להזמנת מדביר מקצועי

הדברה בחדר מדרגות

תוכן עניינים

בתור בעל בניין יש לך אחריות על הרבה דברים – לדאוג תמיד לתקינות הדירות ולוודא שהכל עובד כשורה, לטפל בחשבונות ומיני דברים של מספר לא מבוטל של דיירים ועוד. דבר נוסף שבעל הבניין אחראי עליו הוא המרחב הציבורי בבניין. מרחב ציבורי זה יכול להיות לובי, כניסה לבניין, חצר קטנה וכמובן חדר מדרגות. מה כבר יש לדאוג לחדר המדרגות? שאלה טובה. ניקיון וטיפוח זה הדבר הקל, אך הדאגה העיקרית היא בכל הקשור להדברת מזיקים.

מזיקים זה שם נרחב לחיות קטנות אשר נוהגות להתפשט בבתי מגורים ולגרום לנזק. זה יכול להיות פרעושים, פשפשים, ג׳וקים ואף עכברים וחולדות. בבתי מגורים פרטיים קל יותר להשתלט על הכניסות של הבית והחצר, אך בבניין מגורים יש הרבה בתים, מרחב ציבורי אחד, ולכן יותר קשה להתנהל במקרה של מתקפת מזיקים, או במקרה שמנסים למנוע הגעתם.

מתוך כל המרחבים הציבוריים, לחדר המדרגות ישנה חשיבות יתרה בהעברת מזיקים מדירה לדירה. חדר המדרגות הוא בעצם החוט המקשר בין הדירות. כשאחד השכנים זורק את הזבל והשקית מטפטפת בחדר המדרגות, הדבר עלול לגרום להופעת מזיקים באותו המקום מה שיגרום להתפשטות שלהם בשאר הדירות. בנוסף, אם יש מזיקים בדירה אחת הם יכולים לעבור בקלות לדירות נוספות כאשר הדלת נפתחת.

 

באיזו תדירות כדאי לעשות הדברה בחדר מדרגות?

כדאי להקפיד על מתן ביקורים תכופים של המדביר, ולא לחכות להתפרצות של מזיקים בבניין. מדביר שיגיע באופן מבוקר לבניין, יבדוק את כל המקומות הפוטנציאליים שבהם עלולים להתפתח מזיקים, ואם הוא יראה תחילתה של התפשטות הוא יידע לטפל בכך בזמן.

במידה ותזמינו מדביר רק בעת הצורך, עלול להיות הדבר מאוחר מדי, מה שיצטרך הדברה מסיבית של כל הדירות בבניין ולא רק של חדר המדרגות והחללים המשותפים. ביקורים קבועים גם יורידו את עלויות הנזקים במצטבר, שכן אלו ביקורים יותר זולים מאשר ביקור לצורך הדברת הבניין כולו.

מומלץ לעשות טיפולי הדברה קבועים על בסיס רבעוני. אם מדובר בבניין בעל פוטנציאל גבוה להתפשטות מזיקים כמו בניינים ישנים עם תשתיות ישנות, בניינים שקרובים לאתרי בנייה, למסעדות ולחנויות מזון, כדאי לבצע הדברה מונעת אפילו פעם בחודשיים.

גם גודל הבניין, תנאי מזג האוויר באזור, עונת השנה וסוג המזיק הם פרמטרים שמשפיעים על התדירות המומלצת. חברת הדברה מקצועית תדע לפי הפרמטרים הללו להגיד איזו תדירות הדברה מונעת היא המומלצת ביותר.

 

כמה זמן מחזיקה ההדברה?

בעניין זה, הכל תלוי בסוג המזיק. טיפול הדברה כללי למזיקים כמו עכבישים, עש, תיקנים וכדומה, יחזיק עד כמה חודשים ולכן צריך לבצע אותו כל רבעון.

אם מדובר למשל בהדברה שנעשתה עקב התפשטות קשה של נמלים, זו הדברה שמחזיקה פחות זמן ולכן יש לבצע אותה כל חודש-חודשיים, תלוי בהיקף הטיפול.

חריגים בנושא אלו הם פשפשי המיטה. פשפשי המיטה הם חרקים קטנים מאוד אשר עלולים להימצא במקומות רבים בבית שקשה יותר להגיע אליהם, כמו מיטה, מזרונים, ארונות וכדומה. לכן, הם דורשים סוג טיפול מיוחד.

במידה ומוצאים את המקור של הפשפשים אז מדובר בטיפול הדברתי שלא יימשך יותר מכמה חודשים, אך במידה ולא – תצטרכו הדברה קבועה בכל חודש עד שייעלמו הפשפשים.

 

כמה זמן נמשכת ההדברה?

מכיוון שמדובר בבניין כולו, החיטוי עלול להימשך בין שלושה ימים לשבוע, כתלות בסוג המזיק. לכן, על דיירי הבניין להיערך בהתאם ולצאת באותם ימים. מדובר בהליך מסורבל שקורה רק כאשר ישנה כבר התפשטות מזיקים, ולכן כדאי להימנע ממנו על ידי הקפדה על ביקורי מניעה תכופים. זה לא קל לפנות את כל דיירי הבניין למשך מספר ימים, ובעל הבניין יצטרך לפצות אותם במקום מגורים חלופי בימים אלו.

 

האם גם בניינים חדשים זקוקים להדברה?

כן, בוודאי. סביבה ישנה היא לא הגורם היחידי להופעת מזיקים. גם בבניינים שזה עתה נבנו עשויים להיות סדקים המאפשרים כניסת מזיקים. בנוסף, בניין חדש הוא בניין שבמשך זמן הבנייה שלו הוא היה אתר בנייה פתוח כך שכל מזיק שרק רצה היה יכול להיכנס. אל נא גם נשכח, שבניינים חדשים רבים נבנו באזורים שפונו ולכן בסביבתם קיים הרבה לכלוך. ודבר אחרון, ישנם חומרי בנייה אשר צוברים לחות, וזו מעודדת הופעת מזיקים.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא