הדברת זבוב הבית

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת זבוב הבית
הדברת זבוב הבית

 

״זבוב הבית״ הוא כינוי לזבוב המצוי הנמצא אצל כולנו בבתים חדשות לבקרים. הוא מגיע כמו בן בית, ומציק כמו אורח בלתי רצוי, הדברת זבוב הבית היא לא עסק של מחבט חשמלי או כפכף! השאירו את הפעולה הזו למומחים של קסם הדברות.

 זבוב הבית? אפשר להכניס את המחבט החשמלי חזרה לארון! עם קסם הדברות שמים סוף לזבוב הבית לצמיתות!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ הדברה לבית כולל שירות אקספרס עד בית הלקוח בפריסה ארצית.
✔️ צוות מדבירים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.????
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ מותאם גם לפרוייקטים גדולים ולועדי בתים.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

נדמה שלמרות שהוא המזיק הכי נפוץ במחוזותינו, אנחנו לא מכירים אותו מספיק טוב, ביחס לעובדה שמדובר אורח קבוע בבית. בואו נודה על האמת מדובר ב"אורח" פחות רצוי!

בקסם הדברות שמים סוף לזבובים הטורדניים בשיטת הדברה ירוקה וייחודית לקסם הדברות שיטה זו דואגת לסביבה ונטולת ריחות. כל הפרטים בהמשך המאמר…

 

הדברת זבוב הבית – מי אתה זבוב הבית?

אין בעיה לזהות את זבוב הבית כשהוא מתעופף לידנו, אך כמה מאתנו יודעים איך נראה הזבוב מקרוב? צבע הזבוב הוא אפור ועל חזהו תוכלו למצוא ארבעה פסים בצבע כהה ואורך גופו יהיה פחות או יותר כ- 6 מ״מ.

אחד הדברים שבולטים אצל הזבוב (תרתי משמע) הן עיניו הגדולות והכדוריות. ראיית הזבוב נחשבת לטובה במיוחד שכן עיניים אלו ניחנו בראייה רחבה ובחיישני אור רבים.

אצל הזבוב הזכר יהיו העיניים קרובות יותר זו לזו מאשר הנקבה. גם כנפיו של הזבוב הן אחד ממאפייניו הבולטים, כאשר להבדיל ממיני חרקים שהתברכו בכנפיים אך לא עושים בהן שימוש (או עושים שימוש דל) – כנפי הזבוב מביאות אותו לטוס למרחקים ובקצב מהיר (טווח טיסה של לפחות 8 ק״מ!), מה שמאפשר לו לחמוק בקלות מידי אדם הבאות לחסלו.

מבחינה ביולוגית עובר הזבוב ארבעה שלבים במהלך חייו: ביצה, זחל (רימה), גולם וזבוב בוגר.

נקבת הזבוב מטילה פחות או יותר כ- 500 ביצים בקבוצות של בין 75 ל- 100, היכן שנמצאות הרימות, כאשר הרימות (שלב הזחל) מתפתחות בעיקר בביובים ובאשפה.

הסיבה שזבוב הבית נוטה לחיות בצורה כזו קרובה למין האנושי היא כי הוא נמשך לאשפה שהם מייצרים ולשאריות אוכל. 

השלב הכי קריטי במחזור חייו של הזבוב הוא הרימה – הרימה היא בעצם הזחל. צבעה לבן, היא חסרת רגליים (זוחלת) וצורת ראשה הוא של חרוט.

לרימות יש פה ובו יש את אפקט הלעיסה. החלק ה״חרוטי״ של הרימה, זאת אומרת – איפה שנמצא הפה ונקבוביות הנשימה, הוא החלק שניזון ממקורות המזון השונים.

חלק זה יכול להתפתח תוך ארבעה ימים כאשר המזג אוויר חם ולח והוא יכול גם להתפתח במשך 30 יום לפחות כאשר מדובר במזג אוויר קר. ההגדרה לכך שחלק זה מפותח היא שהוא מגיע לאורך של כ- 11 מ״מ פחות או יותר.

 

איפה ניתן למצוא את זבוב הבית?

באופן כללי זבובי הבית כשמם כן הם, חיים בסביבה ביתית עם בני האדם ולכן להבדיל מחרקים אקזוטיים, תוכלו למצוא אותם כמעט בכל מקום במרחב האנושי.

מכיוון שהם נמשכים בעיקר לרקב, אשפה ושאריות מזון, עונת הקיץ היא חגיגה אמיתית עבורם. בחום הלוהט, מתי שהאשפה מרקיבה מהר, יהיו הזבובים (במיוחד בשלב הרימות) שם כדי להתפתח, לפרוח ולהתרבות.

לעומת זאת, באקלים קר תהיה האטה ברבייה עוד טרם החורף, כאשר בחורף כמעט ולא תהיה רבייה אך יהיו מעט זבובים בוגרים ואז כשיתחמם הם יחזרו לפעילותם. באקלים חם לאורך כל ימות השנה (ישראל לעיתים נופלת למשבצת הזו) זבובי הבית יתרבו בקצב זהה (או לפחות דומה מאוד) במשך כל העונות.

 

מדוע זבוב הבית מזיק?

מרב שאנחנו רגילים לחיות לצד זבוב הבית, נדמה כי הוא לא יכול לגרום לנזק של ממש.

אך לא כך הוא הדבר, בפועל הזבוב עלול להעביר תולעי מעיים וביציהן שרק הן מעבירות קשת רחבה של מחלות כמו בעיות מעיים, טיפוס הבטן, שחפת ועוד. התולעים יועברו מהזבוב היישר אל מזון האדם.

לעיתים קרובות יימצאו תולעי המעיים בשאריות מזון ואשפה והזבובים יהיו ה״שליחים״ כדי להחזיר תולעים אלו אל האוכל הטרי של בני האדם, כך שיהיה חשופים לכל המחלות הללו.

כך נמנע את הופעתו של זבוב הבית

החדשות הטובות הן שבגלל שזבוב הבית זו חיה שנמשכת בעיקר להרגלים הביתיים של בני האדם – נורא קל לנו למנוע ממנה לבוא. לזבובים ישנם הרגלי רבייה מהירים וכן ניידות גבוהה במיוחד.

על מנת לשבור את מחזור החיים שלהם יש לעשות מספר צעדים וכן לנקוט באמצעי בקרה.

ראשית, יש לשמור על היגיינה. חוסר היגיינה זה הגורם מספר אחד לזבובים ומחלות ולכן מדובר בגורם קריטי.

את האשפה מומלץ לאחסן בפחים אטומים היטב ולזרוק באופן תדיר.

ההמלצה היא לזרוק את האשפה לפחות פעם – פעמיים ביום ולא פחות מכך.

כל מזון שנגמר או כל לכלוך שנשאר יש לנקות מיד ולזרוק לפח האשפה. כדאי להפריד בין זבל ״רטוב״ לזבל ״יבש״, שכן הזבל הרטוב הינו מועד יותר למשוך זבובים ולכן כדאי לזרוק אותו לעיתים קרובות יותר.

שנית, ניתן במקרים חמורים להשתמש במלכודות רימות ובחומרי הדברה שונים. מלכודות רימות נועדו ללכוד את הזבוב עוד בשלב המקדים שלו – הרימה.

הרעיון של המלכודת זה לנצל את זה שהרימות צריכות לעבור מאתרי רבייה לסביבות טיפה יותר קרירות.

על המלכודת שמים פיתיון כדוגמת אשפה כך שהרימות נמשכות אליה בקלות ואז הן נתפסות במלכודת. 

אופציה נוספת היא להשתמש בחומרי הדברה. ניתן להדביר באופן עצמאי על ידי חומרי הדברה שמצויים ברשתות השיווק ובכך לדאוג לחיסול של חלק מהרימות.

הדברה מסוג זה לא תמיד יעילה שכן לא כולם יודעים כיצד להדביר כהלכה.

לכן, ניתן להשתמש בהדברה מקצועית אשר תגרום לרימות להיעלם באופן מידי. כיום חברות הדברה רבות מציעות שימוש בחומרי הדברה טבעיים מה שמוריד את הסיכוי לזיהום בבית ולבני המשפחה.

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

הדברת זבובונים

  אם ראיתם זבובים קטנים במטבח שלכם, כנראה שהם זבובי פירות, המכונים גם זבובונים. הדברת

ריסוס זבובים

  ריסוס זבובים? עם קסם הדברות שמים סוף לזבובים בעזרת ריסוס ידידותי לסביבה ללא כימיקלים!

מדביר רימות זבובים

רימות זבובים? שירותי הדברה מתקדמים כולל טיפול מונע ייחודי! ✔️ייעוץ טלפוני ללא עלות. ✔️ שירות

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

מדביר רימות זבובים

רימות זבובים? שירותי הדברה מתקדמים כולל טיפול מונע ייחודי! ✔️ייעוץ טלפוני ללא עלות. ✔️ שירות מהיר ויעיל כולל כתב אחריות על העבודה. ✔️מאושר על ידי

קרא עוד »

ריסוס זבובים

  ריסוס זבובים? עם קסם הדברות שמים סוף לזבובים בעזרת ריסוס ידידותי לסביבה ללא כימיקלים! ✔️שימוש בציוד חדיש ומתקדם! ✔️ ביצוע עבודה מא' ועד ת'

קרא עוד »

הדברת זבובונים

  אם ראיתם זבובים קטנים במטבח שלכם, כנראה שהם זבובי פירות, המכונים גם זבובונים. הדברת זבובונים של קסם הדברות פועלת ב-2 מישורים: טיפול ריסוס והדברה

קרא עוד »