הדברת נדלים

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת נדלים
הדברת נדלים

 

הדברת נדלים לא עושים בצורה עצמאית!

הצוות של קסם הדברות מגיע עד בית הלקוח בפריסה ארצית.

הדברת נדלים? עם קסם הדברות שמים סוף ל"מרבה רגליים" בבית או במשרד!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ שירותי הדברת נדלים מקצועית ומנוסה בפריסה ארצית.
✔️ צוות מדבירים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️100% הצלחה בטיפול והדברה.
✔️מתמחים בהדברה ירוקה ובטוחה.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

הדברת נדלים של קסם הדברות פועלת ב-2 מישורים: הדברה והרחקת נדלים וגם טיפול מונע לאורך זמן!

הדברת נדלים – כל מה שצריך לדעת

נַדָלִים (שם מדעי: Chilopoda) הם בעלי חיים שלהם קוטיקולה דקה המסייעת להם בריצה מהירה, אך חושפת אותם לסכנת ההתייבשות (או לקליטת מים יתרה).

בשל כך הם פעילים רק בעונה הלחה ובשעות החשכה. בתקופת הקיץ היבשה הם מתחבאים בשכבות קרקע נמוכות שם נשמרת לחות גבוהה יותר.

עד היום, ידועים כ-2800 מינים הנפוצים בכל העולם; רובם שוכנים באזורים החמים של כדור הארץ. כעבור שנתיים-שלוש הם מגיעים לבגרות המינית. אורך חייהם הוא 5-6 שנים. הנדל הארוך ביותר, נמצא בברזיל ואורכו מגיע לכ-27 סנטימטרים. הנדל הקטן בעולם, מגיע לכ-3 סנטימטרים.

 

בישראל מצויים ארבעה סוגי נדלים, שכל אחד מהם נמנה עם משפחה שונה:

"אצנדל"

(או "נדל ארוך רגליים") – בעל מערכת הנשימה המפותחת ביותר, למען מהירות רבה. בעל 15 זוגות רגליים המתארכות לקראת הקצה האחורי של הגוף. האצנדל הוא נדל קטן, שארכו עד 3 סנטימטרים, צבעו חום וארסו אינו מסוכן לאדם.

 

"קטנדל"

(או "נדל דק") – בעל פרקים ורגליים רבות, חסר עיניים ומרבה להתחפר. אורכו מגיע עד 3 סנטימטרים, צבעו חום וארסו אינו מסוכן לאדם.

 

"נדל שונה-פרקים"

(או "נדליל") – בעל פרק ארוך ואחריו קצר וכן הלאה. בעל עשרות עיניים מכל צד של ראשו. אורכו עד 15 סנטימטרים וארסו אינו מסוכן לאדם. צבעו צהוב בהיר.

 

"רבנדל ארסי"

בעל 26 פרקי גוף (האחרונים חבויים),אורכו מגיע עד ל-17 סנטימטרים. גופו הגדול עומד טוב יותר מפני התייבשות. בעל צבעי אזהרה – צהוב ושחור ורגליו בעל צבע אדום. מכונה גם ארבעים רגל וכונה בעבר רבנדל. הרבנדל מצוי בכל הארץ, ארסו רעיל ונשיכתו מכאיבה מאוד וגורמת לנפיחות, לחום ולהקאות.

"הכתבה משתמשת בתוכן מהערך "נדלים" וזמינה ברישיון יחוס-שיתוף זהה 3.0".

 

השם ״מרבה רגליים״

באנגלית קרוי הנדל Centipede או בתרגום חופשי ״הולך על מאה רגליים״, אך למעשה שם זה הוא מטעה. לנדל יש בין 15 ל- 177 זוגות רגליים, אז כנראה שהשם העברי מתאר אותו יותר נכון.

הרגליים של הנדל הן סימן הזיהוי העיקרי שלו, ולא רק בגלל הכמות הרבה שלהן.

רגלי הנדל דקיקות וארוכות, מה שעוזר להם לנוע במהירות האור. אצל נדל נקבה, זוג הרגליים האחורי תמיד יהיה ארוך פי שניים מהגוף.

 

חיות לילה

נדלים הם באופן חד משמעי חיות לילה. ישנם מינים שכן פולשים לבית במהלך היום, אך בני אדם כמעט ולא רואים אותם שכן הם נוהגים להסתתר בנקיקים ובחדרים חשוכים ולחים בבית כמו חדרי אמבטיה, מרתפים וארונות.

רב המינים פעילים הרבה יותר בשעות הלילה, אז הם יוצאים ממחבואם ומתחילים לכרסם מזון בבית. מסיבה זו זה הופך אותם ליותר מסוכנים שכן קל לפספס שהם בבית וקשה למנוע את התפשטותם.

 

נדלים הם טורפים

נדלים אשר מסתובבים בבית לרב יהיו טורפי מזיקים קטנים כמו עכבישים, זבובים, תיקנים וכדומה. נדל נחשב לבעל חוש ראייה ירוד ולא מפותח (חלקם אפילו עיוורים לגמרי) ולכן רוב חושי הטרף שלו מצויים באנטנות הארוכות שלהם.

היתרון: נדל יכול לכרסם הרבה מהמזיקים הביתיים שאתם מתים להיפטר מהם. החיסרון: יהיו לכם הרבה נדלים בבית. 

 

נדלים הם לא מסוכנים

בניגוד לאמונה הרווחת, נדלים הן לא חיות מסוכנות. הסיבה לכך שהם נתפסים כמסוכנים היא בגלל שיש להם לסתות מלאות ארס בהן הם משתמשים כדי לעקוץ ולהרוג את טורפם באמצעות הארס.

אך יש לזכור שבני האדם כלל לא נחשבים הטרף שלהם, ולכן הלסתות אינן חזקות מספיק כדי לנקב את עור האדם בקלות.

אך יחד עם זאת, נדלים עלולים לנשוך מדי פעם למטרות הגנה עצמית אם הם ירגישו מאוימים.

נשיכה על ידי נדל לרב תגרום לכאבים קלים ונפיחות מקומית אך לא למשהו משמעותי. אצל אנשים שאלרגיים לדבורים ולעקיצות חרק, עלולה להתפתח תגובה יותר חזקה, בדומה לזו שמתרחשת לאחר עקיצת דבורה.

 

לנדלים תוחלת חיים ארוכה

להבדיל מהרבה פרוקי רגליים אחרים שחייהם מסתיימים לאחר מספר חודשים בלבד, הנדלים יכולים לחיות מעל לשנה ומינים מסוימים יכולים גם לחיות עד שש שנים. מה שאומר שברגע שיש התפשטות נדלים בביתכם, הריבוי הטבעי של הנדלים יגרום להם להתפשט הרבה יותר מהר מאשר כל מזיק אחר.

 

למה כדי לעשות הדברת נדלים?

מצד אחד, אמרנו שלנדלים יש לסת נושכת עם ארס, אך מצד שני כל זה לא מסוכן לאדם, אלא יכול דווקא להביא לרווחתו על ידי חיסול מזיקים ביתיים יותר מטרידים. אם כך, מדוע כדאי להיפטר מהם?

אז נכון, הנדלים לא יפיצו חיידקים ולא יפגעו ברכוש, אך לעיתים הם כן עלולים לעקוץ בני אדם וחיות מחמד (הם מצדם יטענו להגנה עצמית).

מכיוון שהעקיצה מכילה ארס, לא כדאי לקחת סיכון, בטח לא אם יש חשש לאלרגיות ורגישויות (סביר להניח שאף אחד לא יגיע למיון, אבל גם עקיצה נפוחה ופצע פתוח הם לא תענוג גדול).

ומעבר לכך, נדלים ושאר חרקים בסביבה הביתית זה תמיד דבר שגורם לחלחלה ומטרד, ואל נשכח שבגלל שלנדלים תוחלת חיים ארוכה הם מגיעים בכמויות שאם לא נזכרים בזמן קשה מאוד להיפטר מהם.

 

לסיכום: חשוב להזמין חברת הדברה מקצועית כשמדובר בנדלים

לכן, בין אם אתם משתייכים למחנה שמפחד מנדלים ובין אם שאתם יותר רגועים בנושא, כדאי להדביר את המרחב הביתי מהרגע שנתגלה הנדל הראשון משתי סיבות עיקריות: קודם כל, קשה לזהות התפשטות נדלים בזמן שכן הם פועלים בעיקר בחשכה, ושנית – כאמור, הם חיים זמן רב כך שההתפשטות תהיה מהירה. מספיק שראיתם נדל אחד בבית – חפשו חברת הדברה או מדביר מקצועי ומיומן, שיידע להדביר את הנדלים מביתכם בהקדם.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

הדברת רימות

למה להזמין הדברת רימות? הרימות או בשמן העממי ״תולעים״, הן מסוג החיות שלצערנו כולנו נתקלנו בהן. בבית, בחצר, או אפילו על חיית המחמד – אם

קרא עוד »

הדברת קרציות

  ״קרצייה״ נהפכה להיות מילה נרדפת למישהו שהוא מציק, נטפל ונדבק. אך למי שיש כלב יודע על בשרו (ועל בשר כלבו) כי הקרצייה היא הרבה

קרא עוד »

הדברת זחלים

  כולנו יודעים שכל פרפר יפה ומרהיב מתחיל את חייו בתור זחל. אגדות רבות נכתבו בנושא, ותמיד סופו של הזחל הוא טוב ויפה – הוא

קרא עוד »

הדברת דג הכסף

  מי הוא דג הכסף ולמה להזמין הדברת דג הכסף? דג הכסף (או בשמו המדעי – זנב-זיף כספי) הוא חרק קטן וחסר כנפיים אשר צבעו

קרא עוד »

הדברת תהלוכן האורן

  תהלוכן האורן הוא אחד הזחלים הנפוצים בישראל אך משום מה הוא כמעט ואינו מוכר. וודאי ראיתם אותו הרבה, אך כנראה שלא שמעתם עליו או

קרא עוד »

הדברת אורי כדורי

  הדברת אורי כדורי? אחד החרקים (או יותר נכון, ״פרוקי רגליים״) החביבים ביותר שיש בישראל ושכולנו מכירים מהילדות נקרא ״אורי כדורי״. שמו בעגה המדעית הוא

קרא עוד »

הדברת חיפושית זבל

מיהי חיפושית הזבל? ולמה לצריך לקרוא להדברת חיפושית זבל? כנראה שאין חיה עם שם יותר מסגיר ומשעשע כמו ״חיפושית זבל״. חיפושית זבל, כשמה כן היא,

קרא עוד »
הדברת מקקים ונמלים
הדברת חרקים
protoblo_admin

הדברת מקקים ונמלים

  הדברת מקקים ונמלים הם שניים מהמזיקים הנפוצים ביותר בארץ, כולנו נתקלנו בהם בעבר בביתנו, וכולנו מקווים שזה לא יחזור בשנית. הדברת מקקים ונמלים? עם

קרא עוד »
הדברת חדקונית הדקל
הדברת חרקים
protoblo_admin

הדברת חדקונית הדקל

  חדקונית הדקל? מהי חדקונית הדקל ומה חשוב לדעת לפני שפונים לחברת הדברת חדקונית הדקל? עם קסם הדברות תקבלו שירותי הדברה של מדביר מומלץ ומקצועי!

קרא עוד »
הדברת קרדית האבק
הדברת חרקים
protoblo_admin

הדברת קרדית האבק

  הדברת קרדית האבק? כולנו מכירים מישהו שאלרגי לקרדית האבק, וזהו אכן אחד הגורמים העיקריים לתגובות אלרגיות בבני אדם ברחבי העולם. הדברת קרדית האבק? צרו

קרא עוד »
הדברת חיפושיות
הדברת חרקים
protoblo_admin

הדברת חיפושיות

הדברת חיפושיות? שימו סוף לחיפושיות ולנזקים! טיפול מונע לטווח ארוך כולל חיטוי משטחים. ✔️ הדברה ירוקה מותאם גם לבעלי חיים בבית. ✔️ שירות מקצועי בפריסה

קרא עוד »
מדביר חרקים
הדברת חרקים
protoblo_admin

מדביר חרקים

  כאשר אתה חושב על מזיקים שמופיעים בבית שלך, חרקים יהיו כנראה הראשונים שיעלה במוחך. אחרי הכל, מי אוהב לראות נמלים או זבובים שורצים בביתו?

קרא עוד »

ריסוס חיפושיות

  ריסוס חיפושיות באמצעות חומרי ריסוס והדברה ירוקים ידידותיים לסביבה המקצרים את זמני ההמתנה לאחר סיום העבודה. ✔️ שירות 360 מותאם גם לגנים ולצהרונים. ✔️

קרא עוד »
הדברת חרקים בנתניה
הדברת חרקים
protoblo_admin

הדברת חרקים בנתניה

אין שום סיבה להשאיר חרקים בבית – הזמינו הדברת חרקים בנתניה. ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו ותיקים ויודעים לתת טיפול מהיר עם יחס

קרא עוד »
הדברת חרקים בתל אביב
הדברת חרקים
protoblo_admin

הדברת חרקים בתל אביב

אפשר להיפטר מחרקים – קסם הדברות מבצעים הדברת חרקים בתל אביב. ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו ותיקים ויודעים לתת טיפול מהיר עם יחס

קרא עוד »
Open chat