הדברת ברחשים

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

אף אחד לא סובל את הברחשים, הזבובים הזעירים שיכולים לעקוץ בני אדם, חיות מחמד ובעלי חיים. כשמדובר בהדברת ברחשים יש צורך בשימוש אמצעים מתקדמים להדברה בטוחה ואחראית. בקסם הדברות תקבלו שירותי הדברה ירוקה, מותאמת למגזר העסקי והפרטי כולל מוסדות חינוך ומכללות.

הדברת ברחשים - אמרו ביי ביי ללכלוך ולנזקים קסם הדברות מדבירים באחריות!

✔️ אפשרות גם להרחקת יונים

✔️ מגיעים עד בית הלקוח בפריסה ארצית רחבה
✔️צוות מדברים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה

✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה

 

✔️ מותאם למגזר העסקי והפרטי
✔️ אחריות רשמית על העבודה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

אתם מוזמנים ללמוד עוד על הברחשים כדי שתוכלו להימנע מנשיכה ולדעת עוד על הסיכון הבריאותי שהם מהווים.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

הדברת ברחשים - האם ברחשים מהווים סיכון לבריאות הציבור?

ברחשים מעצבנים ביותר, אך לא ידוע על כך שהם מעבירים מחלות לבני אדם בישראל.

אך יש להם השפעה על בעלי חיים, הן באמצעות נזקים מהנשיכות שלהם והן כנשאים של מחלות. 

עקיצות הברחשים גורמות לתחושת צריבה ויכולות לגרום לתגובות שונות בבני אדם, החל מכתם אדמדם קטן במקום העקיצה, וכלה בתגובות אלרגיות מקומיות הגורמות לגירוד משמעותי. 

כיצד אוכל לזהות ברחש?

ברחשים הם קטנים מאוד, בגודל של 1-3 מ"מ באורך. הם בדרך כלל אפרוריים, אך אדמדמים יותר כשהם מלאים בדם. הכנפיים של מינים רבים, כולל כאלה הניזונים מבני אדם, בעלות צבע כהה יותר, מה שמעניק להם מראה אפרפר.

חלקי הפה של הברחשים מורכבים ממעטה בשרני שבתוכו ארבעה להבי חיתוך דקיקים שבאמצעותם הם נושכים את העור, וגורמים לנו לכאב חד ושורף.

חדי ההבחנה עשויים לשים לב לנקודות אדומות זעירות שהן למעשה הברחשים כאשר הם מלאים בדם.

הזחלים של הברחשים דומים לתולעים קטנות ולבנות, אך אלה של מינים מסוימים דומים לזחלים קטנטנים בעלי רגליים כוזבות לאורך גופם. גלויים רק במיקרוסקופ, זחלי הברחשים הם בעלי כמוסת ראש וחלקי פה זעירים לצורך לעיסה.

הפקעת של הברחש, גם היא זעירה, דומה לאלה של זבובים ממינים שונים. 

מהו מחזור החיים של ברחשים?

ברחשים עוברים סוג של התפתחות המכונה "מטמורפוזה מוחלטת". פירוש הדבר כי משלב הזחל עוברים לשלב גולם שאינו ניזון, ובסופו של דבר הופך למבוגר בעל כנפיים.

יחסית מעט מינים של ברחשים נחקרו, והמידע להלן מבוסס בעיקר על מיני מזיקים שגדלו בתוך מעבדות.

נקבות בדרך כלל זקוקות למנות דם על מנת שיוכלו לפתח ביציות, אך אלו של כמה מינים מסוגלות לייצר נגלה ראשונה של ביציות ללא אכילה.

ביצים מוטלות במסה על משטחים לחים שונים ובוקעות תוך 2-7 ימים. ישנם ארבעה שלבי זחל, כאשר התפתחות הזחל יכולה להימשך כשבועיים עד שנה ומעלה, תלוי בטמפרטורה ובאספקת המזון.

שלב הגולם נוצר בדרך כלל באותו אתר כמו שלב הזחל האחרון, ומבוגרים מגיחים תוך 2-3 ימים.

מבוגרים יכולים לחיות בין שבועיים לשבעה שבועות. מחקרי מעבדה ושטח מצביעים על כך שברחשים עשויים להשלים שניים או יותר דורות בשנה קלנדרית. 

ברחשים מתפתחים במגוון בתי גידול חצי-מימיים או מימיים, תלוי במין.

לדוגמה, זחלים של מינים מסוימים של מתפתחים גם בנחלים וגם בבריכות, אך אלה של רוב המינים נמצאים באתרים עשירים אורגנית למחצה, כגון ביצות, חורי עצים ועץ רקוב.

זחלים של מינים מסוימים מתפתחים באדמה רוויה של בריכות שפכים ומקורות השקיה, שניהם מועשרים בדרך כלל בזבל בעלי חיים. 

ריסוס ברחשים - האם עקיצות ברחשים יכולות להעביר מחלות?

ישנם מינים ספציפיים של ברחשים שנמצאים בעיקר במקומות עם אקלים טרופי אשר מסוגלים להפיץ טפילים ומחלות לבני אדם, לכן חשוב לבע הדברה או ריסוס ברחשים. אך בארץ זה דבר פחות נפוץ. לכן, למרות שברחשים עוקצים הם יצורים מעצבנים ביותר, החדשות הטובות הן שלא ידוע על העברת מחלות בישראל.

אולם הם מסוגלים לשאת מגוון מחלות של בעלי חיים, כמו לדוגמה כאלו הגורמות לגירוד בקרב סוסים. זה יכול להוות מטרד כואב לסוסים, ולהיות גם מתסכל באותה מידה עבור בעלי חוות הסוסים שנאלצים לטפל בהם.
בכל אופן במידה ונתקלתם במכת ברחשים בביתכם או בגינתחם קסם הדברות זמינה בכל עת לביצוע ריסוס ברחשים בביתכם.

אילו סוגי ברחשים קיימים?

יבחוש

כדי להבין מהי הדברת ברחשים, קודם עלינו להבין מהם סוגי הברחשים הקיימים.
ישנם כמה סוגים של חרקים המכונים ברחשים, הנפוץ ביותר הוא היבחוש, אפשר לראות אותו בתקופת האביב בנחילים גדולים (כן מדובר על הרחק המעופף הזה שנכנס לפה ולעיניים.)יבחושים יכולים לגרום לכמה תגובות אלרגיות של העור כגון:נפיחות, אדמומיות ותחושת צריבה. נקבת היבחוש היא זאת שעוקצת, רק במקרים נדירים העקיצה תוביל לתופעות כמו מחלות וזיהומים. היבחושים נכנסים לבית דרך החלון, גודלם המיניאטורי מאפשר להם לעבור דרך סדקים ובין חריצי הרשתות, גם אם יש לכם רשתות הגנה, זה לא יספיק כדי למנוע את כניסתם אל הבית. ישנם פתרונות כמו חומרים שונים שאפשר לפזר ברחבי הבית כדי להרחיקם, אך מדובר בפתרונות נקודתיים שלא נותנים מענה לכל שטח הבית. מובן שכדאי להתייעץ עם מדביר מקצועי כדי להבין יותר לעומק כיצד אפשר לפתור את הבעיה.

זבובון

הסוג השני שאפשר לראות בבתים ובחצרות הוא הזבובון, מדובר על חרק קצת גדול יותר מהיבחוש. בדרך כלל אפשר לראותו יוצא מהביוב ומגיח דרך הכיור. חשוב לדעת, הוא אינו עוקץ, אבל הוא בהחלט הוא מפגע אסתטי ברחבי הבית והוא סיבה להדברת ברחשים.

אפשר להיפטר מהם לבד?

ישנם דרכים רבות שאפשר לנסות ולהיפטר מהברחשים לבד, דרך אחת היא באמצעות ייבוש אזורים רטובים ואיטום פתחים. אפשרות נוספת היא לשפוך לתוך הכיור חומרים שירחיקו אותם, אקונומיקה, מים רותחים, סודה קאוסטית וכדומה. אבל חשוב לדעת ששימוש בחומרים הללו בהחלט יכול לפגוע בצנרת. הדרך היעילה ביותר למנוע מהם לעלות אל פני השטח היא לבדוק היטב את שטח הכיור, צריך להימנע מנזילות או משטחים לחים, תמיד בדקו שהסיפון יבש.

כדי למנוע מהם להיכנס לבית, רצוי לשמור על חלונות סגורים בימים בהם יש נחילי יבחושים בחוץ. היות שהם מסוגלים לעבור דרך הרשתות. אם אתם נמצאים בחצר הבית, במקרה הזה האפשרויות שלכם הן מוגבלות יותר. כדי לפתור את בעיית הברחשים בחצר כדאי לבדוק האם ישנם מקורות מים בחצר או בסביבתה, אם לא יהיו מקורות של מים עומדים, יש סיכוי גבוה שתוכלו לפתור את בעיית הברחשים לבד.

איך מדביר מקצועי ירחיק את הברחשים מהגינה?

הדברת ברחשים היא לא עסק פשוט, במיוחד כאשר מדובר על הגינה. ראשית המדביר ינסה לאתר מקור הבעיה, האם ישנו נחיל ברחשים בגינה עצמה? לאחר מכן הוא יבדוק היכן הם מקננים. בהתאם לכך הוא יכין תוכנית פעולה, תוכנית הפעולה כוללת את אבחון סוג הברחשים ושימוש בחומרי ההדברה המתאימים. מדביר מקצועי יעשה תיאום ציפיות לפני תחילת העבודה, ישנם מקרים רבים שבהם ניתן רק להפחית את כמות הברחשים, אך לא ניתן להעלימם. מובן שחשוב מאוד שעבודת ההדברה לא תפגע בסביבה או בבעלי חיים שנמצאים בבית.

האם ניתן לשלוט על ברחשים?

השליטה בזחלי הברחשים ובהם קשה מאוד. דיכוי ברחשי מבוגרים בקוטלי חרקים זכה להצלחה מוגבלת, ורק בתנאים מסוימים.

לדוגמה, ניתן לזכות בהקלה זמנים מהברחשים כאשר מבצעים ריסוס באזורים שופעים בהם בשעות הערב, השעות בהם הם פעילים במיוחד. 

עם זאת, התקנת רשתות נגד יתושים זה פתרון יעיל במיוחד לבתים שסובלים מבעיות ברחשים.

כך הברחשים לא יכולים להיכנס לבית ולעקוץ את השוכנים בו.

מה צריך לדעת לפני הדברת ברחשים?

מאתגר להיפטר מברחשים ללא סיוע מקצועי.

עם זאת, ישנם מספר צעדים שתוכלו לנקוט בכדי לסייע בשליטה ובמניעת המזיקים.

לעתים קרובות קשה למצוא את שטחי הרבייה של חרקים אלה. נקט בצעדים הבאים כדי להסיר את כל האופציות:

  • חרשו את האדמה כך שתוכלו להפחית את כמות הלחות בקרקע.
  • הסירו עלים, צמחיה מתכלה וסוגים אחרים של פסולת טבעית בדשא.
  • נקו את כל תעלות הניקוז בבית.
  • השמש אמורה להיות להגיע באופן תמידי לאדמה שלך. על מנת להבטיח זאת, גזמו עצים, שיחים וצמחים אחרים על בסיס קבוע.

אם יש לך ברחשים בבית, אנחנו כאן כדי לעזור. צוות המומחים של קסם הדברות מבצע ריסוס שימנע מהמזיקים לפגוע בכם ובדיירי הבית שלכם.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת ברחשים
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן