הדברה בגג

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

הדברה בגג זה כבר עסק למקצוענים! עם קסם הדברות תקבלו מענה מקצועי, מהיר ויעיל לטיפול ב"מבקרים" לא רצויים.

✔️ שמירה על איכות הסביבה עם הדברה נטולת כימיקלים!

✔️ שירותי הדברה ירוקה לעסקים ולמוסדות חינוך בפריסה ארצית
✔️שירות 24 שעות
✔️ שימוש באמצעים מתקדמים וידידותיים לסביבה
✔️ביצוע עבודה ייסודית מא' ועד ת' כולל חיטוי
✔️ הדברה ירוקה נטולת ריחות וידידותית לחיות המחמד
✔️ אחריות רשמית על העבודה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

אתה שומע רעשי שריטה, שריקה או זחילה מהתקרה? אולי אלו קולות מעליית הגג? אך סביר להניח שמשפחה קטנה, פרוותית או נוצית בנתה לעצמה בית בגג הבית שלך. זוהי בעיה חמורה שיש לטפל בה מיידית. המשיכו לקרוא כדי ללמוד הכל בנושא ועל מגוון שירותי הדברה שקיימים. 

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

מה מקור הרעשים מהגג שלך?

ישנם שלושה אשמים אשר עלולים להיות הגורמים לרעשים אלה.

ציפורים

עופות מזיקים כמו מיינות או יונים גורמים להרס ולבלאגן, כאשר גללי הציפורים שלהם משחיתים רכוש, ובעלי פוטנציאל גדול להפצת מגוון מחלות. בפרט, המיינה היא מזיק לא רק לבני אדם אלא לבעלי חיים אחרים. הן מיינות והן יונים פוקדות אזורים כפריים ומחפשות מקום לקינון בחללי הגגות, וכן בכל מקום שיש בו מספיק מחסה.

איך לזהות הימצאות ציפורים בגג?

זיהוי הסימנים להימצאות הציפורים וקבלת פתרון מיידי יכולים להפחית באופן דרסטי את משך הזמן הדרוש להדברה יעילה של עופות מזיקים. הסימנים האפשריים כוללים:

 • רעשי ציפורים – בכי רציף של ציפורים, במיוחד מגוזלים צעירים.
 • קני ציפורים - חומרי קינון מפוזרים על הגג.
 • ציוד פגום -  כתוצאה מניקור ואכילת הציפורים.
 • צואה - מרוכזת באזורים שבהם הציפורים מתעופפות.
 • פסולת מקנים ונוצות - עלולה לחסום מערכות מרזבים וניקוז, מה שעלול להוביל לנזק ולרטיבות. 

איפה כדאי לחפש את הציפורים?

 • היונים משתמשות באזורים של בניינים גבוהים וגגות שטוחים כדי לקנן.
 • כל פער גדול מ- 25 מ"מ המאפשר גישה לבניין שלך הוא נקודת כניסה פוטנציאלית ליונים.
 • יונים מעדיפות שטחי גג לשהות בהם, ויכולות להזיז אריחים רפויים או פגומים כדי לקבל גישה לבית.

חולדות

חולדות הם מזיק פולשים שגורמים למגוון בעיות במשקי בית ובעסקים. המזיקים הידועים לשמצה הללו, פעילים ביותר במהלך הלילה. בזמן הזה תוכל לשמוע את קולות רגליהם הקטנות בחלל הגג שלכם. הרעשים שהם משמיעים הם שילוב של לחישה, פטפוט, גירוד, כרסום וחריקה. תדירות הרעש משתנה, לעיתים חזק יותר ולעיתים חלש יותר, בהתאם למצב הרוח שלהם.

איך לזהות הימצאות חולדות או עכברים?

ישנם מספר סימנים שמעידים על הימצאות המכרסמים הללו בגג שלכם:

 • צואת חולדות - בדרך כלל מצויה באזורים מרוכזים שכן חולדות מייצרות עד 40 גללים בלילה. גללי עכברוש חומים הם חומים כהים ומחודדים, באורך של 9 מ"מ - 14 מ"מ. הם יכולים להידמות לגרגר אורז גדול.
 • רעשי גירוד - חושבים שאולי יש לכם חולדות בגג? חולדות שחורות הן מטפסות זריזות ויכולות להגיע בקלות לקומות עליונות של בניינים. שמיעת רעשי גירוד בלילה מלמעלה עשויה להצביע על נוכחותן.
 • עקבות (מסלולי ריצה) - חולדות משאירות סימני כף רגל וזנב באזורים מאובקים ופחות בשימוש של מבנים. הסתכלות באמצעות פנס חזק בזווית נמוכה אמורה לחשוף מסלולים בצורה ברורה. כדי לקבוע אם נגע פעיל, ניתן לשפוך קמח לאורך רצועת רצפה קטנה ליד העקבות ולבדוק אם יש מסלולים טריים למחרת.
 • סימני שפשוף - חולדות בוחרות במסלולים הצמודים לקירות, בדרך כלל, בשל ראייתם הגרועה. השומן והלכלוך על גופן מותיר כתמים וסימנים כהים על המשטחים אליהם הן נצמדות. סימנים אלו עשויים להצביע על פעילות מכרסמים, אך מכיוון שמריחות עשויות להישאר לאורך זמן, הם אינם מדד טוב להדבקה פעילה.
 • נזק - לחולדות יש שיניים שצומחות באופן רציף. הן צריכות לכרסם עץ ופלסטיק כדי לשמור עליהן מחודדות. יש להן פוטנציאל לגרום לשריפות על ידי לעיסת כבלים חשמליים. יתכן שתבחין גם באריזות מזון קרועות, שכן חולדות נוטות לעשות זאת ולהשאיר סימני שיניים. 
 • קנים - חולדות בונות קנים במקומות חמים ונסתרים באמצעות חומרים כמו עיתון ובדים. קנים יכילו לעיתים קרובות גורי חולדות, ובדרך כלל יהיו ממוקמים בסמוך למקור מזון. בדוק מאחורי ומתחת מכשירי חשמל, ובפרט באזור המקרר. 

מדוע מזיקים בגג הם בעיה?

יש אנשים שלא מפריעים להם שיש להם ציפורים על הגג, בהנחה שהן לא גורמות נזק. אמנם נכון שציפורים לא גורמות לנזק חמור תמיד, אך עדיין ישנן סכנות בהימצאותן על הגג שלכם.

מזיקים אלו עלולים להפיץ מחלות שונות, ולגרום לסביבה לא הגיינית ומסוכנת בריאותית. שלא לדבר על הצואה שלהן שסביר להניח שתהיה מפוזרת בכל רחבי הגג שלכם, אם תתנו להן להמשיך להתעופף ולקנן בו. 

מכרסמים נחשבים לבעיה גדולה עבור משקי הבית. הצורך הבלתי פוסק שלהם לכרסם אומר שהם יכרסמו את הבידוד והחוטים בין הקירות שלכם או בחלל הגג שלכם. מכרסמים לעיתים לועסים דרך מעטפות בידוד המגנות על חוטים וברגע שנחשפו, החוטים הופכים למפגע בטיחותי ועלולים לגרום לשריפות.

בנוסף, מכרסמים יכולים להפיץ חיידקים מזיקים במידה ובני אדם נחשפים למקומות או פריטים שזוהמו על ידי גלליהם. חיידקים כאלו יכולים לגרום למחלות כמו לפטוספירוזיס, סלמונלה ועוד.

חשוב להיות ערניים למה שקורה בגג, בין אם מדובר במזיקים, מכרסמים או חתולים שנתקעו וזקוקים לחילוץ. ככה נוכל להימנע מנזקים בריאותיים וגופניים ולשמור על סביבה נוחה בבית.

איך להיפטר ממזיקים בגג?

ראשית, אנו ממליצים לך לברר עם בעל הבית שלך מי אחראי על התשלום על טיפולי ההדברה, במידה ונמצאים מזיקים על גג הבניין. ישנם נוסחים שונים של הסכמי שכירות, בעלי מדיניות שונה כלפי טיפולי הדברה.

ישנם הסכמים שאומרים שבעל הדירה אחראי לטיפול בכל נזק בדירה, כולל בעיות של מזיקים, וישנם כאלה שאומרים כי עליו לשלם על הטיפול כיוון שכמו במקרה של הדברה בחדר מדרגות או הדברה בבניין, מדובר בנזק לבניין ולא לדירה. לכן, חשוב מאוד שתשימו לב שאינכם משלמים על הטיפול במקום בעל הדירה. 

הדרך הטובה ביותר להיפטר מהמזיקים ששוכנים על הגג שלכם היא לפנות לחברת הדברה מקצועית. אנו בקסם הדברות, חברת הדברה בעלת ניסיון של 20 שנה, נפתור לכם כל בעיית ציפורים או מכרסמים. אנחנו מבטיחים יחס מקצועי וטיפול מקיף, שיעלים את המזיקים מביתכם לתמיד! אנו מספקים שירות במגוון אזורים בארץ - מהדברה בגבעת שמואל ובלוד ועד להדברה בשוהם והדברה בראש העין - אנו נספק לכם את השירות המקצועי והאיכותי ביותר.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברה בגג
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן