להזמנת מדביר מקצועי

הדברת מעופפים

תוכן עניינים

יש כמה מיני חרקים מעופפים שמטרידים אותנו באופן קבוע בביתנו, כאשר הבולטים ביותר ביניהם הם הזבוב, העש והיתוש. בואו ללמוד הכל על המזיקים הללו, על איך ניתן למנוע את הגעתם וכמובן – איך להיפטר מהם. 

 

זבובים

זבוב הבית הוא סוג הזבוב הנפוץ ביותר שתמצאו באזור ביתכם. אורך זבוב הבית כ- 5-7 מ"מ וצבעו כהה. לעתים קרובות הם נכנסים דרך דלתות וחלונות פתוחים ויכול להיות מתסכל לתפוס אותם בתוך הבית.

לא רק שזבובים מהווים מטרד, הם גם מסוגלים להפיץ מחלות. למעשה, זבובי הבית אחראים על כמאה מחלות שונות לבני אדם כולל סלמונלה, שחפת ועוד. זבובים מתרבים ונוחתים בזוהמה, הם ניזונים מחומרים צואתיים, מזון מתפורר, זבל, ביוב ועוד ואז נושאים את החיידקים האלה לאזורי האוכל והכנת המזון שלך. הם גם מעבירים מחלות דרך הרוק שלהם ודרך הפרשות הגוף שלהם.

למרות שאינם עוקצים, אורחי הבית המעצבנים והלא רצויים הללו מתרבים במהירות, ואם נותרים ללא הפרעה יכולים להקים אוכלוסיות גדולות בתוך ביתך במהירות.

 

עשים

גודל העש משתנה בהתאם למין שלו, כאשר ישנם מינים המגיעים לאורך של 30 ס"מ, וכאלו יותר קטנים בגודל של 2 ס"מ בלבדאף אחד לא רוצה לראות עשים מסתובבים בבית שלו, כיוון שהם ניזונים מבגדים, אוכל ודגנים שונים, ולכן עלולים לגרום להרס רב למדי.

 

מניעת עש

הרחקה היא הדרך הקלה ביותר למנוע התפשטות עש, לכן הקפד לסגור את החלונות שלך באמצעות זכוכית אטומה. דאג לאטום סדקים ופירי אוורור, ושמור על דלתות לאזורים פגיעים (חדרי שינה או מזווה) סגורים כאשר אינם בשימוש. אל תשכח לאחסן דגנים ומזון יבש אחר במכלים אטומים.

אתה צריך גם לבדוק לעיתים קרובות את הבית שלך אחר סימנים של מזיקים אלה. ישנן בשוק מלכודות אשר משתמשות בפרומונים כדי למשוך את העש ולפתות אותו לתוך דבק, מה שהופך את הלכידה והזיהוי שלו לפשוטים. 

ישנן גם מלכודות ללכידת עש הבגדים, אשר שוכן בחדרי השינה בעיקר. גם לאלה יש פיתוי המכוון למין זה, מה שהופך את הזיהוי לפשוט יחסית. 

אתה צריך גם לבדוק באופן קבוע את כל מקומות אחסון המזון של אוכל, דגנים וקמח אחר סימנים לפגיעה של עש. אלה אזורים רגישים במיוחד. 

 

הרחקת עש

ניתן להרחיק את העש באמצעות שימוש בחומרי הדברה על בגדים או שטיחים, אך עבור פריטי מזון עדיף לזרוק את המזון בשקיות ניילון אטומות. השלב הבא יהיה לבחון את האזורים שבהם הם נמצאו ולבדוק כיצד הם נכנסו. ברוב המקרים זה יהיה דרך חלון שלא נסגר כהלכה.

בסופו של דבר, אחסון נכון של האוכל והבגדים שלך יכולה להרחיק את העש מביתך. 

 

יתושים

למרות המבנה הזעיר שלהם, היתושים הם בין הרוצחים הגדולים ביותר על פני כדור הארץ. הם ידועים כנשאים של מחלות שונות, כולל מלריה, דנגי, צ'יקונגוניה, וירוס נילוס המערבי וסלמונלה. למרות שישנן כמה תרופות לטיפול במלריה ולמניעתה, שאר הוירוסים יותר מאתגרים לטיפוך. הדברת יתושים היא אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע מהמחלות הללו להגיע גם אליכם.

 

מה הם יתושים?

הפירוש המילולי של המילה יתוש היא "זבוב קטן", וזה אכן שם לא מפתיע. אמנם ישנם אלפי מינים במשפחה זו, אך לא כולם ניזונים מדם, ולא כל אלה הניזונים מדם יכולים להעביר מחלות. 

תפקידו של הזכר הוא להכניס את הנקבה להיריון. כתוצאה מכך, אין לו את חוטם הניתן לחדירה של הנקבה, אשר צריכה לשרוד עוד קצת זמן כדי להטיל את הביציות שלה. בדרך כלל, הנקבה מטילה את ביציה במים – עד 100 עד 200 במהלך חייה. זוג רבייה מוצלח יכול ליצור אלפי יתושים בזמן קצר מאוד.

 

מניעת יתושים

ליתושים יש עונות רבייה, במהלך תקופה זו, נסה להימנע מהשארת מים במקומות בהם יתושים יכולים להשתמש עבור הטלת ביצים, כמו למשל בצמיגים ישנים, בנזילות מניקוז או במקורות מים עומדים אחרים.

מקור אחד שרוב האנשים לא חושבים עליו הוא המרזבים שלהם. מכיוון שלעתים קרובות מזג אוויר חם ולח מביא גשם, חשוב שהמרזבים יישארו נקיים מפסולת כך שהמים יזרמו מן הבית. אם מרזבים נסתמים הם יוצרים את התנאים הלחים שהיתושים אוהבים. אם הם זורמים לחבית גשם, ריקון החבית מדי שבוע עלול לשבור את מעגל חיי היתושים, ולהקשות עליהם להתפתח.

קצת גינון יכול גם לעזור מאוד בנושא. אם יש לכם בחצר כלי בו מצטבר באופן קבוע יותר מסנטימטר מים, מומלץ לרוקן אותו. בנוסף, למי שמחזיק בריכה בחצר האחורית שלו – תחזוקה נכונה שלה יכולה להפחית את הסבירות שיתושים ישתמשו בה כשטח רבייה.

ישנם אזורים בהם יש המון מקורות מים עומדים, בעיקר בבתים ששוכנים בטבע. במקרים אלה, הוספת דגים לבריכות עשויה לסייע. דגים אלה אוהבים לאכול את זחלי היתושים, ויוכלו אותם לארוחת בוקר, צהריים וערב. 

 

אמצעים לחיסול יתושים

שיטה אחת לחיסול יתושים היא הצבת דלי גדול עם חומר כימי אשר הורג אותם. מלבד זאת יש בשוק מלכודות רבות כנגד יתושים, כאלה המבוססות על שימוש בדבק, וכאלה אשר קוטלות את היתושים באמצעות שוק חשמלי. 

בסופו של דבר, האמצעים היעילים שיוכלו לעזור לך בצמצום היתושים הם הסרת מקורות המים העומדים בתוך הבית ובסביבתו, ושמירה על ניקיון באזור מטבח בעיקר. 

 

הדברת מעופפים

כפי שניתן לראות ישנם מעופפים רבים שעלולים לאיים על הבית שלך ולהוות מטרד, והשיטה הטובה ביותר להיפטר מהם היא ליצור קשר אתנו בקסם הדברות. אנו בעלי ניסיון רב בתחום, ונדע איך לחסל כל סוג של חרק שיימצא בביתכם, בצורה הטובה והמקצועית ביותר. אל תהססו וצרו איתנו קשר. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא