הדברת נמלים במטבח

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים

אין דבר יותר מעצבן מהמוני נמלים שמסתובבות במטבח , וקשה במיוחד גם להיפטר מהן. לפעמים הדברה מקצועית זה הפתרון הטוב ביותר, אך חשוב גם ללמוד קצת על הנמלים, על מדוע הן מגיעות ועל האופן שבו ניתן למנוע זאת. במאמר הבא נסביר הכל בנושא.

 

זיהוי נמלים

עם עשרות אלפי מינים ברחבי העולם, זיהוי סוג הנמלה יכול להיות אתגר לא מבוטל. התחל בחיפוש שבילי הליכה. נמלים נודדות לבדן רק לעיתים רחוקות ולרוב נצפות כשהן הולכות כמושבה בשבילים מבוססים היטב. כשמצאת שביל, הסתכל בגודל של הנמלים. האם הם זהים או שהם משתנים בין הנמלים השונות? בדוק גם מתי הנמלים פעילות – ביום או בלילה? חפש קנים בקצה שבילים – במיוחד באזורים עם אדמה. לקנים צורות ותבניות ברורים בהתאם למין הנמלים.

 

עובדות על נמלים

נגיעות של נמלים נוטות לקרות מהר. לא משנה אם בעיית הנמלים שלך היא מטרד קטן או התפשטות כוללת, אתה עלול להיות מופתע לגלות עד כמה היצורים הקטנים האלה מרתקים.

 

הנה כמה עובדות מהנות על נמלים:

  1. נמלים יכולות להיות די קשות להריגה.
  2. נמלים מגדלות כנימות, בדיוק כמו שאנו מגדלים פרות בחווה.
  3. ישנם מיני נמלים שהן חדשות בישראל, והגיעו ממדינות אחרות בדרכים שונות.
  4. נמלים חיות בתרבויות מורכבות.
  5. ישנם יותר מ 12,000 סוגי נמלים בעולם כולו.

 

התנהגות הנמלים

נמלים הן חרקים חברתיים החיים במושבות, בהן יש סוגים ומעמדות שונים לנמלים שונות. לכל מעמד תפקיד מסוים במושבה.

עובדים מחפשים אחר מזון, בונים את הקן ומטפלים בצעירים ובמתרבים.

המתרבים כוללים את המלכה המקורית והמתרבים. תפקידה של המלכה המקורית הוא להטיל ביצים. המתרבים הם זכרים ונקבות מכונפים שטסים החוצה כדי להקים מושבות חדשות ולהתפשט לאזורים חדשים. המתרבים הללו אלה מזדווגים והזכר מת זמן קצר לאחר מכן. לאחר מכן, המלכה מאתרת אתר קינון מתאים, משילה כנפיים ומתחילה להקים מושבה.

נמלים מתפתחות על ידי מטמורפוזה מוחלטת, כלומר הביציות בוקעות לזחלים שעובדים צריכים לטפל בהם. הזחלים גדלים לעובדים בוגרים או למתרבים. לאחר שנתיים-שלוש, המושבה מתבגרת ומתחילה לייצר נחילים מדי שנה.

 

מחזור החיים של הנמלים

אורך החיים של הנמלים תלוי במעמד שלה. גברים חיים כמה שבועות בלבד, ומתים לאחר ההזדווגות. עובדים בדרך כלל חיים מספר חודשים. מלכות יכולות לחיות עשרות שנים בתנאים הנכונים. נמלים פעילות כל השנה באקלים טרופי. באקלים קריר יותר, הן שורדות את החורף על ידי מעבר למצב של תרדמה או חוסר פעילות המכונה דיאפאוזה.

 

איך למנוע את הגעת הנמלים?

ישנם סוגים רבים של נמלים, ויש אפילו כמה סוגים שטוב להשאיר בסביבה כיוון שהם הורגים מזיקים אמיתיים, כמו פרעושים וחרקים שפעמים רבות נושאים מחלות או הורסים את הבית. עם זאת, נמלים נמשכות בקלות לניחוח אוכל, והן עשויות לצאת מגבולות המטבח, ולהגיע לכל הרהיטים בבית, ולפעמים אפילו לנשוך את דיירי הבית.

הדבר הטוב הוא שניתן להיפטר מהנמלים או לנסות להרתיע אותן מלהיכנס לביתך בעזרת כמה עצות:

אל תהפוך את הבית שלך למטרה קלה

זכור כי נמלים הם יצורים זעירים מאוד, ויש להן מקומות רבות שהן יכולות לעבור בהן על מנת להיכנס לביתך. קל לכסות חללים גדולים שבהם ניתן לצפות שיעברו כמו פתח הדלת, אך כשאתה מנסה להיפטר מנמלים, עליך גם לוודא שאתה אוטם כל כניסה אפשרית לבית, אפילו הקטנה ביותר.

אתה יכול לאטום חלונות, דלתות וסדקים על חומרי איטום. כאשר אתה חושד שיש כניסה אפשרית לנמלים ממקום מסוים, השתמש בחומרים מרתיעים כמו מלח או טלק שאפשר למצוא בחומרי איטום. אתה יכול גם לשים בבית תכשירים עם ריחות שנמלים שונאות, כמו חומץ, ציפורן או פלפל, אך היזהר אם יש לך חיות מחמד וילדים.

 

הריגת הנמלים

אתה שם לב שנמלים צועדות בזו אחר זו, ולעתים קרובות ישנה שורה ארוכה מאוד של נמלים העוקבות אחת אחרי השנייה. מה שאתה צריך לעשות במקרה כזה הוא קודם כל להרתיע את הנותרות מללכת אחרי אלה שכבר נמצאות בבית שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי מריחת וזלין על קו הכניסה שלהן לבית. לאחר שעצרת את כניסתן של היתר, תוכל להתחיל להרוג את הנמלים שכבר נמצאות באזורכם.

אתה יכול לעשות זאת פשוט באמצעות ספוג טבול במים עם סבון וניגוב השביל בכדי לאסוף נמלים במהלך התהליך. במקרה שיש לך בעיה גדולה יותר או שמצאת את הקן בקרבת הבית שלך, אתה יכול להשתמש בטיפול בהדברה. עם זאת, אם יש לך דברים רבים לקחת בחשבון כמו חיות מחמד או ילדים, עדיף להשתמש בהדברה אורגנית כדי לוודא שאתה מקטין את תופעות הלוואי המזיקות של כימיקלים לכל דיירי הבית.

 

היו ערניים אחר הצופים

כשנמלים מחפשות אחר מקורות מזון, הדבר הראשון שהן עושות זה לשלוח צופה בודד להסתכל מסביב, כך שאם אתה רואה נמלה אחת שמסתובבת סביב הדלפק במטבח שלך, הרוג אותה כדי שלא תחזור למושבה ותספר לאחרים היכן השלל הגדול.

 

שמור על ניקיון הבית

בית נקי יכול להישאר חסר נמלים אם הכל במקום ומסודר כל הזמן. המזון צריך להיות במכלים מתאימים ואטומים, ומשטחי המטבח או משטחים ברחבי הבית צריכים להישאר נקיים, ללא שאריות מזון או כתמי שתייה.

 

הדברת נמלים

כדי להיפטר מנמלים, חשוב לזהות את מיני הנמלים לפני שמנסים להדביר את הנמלים. אך בגלל כמות מיני הנמלים האדירה, ההמלצה שלנו היא ליצור קשר עם חברה הדברה מקצועית. המומחים שלנו בקסם הדברות ידעו לזהות את מין הנמלים, ולקבוע איזה שיטת הדברה תהיה היעילה ביותר כנגדן.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

הדברת נמלים ברכב

  אם חשבתם שהתפשטות נמלים בבית זה סיוט, וודאי לא נתקלתם בהתפשטות נמלים ברכב שלכם. נמלים ברכב זו בעיה מטרידה ומעצבנת שלמרבה הצער חלק מבעלי

קרא עוד »