הדברת דבורים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת דבורים
הדברת דבורים

 

כולנו מכירים דבורים, יודעים לזהות אותן, לפחד מהן כשצריך, ממה הן ניזונות ואפילו להתחפש אליהן בפורים. כמו שאתם מבינים הדברת דבורים היא לא עסק משעשע.

דרוש ידע איך להיפטר מהן כשיש צורך, ובטח שלא כיצד מדבירים אותן.

מעבר לעקיצות הידועות, דבורים יכולות להזיק בכל מיני אופנים, לא תמיד זה יצריך היפטרות מהן או הדברה. אבל חשוב לדעת מתי הן עוברות את הגבול כך שנפעיל נגדן אמצעים.

 

✔️ הדברת דבורים? שירות מקצועי כולל חיטוי וניקוי 24 שעות ביממה!

✔️  מגיעים עד בית הלקוח בשירות אקספרס ובפריסה ארצית.
✔️מדבירים מנוסים ומקצועיים עם הסכמכות מקצועיות.
✔️ הדברה ירוקה מאושרת על ידי המשרד לאיכות הסביבה.
✔️עובדים עם חברות תחזוקה.
✔️ תינתן אחריות רשמית על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

הדברת דבורים – מי אתן הדבורים?

דבורים, או כמו שהן נקראות בעגה המדעית ״דבורי הדבש״, הן סוג של חרק מעופף, קרוב משפחה של צרעות ונמלים. התפוצה שלהן רחבה כך שהן נמצאות בכל יבשת על פני כדור הארץ למעט אנטרקטיקה. דבורים ניזונות מצוף ואבקה, ולא רק שהן ניזונות מכך אלא הן תורמות לגדילת הפרח ממנו הן אוכלות באמצעות תהליך האבקה. ללא דבורים, כמעט ולא יתקיים תהליך ההאבקה וההערכה היא שכשליש מאספקת המזון בעולם תלויה בהן ובחרקים נוספים שעושים את אותו הליך.

התהליך מתבצע באמצעות הלשון הארוכה של הדבורה, צורתה כשל קש קטן והיא עוזרת לדבורה לשתות את הצוף מתוך עומק הפרח. הדבורים מצוידות גם בכנפיים, מחושים וגוף שלם המכיל ראש, בית חזה ובטן, והן מתהדרות בפסים בצבעי צהוב-שחור (לעיתים גם כתום). דבורי הדבש נחשבות ליצורים חברתיים שנוהגים לחיות במושבות המכונות כוורות. בכל כוורת יש מלכה יחידה ואלפי דבורים שפועלות תחתיה. 

דבורי הדבש, כשמן כן הן, מייצרות בכוורת את אחד מהמתוקים האהובים ביותר – הדבש! הדבורים לוקחות את הצוף מהפרח כשהן אוגרות אותו בחזה, הישר אל הכוורת שם מתחיל הליך הייצור – גוף הדבורה מפרק את סוכר הצוף לשני סוכרים פשוטים – פרוקטוס וגלוקוז.

הדבורים דוחסות את התוצר לתוך תא בחלת דבש ואז מכות בו עם כנפיהן על מנות להעלות את אחוזי הלחות ולעבות את החומר. לבסוף, הן מכסות את התא עם שעווה על מנת להגן על החומר המתקתק.

 

דבורים מחוץ לכוורת

למרות שהדבורה חיה ופועלת בכוורת, לעיתים היא מגיעה גם לבתי מגורים. הדבורים לפעמים עושות דרכן לבית מגורים תוך חיפוש אחר מקום לקנן בו.

הן מעדיפות אזורים כהים וסגורים, כמו למשל ארובות בקיר וחללים קטנים וחשוכים בבית. יש מינים מסוימים של דבורים שנוהגים אף לקנן בתוך חלל המגורים עצמו כמו למשל בשקעי חשמל ובכל מיני סדקים בקירות. אמנם יש בתים שיותר ״קוראים״ לדבורים ויש כאלו שפחות, אך בגדול כל בית עם חשיפה לשטח חיצוני נחשב פוטנציאלי עבור הדבורה.

 

עקיצת הדבורה

נשאלת השאלה – אם דבורים ניזונות מצוף הפרח ולא מדם חי, מדוע הן עוקצות?

הסיבה העיקרית היא הגנה על הכוורת. הדבורה תעקוץ רק כשהיא תרגיש מאוימת או שקיימת סכנה לכוורת שלה. לכן, כבדו אותן על ידי שמירה על המרחק ולעולם אל תפריעו לכוורת ולדבורים.

החשיבות של הכוורת עבורן היא עליונה – זה הבית שלהן, המשפחה שלהן ומקורות האבקה שלהן (המזון).

במידה ודבורה חשה מאוימת על ידי גורם אנושי כלשהו, היא תעקוץ אותו. מרבית העקיצות כואבות במידה מועטה, אך אצל אנשים הסובלים מאלרגיה לעקיצות דבורים (ויש לא מעט כאלו) התגובה לעקיצה עלולה להיות הרסנית.

 

מתי יש צורך בהדברת דבורים?

להבדיל מחרקים אחרים, הדבורים בעלות חשיבות לסביבה ולאקולוגיה. להרוג אותן פשוט כך זה חוסר אחריות סביבתי. הדברת דבורים תתבצע במקרים קיצוניים של נחילי דבורים בקרבת הבית, עקיצות דבורה בלתי פוסקות ואלרגיות של בני המשפחה לדבורים.

 

הדברת דבורים

ראשית, התקשרו לאיש מקצוע או לכוורן. לפעמים הדרך הטובה ביותר היא להרחיק את הכוורת מהאזור. ככה הדבורים יישארו בחיים ולא ייגרם נזק לאף אחד. אם זה לא עוזר, שיטת סבתא ידועה לחיסול דבורים היא באמצעות משקה ממותק.

מכיוון שדבורים אוהבות נוזלים מתוקים, אם תציבו בקבול נוזל מתוק באזור בו יש הרבה דבורים, הן יימשכו לאזור וישתו את המשקה.

לבסוף המשקה יהרוג את הדבורה. שיטה נוספת ויחסית טבעית היא באמצעות ריסוס חומץ. מערבבים כמות שווה של מים וחומץ בתוך בקבוק ריסוס, מנערים ומרססים על הקן או האזור בו נמצאו הדבורים. גם שיטה זה נועדה כדי להרוג אותן. ישנה שיטה נוספת של צמחים הדוחים דבורים. צמחים כמו אקליפטוס ומנטה דוחים את הדבורה מלהתקרב, מה שיבטיח שמקום מגוריך יהיה מוגן.

שיטה זו יחסית בטוחה שכן היא לא גורמת להרג הדבורים. במידה ותחליטו ללכת על הדברת דבורים מקצועית ויעילה, הקפידו לבחור מדביר אשר משתמש בחומרים טבעיים ולא בחומרים כימיים שיעשו נזק לסביבה.

 

המקומות הפופולריים בהם מצויות הדבורות

בתים המוקפים בצמחייה, עצים צפופים, גינות עם פרחים מזנים שונים, מזמינים אליהם דבורים. לרוב, הדבורים לא מפריעות, הן יונקות צוף ועפות לכוורת, רק במקרה שהן חשות סכנה לחייהן הן עוקצות. אבל יש מקרים שהן מגיעות בכמויות ונכנסות לתוך המרחב הביתי שלנו וכאן הדבורה הופכת למטרד של ממש.

אם נמצא פרח או עץ שמזמין אליו כמויות גדולות של דבורים או נמצאו מוקדים של דבורים באזורים בסביבת הבית, ראשית יש לנטרל את המקור ולאחר מכן לרסס את אלה שנותרו. ברוב המקרים הבעיה נפתרת.

אלרגיה לעקיצת דבורה יכולה להיות קטלנית. האלרגיה מתגלה בדרך כלל רק לאחר פעמיים שנעקץ אותו אדם בחייו.

לאדם שאינו אלרגי, לא נשקפת סכנה ממשית מעקיצת דבורה, מלבד נפיחות אזורית. במקרי קיצון זה יכול להוביל לזיהום ואז המקרה מחייב טיפול רפואי.

 

למה חשוב להיעזר במדביר רשמי כשמדובר בהדברת דבורים?

כיום חלים על המדבירים כללים של הגנת הסביבה לשיטות להדברת דבורים, יותר לצורך הרחקתן מאזור המחיה של בני האדם. לדבורים יחסים סימביוטיים עם האדם ולכן אסורה הפגיעה בהן. מדביר מקצועי יפזר חומרים שירחיקו את הדבורים ממקום המגורים ובכך ימנע את המטרד.

אם נתקלתם בבעיית דבורים בסביבתכם אל תנסו להדביר אותן בעצמכם. קראו למדביר אחראי מנוסה ויעיל לטיפול בבעיה.

קסם הדברות מוסמכים ומומחים להדברת דבורים באזור המגורים בשיטות המתקדמות והמוכחות כיעילות ביותר. לייעוץ מקצועי, צרו קשר ותוכלו ליהנות מהפריחה בגינתכם ללא המטרד של להקות שלמות של דבורים.

לקריאת הערך "דבורים" בויקיפדיה לחצו כאן.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

הדברת צרעות

  כולנו שמענו על צרעות, אבל מה אנחנו באמת יודעים עליהן? איזה נזק הן גורמות? האם צריך והכרחי להיפטר מהן? ואם כן – כיצד עושים

קרא עוד »

ריסוס ברחשים

  ברחשים בכל פינה? פונים לקסם הדברות לקבלת שירותי ריסוס ברחשים ומטפלים במחדל! ✔️ ייעוץ טלפוני ללא עלות בטרם הזמנה. ✔️ ביצוע עבודה ייסודית כולל

קרא עוד »

הדברת ברחשים

  אף אחד לא סובל את הברחשים, הזבובים הזעירים שיכולים לעקוץ בני אדם, חיות מחמד ובעלי חיים. כשמדובר בהדברת ברחשים יש צורך בשימוש אמצעים מתקדמים

קרא עוד »

הדברת פסוקאים

  אנשים רבים לא מבינים שיש להם בעיית פסוקאים עד שהבית כבר מלא בהם. פסוקאים מכונים "כיני ספרים". הם אינם כינים, אך אכן נמצאים בסביבת

קרא עוד »

ריסוס מעופפים

  ריסוס מעופפים? פנו אלינו לקסם הדברות והרחיקו את המעופפים המטרידים מחצר הבית! ✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות! ✔️שירותי אקספרס בפריסה ארצית. ✔️ הדברה ירוקה

קרא עוד »
Open chat