הדברת תולעים

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

הדברת תולעים - שירותי הדברה ירוקה לכל סוגי התולעים כולל אחריות על העבודה!

✔️ הדברה ירוקה מאושרת על ידי המשרד להגנת הסביבה

✔️ שירות אקספרס מהיר בפריסה ארצית
✔️צוות מדבירים מוסמך לעבודה עם כל סוגי המזיקים והתולעים!
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
✔️ מתמחים בכל סוגי התולעים
✔️ מענה 24 שעות ביממה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

כשאנו אומרים שיש לנו תולעים בבית, אנחנו לרוב מדברים על רימות – שלב הזחל של הזבוב שכולנו מכירים. אם יש לך זבובים בבית, ייתכן שבהמשך תיתקל ברימות כחלק מתהליך ההתרבות של הזבובים. המאמר הבא ילמד אותך על הדברת תולעים אלו ואיך למנוע אותן ולהיפטר מהן אחת ולתמיד. 

הדברת תולעים - תולעים או רימות? = מטרד

התולעים, או הרימות, הן סיוט שמתגשם כמעט עבור כל אדם. הן מטונפות וקטנטנות, ובוודאות לא משהו שהיית רוצה לראות אי פעם במטבח שלך או בכל מקום אחר בבית שלך. הימצאות רימות יכול לגרום להרבה בעיות, ועליך לחסל אותן לחלוטין לפני שהן מתפשטות לאזורים אחרים בבית.

זיהוי התולעים

הדבר הראשון שעליך לעשות לפני ביצוע כל הליך הדברה הוא לזהות כראוי את המזיק איתו אתה מתמודד ולוודא שהתולעים הללו הן אכן רימות. זיהוי שגוי יכול להוביל לשימוש בשיטות טיפול שגויות, לבזבוז זמן וכסף. לכן כעת נסביר מהן רימות, איך הן נראות ומאיפה הן מגיעות.

 • רימות הן זחלי הזבובים. באזור בית מגורים, סביר להניח שאלו זחלים של זבוב הבית. הזחלים, או התולעים, הללו משגשגים בתנאים מלוכלכים ולא סניטריים ועלולים להמיט הרס על כל מי שבטעות בולע אותם במהלך אכילת מאכל לא היגייני שנגוע בהן.
 • כשזבוב מטיל ביצים הן הופכות לרימות ובוקעות תוך פרק זמן של 7-20 שעות. כאשר הביצים בוקעות, הרימות מגיחות, והן מתחילות לאכול את כל מה שנקרה בדרכן במיוחד דברים רקובים ולא סניטריים.
 • רימות נראות כמו תולעים זעירות בצבע שמנת והגדולה ביותר יכולה להגיע עד 20 מ"מ.
 • לרימות אין רגליים, אך יש להן שני ווים קטנים המשמשים כחלק מהפה שלהן שמיועד לאכילה.
 • רימות וזבובים עלולים להפוך לבעיה בכל עת בשנה, במיוחד במהלך האביב והקיץ כאשר הזבובים פעילים יותר.
 • רימות חיות במשך כ- 5 עד 6 ימים בשלב זה לפני שהן הופכות לגולם, ובסופו של דבר הופכות להיות זבובים בוגרים.

חיפוש אחר רימות

הרימות לא סתם מופיעות משום מקום, הן מופיעות מסיבה מסוימת. זבובים נמשכים לחומר רקוב או למזון מקולקל בבית שלך, ומשתמשים בו כשטח רבייה להטלת ביציהם אשר בוקעות והופכות לרימות. בדיקה מעמיקה אחר רימות תעזור לך לאתר היכן מתגודדות הרימות, והיכן עליך למקד את הטיפול.

איפה לבדוק?

כאמור, רימות נמצאות בדרך כלל באזורים שבהם יש מזון נרקב, חומר אורגני, ובאופן כללי זוהמה. במטבחים ניתן למצוא אותם במזווה בתוך מזון מקולקל, מזון לחיות מחמד, בפירות רקובים וכדומה. ניתן למצוא רימות בפחי אשפה שאינם אטומים או כאלו שלא מפנים אותם לעיתים קרובות. 

מה לחפש?

כדאי לחפש את הרימות עצמן או הימצאותם של זבובים בוגרים. רימות יופיעו בצורה של תולעים לבנות קטנות בבית המכרסמות באוכל או בזוהמה עליה הן נמצאות. זבובים ירחפו סביב אזורים מטונפים כמו זבל וצואה, ויטילו את ביציהם.

אתה צריך גם לחפש בקירות הבית שלך נקודות כניסה שזבובים עשויים להשתמש בהן בכדי לקבל גישה לביתך (אטמי דלתות וחלונות שבורים, חללים בקיר וסדקים). שימו לב לאזורים אלה מכיוון שהם יהיו האזורים אליהם תצטרכו להפנות את הטיפול. 

לאחר שאישרת את העובדה כי רימות אכן נמצאות בביתך, הגיע הזמן להתחיל בטיפול. אנו לא ממליצים לטפל בעצמך בבעיית התולעים, אלא רק לבצע שלב אחד משמעותי, ולאחריו לקרוא לחברת הדברה מקצועית אשר תדע להתעסק בחומרים הכימיים הדרושים בצורה נכונה ובטוחה. 

טיהור הבית שלך

אם מצאת רימות בתוך הבית שלך, סביר להניח שמצאת את המקור שמשך אותן לשם. מזון רקוב וזוהמה הן הסיבות העיקריות להגעת הרימות בבית, לכן עליכם למצוא את מקור הזוהמה הזה, להיפטר ממנו ואז לבצע ניקיון יסודי.

האזור העיקרי להתמקד בו הוא בדרך כלל המטבח, שכן זה בדרך כלל המקום בו אוכל יכול להתקלקל ואשפה יכולה להיערם, שם גם יתאספו זבובים ורימות. נקה את שולחנות המטבח והמשטחים השונים שנמצאים בו, נגב את הרצפה, היפטר מכל מקורות הלחות, זרוק אוכל ישן וגם את האשפה. זה השלב הקריטי ביותר מכיוון שאף כמות של מוצרי הדברה לא תעשה את העבודה אם המטבח שלך לא נקי והיגייני.

אם נתקלתם ברימות במחסן או במרתף, טאטאו ושטפו היטב את האזור, הסירו את כל הזוהמה הנרקבת, והשליכו מיד לפח אשפה אטום עם מכסה צמוד מחוץ לבית. אם בעיית הרימות היא בעיקר בחוץ, נקו את האזורים בהם ראיתם זבובים כמו סביב אוכל מקולקל של בעלי חיים, אוכל זרוק, צואת חיות מחמד ועוד.

הדברת רימות השלב השני

כאמור, השלב הבא הוא לקרוא לחברת הדברה מקצועית. אנו בקסם הדברות מומחים בהיפטרות מרימות, ומכל סוג תולעת אחר כמו תולעת העץ לדוגמא. אנשי המקצוע שלנו ידעו לאתר את מקור התולעים, וכן למצוא את דרך הטיפול הכי אפקטיבית. נתקלתם בתולעים בבית – צרו איתנו קשר. 

מניעת רימות

לאחר שטיפלת ונפטרת מהרימות בבית שלך, הן עשויות לחזור אם לא תיישם אמצעי מניעה כדי להרחיק אותן. כפי שהזכרנו קודם, רימות מופיעות רק כשאין לא מבצעת שמירה על תנאי היגיינה נכונים בבית, במטבח, במחסן או בחצר. בצע את הפעולות הבאות באופן קבוע כדי למנוע מפגשים עתידיים עם רימות.

 • נקה את כל השולחנות ואת דלפקי המטבח.
 • שטוף את הרצפה ברחבי הבית בעזרת חומר ניקוי אנטיבקטריאלי.
 • סגור את כל האוכל שלך במכלים אטומים.
 • אטום את שקיות הזבל והפחים כראוי כדי להבטיח ששום דבר לא ייגדל או ייכנס פנימה.
 • אטום את כל הסדקים והנקיקים בקירות הבית כדי להגביל את נקודות הכניסה של הזבוב.
להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת תולעים
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן