הדברת פרעושים

תוכן עניינים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

הדברת פרעושים
הדברת פרעושים

הניסיונות לבצע הדברת פרעושים באופן עצמאי בבית עלולים לעלות במאמצים יקרים. בניגוד לשאר המזיקים הביתיים, הפרעושים נושכים חיות מחמד, בעיקר כלבים וחתולים ואפילו אנשים! עקיצת הפרעוש עלולה לגרום לגירוד מתמשך ואם מדובר בבעל חיים בעל עור רגיש אז הוא עלול להיות זקוק לסיוע ווטרינרי.

הדברת פרעושים? עם קסם הדברות עושים סוף לגירודים ולעקיצות לצמיתות!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ שירותי הדברה מתקדמים 24 שעות ביממה.
✔️ צוות מדבירים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️מותאם לחיות המחמד.
✔️ מותאם למחסנים ולשטחים גדולים.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

הפרעושים גם יכולים להעביר תולעים ושאר חיידקים וזיהומים. בקיצור, פרעושים בבית זה לא פיקניק, לא לחיות המחמד שלכם ולא לבני האדם. אם מתעלמים מהסימנים הראשונים של הופעת פרעושים, ההתפשטות עלולה להיות מהירה ולצאת משליטה. אז איך תיפטרו מהיצורים המטרידים האלו?

 

הכר את הפרעוש רגע לפני שקוראים להדברת פרעושים

פרעושים נחשבים לטפילים אשר משפיעים בעיקר על כלבים וחתולים. הפרעושים המבוגרים ניזונים מדם של חיות מחמד וביום ממוצע הם צורכים כמות דם שהיא פי 15 ממשקל גופם! הפרעושים מגיעים לחיית המחמד על ידי כך שהם קופצים עליה בתוך הבית או מחוצה לו.

יש להם יכולת קפיצה אנכית של עד 15 ס״מ וכך הם יכולים לקפוץ בקלות כאשר חולף על פניהם כלב או חתול, או אפילו לתפוס טרמפ על הנעליים של בני אדם. לאחר שהפרעוש התביית על הכלב או החתול, הוא יבלה על עורו את רוב זמנו, ולא על הפרווה, בניגוד למה שהרבה חושבים. זו הסיבה שהכרת דרך הפעולה של הפרעוש היא הכרחית בטיפול החיה.

בתוך דקות בודדות מהרגע שהם מגיעים לעור החיה, הפרעושים מתחילים לזלול. מהר מאוד ניתן כבר לראות את הצואה שלהם שהיא בעצם דם שהתעכל, על פרוות החיה.

צואת הפרעוש היא קטנה כגודל של פלפל שחור וצבעה כהה. כאשר הפרעושים מזדווגים, הטלת הביצים תתבצע כ- 24 שעות בלבד לאחר ההזדווגות.

הביצים נראות כמו נקודות לבנות, ולהבדיל מהפרעושים עצמם, הן נוטות לנשור על כל חלקי הבית – שטיחים, כריות, רצפה וכל דבר שחיית המחמד ישנה בו או שורצת עליו. לכן כשמטפלים בחצר או בבית, חשוב לתת תשומת לב יסודית לאזורים בהם שהתה החיה.

לאחר שהביצים בוקעות יוצא מהן זחל זעיר דמוי תולעת אשר נשאר מוסתר בפרווה, בסיבי השטיח, כריות ושאר אזורים. הזחל ניזון בעיקר מהדם היבש (דהיינו, צואת הפרעוש).

טרם הופך הזחל לפרעוש בוגר, הוא הופך לגולם דמוי משי, ממש כמו גולם של פרפר רק הרבה יותר קטן. מצב הגולם נמשך בין שבוע לארבעה שבועות. מה שמעניין הוא שמעטפת הגולם אטומה מפני קוטלי חרקים, כך שגם אם מטפלים באופן יסודי בחיה ובבית ומשמידים את כל הפרעושים – התופעה עדיין עלולה להימשך.

 

הדברת פרעושים – על מה ולמה ?

פרעושים (שם מדעי: Siphonaptera) הם סדרה במחלקת החרקים, המונה יותר מ־2,000 מינים הידועים למדע‏.
בישראל ידועים כ-40 מינים. הפרעושים הם חרקים בעלי גלגול מלא הכולל ארבע דרגות: ביצה, זחל, גולם ובוגר‏. הזחלים ניזונים מחומרים אורגניים שונים, והבוגרים הם טפילים הניזונים מדם. כ-95% מהפרעושים הם טפילי יונקים, וכ-5% מהם הם טפילי עופות. התפלגות בלתי מאוזנת זו נובעת מאורח חייהם של הזחלים, שלצורך התפתחותם זקוקים לרמת לחות יחסית גבוהה באוויר הקיימת לרוב בתוך מאורות, מחילות ובתים אך לא בקיני ציפורים. מסיבה זו פרעושים אינם נטפלים ליונקים החיים בשטח פתוח כגון אייליים, הואיל ותנאי היובש הקיימים בסביבה זו עשויים לפגוע בזחליהם.

הפרעושים קיימים לפחות 60 מיליוני שנים. הפרעוש הקדום ביותר הידוע למדע הוא מתקופת האאוקן שבעידן השלישון, שנדבק לשרף אורנים שהתקשה, וכך נשמר בתוך הענבר עד אשר נמצא לפני כמה עשרות שנים בחוף הים הבלטי. מניחים כי הפרעושים קרובים לסדרת ארוכי כנף בגלל הדמיון ביניהם בפרטים מורפולוגיים רבים, ויש סבורים כי מוצאם מן הזבובאים‏.

ברוב המקרים מהווים הפרעושים בעיקר מטרד לפונדקאים שלהם, למעט מקרים מסוימים שבהם הרוק שמפרישים הפרעושים בעקיצתם גורם לתגובות אלרגיות המתבטאות בפריחה. עם זאת, פרעושים מסוגלים להעביר מחלות. הדוגמה הבולטת ביותר לכך היא מחלת הדבר, המועברת ממכרסמים לבני אדם באמצעות עקיצת פרעושים. מחלה נוספת שפרעושים מעבירים היא טיפוס הבהרות, ובמקרים מסוימים הם מעבירים טפילים מסוג תולעי סרט‏.


"הכתבה משתמשת בתוכן מהערך "פרעושים" וזמינה ברישיון יחוס-שיתוף זהה 3.0".

 

הדברת פרעושים – איך זה מתבצע?

חברת קסם הדברות מבצעת הדברות עבור כל סוגי החרקים בארץ בכלל ועבור הדברות פרעושים בפרט. חברת קסם הדברות מבצעת הדברות באישור המשרד לאיכות הסביבה, ומשתמשת בחומרים הדברה שהם ידידותיים לסביבה ולא מזהמים. בנוסף לכך, חומרי ההדברה של חברת קסם הדברות לא רעילים עבור בני אדם. חשוב לציין כי לחברת קסם הדברות יש ניסיון בתחום ההדברות למעלה מעשר שנים, וישמחו להעניק שירות איכותי ומקצועי לכל אדם אשר יהיה מעוניין לבצע הדברות. חברת קסם הדברות זמינים עבור קהל הלקוחות שלהם במשך שעות הפעילות של החברה לכל שאלה, בעיה או בקשה. חברת קסם הדברות שמה לה לדגש להעניק שירות בוטיק, איכותי ומקצועי.

 

טיפול בחיית המחמד

מכיוון שהפרעושים ניזונים מחיית המחמד, הטיפול להשמדת הפרעושים מתחיל ונגמר בעיקר בה. הגישה הקלאסית לטיפול בפרעושים כללה עד היום טיפול הן בחיית המחמד והן בבית או בסביבת החיה. כיום, ישנם מוצרים חדשניים בשוק שרק באמצעות טיפול בחיה ניתן למגר את הפרעושים.

ישנם מספר סוגים של מוצרים – תרופות דרך הפה, תרסיסים על העור, קולר דוחה פרעושים, שמפו נגד פרעושים ועוד. לא משנה במה תשתמשו, הקפידו לקרוא את תווית המוצר על מנת להבטיח שאתם משתמשים במינון הנכון שכן החומר הפעיל במוצרים אלו הוא חומר רעיל.

שימו לב כי יש מוצרים המיועדים אך ורק לכלבים ואז במקרים כאלו לא ניתן להשתמש בהם על חתולים או גורים למשל. לכל חיה יש עור מסוג שונה ורגישות אחרת, לכן לא כל מוצר יתאים לכולן.

אם אתם מבולבלים משפע המוצרים שיש, התייעצו עם ווטרינר. לרוב הווטרינר שמכיר את חיית המחמד שלכם, יידע להתאים עבורה את סוג התכשיר הראוי וגם יידע להגיד אילו מהתכשירים הוא היעיל ביותר במקרה זה. ישנם תכשירים שלא עובדים כהלכה מכיוון שאוכלוסיות מסוימות של פרעושים כבר פיתחו נגדם עמידות. אבל הכי חשוב – לעולם אל תשתמשו במוצרי הדברה המיועדים לבית ולחצר על חיות המחמד, העור שלהן רגיש מדי וזה יגרום להן יותר נזק מאשר תועלת.

 

הדברת פרעושים או טיפול בבית?

ישנם גם מוצרים רבים אשר נועדו לטפל בחלקי הבית והחצר איפה שביצי הפרעוש והזחלים שלו חוגגים. מכיוון שמדובר בתכשירים כימיים יש לקרוא את הוראות היצרן טוב טוב ולהשתמש בחלקי הבית שהפרעושים אוהבים להיות בהם שזה בעיקר איפה שחיות המחמד מבלות את רוב זמנן. במרבית המקרים, מכיוון שמדובר בריסוס כימי במקומות ביתיים היכן שיש חיות מחמד וילדים, כדאי לקרוא לחברת הדברה אשר מבצעת הדברה מחומרים טבעיים בלבד.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
הדברת פרעושים בנתניה

אין צורך לדאוג מפרעושים – קסם הדברות מבצעים הדברת פרעושים בנתניה. ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו ותיקים ויודעים

קרא עוד »
Open chat