ריסוס ירוק

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

ריסוס ירוק בטוח למשרדים ולסביבות עבודה מרובות עושים רק בקסם הדברות!

✔️ ייעוץ מומחה ללא עלות

✔️ שירות 360 כולל חיטוי
✔️ צוות מדבירים מנוסה לכל סוגי ההדברות
✔️ ריסוס, הדברה ולכידה של כל סוגי המזיקים
✔️ שירות הדברה ירוקה 24 שעות
✔️נוהגים באחריות כלפיי מזיקים המוגדרים כ"שמורים"
✔️ אחריות רשמית בסוף העבודה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

שיטות ריסוס ירוק והדברה בדרך כלל פחות מזיקות לסביבה, ופחות רעילות לחרקים, יונקים וחיות מים שאנו לא רוצים לפגוע בהן. לרוע המזל, בעולמנו בו זמן שווה כסך, אנשים רבים רוצים פשוט מוצר חזק ביותר, שיסלק את המזיק - לא משנה מה ההשלכות. במאמר הבא נסביר על שיטות הדברה ירוקות.

ריסוס ירוק - מה הן שיטות הדברה ידידותיות לסביבה?

אסטרטגיות הדברה ידידותיות לסביבה מנסות להשתמש בשיטה הכי פחות רעילה. ישנם טיפולים יעילים מאוד שהינם טבעיים לחלוטין. החדשות הטובות הן, שעם הכנה מתאימה ופרקטיקות תרבותיות, לעתים רחוקות אם בכלל תצטרך לחרוג מהאמצעים הללו.

ריסוס ירוק - איך מתחילים עם שיטות הדברה טבעיות?

השלב הראשון בהדברת מזיקים, לפני שאפילו מפעילים את הטיפול הכי פחות רעיל, הוא ליצור סביבת גידול מסבירת פנים לצמחים שלך. גינה בריאה היא ההדברה הטבעית הטובה ביותר שיש. מלכתחילה צמחים בריאים פחות מושכים מזיקים, וכשהם מותקפים, הצמחים מצוידים יותר להגן על עצמם ולהבריא.

יתרון לשיטה היא שלחרקים מועילים יש את ההזדמנות הטובה ביותר להקים אוכלוסיות בגינה שלך ולעשות את העבודה בשבילך. יתכן שתצטרך לנקוט מעט סבלנות ולהשלים עם נזק קוסמטי בתחילה. אבל, הם יעילים להפליא בהדברה טבעית.

בכל טיפול בהדברה, הצעד הראשון צריך להיות זיהוי המזיק הפוגע, ולמקד לשיטת הדברה שמשפיעה רק על אותו מזיק. אל תמרחו כימיקל לא סלקטיבי ההורג גם חרקים מועילים! יש מספר לא מבוטל של אפשרויות אורגניות, וחלקן ספציפיות יותר למזיקים מסוימים מאשר לאחרים.

אם יש חסרון ניכר לשיטות הדברה טבעיות, הוא שרוב האנשים היו אומרים שהם לא פועלים במהירות. אך בכל זאת הם יכולים להיות יעילים באותה מידה כמו הדברה סינטטית לאורך זמן. בעינינו, זוהי פשרה מקובלת! למרות שישנן רבות, הנה כמה מהאפשרויות הנפוצות ביותר:

קוטלי חרקים מיקרוביאליים

קוטלי חרקים אלו גורמים למזיקים לחלות, הם ספציפיים מאוד למזיק המטרה ואינם פוגעים בחרקים מועילים. הם גם אינם רעילים ליונקים. אפשר להשתמש בהם לסוגים שונים של יתושים(כמו הנמר האסייתי), מעופפים, כנימות, פטריות, זחלים ועוד. הם משמשים חומר נהדר גם להדברת אורי כדורי החיידקים בחומר משתקים את מערכת העיכול של הזחלים. הם מפסיקים לאכול, ותוך כמה ימים מתים.

סבונים קוטלי חרקים

סבונים אלה משתמשים במלחים ובחומצות השומן שבתוכם כדי לפגוע במזיקים רבים בעלי גוף רך, כולל כנימות, זבובים, חדקונים וכו'. הסבונים חודרים לקליפה החיצונית הרכה של מזיקים אלו, וגורמים לפגיעה בקרומי התאים. לאחר מכן הם מתחילים להתפרק, וכתוצאה מכך מתייבשים ומתים מרעב.

סבונים נגד קוטלי חרקים יכולים להוות רעילים לצמחים מסוימים, לכן הקפידו לבדוק שטח קטן, לפני שמשתמשים בהם בקנה מידה גדול יותר. החיסרון הנוסף הוא שסבונים אינם סלקטיביים כך שהם יכולים להיות רעילים גם לחרקים מועילים. השתמש בהם במשורה, כמו בכל חומר הדברה. סבונים של קוטלי חרקים לא הוכיחו שהם רעילים לבני אדם ויונקים אחרים.

תוכלו להכין בעצמכם את הסבון על ידי הוספת כפית סבון כלים וכפית שמן בישול לבקבוק ריסוס של ליטר אחד. ניתן לרכוש סבונים קוטלי חרקים גם במשתלות או בחנויות לחומרי גינון. 

שמנים קוטלי חרקים

שמנים אלה פועלים על ידי חנק המזיק. השמן מצפה אותם בנוזל על בסיס נפט, אשר מנתק את אספקת החמצן שלהם. שיטת בקרה זו קיימת זמן רב. היא משמשת בעיקר להרוג את הביצים, זחלים או גלמים של חרקים. מוצרים אלה יעילים מאוד מכיוון שהם מתפשטים כל כך טוב, ומתפרקים במהירות. עם זאת, שמנים אלה יכולים להשפיע על חרקים מועילים, אך הם פחות רעילים להם.

שמנים משמשים לעתים קרובות לשליטה על כנימות, קרדיות וזחלים של מזיקים נוספים. שמנים אלה עלולים להזיק לצמחים ולעצים שלך - בעיקר נזק בעלים, לכן הקפד לקרוא את ההוראות המצורפות לאריזה.

לעולם אל תרסס שמנים אלה ביום חם - מעל 28 מעלות, והכי טוב לרסס תחילה שטח קטן מהצמחים שלך. לאחר מספר ימים, חפש נזק כלשהו מהשמן, לפני שתתחיל עם יישום גדול יותר. אם לא תצפה נזק, המשך בריסוס ובציפוי החלק העליון והתחתון של כל משטחי העלה.

אדמה דיאטומית

מוצר זה עשוי למעשה מקליפות מאובנות של אצות. למרות שהן בגודל מיקרוסקופי, הן מכוסות בצורות חדות החותכות וחודרות את גופו של החרק. זה גורם לדליפת נוזלי גוף חיוניים של המזיק, כאשר התוצאה היא התייבשות ומוות. ההיבט הייחודי של האדצה הדיאטומית הוא שהיא אינה רעל שגורם לנזק, אלא לשחיקה פיזית של המזיק.

אדמה זו יעילה כנגד מזיקים רכים הכוללים כנימות, זבובים, זחלים, רימות, שבלולים וכו'. עם זאת, היא אינה סלקטיבית, ועלולה להרוג גם חרקים מועילים.

אדמה דיאטומית עובדת טוב במיוחד בסביבה לחה, ולכן עדיף להשתמש בה מוקדם בבוקר, כאשר העלים רטובים מטל, או לאחר גשם. מומלץ ללבוש מסכה בכל עבודה עם החומר הזה.

שמן נים

נים הוא קוטל חרקים רחב טווח, המשמש כרעל, דוחה ומרתיע מזיקים מאכילה. הוא גם מעקר מיני חרקים מסוימים, ומאט או מפסיק את מחזור הצמיחה של אחרים. שמן נים נגזר מעץ נים, שמקורו בהודו. משתמשים בנים כתרסיס עלים, ועל מנת להרוג מגוון רחב של מזיקים, כולל כנימות, זבובים או חרקים אחרים. 

היבט ייחודי אחד לשיטה זו הוא תכונותיו המערכתיות. צמחים תופסים את תמציות הנים דרך העלווה והשורשים. כתוצאה מכך נים יעיל גם כנגד מחלות עלים, שבדרך כלל אינן מושפעות מתרסיסים אחרים. 

נים רעיל כמעט אך ורק במקרה של בליעה, והוא כמעט לא רעיל ליונקים.

קסם הדברות

אנו משתדלים להימנע משימוש בשיטות כימיות אשר פוגעות בסביבה, בבני אדם ובחיות מחמד. אנשי המקצוע שלנו יודעים להרחיק את המזיקים בצורה הטובה ביותר והידידותית ביותר לסביבה. 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
ריסוס ירוק
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן