטים, וידע עשיר שמאפשר לצוות החברה לדעת איך מזהים טרמיטים בעיניים עצומות, אנו נדע כיצד לספק לכם את השירות הטוב ביותר, באחריות.

המומחים שלנו יגיעו כדי לבצע בדיקה מקיפה של הנכס שלכם, ואם יזהו שישנם טרמיטים בבית, הם ימליצו על אפשרויות הטיפול המתאימות ביותר. לצוות המדבירים של החברה יש את כל הרישיונות, האישורים וההסמכות והוא זמין לקריאה סביב השעון. בנוסף, השירות שלנו ניתן בפריסה ארצית רחבה ובמחירים מהמשתלמים בשוק.

האם טרמיטים מסוכנים?

הטרמיטים עצמם אינם מסוכנים מטבעם לבני אדם באותו אופן שבו יכולים להיות מזיקים אחרים. עם זאת, הם מהווים איום משמעותי למבנים וריהוט מעץ. הטרמיטים ניזונים מתאית, שנמצאת בעץ ובחומרים צמחיים אחרים, מה שהופך אותם להרסניים במיוחד למבני עץ. הנזק שהם גורמים לתשתיות עלול להיות רב ויקר לתיקון. כאשר לא עוצרים אותם בזמן הם יכולים לפגוע בשלמות המבנית של המבנה ולהוביל לסכנות בטיחותיות במקרים חמורים.

לכן למרות שהם לא מסוכנים לבני אדם ואינם מהווים איום ישיר, הם כן מסוכנים לרהיטים ומבנים וחשוב לפעול מהר כדי למזער את הנזק ולהגן על הרכוש שלכם.

איך לזהות טרמיטים ולא לטעות שמדובר בנמלים?

טרמיטים דומים לנמלים ולכן קל להתבלבל ביניהם. אך חשוב לדעת איך לזהות טרמיטים ויש כמה סימנים שיכולים לעזור לכם לעשות כן.

מאפיינים טרמיטים נמלים
צורת הגוף גוף רחב ואחיד אגן צר וגוף שמחולק לחלקים
מחושים ישרים ללא מפרקים מכופפים עם מפרקים
כנפיים שני זוגות כנפיים בגודל אחיד שני זוגות כנפיים בגודל לא אחיד
צבע בהיר לבן - צהבהב שחור, אדום או חום

 

מתי כדאי לקרוא למדביר מוסמך לטיפול בטרמיטים בבית?

אם עולה חשש שיש טרמיטים בבית, בהחלט כדאי לקרוא למדביר מוסמך שיודע מה הורג טרמיטים ואיך מזהים טרמיטים בבית ויכול לפתור את הבעיה ביעילות.

פנו למדביר במקרים הבאים:

 • כאשר אתם מזהים סימנים גלויים לנוכחות טרמיטים (כפי שתוארו קודם לכן על ידנו)
 • כאשר ישנו נזק למבני עץ
 • כאשר אתם מזהים סימני נסורת
 • כאשר המשקופים או משטחי העץ נשמעים חלולים מבפנים
 • כאשר מבני העץ נראים לכם חלשים, מתפוררים או נפולים
 • כאשר אתם מזהים בועות או סדקים בקיר
 • כאשר אתם רואים חורים קטנים בעץ או מזהים תעלות בוץ לאורך הקיר

אם שמתם לב לסימנים אלו, כדאי שתזמינו מדביר מקצועי.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת טרמיטים מכונפים
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא טרמיטים בבית:

הטרמיטים ניזונים מתאית, חומר שנמצא בעץ והסיבה לכך שהם אובססיביים למוצרי העץ שלכם.

ניתן להיפטר מטרמיטים בשתי דרכים - לבצע קידוחים ולהזריק רעל או לטפל נקודתית עם החדרת ג'ל. הבחירה תלויה במדביר ובהיקף הבעיה.

הטרמיטים מעדיפים אזורים לחים וחשוכים. ניתן למצוא אותם במרתף, מתחת לריצוף, מאחורי קירות, במשקופים ועוד.

מידע נוסף על טרמיטים:
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן