הדברת זבוב הבית

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

״זבוב הבית״ הוא כינוי לזבוב המצוי הנמצא אצל כולנו בבתים חדשות לבקרים. הוא מגיע כמו בן בית, ומציק כמו אורח בלתי רצוי, הדברת זבוב הבית היא לא עסק של מחבט חשמלי או כפכף! השאירו את הפעולה הזו למומחים של קסם הדברות.

 זבוב הבית? אפשר להכניס את המחבט החשמלי חזרה לארון! עם קסם הדברות שמים סוף לזבוב הבית לצמיתות!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות

✔️ הדברה לבית כולל שירות אקספרס עד בית הלקוח בפריסה ארצית
✔️ צוות מדבירים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
✔️ מותאם גם לפרוייקטים גדולים ולועדי בתים
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

נדמה שלמרות שהוא המזיק הכי נפוץ במחוזותינו, אנחנו לא מכירים אותו מספיק טוב, ביחס לעובדה שמדובר אורח קבוע בבית. בואו נודה על האמת מדובר ב"אורח" פחות רצוי!

בקסם הדברות שמים סוף לזבובים הטורדניים בשיטת הדברה ירוקה וייחודית לקסם הדברות שיטה זו דואגת לסביבה ונטולת ריחות. כל הפרטים בהמשך המאמר...

 

הדברת זבוב הבית - מי אתה זבוב הבית?

אין בעיה לזהות את זבוב הבית כשהוא מתעופף לידנו, אך כמה מאתנו יודעים איך נראה הזבוב מקרוב? צבע הזבוב הוא אפור ועל חזהו תוכלו למצוא ארבעה פסים בצבע כהה ואורך גופו יהיה פחות או יותר כ- 6 מ״מ.

אחד הדברים שבולטים אצל הזבוב (תרתי משמע) הן עיניו הגדולות והכדוריות. ראיית הזבוב נחשבת לטובה במיוחד שכן עיניים אלו ניחנו בראייה רחבה ובחיישני אור רבים.

אצל הזבוב הזכר יהיו העיניים קרובות יותר זו לזו מאשר הנקבה. גם כנפיו של הזבוב הן אחד ממאפייניו הבולטים, כאשר להבדיל ממיני חרקים שהתברכו בכנפיים אך לא עושים בהן שימוש (או עושים שימוש דל) – כנפי הזבוב מביאות אותו לטוס למרחקים ובקצב מהיר (טווח טיסה של לפחות 8 ק״מ!), מה שמאפשר לו לחמוק בקלות מידי אדם הבאות לחסלו.

מבחינה ביולוגית עובר הזבוב ארבעה שלבים במהלך חייו: ביצה, זחל (רימה), גולם וזבוב בוגר.

נקבת הזבוב מטילה פחות או יותר כ- 500 ביצים בקבוצות של בין 75 ל- 100, היכן שנמצאות הרימות, כאשר הרימות (שלב הזחל) מתפתחות בעיקר בביובים ובאשפה.

הסיבה שזבוב הבית נוטה לחיות בצורה כזו קרובה למין האנושי היא כי הוא נמשך לאשפה שהם מייצרים ולשאריות אוכל. 

השלב הכי קריטי במחזור חייו של הזבוב הוא הרימה – הרימה היא בעצם הזחל. צבעה לבן, היא חסרת רגליים (זוחלת) וצורת ראשה הוא של חרוט.

לרימות יש פה ובו יש את אפקט הלעיסה. החלק ה״חרוטי״ של הרימה, זאת אומרת – איפה שנמצא הפה ונקבוביות הנשימה, הוא החלק שניזון ממקורות המזון השונים.

חלק זה יכול להתפתח תוך ארבעה ימים כאשר המזג אוויר חם ולח והוא יכול גם להתפתח במשך 30 יום לפחות כאשר מדובר במזג אוויר קר. ההגדרה לכך שחלק זה מפותח היא שהוא מגיע לאורך של כ- 11 מ״מ פחות או יותר.

 

איפה ניתן למצוא את זבוב הבית?

באופן כללי זבובי הבית כשמם כן הם, חיים בסביבה ביתית עם בני האדם ולכן להבדיל מחרקים אקזוטיים, תוכלו למצוא אותם כמעט בכל מקום במרחב האנושי.

מכיוון שהם נמשכים בעיקר לרקב, אשפה ושאריות מזון, עונת הקיץ היא חגיגה אמיתית עבורם. בחום הלוהט, מתי שהאשפה מרקיבה מהר, יהיו הזבובים (במיוחד בשלב הרימות) שם כדי להתפתח, לפרוח ולהתרבות.

לעומת זאת, באקלים קר תהיה האטה ברבייה עוד טרם החורף, כאשר בחורף כמעט ולא תהיה רבייה אך יהיו מעט זבובים בוגרים ואז כשיתחמם הם יחזרו לפעילותם. באקלים חם לאורך כל ימות השנה (ישראל לעיתים נופלת למשבצת הזו) זבובי הבית יתרבו בקצב זהה (או לפחות דומה מאוד) במשך כל העונות.

 

מדוע זבוב הבית מזיק?

מרב שאנחנו רגילים לחיות לצד זבוב הבית, נדמה כי הוא לא יכול לגרום לנזק של ממש.

אך לא כך הוא הדבר, בפועל הזבוב עלול להעביר תולעי מעיים וביציהן שרק הן מעבירות קשת רחבה של מחלות כמו בעיות מעיים, טיפוס הבטן, שחפת ועוד. התולעים יועברו מהזבוב היישר אל מזון האדם.

לעיתים קרובות יימצאו תולעי המעיים בשאריות מזון ואשפה והזבובים יהיו ה״שליחים״ כדי להחזיר תולעים אלו אל האוכל הטרי של בני האדם, כך שיהיה חשופים לכל המחלות הללו.

כך נמנע את הופעתו של זבוב הבית

החדשות הטובות הן שבגלל שזבוב הבית זו חיה שנמשכת בעיקר להרגלים הביתיים של בני האדם – נורא קל לנו למנוע ממנה לבוא. לזבובים ישנם הרגלי רבייה מהירים וכן ניידות גבוהה במיוחד.

על מנת לשבור את מחזור החיים שלהם יש לעשות מספר צעדים וכן לנקוט באמצעי בקרה.

ראשית, יש לשמור על היגיינה. חוסר היגיינה זה הגורם מספר אחד לזבובים ומחלות ולכן מדובר בגורם קריטי.

את האשפה מומלץ לאחסן בפחים אטומים היטב ולזרוק באופן תדיר.

ההמלצה היא לזרוק את האשפה לפחות פעם – פעמיים ביום ולא פחות מכך.

כל מזון שנגמר או כל לכלוך שנשאר יש לנקות מיד ולזרוק לפח האשפה. כדאי להפריד בין זבל ״רטוב״ לזבל ״יבש״, שכן הזבל הרטוב הינו מועד יותר למשוך זבובים ולכן כדאי לזרוק אותו לעיתים קרובות יותר.

שנית, ניתן במקרים חמורים להשתמש במלכודות רימות ובחומרי הדברה שונים. מלכודות רימות נועדו ללכוד את הזבוב עוד בשלב המקדים שלו – הרימה.

הרעיון של המלכודת זה לנצל את זה שהרימות צריכות לעבור מאתרי רבייה לסביבות טיפה יותר קרירות.

על המלכודת שמים פיתיון כדוגמת אשפה כך שהרימות נמשכות אליה בקלות ואז הן נתפסות במלכודת. 

אופציה נוספת היא להשתמש בחומרי הדברה. ניתן להדביר באופן עצמאי על ידי חומרי הדברה שמצויים ברשתות השיווק ובכך לדאוג לחיסול של חלק מהרימות.

הדברה מסוג זה לא תמיד יעילה שכן לא כולם יודעים כיצד להדביר כהלכה.

לכן, ניתן להשתמש בהדברת זבובים מקצועית אשר תגרום לרימות להיעלם באופן מידי. כיום חברות הדברה רבות מציעות שימוש בחומרי הדברה טבעיים מה שמוריד את הסיכוי לזיהום בבית ולבני המשפחה. דבר שמאוד מומלץ כשמבצעים הדברות ביתיות כמו הדברת זבוב הבית והדברת זבובונים.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת זבוב הבית
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן