להזמנת מדביר מקצועי

הדברת קרדית האבק

תוכן עניינים

כולנו מכירים מישהו שאלרגי לקרדית האבק, וזהו אכן אחד הגורמים העיקריים לתגובות אלרגיות בבני אדם ברחבי העולם.

הקרדית יכולה לחיות על גבי מקומות רבים ברחבי ביתנו, וחשוב לדעת יותר עליה כדי שתוכלו להיפטר ממנה במידת הצורך. המשיכו לקרוא ולמדו כל מה שצריך לדעת על קרדית האבק. 

 

מה היא קרדית האבק?

קרדית האבק היא מזיק מיקרוסקופי דמוי חרק המייצר כמה מהחומרים הפנימיים הנפוצים ביותר – או אלרגנים – העלולים לעורר תגובות אלרגיות ואסטמה אצל אנשים רבים.

מאות אלפי קרדיות האבק יכולות לחיות במצעים, במזרנים, ברהיטים המרופדים, בשטיחים או בווילונות בביתכם. הן ניזונות מתאי העור האנושיים המתים הנמצאים באבק.

קרדיות האבק אינן טפילות. הן לא נושכות, עוקצות ולא חודרות לתוך עורנו. האלרגן המזיק שהן מייצרות נובע מהפרשות הגוף שלהן ומחלקי גופן.

קרדית האבק נמצאת כמעט בכל מקום, בערך בארבעה מתוך חמישה בתים בישראל יש רמות ניתנות לזיהוי של אלרגן לקרדית האבק במיטה אחת לפחות.

 

כיצד אלרגנים של קרדית האבק משפיעים על הבריאות?

קרדית היא אחד מהגורמים העיקריים לאנשים הסובלים מאלרגיות ואסטמה. 

חשיפה כרונית ומתמשכת לקרדית האבק בבית יכולה להשפיע באופן דרמטי על בריאותם של חולי אסתמה ובעלי אלרגיות, או כאלו הרגישים במיוחד לקרדית. אלרגנים אלה גורמים לתגובה של מערכת החיסון, המכונה נזלת אלרגית. אלרגיה לקרדית האבק יכולה לנוע בין קלה לחמורה. 

מקרה קל עלול לגרום לנזלת מדי פעם, עיניים דומעות ועיטושים. במקרים חמורים, המצב מתמשך, או כרוני, והסימפטומים עלולים להיות התעטשות מתמשכת, שיעול, גודש באף או התקף אסתמה קשה.

אנשים הסובלים מאסטמה הרגישים לקרדית מתמודדים עם סיכון מוגבר להסתבכות במצב או להתקף אסטמה.

 

מהיכן מגיעה קרדית האבק?

קרדית האבק מופיעה באופן טבעי ויכולה לשכון כמעט בכל הבתים. לחות היא הגורם החשוב ביותר בקביעה האם בבית יש ריכוז גבוה של קרדית האבק.

קרדית האבק לא שותה מים כמונו, היא סופגת את הלחות מהאוויר. קרדית האבק לא יכולה לשרוד באזורים עם לחות נמוכה, כמו מדבריות.

 

מי צריך לחשוש לגבי קרדית האבק?

אנשים הסובלים מאלרגיה לקרדית האבק או עם אסתמה המופעלת על ידי אלרגיות לקרדית האבק, צריכים לדאוג להפחית את קרדית האבק בבתיהם. בתים ישנים יותר, בתים הממוקמים באזורים עם אקלים לח, בתי מגורים מוזנחים, ובתים שבהם קיים ריח מעופש או טחב הם בעלי סיכויים גבוהים יותר לקרדית אבק.

אלרגנים לקרדית האבק, בניגוד לאלרגנים לחיות מחמד, בדרך כלל לא נשארים באוויר. הם נצמדים לחלקיקים שהינם כבדים מכדי להישאר באוויר זמן רב. אלרגנים לקרדית האבק מתמקמים בתוך דקות באבק או בבדים, כמו כריות, מצעים או רהיטים מרופדים, המשמשים כקנים עבורם. רוב החשיפה לאלרגנים של קרדית האבק מתרחשת בזמן השינה וכאשר האבק מתפזר במהלך סידור המיטה או תנועות אחרות.

 

כיצד ניתן לחסל את קרדית האבק?

אתה יכול לנקוט כמה פעולות שונות להפחתה או לסילוק קרדית האבק מביתך.

  • הפחת את הלחות – כדי למזער את הצמיחה של קרדית האבק, שמור כי ביתך יהיה מתחת ל -50 אחוזי לחות. באזורים לחים, מיזוג אוויר ומסירי לחות יכולים לעזור. בימים יבשים, פתח את החלונות למשך שעה אחת ביום כדי לסייע בהורדת אחוז הלחות בבית.
  • צמצם את המקומות בהם קרדית האבק יכולה לגדול. היפטר מחלק מהריהוט או השתמש ברהיטים עם משטח חלק, הסר וילונות וכסה מזרנים וכריות. שטוף מצעים במים חמים פעם בשבוע. כך תפחית משמעותית את המקומות בבית בהם ייתכן שתתפתח קרדית האבק. 
  • החלף שטיחים. יש להיפטר מהשטיח הקיים בבית, במיוחד אם הדיירים אלרגיים לקרדית האבק.
  • שטוף את הרצפה עם סמרטוט לעיתים קרובות. אם אתה חייב להישאר עם השטיח הישן, השתמש בשואב אבק עם פילטר בעל יעילות גבוהה או בשואב אבק מרכזי. בעת שאיבת האבק, השתמש במגב לח או במטלית לחה כדי להפחית את כמות האבק.

 

איך להיפטר מקרדית האבק?

הדרך הטובה ביותר לגרום לקרדית האבק לעזוב את ביתכם, ולמנוע התקפי אלרגיה אפשריים היא לקרוא לחברת הדברה מקצועית. אנו בקסם הדברות מיומנים בהדברות קרדית האבק, ואנשי המקצוע שלנו יודעים בדיוק איך להיפטר ממנה לתמיד. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא