להזמנת מדביר מקצועי

הדברת אורי כדורי

הדברת אורי כדורי
הדברת אורי כדורי

 

הדברת אורי כדורי? אחד החרקים (או יותר נכון, ״פרוקי רגליים״) החביבים ביותר שיש בישראל ושכולנו מכירים מהילדות נקרא ״אורי כדורי״.

שמו בעגה המדעית הוא ״טחבית״, אך בשל היכולת המיוחדת שלו להתגלגל לכדור הוא זכה לשם עממי וחמוד במיוחד – ״אורי כדורי״.

עם קסם הדברות תקבלו שירותי הדברת "אורי כדורי" של מדביר מומלץ ומקצועי!

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות!

✔️ שירותי הדברה ירוקה ומתקדמת של מדביר מומלץ ומוסמך כולל שירות אקספרס בפריסה ארצית.
✔️ צוות מדבירים מוסמך עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.📜
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️אפשרות לתחזוקה קבועה במחיר אחיד.
✔️ בעלי כל סוגי הרישיונות.
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

מרוב הצורה החמודה של אורי כדורי (חלק מהילדים אפילו משחקים איתו בחצר כאילו היה חיית מחמד כי הם אוהבים לראות אותו מתגלגל לכדור) קשה לראות את חסרונותיו וכמה הוא עלול להזיק.

למעשה, מדובר באחד הזחלים שכדאי להדביר אותם במידה והם נמצאים בסביבתך.

 

אורי כדורי – נעים להכיר

אורי כדורי

 

לא הרבה יודעים, אבל אורי כדורי שייך לתת משפחת הסרטנאים. הסרטנאים הם תת קבוצה במשפחת פרוקי הרגליים והם מתאפיינים בגוף המחולק לפרקים. הפרקים הקטנים האלו שיש בשריון של אורי כדורי, הם אלו המאפשרים לו להתגלגל לצורת כדור. 

בין אם הוא בדיוק זוחל או שהוא במצבו המכורבל, השריון שלו מזכיר ארמדיל. למעשה, כנראה שמדענים חשבו על כך לפני כי הם נתנו לו את השם Armadillidiidae.

אורי כדורי חי על הקרקע וניזון בעיקר מחומרים אורגניים הנמצאים בתהליכי ריקבון, שורשים, עלים ופירות וירקות שנושרים על האדמה. הרבה פעמים מכנים אותו ״זחל״ משום שהוא זוחל על הקרקע, אך מבחינה מדעית מדובר בשם לא נכון.

לפי ההגדרה, זחלים הם לא סרטנאים וגופם לא בנוי מפרקים ולכן אינם יכולים להתכרבל לכדור. צבעו לרב נע בין אפור לכחלחל ויש להם שבעה זוגות רגליים קצרות ומחושים.

בדומה לשאר בני משפחת הסרטנאים כמו לובסטר וסרטן, הוא נושם דרך זימים. 

דרך נשימה זו מחייבת את הזימים להישאר לחים ולכן הוא מעדיף אזורים רטובים בגינה או שהוא יזחל לאזורים לחים בבית כמו חדרי אמבטיה וחדרי כביסה.

 

פיתיונות רעל

מכיוון שלאורי כדורי יש שריון חיצוני קשיח ובגלל שהוא חי באזורים לחים, סביר להניח שרב תרסיסי ההדברה בשוק לא יהיו יעילים למדי.

לכן, כדאי להשתמש בפיתיונות רעילים. מהו פיתיון רעיל? לכאורה מאכל שהמזיק שאתה מעוניין לתפוס אוהב ונמשך אליו, אך רק לאחר שמעכלים אותו יוצא ממנו הרעל והוא הורג. הרעיון הוא שחושי החיה כלל ולא מזהים את הפיתיון כרעיל שכן הריח והמראה שלו נראים לה כמו אוכל רגיל.

במקרה של אורי כדורי כדאי להשתמש בפיתיון יבש. פיתיון יבש הוא כזה המכיל מזון מעורבב עם חומרי הדברה נגד אורי כדורי.

ישנם מספר מותגים אשר מתמחים באופן ספציפי באורי כדורי וחלקם גם יעילים כנגד זבובים, חלזונות, שבלולים וחרקים אחרים החיים על פני האדמה.

שימו לב, לא בכל הפיתיונות ניתן להשתמש בסביבה חקלאית שכן הם עלולים להזיק לגידולי פירות וירקות, לכן בדוק היטב את התווית וההוראות טרם השימוש. 

 

הדברת אורי כדורי – אופן השימוש בפיתיון

הפיתיון מגיע בדמות גרגרים שאותם צריך לפזר על הקרקע סביב צמחים שהאורי כדורי אוהב לכרסם, אם כי אסור שהפיתיון ייגע בהם.

כדאי לפזר את הפיתיון באופן מחושב ולא אקראי: יש לפזר באופן שווה ככל האפשר בסביבות חצי קילו עבור כל 1,000 מטר של שטח גינה. אם האדמה בגינה יבשה, יש להרטיב אותה לפני פיזור הפיתיון, אך לא להרטיב יתר על המידה כך שלא ייווצרו שלוליות. 

אמנם את האורי כדורי רואים במהלך היום, אך הוא אוכל ופעיל בעיקר בשעות הלילה. לכן, הזמן המיטבי לפיזור הפיתיון הוא בשעות הערב. לאחר פיזור הפיתיון הקפידו שלא להשקות את האדמה, ואם קרה וירד גשם ששטף הכל, פזרו את הפיתיון בשנית. 

 

כיצד להיפטר מאורי כדורי בבית?

כאמור, אורי כדורי חובב משטחים לחים ורטובים במיוחד.

לכן הוא נוהג להיכנס לאזורים לחים בבתי מגורים כמו מרתפים ומקלחות. לא נעים להתקלח ולמצוא סביבך אורי כדורי ולכן כדאי לשמור על הבית היטב ובכך למנוע ממצב זה לקרות.

הסיבה לכך שאורי כדורי מלכתחילה הגיע לבית היא כי הייתה לו נקודת כניסה כלשהי. אם תדע לאתר נקודות כניסה בחדר האמבטיה ולחסום אותן – זה יהווה טיפול מניעתי יעיל יחסית. 

כדאי לחפש נקודות כניסה במקלחת עצמה – צינורות, אזורי הניקוז של המים, סדקים באמבטיה, פתחי ביוב וכדומה. במידה ותראה פתחים שניתן לחסום, עשה זאת בהתאם.

זה ימנע לא רק פלישת אורי כדורי לביתך אלא גם פלישת חרקים וזחלים נוספים. כדאי גם לבדוק פתחים נוספים שהם לא רק במקלחת כמו סדקים מתחת לדלתות וחלונות, פתחים סביב לצינורות הבית וכדומה.

 

שמור על ניקיון הגינה

בסופו של יום, האורי כדורי שהגיע לחדר האמבטיה הגיע מבחוץ.

הסיבה לכך היא שיש לך קן של אורי כדורי בגינה. במידה ותתחזק ותנקה את הגינה ואת כל הסביבה שמחוץ לבית – תצמצם את מספר הזחלים, החרקים והאורי כדורי שיש בסביבתך.

כיצד ניתן לעשות זאת? מכיוון שמשפחת פרוקי הרגליים ניזונה מחומרים אורגניים ומפסולת, במידה ותשמור על הגינה נקייה מאשפה, הם יימשכו פחות לאזור וכך לא תצטרך להתמודד עמם.

להלן מספר טיפים שיעזרו לך במשימה זו: נקה את כל העלים שנשרו, הסר אבנים וסלעים שאינך זקוק להם, כסח את הדשא לעיתים קרובות, תגזום את הצמחים שגדלו מעבר למידה, נקה את השטח משאריות צמחים ועלים והשתדל לא להשקות מעבר למה שצריך.

 

נסה הדברה טבעית

ואם כל זה לא הלך תמיד ניתן לפנות לפתרון הקלאסי: הדברה. הדברת אורי כדורי זה בעצם פעולת ריסוס על הגינה ופתחי הבית מה שבעצם גורם להרג של החרקים והמזיקים מסביב.

גם אורי כדורי ניתן להדביר באופן יעיל באמצעות חומרים כימיים אך אין הדבר מומלץ בכלל. אורי כדורי הוא חרק בייתי ולכן הוא נמצא או בגינה או באזורים פנימיים בבית. כל הדברה כימית באזורים אלו תביא לנזק בריאותי לדיירי הבית.

אז מה עושים? הדברה טבעית. הדברה טבעית הינה מחומרים טבעיים בלבד אשר לא גורמים לנזק ולא מפיצים רעל ולכן יותר בטוחים לסביבה הביתית. 

מחפשים מדביר? השאירו פרטים עכשיו!
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

כתבות בנושא