הדברת נדלים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת נדלים
הדברת נדלים

 

הדברת נדלים לא עושים בצורה עצמאית!

הצוות של קסם הדברות מגיע עד בית הלקוח בפריסה ארצית.

הדברת נדלים? עם קסם הדברות שמים סוף ל"מרבה רגליים" בבית או במשרד!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ שירותי הדברת נדלים מקצועית ומנוסה בפריסה ארצית.
✔️ צוות מדבירים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.📜
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️100% הצלחה בטיפול והדברה.
✔️מתמחים בהדברה ירוקה ובטוחה.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

הדברת נדלים של קסם הדברות פועלת ב-2 מישורים: הדברה והרחקת נדלים וגם טיפול מונע לאורך זמן!

הדברת נדלים – כל מה שצריך לדעת

השם ״מרבה רגליים״

באנגלית קרוי הנדל Centipede או בתרגום חופשי ״הולך על מאה רגליים״, אך למעשה שם זה הוא מטעה. לנדל יש בין 15 ל- 177 זוגות רגליים, אז כנראה שהשם העברי מתאר אותו יותר נכון.

הרגליים של הנדל הן סימן הזיהוי העיקרי שלו, ולא רק בגלל הכמות הרבה שלהן.

רגלי הנדל דקיקות וארוכות, מה שעוזר להם לנוע במהירות האור. אצל נדל נקבה, זוג הרגליים האחורי תמיד יהיה ארוך פי שניים מהגוף.

 

חיות לילה

נדלים הם באופן חד משמעי חיות לילה. ישנם מינים שכן פולשים לבית במהלך היום, אך בני אדם כמעט ולא רואים אותם שכן הם נוהגים להסתתר בנקיקים ובחדרים חשוכים ולחים בבית כמו חדרי אמבטיה, מרתפים וארונות.

רב המינים פעילים הרבה יותר בשעות הלילה, אז הם יוצאים ממחבואם ומתחילים לכרסם מזון בבית. מסיבה זו זה הופך אותם ליותר מסוכנים שכן קל לפספס שהם בבית וקשה למנוע את התפשטותם.

 

נדלים הם טורפים

נדלים אשר מסתובבים בבית לרב יהיו טורפי מזיקים קטנים כמו עכבישים, זבובים, תיקנים וכדומה. נדל נחשב לבעל חוש ראייה ירוד ולא מפותח (חלקם אפילו עיוורים לגמרי) ולכן רוב חושי הטרף שלו מצויים באנטנות הארוכות שלהם.

היתרון: נדל יכול לכרסם הרבה מהמזיקים הביתיים שאתם מתים להיפטר מהם. החיסרון: יהיו לכם הרבה נדלים בבית. 

 

נדלים הם לא מסוכנים

בניגוד לאמונה הרווחת, נדלים הן לא חיות מסוכנות. הסיבה לכך שהם נתפסים כמסוכנים היא בגלל שיש להם לסתות מלאות ארס בהן הם משתמשים כדי לעקוץ ולהרוג את טורפם באמצעות הארס.

אך יש לזכור שבני האדם כלל לא נחשבים הטרף שלהם, ולכן הלסתות אינן חזקות מספיק כדי לנקב את עור האדם בקלות.

אך יחד עם זאת, נדלים עלולים לנשוך מדי פעם למטרות הגנה עצמית אם הם ירגישו מאוימים.

נשיכה על ידי נדל לרב תגרום לכאבים קלים ונפיחות מקומית אך לא למשהו משמעותי. אצל אנשים שאלרגיים לדבורים ולעקיצות חרק, עלולה להתפתח תגובה יותר חזקה, בדומה לזו שמתרחשת לאחר עקיצת דבורה.

 

לנדלים תוחלת חיים ארוכה

להבדיל מהרבה פרוקי רגליים אחרים שחייהם מסתיימים לאחר מספר חודשים בלבד, הנדלים יכולים לחיות מעל לשנה ומינים מסוימים יכולים גם לחיות עד שש שנים. מה שאומר שברגע שיש התפשטות נדלים בביתכם, הריבוי הטבעי של הנדלים יגרום להם להתפשט הרבה יותר מהר מאשר כל מזיק אחר.

 

למה כדי לעשות הדברת נדלים?

מצד אחד, אמרנו שלנדלים יש לסת נושכת עם ארס, אך מצד שני כל זה לא מסוכן לאדם, אלא יכול דווקא להביא לרווחתו על ידי חיסול מזיקים ביתיים יותר מטרידים. אם כך, מדוע כדאי להיפטר מהם?

אז נכון, הנדלים לא יפיצו חיידקים ולא יפגעו ברכוש, אך לעיתים הם כן עלולים לעקוץ בני אדם וחיות מחמד (הם מצדם יטענו להגנה עצמית).

מכיוון שהעקיצה מכילה ארס, לא כדאי לקחת סיכון, בטח לא אם יש חשש לאלרגיות ורגישויות (סביר להניח שאף אחד לא יגיע למיון, אבל גם עקיצה נפוחה ופצע פתוח הם לא תענוג גדול).

ומעבר לכך, נדלים ושאר חרקים בסביבה הביתית זה תמיד דבר שגורם לחלחלה ומטרד, ואל נשכח שבגלל שלנדלים תוחלת חיים ארוכה הם מגיעים בכמויות שאם לא נזכרים בזמן קשה מאוד להיפטר מהם.

לכן, בין אם אתם משתייכים למחנה שמפחד מנדלים ובין אם שאתם יותר רגועים בנושא, כדאי להדביר את המרחב הביתי מהרגע שנתגלה הנדל הראשון משתי סיבות עיקריות: קודם כל, קשה לזהות התפשטות נדלים בזמן שכן הם פועלים בעיקר בחשכה, ושנית – כאמור, הם חיים זמן רב כך שההתפשטות תהיה מהירה. מספיק שראיתם נדל אחד בבית – חפשו חברת הדברה או מדביר מקצועי ומיומן, שיידע להדביר את הנדלים מביתכם בהקדם.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!