הדברת חיפושיות

מחפשים מדביר מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים
הדברת חיפושיות
הדברת חיפושיות

הדברת חיפושיות? שימו סוף לחיפושיות ולנזקים! טיפול מונע לטווח ארוך כולל חיטוי משטחים.

✔️ הדברה ירוקה מותאם גם לבעלי חיים בבית.

✔️ שירות מקצועי בפריסה ארצית כולל תעודת אחריות.
✔️צוות מדבירים מוסמך כולל הסמכות של המשרד להגנת הסביבה.
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.
✔️מספקים שירותי חודשי קבוע על בסיס מחיר אחיד.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

מסתובבות אצלך בבית או בחצר חיפושיות, ואתה מעוניין להיפטר מהן? הגעת למקום הנכון. יש מגוון סוגים של חיפושיות אבל כולן מהוות חרק מזיק שאינו רצוי בבית. הגיע הזמן ללמוד על החיפושיות, מדוע הן נמצאות בביתך ואיך לסלק אותן משם. 

 

הדברת חיפושיות – מה הן חיפושיות?

החיפושיות הן חלק מהסדרה הכי גדולה מבין כל מיני החרקים, ומהוות כ- 40 אחוז מכלל החרקים. פירוש הדבר שיש מאות אלפי מינים של חיפושיות שיכולים לחיות כמעט בכל חלקי העולם, למעט בים ובאזורי הקוטב. לכן, לא משנה היכן אתה גר בארץ, ביתך עלול להיות נגוע בחיפושיות.

 

תכונות

לחיפושיות בדרך כלל שלד חיצוני קשה ולמעשה יש להן שתי קבוצות של כנפיים – הסט החיצוני קשיח ומעובה, ומסייע בהגנה על הסט הפנימי המשמש לתעופה. כאשר חיפושית לא עפה, מערכת הכנפיים החיצונית שלה מונחת על גבה ויוצרת את רוב המעטפת שלה.

חרקים אלה קיימים יותר מ- 230 מיליון שנה ולמדו להסתגל לסביבתם. בעוד שרובם שחורים או חומים, חלקם יכולים להיות בצבע בהיר יותר. גופם מחולק לשלושה חלקים: הראש, בית החזה והבטן, ויש להם שש רגליים.

 

סימנים להימצאות חיפושיות

למינים שונים של חיפושיות יש סימני התפשטות שונים. מכיוון שרובן פועלים בלילה, קשה להבחין בחיפושיות בביתכם. עם זאת, מכיוון שיש להם שלד חיצוני קשה, לפעמים ניתן לשמוע אותן. האזן לקול כנפיים המתנפנפות באוויר. ייתכן גם שתוכלו לראות אותן באור יום. 

 

איך הן הגיעו לביתי?

חומרים שונים מושכים סוגים ספציפיים של חיפושיות לבתים ולחצרות. מינים רבים מחפשים דגנים מאוחסנים ומזונות ארוזים, בעוד שאחרים ניזונים מצמחי גן, עץ או בד. בעלי בתים עשויים להכניס את המזיקים לבית בטעות יחד עם מוצרים שמביאים ממחוץ לבית.

החיפוש אחר מקלט גם הוא עשוי להביא גם חיפושיות לבית. חלק ממזיקים אלה מחפשים בית לשהות בו במהלך החורף כדי להימנע ממזג אוויר קר. הם עשויים להיכנס לבית דרך סדקים ביסודות או נקיקים סביב מסגרות הדלתות והחלונות. הם יכולים להיכנס פנימה גם על ידי הסתתרות ב:

 • עצים להסקה 
 • רהיטים
 • עציצים
 • חבילות

 

עד כמה חיפושיות חמורות?

יש שלושה סוגים של חיפושיות שעלולות לגרום לנזק לבית:

 • חיפושיות שורצות בדים
 • חיפושיות מוצרי מזון
 • חיפושיות הורסות עץ

 

הנזק

חיפושיות מהוות מטרד בגלל יכולתן לפגוע במאכלים וברכוש. דברים שהן עלולות לפגוע בהם כוללים: 

 • בגדים
 • יבול
 • קישוטי גינה
 • רהיטים

 

התפתחות החיפושית

החיפושיות מתפתחות במטמורפוזה מלאה של ארבעה שלבי מחזור חיים (ביצה, זחל, גולם ומבוגר). אורך מחזור החיים משתנה גם לפי סוג החיפושית. חלקן מתפתחות במהירות רבה, והן יכולות לייצר יותר מדור אחד בכל שנה. לאחרים, כמו כמה מהחיפושיות שהורסות עצים, יכולות לקחת 5 שנים עד עשרות שנים להתפתח מביצה למבוגר. אורך מחזור החיים תלוי גם בכמות המזון באמצעותו ניתן להאכיל את הזחלים, כמו גם בתנאים הסביבתיים.

 

מה אוכלות החיפושיות?

הן ניזונות מצמחים, חרקים קטנים וסיבי בעלי חיים, תלוי במין. כמה חיפושיות נחשבות למזיקים בגנים וביבולים, אם כי מינים מסוימים עשויים להועיל לבני אדם על ידי הריגת חרקים מזיקים. מבוגרות מרבות להפקיד את ביציהם ליד המזון שהזחלים יאכלו כשהם בוקעים.

ישנן גם חיפושיות עם הרגלי אכילה בעייתיים שפוגעים ברכוש ובציוד בבתי מגורים. זחלי חיפושית השטיח אוכלים סיבים טבעיים ונוצות. לעתים קרובות הם פוגעים בצמר ובבדים אחרים. אחרים, כמו חיפושיות אבקה, ניזונים מעצים קשים ומבמבוק. מזיקים אלה תוקפים רהיטים ופריטים אחרים העשויים מעץ.

חלקן, כמו חיפושיות הקמח וחיפושיות התבואה, תוקפות מוצרי מזון בבתים. הן גם פוגעות במזון במתקני ייצור, מפעלים ובחנויות. חלקן פוגעות במדשאות ובנופים. 

 

חיפושיות מועילות

חיפושיות רבות הן חרקים מועילים. פרת משה רבנו ניזונה ממזיקים צמחיים, כמו כנימות וכרוביות. גננים מעריכים חיפושיות מסוג זה ומנסים לשמור אותן בגינה.

אך לפעמים פרת משה רבנו יכול גם להפוך למטרד. בסוף הקיץ והסתיו, בעלי בתים יכולים למצוא מאות מהן מקובצות בחלקם החיצוני של הבתים. הן מנסות לפלוש לבתים כדי למצוא מקלט במהלך החורף או כדי לברוח מהתנאים הקשים.

 

כיצד ניתן להיפטר מחיפושיות?

ישנן מספר דרכים להרחיק חיפושיות מביתכם, ברגע שהן כבר נמצאות בו:

 • ניתן להיפטר מחלק מהחיפושיות באמצעות שואב אבק. 
 • בדוק את מוצרי המזון, הבדים וחפצי העץ לפני הכנסתם לבית או לעסק כדי למנוע בעיות כלשהן. כמו כן, בקרת לחות יכולה לסייע במניעה של הגעת החיפושיות. אם אתה מוצא חיפושיות או סימנים כי הסתובבו בביתך, זרוק והחלף את המזון, הבדים או פריטי העץ שהיו בקרבת החיפושיות.
 • כמה סוגים של חיפושיות נמשכים לאורות בתוך בית או עסק. ניסיון להפחית את האורות, וכך את המשיכה של החיפושיות, כמו גם איטום הכניסות למבנה יכולים להועיל במניעת הימצאותן בבית או בעסק.
 • הרגלי תברואה טובים ובריאים, והיפטרות ממזונות התומכים בפיתוח ורביה של חיפושיות יכולים לתרום להרחקת המזיקים. 
 • השתמש בשיטת הראשון שנכנס-הראשון שיוצא (FIFO) כדי לסייע בבקרה אחר המזון, וכי אף מזון לא מתקלקל. הימנע מהצטברות אבק על בדים ישנים על ידי ניקוי ארונות באופן קבוע, כך ניתן למנוע או להפחית את האפשרות להימצאות חיפושיות בד.

כל השיטות האלה אכן יכולות לעזור להדברת חיפושיות חלקית או הרחקתן, אך אף אחת מהן לא עובדת בצורה יעילה כמו הדברה ע"י חברה מקצועית. אנו בחברת ההדברות בעלי ניסיון רב בתחום הריסוס וההדברה, ויודעים איך להיפטר מחיפושיות בצורה הטובה, המהירה והמקצועית ביותר. אנשי המקצוע שלנו יגיעו לביתכם, יבינו את חומרת המצב ויקבעו את שיטת הטיפול המתאימה. 

כל אחד יכול לקנות חומרי הדברה. יחד עם זאת, מדבירים שאינם מוסמכים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, לדיירים ולעצמם.

המדבירים בקסם הדברות הנם מוסמכים ומורשים, אתם יכולים להיות רגועים לגבי בטיחותכם, ולגבי פתרון הבעיה שממנה אתם סובלים.

מחפשים מדביר מקצועי? חייגו עכשיו לקסם הדברות! ותקבלו פתרון מהיר וחד משמעי!
כתבות נוספות

הדברת רימות

  למה להזמין הדברת רימות? הרימות או בשמן העממי ״תולעים״, הן מסוג החיות שלצערנו כולנו נתקלנו בהן. בבית, בחצר, או אפילו על חיית המחמד –

קרא עוד »

הדברת נדלים

  הדברת נדלים לא עושים בצורה עצמאית! הצוות של קסם הדברות מגיע עד בית הלקוח בפריסה ארצית. הדברת נדלים? עם קסם הדברות שמים סוף ל"מרבה

קרא עוד »

הדברת קרציות

  ״קרצייה״ נהפכה להיות מילה נרדפת למישהו שהוא מציק, נטפל ונדבק. אך למי שיש כלב יודע על בשרו (ועל בשר כלבו) כי הקרצייה היא הרבה

קרא עוד »

הדברת זחלים

  כולנו יודעים שכל פרפר יפה ומרהיב מתחיל את חייו בתור זחל. אגדות רבות נכתבו בנושא, ותמיד סופו של הזחל הוא טוב ויפה – הוא

קרא עוד »

הדברת דג הכסף

  מי הוא דג הכסף ולמה להזמין הדברת דג הכסף? דג הכסף (או בשמו המדעי – זנב-זיף כספי) הוא חרק קטן וחסר כנפיים אשר צבעו

קרא עוד »

הדברת תהלוכן האורן

  תהלוכן האורן הוא אחד הזחלים הנפוצים בישראל אך משום מה הוא כמעט ואינו מוכר. וודאי ראיתם אותו הרבה, אך כנראה שלא שמעתם עליו או

קרא עוד »

הדברת אורי כדורי

  הדברת אורי כדורי? אחד החרקים (או יותר נכון, ״פרוקי רגליים״) החביבים ביותר שיש בישראל ושכולנו מכירים מהילדות נקרא ״אורי כדורי״. שמו בעגה המדעית הוא

קרא עוד »

הדברת חיפושית זבל

מיהי חיפושית הזבל? ולמה לצריך לקרוא להדברת חיפושית זבל? כנראה שאין חיה עם שם יותר מסגיר ומשעשע כמו ״חיפושית זבל״. חיפושית זבל, כשמה כן היא,

קרא עוד »

הדברת מקקים ונמלים

  הדברת מקקים ונמלים הם שניים מהמזיקים הנפוצים ביותר בארץ, כולנו נתקלנו בהם בעבר בביתנו, וכולנו מקווים שזה לא יחזור בשנית. הדברת מקקים ונמלים? עם

קרא עוד »

הדברת חדקונית הדקל

  חדקונית הדקל? מהי חדקונית הדקל ומה חשוב לדעת לפני שפונים לחברת הדברת חדקונית הדקל? עם קסם הדברות תקבלו שירותי הדברה של מדביר מומלץ ומקצועי!

קרא עוד »

הדברת קרדית האבק

  הדברת קרדית האבק? כולנו מכירים מישהו שאלרגי לקרדית האבק, וזהו אכן אחד הגורמים העיקריים לתגובות אלרגיות בבני אדם ברחבי העולם. הדברת קרדית האבק? צרו

קרא עוד »

מדביר חרקים

  כאשר אתה חושב על מזיקים שמופיעים בבית שלך, חרקים יהיו כנראה הראשונים שיעלה במוחך. אחרי הכל, מי אוהב לראות נמלים או זבובים שורצים בביתו?

קרא עוד »

ריסוס חיפושיות

  ריסוס חיפושיות באמצעות חומרי ריסוס והדברה ירוקים ידידותיים לסביבה המקצרים את זמני ההמתנה לאחר סיום העבודה. ✔️ שירות 360 מותאם גם לגנים ולצהרונים. ✔️

קרא עוד »

הדברת חרקים בנתניה

אין שום סיבה להשאיר חרקים בבית – הזמינו הדברת חרקים בנתניה. ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו ותיקים ויודעים לתת טיפול מהיר עם יחס

קרא עוד »

הדברת חרקים בתל אביב

אפשר להיפטר מחרקים – קסם הדברות מבצעים הדברת חרקים בתל אביב. ✔️ מתמחים בכל סוגי ההדברות. ✔️המדבירים שלנו ותיקים ויודעים לתת טיפול מהיר עם יחס

קרא עוד »
Open chat