להזמנת מדביר מקצועי

הדברה לבניין

תוכן עניינים

עבודת בניית בניין, או כל אתר מסחרי שהוא, היא עבודה ארוכה ולא קלה. אם אתה מנהל אתר שמפקח על הבנייה מתחילתה ועד סופה, אתה ודאי יודע כמה מורכבת היא. יש כל-כך הרבה דברים לעשות בפרויקט, וכל-כך הרבה שלבים לעבור, שלפעמים שוכחים דברים לכאורה קטנים אך מאוד מאוד חשובים כמו הדברת האתר.

הדבר האחרון שתרצה לגלות באמצע הפרויקט או בסופו זה מכרסמים וחרקים שעושים נזק בלתי הפיך למבנה, עד כדי כך שלפעמים צריך לעשות חלק מהעבודות מחדש. לפניכם המדריך המלא כיצד למנוע הופעת מזיקים בבניין שלכם ולהשאיר אותם מחוץ לתחום.

 

הדברה לבניין: הכר את האויב

כדי לצאת למלחמה מול אויב, חייבים להכיר את אופי הפעולה שלו, המטרה שלו ומה מחסל אותו. כל מזיק הוא ייחודי וגורם לנזק אחר, ובהתאמה גם מחוסל בדרך אחרת. כמובן שכל בר דעת יודע להבדיל בין תיקן לחולדה, אך האם העין שלך מספיק מיומנת כדי להבדיל למשל בין נמלה לטרמיט? או אפילו יותר מכך – האם אתה מספיק מנוסה כדי להבדיל בין סוגי הטרמיטים השונים? רק לאחר שתזהה במדויק את סוג המזיק ומינו, תוכל להתקדם הלאה על מנת לחסלו.

המזיקים העיקריים שגורמים נזק בבניין או באתר בנייה הם: חולדות, עכברים, טרמיטים, יונים (אם הן נגועות בכינים), סוגים מסוימים של נמלים, מינים מסוימים של זבובים ועוד. כל זאת עליך לחקור היטב לפני שתצא למלאכת הזיהוי, או פשוט לקרוא לבעל ניסיון שיזהה את המזיק.

אם אתה מנהל את הפרויקט באתר הבנייה, השתדל ללמד את עובדיך אשר נמצאים בשטח כיצד לזהות מיני מזיקים לפי הסימנים השונים. לעיתים עין ערנית של עובד יכולה להציל אתר שלם, בכך שקוראים להדברה טרם המזיקים התפשטו וכשהמצב עדיין תחת שליטה.

 

הכר את סימני המזיק

בכל פעם שמתחיל פרויקט בנייה חדש, עליך ללמוד היטב את סימני ההתפשטות של המזיקים הנפוצים. גם אם אתה לא רואה בעין את המזיק עצמו, כמעט תמיד הוא ישאיר אחריו סימנים שלא משתמעים לשתי פנים. מכרסמים תמיד ישאירו צואה ושיער, והם יהיו הראשונים לשמוח להיכנס לאתר בנייה חדש.

לעיתים הם אף לועסים חוטי חשמל וכתוצאה מכך גורמים לקצר חשמלי. ככה שאם יש הפסקות חשמל מרובות באתר ללא סיבה, זו אינדיקציה טובה לנוכחותם של מכרסמים. 

ישנם סוגים של נמלים אשר ניזונות מעץ (ולכן נקראות ״נמלים נגרות״) שהן ביחד עם הטרמיטים הניזונים גם הם מעץ, המזיקות ביותר לאתרי בנייה. הנזק שלהן יכול לגרום להוצאה כספית אדירה שכן לעיתים יש צורך להחליף את כל מה שעשוי מעץ באתר. כך שאם רק ראית עץ עם חורים בו, אל תהסס ופנה מיד להדברה.

גם ציפורים ויונים הן בעיה גדולה לאתרי בנייה, הן מקימות קינים, מנשירות נוצות ומשאירות גללים. מעבר לנזק לבניין, מדובר בבטיחות העובדים, שכן חיות אלו מפיצות מחלות גם לבני אדם ולא רק מזהמות את חומרי הבנייה.

 

שמור על סביבת עבודה נקייה

זה אמנם נשמע מאוד לא מציאותי לשמור על אתר בנייה נקי ומסודר, במיוחד כשמדובר בפרויקט ארוך ומתמשך, אך זה הכרחי. מזיקים נמשכים מאוד לשאריות מזון ולאשפה שמשאירים אחריהם בני אדם וככל שהאתר יותר מלוכלך כך מזיקים יימשכו אליו יותר.

הקפד שהאשפה תפונה בכל פעם שארוחת צהריים או הפסקת קפה נגמרת, והשלך אותה אל פחים מכוסים ולא פתוחים. טאטא את כל האבק והפסולת מהאתר, במיוחד במקומות הקרובים לחוטי חשמל, אחרת יגיעו מכרסמים ויגרמו לנזק עצום.

 

אל תהסס להתקשר לעזרה

גם אם עדיין לא התחלתם בבנייה, וגם אם האתר רק כעת נכנס לפעולה, זה עדיין זמן טוב להביא שירותי הדברה שיעשו בקרת נזקים לפי המיקום של האתר וחומרי הבנייה בהם תשתמשו.

מדביר מקצועי יכול לייעץ לך כיצד למנוע מראש חדירת מזיקים לאתר וכן איך לזהות פלישת מזיקים במהלך הבנייה. אם במהלך הפרויקט אתה מבחין בסימנים של פלישת מזיקים, אז על אחת כמה וכמה קרא לעזרה.

רבים נמנעים מלקרוא לשירותי הדברה שכן זו הוצאה מיותרת בעיניהם. אך זכרו שהרס בניין על ידי מזיק היא הוצאה גבוהה הרבה יותר.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא