טרמיטים בקיר

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

מהם הסימנים המעידים על הימצאות טרמיטים בקיר בטון/גבס?

טרמיטים הם מזיקים שפועלים מתחת לפני השטח בשקט, כך שיכול מאוד להיות שהם חיים לכם בקירות ולא תהיו מודעים לכך. לכן, חשוב לשים לב לסימנים שיכולים להצביע על כך שיש לכם טרמיטים בקירות, כמו למשל:

  • חורים בקירות – אחד הסימנים הבולטים ביותר להימצאות טרמיטים בקיר אלו חורים. לפעמים החורים יהיו מלאים באדמה ולעיתים הם יהיו פשוט חורים.
  • תעלות בוץ – סימן בולט נוסף לנוכחות של טרמיטים בקיר הוא תעלות בוץ. הטרמיטים חופרים את דרכם ותוך כדי התהליך מוציאים אדמה. לרוב, אם שוברים את תעלות הבוץ אפשר לזהות מיד את הטרמיטים.
  • נזק למשקופים – משקופים מיוצרים מעץ וזהו החומר שממנו טרמיטים ניזונים. לכן, אם אתם מזהים תעלות במשקוף או כנפיים של טרמיט מכונף בקרבתו, זהו סימן שצריך להדליק לכם נורה אדומה ולהעלות חשד לכך שיש טרמיטים במשקוף.
  • קילופי צבע – קילופי צבע הם לא בהכרח סימן לרטיבות. לפעמים הדבר יעיד על נוכחות של טרמיטים, שכן הם אוהבים לחות. סימן זה, יחד עם סימנים אחרים, יכול להצביע על נוכחות טרמיטים בקיר.
  • קירות חלולים – לפעמים כל שצריך הוא לדפוק על הקיר. אם אתם עושים זאת ושומעים סאונד חלול, זה יכול להצביע על כך שישנם שם טרמיטים.
  • בעיות ביסודות – לעיתים הבעיה עמוקה מן היסוד. במקרה הזה תשימו לב שהדלתות או החלונות שלכם לא נסגרים היטב, תזהו סדקים בקירות ותשימו לב לבעיות מבניות שיעלו חשד לנוכחות של טרמיטים.

✔️ קבלו ייעוץ טלפוני ראשוני חינם

✔️ קראו וגלו האם טרמיטים אוכלים בטון

✔️ חושדים שיש לכם טרמיטים בקיר בטון או גבס? שלחו לנו תמונה ב-WhatsApp

✔️ הדברה נגד טרמיטים עם 5 שנות אחריות בכתב!
✔️זיהוי טרמיטים ודאי בקיר שלכם לפני ביצוע הדברה
✔️מחירים הכי משתלמים שיש - נסו אותנו

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

טרמיטים בקיר שלי - איך הם הגיעו לשם?

אז זיהיתם שיש טרמיטים בקיר שלכם. נשאלת השאלה איך הם הגיעו לשם? מהיכן טרמיטים נכנסים לבית, כל שכן לקירות, מתמקמים ומקימים לעצמם מושבות? אז יש לכך כמה תשובות... יכול להיות שהם הגיעו אליכם הביתה בזמן מעוף הכלולות. אפשרות נוספת היא שהם הגיעו לבית שלכם במהלך תהליך הבניה, יחד עם חול שהקבלן השתמש בו כדי לבנות את הקירות או הריצוף, והשאר היסטוריה. אם הנושא לא נבדק, סביר להניח שהם התרבו בשקט עד שהתגלו.

האם טרמיטים אוכלים בטון ויכולים לגרום לו נזק ממשי?

ידוע שטרמיטים אוהבים עץ וגם קירות גבס הם פייבוריטים עבורם, אך האם ניתן למצוא טרמיטים בקיר בטון? הרבה שואלים אותנו האם טרמיטים אוכלים בטון, אז בדרך כלל טרמיטים אינם ניזונים מהבטון עצמו, מה שאומר שהם אינם אוכלים את הבטון עצמו. יחד עם זאת, אין זה אומר שלא יהיו טרמיטים בקיר בטון בבית. הם בהחלט יכולים לבנות לעצמם מושבה בתוך קירות הבטון שלכם, עם מאות הסתעפויות, אותן הם יוצרים בצורה מקצועית על ידי הזזת חלקים של הבטון מדרכם. הם דואגים גם לווסת את הטמפרטורה בצורה אופטימלית, ולהבטיח שתהיה זרימה של אוויר בכל חלקי המושבה. למרות זאת, עד היום, לא ידוע על טרמיטים שגרמו לנזק ניכר בקירות בטון, או מבנים שקרסו בגלל נוכחות של טרמיטים, גם אם הם כן גורמים לחורים בקיר.

לא רק עץ ובטון - מה עושים עם טרמיטים בקיר גבס?

מכיוון שגבס הוא חומר רך יותר בהשוואה לבטון, לטרמיטים יותר קל לתמרן אותו. מה גם שהם ניזונים מהגבס, והרכות של הגבס מספקת להם גישה נוחה להתנייד בתוך הקירות ואפשרות לבנות את תעלות הבוץ שלהם בצורה קלה ויעילה.

לכן אם אתם מזהים שישנם טרמיטים בקיר הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר. קסם הדברות זו חברת הדברה מקצועית ובעלת ניסיון של מעל שני עשורים בתחום, מה שמבטיח פתרון של מאת האחוזים לכל בעיית טרמיטים, בין אם מדובר בטרמיטים בקיר בטון, בין אם בקיר גבס ובין אם במשקוף.

טרמיטים בקיר בטון
טרמיטים בקיר

יש לי טרמיטים בקירות הבית - מה עליי לעשות?

אם זיהיתם שיש טרמיטים בקירות הבית עליכם ליצור איתנו קשר ולהזמין הדברת טרמיטים מקצועית. אומנם ישנם חומרי הדברה ביתיים שם בחוץ, אך גם אם מדובר בחומרים ייעודיים לטרמיטים, אין זה אומר שהם יהיו יעילים בחיסול כל המושבה.

לעומת זאת, מדביר מקצועי יודע איך נפטרים מטרמיטים, הוא יגיע אליכם, יאתר את מקום המושבה, ויבחר את שיטת ההדברה הטובה ביותר בהתאמה להיקף הבעיה. מעבר לכך, מדביר מקצועי ידע כיצד לטפל בשורש הבעיה ולתת מענה יעיל שיאפשר לכם להיפטר מהטרמיטים אחת ולתמיד, תוך שמספק אחריות על ההדברה ומעניק לכם מידה גבוהה של שקט נפשי.

איך לטפל במצב של טרמיטים בקיר כמו שצריך?

כפי שציינו מדביר מקצועי יודע איך מזהים טרמיטים בבית וברגע שהוא מזהה שמדובר בטרמיטים, הוא יבחר את שיטת ההדברה הטובה ביותר. ישנן כמה שיטות לטיפול בטרמיטים בקיר, כאשר הבחירה ביניהן מושפעת מגודל המושבה ומהיקף הבעיה שעמה מתמודדים.

  • פיתיונות ג'ל – כאשר מדובר במושבה קטנה, יתכן שפיתיונות ג'ל יעשו את העבודה. מפזרים את הפיתיונות במקומות אסטרטגיים והטרמיטים אוספים אותם ולוקחים למלכה. כאשר המלכה מתה, הקן מושמד.
  • הדברה עם קידוח – כאשר מתמודדים עם מושבת טרמיטים גדולה, הדברה עם פיתיונות ג'ל לא תהיה יעילה. אז הבחירה בהדברה עם קידוח תהיה אופציה טובה. בשיטה זו קודחים חורים בקיר ומחדירים לתוכם חומר הדברה.

האם חובה להרוס קיר שבו נמצאים טרמיטים או שישנה דרך טיפול אחרת?

כיום ישנן שיטות שונות להדברת טרמיטים, ללא קידוח בקיר. הקידוח בקירות מרתיע לקוחות רבים, ולמרבה המזל שיטות הדברה חדשות תמיד נכנסות לתמונה, אחת מהן כוללת הטמנת תיבות עם פיתיונות בקרקע, ללא קדיחה. אומנם שיטה זו יעילה, אך היא דורשת מספר ביקורים, מה שלא פעם ישפיע גם על המחיר, כל שכן ייקח זמן רב יותר עד להשמדת הקן.

כמו כן, יש לוודא שהמדבירים מוסמכים בסוג כזה של הדברה ויודעים כיצד לעבוד עמה בשיטה יעילה שתניב תוצאות לאורך זמן. לאחר פרק זמן מסוים יש לבצע ניטור של התיבות שהוטמנו בקרקע עם הפיתיונות ומילוי מחודש שלהן בעת הצורך. ביקורים אלו נערכים כמה פעמים במהלך הטיפול.

בנוסף, ניתן לבצע הדברה על ידי פיתיונות ג'ל אשר ייעודיים לטרמיטים, וכאשר המדבירים מנוסים הם יודעים להתאים בין פיתיון הג'ל לבין סוג הטרמיטים וליישם את השיטה בצורה טובה ואפקטיבית. עם זאת, פתרון זה יהיה יעיל כאשר מדובר בבעיית טרמיטים קלה יותר.

גיליתי טרמיטים בקיר בטון - האם עליי לבצע הדברת טרמיטים בכל הדירה?

טרמיטים יכולים להקים מושבות עצומות תוך כמה שנים בודדות. הם יחיו לכם מתחת לאף ואינכם תהיו מודעים לכך. ישנם טרמיטים שיכולים לאכול את היסודות של הבית שלכם, כל שכן כאשר היסודות הללו מיוצרים מעץ, והם מסתתרים מתחת לפני השטח, כך שלא תגלו אותם. מכיוון שהם יכולים להקים מושבות כל כך גדולות, כאשר מגלים טרמיטים בקיר בטון, כן יש לבצע הדברה לכל הבית.

האם טרמיטים מסוכנים לבני אדם ולבעלי חיים?

לא כל האנשים יודעים את כל המידע על טרמיטים וכשם ששואלים אותנו האם טרמיטים אוכלים בטון, כך לא פעם אנו נשאלים האם טרמיטים מסוכנים לבני אדם ובעלי חיים. אם כן, טרמיטים לא ידועים כמסוכנים לבני אדם ובעלי חיים, הם אינם עוקצים ולא מעבירים מחלות. מה שהם כן יכולים לעשות הוא לגרום נזק עצום לרכוש, בעיקר אם הוא עשוי מעץ.

ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
טרמיטים בקיר בטון
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא טרמיטים בקירות:

המחיר של הדברת טרמיטים משתנה בהתאם לסוג ההדברה ויכול לנוע בין 250 ₪ ל- 4,000 ₪. ההבדלים במחיר תלויים בהיקף הבעיה ובגודל השטח/ הרהיט שבו מטפלים.

אפשר לסתום את החורים שטרמיטים עשו בקיר עם חומר איטום אך עדיין זה לא יעלים אותם, או יפתור את הבעיה. אולי הם לא יוכלו להיכנס לבית, אך זה יהיה זמני. הפתרון הטוב ביותר הוא להזמין מדביר.

עוד בנושא טרמיטים:
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן