הדברת צרעות

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת צרעות
הדברת צרעות

 

כולנו שמענו על צרעות, אבל מה אנחנו באמת יודעים עליהן? איזה נזק הן גורמות? האם צריך והכרחי להיפטר מהן? ואם כן – כיצד עושים זאת? אז אכן, האדם הממוצע לא יודע כמעט כלום על צרעות ובוודאי שפחות מכך על הדברת צרעות.

אבל במקרה של התפשטות צרעות בבית חשוב לדעת איך נראית צרעה וכיצד לטפל בה. המדריך השלם לפניכם.

עם צרעות לא מומלץ להתעסק! תנו למומחים של קסם הדברות לטפל בבעיה!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ מגיעים עד בית הלקוח בפריסה ארצית רחבה.
✔️צוות מדברים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ אפשרות להדברה קבועה במחיר אחיד מול ועדי בתים וחברות תחזוקה.
✔️ אחריות רשמית על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

הדברת צרעות – צרעה צרעה שעל הקיר

לא הרבה יודעים אבל הצרעות הן למעשה האבות הקדמונים של הנמלים והדבורים! יש בישראל מספר סוגי צרעות כאשר הנפוצות שבהן הן הצרעה המזרחית (שבלשון העם נקראת ״דבור״) והצרעה הגרמנית. ההבדל בין המינים הוא ניכר, כאשר בעוד שהזכר אינו מזיק, צרעה נקבה היא בעלת עוקץ המכיל ארס.

הצרעה ניזונה ממגוון חרקים הקטנים ממנה (במיוחד פרוקי רגליים) ובעונת הרבייה היא נוהגת להטיל ביצים בתוך חרקים וצמחים. המשמעות היא שמצד אחד הצרעה דווקא ידידותית לאדם שכן היא מחסלת מזיקים שמטרידים את הסביבה הביתית אך מצד שני היא הורסת גידולים חקלאיים.

 

איך נראית צרעה?

קודם כל חשוב להבין שלהבדיל מחרקים אחרים, מראה הצרעה משתנה מסוג לסוג. אך עדיין, ישנו קו דומה בין כולן – לרוב יהיו להן זוג כנפיים והן יהיו בעלות צבע מיוחד, בין שחור לירוק – כחול מטאלי.

ההבדל המשמעותי בין סוגי הצרעות הוא בגודל. יש מינים שניתן לזהותם רק במיקרוסקופ (!) ויש מינים שמגיעים עד לגודל של מספר סנטימטרים.

 

מצאתי צרעה בבית, מאיפה היא הגיעה?

למרות שהצרעות נוהגות להקים את הקן שלהן באדמה, הן גם מקוננות בתוך הסביבה הביתית.

ברחבי הבית הן נוהגות לקנן במקומות חשוכים וסדוקים כמו מרזבים, ארונות חשמל, בין הרהיטים לקיר ובכל מיני סדקים שיש בתוך הבית. הגיוני מאוד שהצרעה שמצאתם הגיעה בכלל מהחצר, שהיא כידוע מדגרה לחרקים. הצרעות נמשכות להרבה דברים מן הצומח כמו פרחים ושאר צמחים.

מכיוון שהצרעות ניזונות מחרקים קטנים, הן מוצאות מקום חם בכל מקום שמושך אליו חרקים כמו אזורים מלוכלכים משאריות מזון, פחי זבל לא מרוקנים (במיוחד בקיץ) ומזווה עם מזון פג תוקף או עם מזון שלא סגור בצורה הרמטית.

סביבה שמתפתחת בה התפשטות של חרקים ועכבישים מספקת טרף קל לצרעות (הן צעירות והן בוגרות).

 

כמה מסוכנת הצרעה?

הצרעות מסוכנות במיוחד עבור הצמחייה. הן יכולות להרוס שטחי חקלאות וגידולי צמחים רבים וגם להקשות על עבודת הגננות והטיפוח בחצר. ברמה עקרונית, הצרעות לא מחפשות לחולל צרות, והן יתקפו רק אם הן מרגישות מאוימות או שעלולים לפגוע במושבה שלהן, ממש כמו הדבורים (כאמור, מדובר הרי באותה משפחה).

במידה והצרעה עוקצת בן-אדם, יהיה הדבר כואב אך חשוב לזכור שלא מדובר בעקיצות שיגרמו נזק, אלא אם כן מדובר באדם שאלרגי לארס הצרעה (שוב, ממש כמו בדבורים). הדבר שכן שונה בין צרעה לדבורה, הוא שבעוד שהדבורה יכולה לעקוץ פעם אחת ואז היא מתה, הצרעה יכולה לעקוץ אינספור פעמים.

 

מהי הדרך המקובלת להדברת צרעות?

צרעות זה אחד המזיקים שהכי קשה להיפטר מהן לבד. כמעט תמיד תזדקקו לעזרה של הדברה מקצועית. מדוע? כי כמו שאמרנו בהתחלה, האדם הממוצע יודע מעט מאוד על הצרעה, המראה שלה, ממה היא ניזונה, היכן היא נוהגת להתמקם ולבנות את המושבה שלה, מה הסכנות שהיא גורמת והכי חשוב – כיצד להיפטר ממנה.

מדביר מקצועי יידע לענות על כל השאלות לגבי הדברת צרעות. הוא יגיע לביתכם, יגבש תכנית פעולה לאחר זיהוי סוג הצרעה ויוציא אותה לפועל. יתרון בולט שיש למדבירים הוא שהם דואגים להיפטר באופן מוחלט מהצרעות ככה שהן לא יחזרו שוב למרחב הביתי שלכם.

 

הדברת צרעות ? יש גם צרעות טובות בעולם

אמנם אנחנו חפצים להיפטר מהצרעות ברגע שאנחנו מגלים אותן, אך אל תשכחו שלצרעות יש תפקיד חשוב מאוד בעולם. זה אפילו לא יהיה מוגזם להגיד שצרעות מועילות למין האנושי.

ישנם מינים רבים שמשמשים להדברת מזיקים (כמו למשל בחקלאות), ישנם כאלו שטורפים חרקים שמעבירים מחלות וטפילים ואילו אחרים מתפקדים כמאביקים וגורמים לצמחים להתרבות.

זה דבר שאסור לשכוח, שכן אין לנסות לחסל את הצרעות ללא בקרה, אלא רק את המינים שמזיקים לבית ולצמחיה. וכאן שוב נכנס המדביר המקצועי שבעזרת זיהוי נכון של סוג הצרעה יבטיח כי לא תשמידו צרעות שחשובות ליקום שלנו.

 

מידע נוסף על צרעות ועל הדברת צרעות של קסם הדברות

צרעות הן מסוג המעופפים שיכולים להוות מטרד לא נעים ולעיתים סכנה ממשית לבני הבית. אם ישבתם בגינה או במרפסת, או אם חלון פתוח מזמין לסביבתכם צרעות, אם גיליתם נחיל בסביבת המגורים שלכם, מדובר בבעיה המחייבת טיפול מקצועי ויסודי של מדביר.

הצרעות מקימות קן, אליו הן מעבירות למלכה, האחראית על דור ההמשך את המזון. לרוב, הקינים מוקמים עם בוא העונות החמות, אביב קיץ. הקן הוא גוש אפור שחור עם חורים. עין שאינה מקצועית לא תמיד תזהה אותו. אם הקן ממוקם קרוב לסביבת המגורים, ירגישו בני הבית בהמצאות צרעות יתר על המידה .

טיפול בקן צרעות מחייב הדברה יסודית וזהירה. אם הצרעות חשות סכנה לקן שלהן או למלכה, הן עוקצות ומשחררות ארס. לכן ניסיונות טיפול בקן לא על ידי ידיים מקצועיות ולא על ידי הכלים והחומרים הנכונים במינון הנכון, לא יהיה יעיל ובמקרי קיצון מסוכן בשל עקיצות הצרעות.

 

מה יכולה לגרום עקיצת צרעה לבני אדם?

עקיצה של צרעה בודדת יכולה להיות לא נעימה בכלל, וגורמת לנפיחות. במקרים אלה מניחים בד לח וקר על המקום כדי להרגיע .  במקרים יותר גרועים עקיצה יכולה לגרום לזיהום המחייבת טיפול רפואי. אם הנעקץ נמצא אלרגי לעקיצות, מומלץ על טיפול חרום. לא אחת, היו מקרים של התקפת נחיל שלם של צרעות כשהן חשו בסכנה מתקרבת. במקרים אלה, של עקיצות צרעות רבות, המותקף יהיה חייב טיפול רפואי דחוף.

ברגע שהתגלו צרעות באזור המחייה שלכם, אל תהססו והזמינו הדברה מקצועית למיגור הבעיה באופן יעיל.

לקסם הדברות ניסיון רב באיתור קיני צרעות וטיפול יסודי בהן על ידי שיטות הדברה שונות יעילות ובטוחות. הדברה יעילה ובטוחה נעשית רק על ידי חיסול ופינוי הקן.

לקריאת הערך "צרעות" בויקיפדיה לחצו כאן.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

הדברת דבורים

  כולנו מכירים דבורים, יודעים לזהות אותן, לפחד מהן כשצריך, ממה הן ניזונות ואפילו להתחפש אליהן בפורים. כמו שאתם מבינים הדברת דבורים היא לא עסק

קרא עוד »

ריסוס ברחשים

  ברחשים בכל פינה? פונים לקסם הדברות לקבלת שירותי ריסוס ברחשים ומטפלים במחדל! ✔️ ייעוץ טלפוני ללא עלות בטרם הזמנה. ✔️ ביצוע עבודה ייסודית כולל

קרא עוד »

הדברת ברחשים

  אף אחד לא סובל את הברחשים, הזבובים הזעירים שיכולים לעקוץ בני אדם, חיות מחמד ובעלי חיים. כשמדובר בהדברת ברחשים יש צורך בשימוש אמצעים מתקדמים

קרא עוד »

הדברת פסוקאים

  אנשים רבים לא מבינים שיש להם בעיית פסוקאים עד שהבית כבר מלא בהם. פסוקאים מכונים "כיני ספרים". הם אינם כינים, אך אכן נמצאים בסביבת

קרא עוד »

ריסוס מעופפים

  ריסוס מעופפים? פנו אלינו לקסם הדברות והרחיקו את המעופפים המטרידים מחצר הבית! ✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות! ✔️שירותי אקספרס בפריסה ארצית. ✔️ הדברה ירוקה

קרא עוד »
Open chat