הדברת כיני יונים

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

אם חשבתם שיונים הם מטרד מרעיש ומציק לאדם האורבני – אתם לא מאוד טועים. אלא מה, שזה לא מסתכם רק ברעש והנוצות שהיונה מביאה עמה. בשנים האחרונות ישנה יותר ויותר מודעות לנזק נוסף וחמור שגורמות היונים לבני אדם.

שמים סוף לכיני יונים עם הדברת כיני יונים של קסם הדברות!

✔️ ייעוץ מקצועי ללא עלות

✔️ הדברת כיני יונים כולל שירות אקספרס עד בית הלקוח בפריסה ארצית
✔️ הצוות שלנו בעל אישורים של המשרד לאיכות הסביבה
✔️ שירות הדברה ירוקה לעסקים
✔️ טיפול מונע לאורך זמן
✔️ כתב אחריות על העבודה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

הבאת כיני יונים יוצרות בעיה מרכזית לא קטנה ולצערנו יש להן השלכות גם עלינו בני אדם אשר באים במגע עם יונה נגועה. בשום פנים ואופן אל תנסו לבצע פעולות חיסול או הדברה בעצמכם!

הצוות של קסם הדברות מיומן ומנוסה בדרכי טיפול ברורות הדואגות גם להרחקת יונים לאורך זמן ובצורה ייסודית ובטוחה!

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

מאיפה מגיעות כיני היונים?

כיני היונים בדרך כלל ניזונות מדם של ציפורים.
לאחר שהיונים הצעירות, לדוגמה, עוזבות את הקן שלהן, הכינים עשויות להיתקל בבני אדם בעת חיפוש אחר מארח חדש למצוץ את דמו. כיני היונים יכולות לנשוך כל מקום בגוף האדם אך לעתים קרובות מעדיפים לעשות זאת לעור חשוף.
למרות שהן יכולות להיות ניזונות מדם אנושי, כיני היונים לא מסוגלות להשלים את מחזור חייהם על בני האדם, והן לא מתחפרות בתוך עור בני אדם.

כיצד נראות כיני יונים?

המראה של כיני היונים משתנה בהתאם לסוגים השונים של המזיק. בדרך כלל הן קטנטנות במיוחד, באורך של 0.3 סנטימטר או פחות. גם צבעם משתנה בין הסוגים, ויכול לנוח בין חום, לחום כהה, וישנן כינים שהינן אפילו בצבע לבן-קרם.

התנהגותן של כיני היונים?

מספר מיני כינים נצמדים לסוגים שונים של ציפורים. ידוע כי בחוות או שטחים חקלאיים כינים לעיתים מדביקות עופות, וכך הופכות לבעיה ברפתות לדוגמה. הן יכולות לנשוך את בני אדם שעובדים עם העופות.
לרוב בבתים ובבניינים מסחריים, כינים הפוגעות בעופות שמהווים מטרד, כמו יונים ודרורים, עשויות למצוא את דרכן לחללי מגורים של בתים.
למרות שכינים כאלה אינן מסוגלות לחיות אך ורק מדם ​​אנושי, ישנם מקרים בהם הם נושכים גם בני אדם.
בדרך כלל, ניתן למצוא אותן על אדן החלון, על הרצפה, או אולי על שולחנות אליהם יכלו לגשת דרך חלון או מהתקרה. ככלל, מקרים כאלה נובעים מציפורים המקננות בעליית הגג, בקירות או בקצה החיצוני של גג הבניין.
כינים בדרך כלל עוזבות את קן הציפור ומחפשות מארחים חדשים לאחר שעזבו הציפורים את הקן.
פעילות ציפורים בתוך מבנה מסחרי שלא נעצרת בזמן עלולה להפוך לגדולה במיוחד, ולהוביל את כיני היונים לחיפוש אחר בני אדם מארחים.

סביבת החיים של כיני היונים

כמו כל הכינים, כיני היונים חייבות להישאר על המארחים שלהם או קרוב מאוד אליהם כדי לשרוד. כתוצאה מכך, הם יכולות להימצא בקרבת קיני ציפורים, או בתוך בניינים בהם נמצאות ציפורים.

בלבול נפוץ באבחון כיני יונים

קשה מאוד להבדיל בין עקיצות כיני יונים לבין נגיעות קרדית העופות וחרקים אחרות, כגון סקביאס, פרעושים, כינים, יתושים, זבובים מסוגים שונים, עכבישים, פשפשים, קרציות וכו'.
לעיתים קרובות לא ניתן לאבחן את כיני היונים בעצמכם, ויש להיעזר באיש מקצוע עבור כך.

איך ניתן לאבחן כיני יונים?

ניתן לחשוד בכך שאדם נדבק בכיני יונים במידה והמטופל הציג סימפטומים של מחלת הסקביאס, אך אינו מגיב לטיפול המתאים עבור מחלה זו.
יש לקחת בחשבון את ההיסטוריה של דברים שנחשפים אליהם האשם, וחשוב להתחשב בעונת השנה ובשעה ביום בה מופיעים הסימפטומים, בעיסוקו של המטופל, תחביביו ותנאי מחייתו.
כיני היונים קטנות מכדי שניתן יהיה לראותם ללא הגדלה. ניתן לנסות לאסוף אותם בעזרת סלוטייפ שקוף ולהתייעץ עם איש מקצוע במבין בתחום.

ריסוס כיני יונים - איך למנוע את כיני היונים?

ניתן למנוע הידבקות בכיני יונים על ידי הסרת קני ציפורים הנמצאות בסמוך לאזורי מגורים או העבודה בהן נמצאו כיני יונים. חשוב לשים לב:

  • ללבוש ביגוד מגן מלא במהלך התהליך כדי למנוע את מעבר כיני היונים לבני אדם.
  • אם יש נגיעות של כיני יונים בבניין, יתכן שיהיה צורך להתייעץ עם מדביר מוסמך.
  • למיגור כיני היונים, יש לטפל באזור באמצעות תרסיס קוטל חרקים או אבקה קוטלת חרקים.
  • ייתכן שיהיה צורך להיפטר מרהיטים בהם הייתה הידבקות קשה בכיני יונים, ולהחליף אותם ברהיטים חדשים.
  • נדרש לשאוב אבק משטיחים לעיתים קרובות, או במקרים בהם הייתה נגיעה קשה של כיני יונים בבית, ייתכן ויהיה צורך להחליף את השטיחים.
  • יש להחליף מצעים או בגדים ולשטוף אותם במים חמים לעיתים קרובות.

 

טיפים לשליטה בכיני יונים

כינים עלולות להתגלות בבניין כאשר הן נמצאות בחיפוש אחר מארח למצוץ את דמו. מצב זה יטופל בצורה הטובה ביותר על ידי איש מקצוע מנוסה. זיהוי נכון של הכינה על ידי מדביר הוא המפתח לקביעת מקור הכינים.
כדי לשלוט בכיני יונים, יש לבטל או למנוע את פעילות הציפורים בתוך הבניין או בגג הבניין, ולהסיר את כל חלקי הקן.
אזורים בהם נמצאים קינים דורשים לעיתים קרובות טיפול בכדי לסלק את כל הכינים בסביבתן. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך לקדוח ולטפל בחללים אחרים בקירות, בהתאם למצב.
אנו בקסם הדברות יודעים איך לזהות את כיני היונים ולטפל בהן בצורה המתאימה, כך שלא תצטרכו לחשוש יותר מהגירוד המעצבן שהן מביאות עימן. כמובן שטיפול בכיני יונים יכול לכלול גם את הדברת היונים עצמן, שמהוות מקור הבעיה.

תרחישים אפשריים שבהם תיאלצו לקרוא להדברת כיני יונים

כיני יונים – (לא) נעים להכיר

כיני יונים הן סוג של חרקים הניזונים מנוצות היונה. דרך פעולת הכינה היא הצמדות לפלומת היונה בעזרת טפרים ייעודיים המסוגלים לעשות זאת. כיני היונים מסוגלות לעוף, מה שמאפשר להן מעבר קל בין יונה אחת לשנייה.
מחזור החיים של הכינה כולל ביצה, נימפה וכינה בוגרת. הכינה היא אליפטית ובעלת צבע חיוור בדומה לנוצות היונה, על מנת להיטמע בה כהלכה. שריון הכינה הוא קשיח על מנת להתגונן מפני הסביבה, וגודלה הוא זעיר עד מאוד כך שקשה עד בלתי אפשרי לזהות אותה בעין לא מיומנת.
התזונה שלהן כוללת דם של יונים ועופות בכללי, וזאת בעזרת עקיצה בעור החיה ושתיית דמה.

כיני היונים ובני אדם

למרות שכינת היונה משפיעה קודם כל על יונים ועופות, היא בהחלט מגיעה גם לבני האדם ואף מזיקה להם. יונים אשר מקננות בפתחי הבית (מרפסות וחלונות למשל) עלולות להעביר את הכינים בעקבות מגע עם חלקי הבית, או באמצעות הנוצות שמנשירות במקום. ברגע שהכינה מריחה דם אדם, היא אינה בוחלת באמצעים ועוקצת גם אותו, וזאת למרות שהוא כלל לא ממשפחת העופות.
להבדיל מעקיצות חרקים אחרים ששכיחות בהרבה כמו יתושים ופשפשים ושמהוות מטרד מגרד ולא מעבר, כשכיני היונים עוקצות בני אדם הדבר לא מסתכם בגירוד מקומי בלבד ולעיתים עלול לגרום לסכנה של ממש.
בזמן שהכינה עוקצת ושותה את הדם, היא מעבירה לנעקץ הפרשה רירית שגורמת לפריחה. אם בעקיצות יתוש ופשפש מדובר בפריחה מקומית, אז בעקיצת כינת יונה הפריחה עלולה להתפשט בכל הגוף. במידה והיא מתפשטת בכל הגוף, הדבר עלול לגרום לדלקות עיניים ולדלקת ריאות שעלולה להסתבך. לכן עוד בשלב העקיצה על הנעקץ לקבל טיפול רפואי מידי כדי למנוע התפשטות בשאר חלקי הגוף.

פתרונות

אז אם יש לכם קן יונים במרפסת, חינני ככל שיהיה, הוא עלול להביא צרות שישפיעו על כל בני הבית. אם הבחנתם בהתנהגות מוזרה אצל יונה שנמצאת בקרבתכם, ובוודאי אם אתם חשים סימנים מוזרים על גופכם, זה הזמן לקרוא לאיש מקצוע שיאתר האם ישנה בעיה ואת מקורה המדויק.
במידה ואכן הגיעו כיני יונים אל ביתכם, ידרוש הדבר הדברה מידית, שכן הכינים מתפשטות מהר. על ההדברה להיות מקצועית ולא חובבנית, שכן מדובר בסכנת חיים.
אל תנסו להדביר לבד את הבית באמצעות שיטות לא מוכחות, כי הדבר עלול לגרום אף לנזק גדול יותר (כמו למשל שתחשפו יותר למקור ההדבקה).
חשוב להקפיד על הדברה מלאה ולא חלקית. דהיינו, הדברה של כל חלקי הבית, הפתחים, המרפסות, הדלתות, החלונות וכל דבר שאפשר לחשוב עליו. רק הדברה יסודית של כל החלקים הללו (בין אם הם נמצאו כנגועים בכיני יונים ובין אם לא) תבטיח שכיני היונים יושמדו ולא יזיקו לבני הבית.
בקסם הדברות ישנם מדבירים מקצועיים בעלי ניסיון רב שנים בטיפול בבעיה מטרידה ולא נפוצה זו. מעבר להקפדה על הדברה מלאה בכל חלקי הבית, משתמשים המדבירים בחומרי הדברה טבעיים כך שמצד אחד יהיו מספיק אפקטיביים כדי להשמיד את כיני היונים ולמנוע חזרתם לסביבת המגורים, אך מצד שני אינם רעילים כך שלא יפגעו בבריאות בני הבית ובאיכות הסביבה.
היכן כיני היונים חיות?

כיני יונים נמשכות לתנאים לחים וחמים ונמצאות בדרך כלל בקרבת אזורי קינון ובתי עופות. אם הן עוברות לחללי מגורים הן בדרך כלל נוהגות לטפס על קירות ותקרות, או מסתובבות על המצעים במיטות.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת כיני יונים
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

שאלות נפוצות

בניגוד למה שנהוג לחשוב, התשובה היא לא. למרות שכיני יונים עשויות לנשוך בני אדם, הן אינן חיות עלינו וירדו מגופנו לאחר שקיבלנו את מנת הדם שהיו צריכות.

לא – בניגוד לטפילים אחרים שעושים זאת, כיני היונים מסתובבות על גבי הגוף ולאחר מכן יורדות ממנו, ולא נכנסות לתוכו.

כיני היונים לא חיות על בני אדם, ולכן גם לא חיות על בגדים. אך אם עלו על בן אדם מסוים על מנת למצוץ את דמו, ייתכן שייתפסו "טרמפ" על בגדיו כדי להגיע לחלקים נוספים בבית.

עקיצות כיני היונה נראות בדרך כלל כבליטות אדומות שעלולות לגרום לגירוי בעור. עקיצות אלו דומות לעקיצות פשפש המיטה ושל קרדיות אחרות, ולכן לעיתים קשות לזיהוי.

קרם נגד גירוד עשוי להפחית את הגירוי הנגרם על ידי כיני היונה. העקיצות אמנם מעצבנות אך אינן מזיקות ולא גורמות להפצת מחלות.

מחזור החיים של כיני יונה מורכב מארבעה שלבים: ביצה, זחל, נימפה, מבוגר. הן מתבגרות מביצים למבוגרות תוך שבוע, ומבוגרות חיות כ- 90 יום.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן