הדברת פרעוש החתול

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

מי אתה פרעוש החתול? הכל היה יותר קל אם החתול שלכם היה יודע לדבר אבל עד אז, הזמינו קסם הדברות! 

✔️מתאים לכל סוגי החתולים

✔️הדברה ירוקה ובטוחה לשאר בני הבית
✔️מנוסים ומוסמכים על ידי המשרד להגנת הסביבה
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
✔️מאתרים בקלות וביעילות את כל סוגי הפרעושים
✔️כתב אחריות מלא על העבודה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

קשה למצוא פרעושים על חתולים. למען האמת, חתולים ידועים בכך שהם ״מסתירים״ את זה שהם סובלים מפרעושים. למרבה ההפתעה, הפרעושים לא תמיד יגיעו רק לחתולי רחוב או חתולים השורצים מחוץ לבית, הרבה פעמים פרעושים מגיעים גם לחתולים החיים אך ורק בתוך הבית.

ככה שאם בבעלותך חתול נקי שלא יוצא החוצה – אין זה אומר שהפרעושים לא יחגגו עליו.

קל נורא לזהות אותם כשמסתכלים על פרוות החתול מקרוב: יצורים זעירים ומהירים שמתרוצצים על עור החתול, ניזונים מדמו וגורמים לגירוד.

לעיתים מדובר בגירוד קל בלבד, ולעיתים הם גורמים לנשירת שיער חמורה ולגירודים קשים. החדשות הטובות: הדברת פרעושים בחתולים היא לא רק אפשרית אלא גם יחסית קלה.

 

איך אוכל לדעת אם לחתול שלי יש פרעושים?

הפרעוש הנפוץ ביותר שניזון מדם החתול נקרא בהתאמה ״פרעוש החתול״. סימן הזיהוי הראשון הוא שהחתול מתגרד.

כדי לוודא שמדובר בפרעוש החתול תוכל לנסות לסרק אותו עם מסרק מיוחד לפרעושים ולראות אם על המסרק קיימות נקודות שחורות קטנטנות. הנקודות הקטנטנות האלו הן בעצם הפרשות שהפרעושים משאירים ולא הפרעושים עצמם.

אם אתה לא רואה על המסרק את הנקודות הללו, עדיין אין זה אומר שהן לא נמצאות שם, כי הפרעושים יכולים להיות נוכחים גם בכמויות זעירות מאוד. לפרעוש החתול יש את היכולת להסתתר היטב על החתול ובמקרים מסוימים יש צורך בעין מיומנת של ווטרינר כדי למצוא את אותן נקודות שחורות (במיוחד אם מדובר בחתול עבות שיער ובצבע כהה).

אם אתה מוצא את אותן נקודות, השתמש בנייר סופג ולח כדי להוריד אותן מהמסרק ולמעוך אותן. אם לאחר המעיכה הן יהפכו לנקודות אדומות או בצבע חלודה אז סימן שהן אכן מעידות על פרעושים. הצבע האדום הוא למעשה שאריות הדם שהפרעוש מצץ מעור החתול.

 

הדברת פרעוש החתול – חיים שכאלו

אז מי הוא פרעוש החתול? איך הוא חי ומדוע הוא כל-כך אוהב את דם החתול? אם תדע את אורח חייו של הפרעוש, תוכל לזהותו יותר בקלות ולטפל בו בהתאם. לפרעושים ישנם שלבים מרובים וארוכים שהם עוברים עד שהם מגיעים לגיל בגרות.

כמו רבים בעולם, הם מתחילים את חייהם כביצים. פרעושים נוהגים להטיל את הביצים על החיה עליה הם נמצאים, ושם לרב יתקיים כל מחזור החיים של הפרעוש.

ביצים אחרות נושרות ברחבי האזור בו החיה נמצאת לרבות על המצעים של חיית המחמד, השטיחים ואפילו על המיטה שלך.

לאחר שהביצה מספיק בשלה, בוקע ממנה הזחל. הזחלים ניזונים מהצואה שהשאיר הפרעוש הבוגר  והם ממשיכים לגדול ולהתפתח כזחלים במשך תקופה של כ- 7 חודשים.

לאחר שהזחל התבגר ויצר סביבו פקעת (ממש בדומה לפרפר), הוא הופך לגור פרעוש. בתוך הפקעת הוא ימשיך להתפתח עד שיהפוך לפרעוש בוגר. שלב זה יכול לקחת גם שנה.

השלב האחרון במחזור החיים של פרעוש החתול הוא השלב שבו הוא עוזב את הפקעת והופך לפרעוש בוגר הניזון מדם החיה. הוא ממשיך את מעגל החיים על ידי הזדווגות וכן הלאה.

מכיוון שכל מחזור החיים של הפרעוש מתקיים על החתול, ישנה חשיבות גדולה מאוד בהדברתו. החתול עלול לסבול מאוד מכל הפרעושים ואם הם לא יודברו הם לא יעזבו את החתול אלא להיפך – יקימו דור חדש. גם אם מדובר בחתול שהתגנב לביתכם וסילקתם בעזרת לכידת חתולים, פרעוש החתול עדיין יכול להישאר במטרד בבית שלכם שידרוש הדברה כוללת אם לא תטפלו בו בהקדם.

 

הנזקים ומחלות גורם פרעוש החתול

מעבר לגירודים הידועים, ישנן מחלות רבות אשר נגרמות על ידי פרעושים. למעשה, גירוד ועקצוץ הם רק חלקים קטנים מהנזקים שפרעוש החתול גורם. להלן הנזקים העיקריים שבהם:

אנמיה: נגיעות לא מבוקרות של פרעושים בעור החיה עשויות לגרום לאנמיה בשל אובדן דם. במקרים מסוימים הדבר עלול להיות קטלני, במיוחד אצל גורים. אחד מסימני הזיהוי שהאנמיה השתלטה על גוף החתול זה חניכיים חיוורות אצל גורים. זהו סימן מובהק לכך שיש צורך בהתערבות ווטרינרית.

תולעים: פרעושים נושאים עמם הרבה פעמים תולעים שמועברות לעור החיה ועלולות לגרום לזיהומים רבים בעור ולמחלות.

המוברטונלוזיס (Mycoplasma Haemofelis): פרעושים יכולים לגרום להיוולדות טפיל בדם הנקרא המוברטונלוזיוס. חיידק זה עלול לגרום לאנמיה, חום ומחלות קשות. ההמוברטונלוזיוס יכול להיות מובחן רק בבדיקת מעבדה ולרב מטפלים בחתול הנשא באמצעות אנטיביוטיקה ובמקרים חמורים יותר גם בעירוי דם.

 

אילו מוצרי הדברה טובים לחתול?

ישנם מספר מוצרים שרלוונטיים להדברת פרעוש החתול שפועלים על ידי השפעה על העצבים של הפרעוש. נהוג למרוח אותם על עור החתול בעיקר בחלק האחורי של הצוואר.

תדירות השימוש היא בין פעם לפעמיים בחודש. רק לאחר ארבעה חודשים לפחות, תוכלו לדעת אם נפטרתם לגמרי מהפרעושים או לא. מרבית הווטרינרים ממליצים על שימוש בחומר לאורך כל השנה, שכן הפרעוש נמצא על החיה גם כשהוא ביצה בודדת שלא ניתן כמעט לזהותה, במיוחד אם מדובר בחתול עם היסטוריה של פרעושים.

המחלות והזיהומים שהפרעושים עלולים לגרום לחתול מצדיקים לדעת רבים את השימוש בחומר הדברה רק בשביל המניעה שבדבר.

חשוב מאוד להימנע משימוש במוצרים אשר ייעודיים לכלבים. אמנם גם כלבים עשויים לסבול מפרעוש מאוד דומה (קרוי ״פרעוש הכלב״), אך לחתולים וכלבים תכונות פיזיולוגיות שונות והם בעיקר שונים בסוג העור שלהם ורגישותו.

הימנעו מלהשתמש באבקות וקולרים למיניהם. להם לרוב יש השפעה לא מוצלחת על החתול והם מפזרים את החומרים הכימיים הדומיננטיים ברחבי הבית.

הדרך הכי סטרילית ובריאה לגרום לחתול להפסיק לסבול מפרעושים היא באמצעות הדברה טבעית. ישנן חברות המשתמשות כיום בחומרי הדברה טבעיים ויעילים.

מה שאומר שניתן למזער את הנזק הבריאותי לחתול ולסביבתו בעת השימוש בחומרי הדברה, וכל זאת מבלי לפגוע ביעילות החומר. דבר זה חשוב שבעתיים כאשר מדובר בהדברה אשר מתבצעת בעור של חיה.

לעיתים החומר הכימי כנגד הפרעוש פוגע בחתול יותר מהפרעוש עצמו.

קסם הדברות מספקת שירותי טיפול והדברה לפרעוש החתול כחלק ממגוון רחב של שירותי הדברה שאנחנו מספקים. אנחנו עובדים בהמון איזורים ברחבי הארץ כמו - הדברה בחדרה, הדברה בראש העין, ביבנה, הדברה בהרצליה ועוד.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת פרעוש החתול
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן