מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים?

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים - גלו הכל פה

ישנם סוגים שונים של מזיקים ביתיים אשר נמצאים ביננו, אך אין ספק שחרקים עוקצים מהווים מטרד לא פשוט. מבין כל הסוגים הקיימים, רוב האנשים מבלבלים בין פרעושים לפשפשים. למרות שהשמות שלהם דומים וגם הם עצמם מעט דומים, עדיין יש לא מעט הבדלים בין פשפשים לפרעושים, אשר באים לידי ביטוי בדרכים שונות, החל במראה החיצוני, דרך מחזור החיים ועד העקיצות.

כדי להתמודד עם כל אחד מהמזיקים הללו בצורה יעילה, חשוב קודם כל להבין מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים מכל הבחינות על מנת שתוכלו ולנקוט בכל דרכי הטיפול המתאימות, במידה ומי מהמזיקים הללו הגיע לשרוץ בביתכם.

✔️ ייעוץ טלפוני ראשוני בחינם וללא כל התחייבות

✔️ פרעושים או פשפשים? שלחו לנו תמונה ב-WhatsApp לזיהוי בחינם!

✔️ מדבירים מוסמכים ובעלי עשרות שנות ותק

✔️ מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים? כל המידע כאן בעמוד
✔️מחירים משתלמים + אחריות כתובה לכל הדברה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים מבחינת נראות?

למרות שהם עשויים להיראות דומים, עדיין יש הבדל בין פרעושים לפשפשים, אשר מתחיל במראה. איך נראה פשפש ואיך נראה פרעוש, אלו שאלות ראשונות שיש לשאול כאשר עומדים על ההבדלים השונים.

מאפיינים

פשפש פרעוש

גודל

 

5-6 מ"מ 1-5 מ"מ

צורת גוף

 

גוף שטוח

גוף אליפטי ושעיר

צבע אדמדם-חום ולאחר מנת דם אדום-שחור

אדמדם-חום כהה

מספר רגליים 6 רגליים, 3 בכל צד

6 רגליים, הרגליים האחוריות ארוכות יותר בהשוואה לקדמיות

 

מה ההבדל בין פרעושים לפשפשים במחזור החיים שלהם?

השאלה מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים אינה מסתכמת רק במראה, אלא גם בהיבטים נוספים כמו מחזור החיים. בעוד שהפשפשים בעלי גלגול חסר, כלומר מהביצה בוקעת נימפה שאומנם קטנה יותר, אך דומה במראה לפשפש הבוגר, הפרעושים חיים גלגול מלא.

  • מחזור חיים של פשפשים – מחזור החיים של פשפשים מתחיל בביצי פשפשים שגודלן אינו עולה על 1 מ"מ. מהביצה בוקעת נימפה שלה חמישה שלבי התפתחות, בכל שלב היא צורכת מנת דם מהפונדקאי, משילה את עורה ועוברת לשלב ההתפתחות הבא עד שמגיעה לגודלו של פשפש הבוגר. (גודלו של הפשפש הבוגר יגיע ל- 5-6 מ"מ). מחזור חיים זה נמשך כ- 37 ימים, כאשר אורך חייו של פשפש בוגר נע בין 10 חודשים עד שנה.
  • מחזור חיים של פרעושים – מחזור חייהם של פרעושים מתחיל גם בביצים אשר גודלן הממוצע הוא חצי מ"מ. מהביצה בוקעים זחלים בגודל שנע בין 1-5 מ"מ. כל זחל יהפוך לגולם בגודל של 4 מ"מ, ובזמן המתאים - לפרעוש בוגר. גודלו של הפרעוש הבוגר משתנה בהתאם למינו. פרעוש ממין זכר יגיע לגודל של 2-3 מ"מ, בעוד שהנקבות יגיעו ל- 4 מ"מ. מחזור חיים זה אורך כ- 30 עד 75 ימים, בהתאם לטמפרטורה ומידת הלחות של הסביבה.
מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים
(תמונה: Canva Pro)

מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים במקומות המסתור שלהם?

מאפיין נוסף שעוזר להבין מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים הוא המקומות שבהם הם נוטים להסתתר. בעוד שפשפש המיטה חי בבית שלכם, פרעושים לרוב חיים מחוץ לבית, אולם אם כן יש לכם חיות מחמד, אז יכולים להיכנס לבית שלכם.

פשפשים מסתתרים בשטיחים, בין לוחות פרקט, בבסיס המיטה והמזרן, בסדקים בקירות גבס, בשקעים חשמליים בקרבת הפונדקאי, בארונות, מגירות, מסגרות של תמונות ועוד. פרעושים מסתתרים בשטיחים, במרבצים של בעלי החיים, בכריות הספה, במזרנים ומיטות, חריצים בקירות, במקום המזון של חיות המחמד, על חיית המחמד עצמה ועוד.

מה ההבדל בין פרעושים לפשפשים מבחינת העקיצות שלהם?

מה ההבדל בין עקיצות פשפשים לבין עקיצה של פרעוש? כפי שאתם ודאי כבר יודעים גם פרעושים וגם פשפשים עוקצים וכדי להבין מה ההבדל בין פרעושים לפשפשים, עליכם להכיר את המאפיינים של העקיצות, ובין היתר את התסמינים, מיקום העקיצות והדפוס שלהן.

מאפייני העקיצות

פשפשים פרעושים

מראה

בליטה שסביבה יש הילה אדומה בליטה אדומה קטנה וסביבה אדמומיות

דפוס

מקבצים ואשכולות של עקיצות לעיתים בקו ישר או מזוגזג

מקבצים של עקיצות, לעיתים יופיעו בקו ישר

מקום בגוף אזורים שונים בגוף – רגליים, ידיים, גב, בטן, זרועות, פנים, צוואר

רגליים ובעיקר אזור כפות הרגליים

מושא העקיצה

 

בני אדם

בעלי חיים לרוב אך גם בני אדם

 

מדוע זה חשוב להבחין בין עקיצות פרעושים לפשפשים? על מנת להיות בטוחים עם איזה סוג של מזיק אתם מתמודדים. ישנו הבדל בין הדברה נגד פשפשים לבין פרעושים, וזיהוי המזיק יכול לקצר תהליכים ולאפשר למדביר להגיע אליכם הביתה וישר לפעול.

מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים מבחינת מורכבות ההדברה ומחירה?

ישנו הבדל בין פשפשים לפרעושים גם ברמת המחיר של ההדברה ומידת מורכבותה. הדברת פשפש מיטה לרוב תהיה יקרה יותר, כאשר המחיר נקבע בהתאם למספר החדרים שבהם יש לטפל, גודלם והיקף הבעיה. כמו כן, תהליך ההדברה עצמו מורכב יותר. פשפשים מטילים ביצים בחריצים שונים כאשר הביצים לרוב שורדות סוגים שונים של חומרי הדברה. לכן הדרך היחידה לחסל אותן היא על ידי שילוב בין שאיבה עוצמתית לבין חום גבוה. מדבירים מקצועיים עובדים עם שואב עוצמתי וקיטור כמעט בכל פינה בבית. לאחר שמסיימים עם שלב זה, מרססים את החללים השונים עם חומרי הדברה ייעודיים נגד פשפשים. כתוצאה מהיקף העבודה, מחיר ההדברה מתחיל מ- 850 ₪ לחדר אחד, אולם אתם תמיד יכולים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר ספציפית.

לעומת זאת, המחיר של הדברת פרעושים יהיה נמוך יותר משמעותית ויתחיל ב- 400 ₪, תלוי בהיקף הבעיה ובגודל הבית ו/או החצר שיש להדביר. הדברה של פרעושים נעשית על ידי ריסוס ויש לה 100% הצלחה, כל עוד מתבצעת על ידי מדביר מוסמך שיש לו ניסיון רב בהדברת מזיקים מסוגים שונים. אם אתם מזהים סימנים להימצאות פשפש המיטה או לפרעושים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת קסם הדברות ונשלח אליכם מדביר מוסמך בהקדם האפשרי.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
מה ההבדל בין פשפשים לפרעושים
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא ההבדלים בין פשפשים לפרעושים:

הדברת פשפשים זו הדברה משולבת הכוללת שלושה אמצעי הדברה שונים – שואב, קיטור וריסוס. הדברת פרעושים מתבצעת באמצעות ריסוס בלבד.

פשפשים עוקצים בשעות הלילה ועקיצותיהם יופיעו באזורי גוף שונים. פרעושים עוקצים במהלך היום ועקיצותיהם יופיעו בכפות הרגליים וברגליים. בנוסף פשפשים עוקצים בשלב הנימפה ובשלב הבוגר ופרעושים רק בשלב החיים הבוגר.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן