הדברת נמלים מעופפות עם כנפיים

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

הדברת נמלים מעופפות עם כנפיים - איך להיפטר מהן? רק עם קסם הדברות!

✔️ מותאם למגזר העסקי ולחברות

✔️ניתן לתאם איתנו שירותי הדברה קבועים על בסיס מחיר אחיד
✔️הדברה ירוקה ובטוחה גם לאחר ביצוע
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה
✔️ צוות מנוסה כולל הסמכות של המשרד להגנת הסביבה
✔️ כתב אחריות מלא

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

בכל שנה בקיץ, מגיע הרגע בו אנו מבחינים במיני חרקים לא נעימים – ג׳וקים, טרמיטים, עכברים, פשפשים ושאר חיות שמרימות את ראשן בעונה החמה.

באותו הזמן אנחנו גם נתקלים במיני נמלים, ואפילו בכאלו שהולכות על הרצפה ושיש להן כנפיים! ולפתע כל האוויר מתמלא באותן נמלים מטרידות, ולנו נותר רק לדאוג שהן לא ייכנסו לנו לפה או לכל חור אחר.

האם הכנפיים באמת גורמות להן להתעופף? מי הן בכלל ומאיפה הן הגיעו אלינו?

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

נמלים מעופפות – מי אתן?

נמלים מעופפות עם כנפיים

נמלים מעופפות ידועות גם בשם ״אלטים״. בעקרון נמלה מעופפת היא נמלה בוגרת מינית. אמנם יש לה כנפיים אך היא עפה רק בתקופה מאוד מסוימת בשנה.

בגלל שסימן ההיכר של הבשלות המינית של הנמלים המעופפות הוא הכנפיים, הן עפות בתקופת הרבייה כאשר הן מצפות להתרבות. עונת הקיץ היא עונת הרבייה של הנמלים ולכן רב הזמן הן יהיו בחוץ ויתעופפו להן.

לעיתים הן ייכנסו הביתה דרך פתח או סדק כדי לעשות סיבוב אך כאשר הן יראו שאין הזדווגות פוטנציאלית באזור הן יחזרו למרחב הציבורי. 

בתקופת החורף, במיוחד באזורים הקרים יותר, הנמלה כלל ולא מחפשת להתרבות, לכן האוויר נהיה פתאום נקי מנמלים מעופפות שכן הן אינן חיות ומתרבות בחיק הטבע.

משמעות הדבר היא שאם תראו בסביבתכם נמלים מעופפות במהלך החורף, סביר להניח שמדובר בנמלים החיות בתוך מבנה הבית, ואף גרוע מכך – סיכוי גבוה שיש קן נמלים בתוך הבית.

 

כיצד תבדילו בין נמלה מעופפת לטרמיט?

נמלה מעופפת מאוד נפוצה בישראל, אך לעיתים קרובות מבלבלים אותה עם טרמיט. טרמיט זה סוג אחר של חרק שלמראית עין מאוד דומה לנמלה מעופפת.

ההבדל העיקרי ביניהן הוא שהנמלה גדולה משמעותית מהטרמיט, בוודאי כשמדובר במינים מסוימים שנחשבים לגדולים יותר ביחס לשאר משפחת הנמלים.

מכיוון שיש מספר מינים וגדלים של נמלה מעופפת, כדאי להיצמד לעוד מאפייני זיהוי כמו למשל זה שהנמלה תהיה בצבע כהה, בעלת גוף צר, מחושים כפופים וכנפיים אחוריות צרות משמעותית מהקדמיות.

כמו כן, סבירות גבוהה שנמלים מעופפות ייראו בשטח פתוח מאשר טרמיטים. בעוד שנמלים מעופפות וגם טרמיטים עלולים להיות הרסניים ביותר לבתים, הטרמיטים נוהגים לאכול את העץ בו הם מסתתרים ואילו נמלים מעופפות רק מקננות בו ואין הן אוכלות אותו.

לכן אם תמצאו פירורי עץ, כנראה שמדובר בטרמיט שכרסם את העץ ולא בנמלה מעופפת.

 

הטיפול בנמלים מעופפות

נמלים מעופפות יכולות להימצא בעץ יבש, אך לרב הן יקננו עץ רטוב, לח או נרקב. השלב הראשון בפתרון הבעיה הוא תיקון או החלפה של העץ הרקוב כדי להסיר את החלק החיצוני ובכך למנוע התפשטות עתידית.

במידה וזה לא עוזר (מדובר יותר על טיפול מניעתי) יש לפנות לשימוש בקוטל חרקים כדי להשמיד את הנמלים שהתמקמו בקינים ובמושבות בבית עם דגש על המטבח.

ישנם כמה חומרים אשר יכולים להביא את הישועה ולהותיר את הסביבה כנטולת נמלים מעופפות. האפשרות הראשונה היא תרסיס קוטל חרקים ייעודי לנמלים מעופפות ולשימוש בתוך הבית.

זה יכול להיות מרוסס לתוך האזור בהן הנמלים מקוננות, ואם קשה להגיע לאזורים אלו אפשר לקדוח חורים קטנים על מנת שיהיה ניתן לרסס יותר עמוק. אופציה שנייה היא השמדה באמצעות פיתיון רעיל.

להבדיל מהתרסיס, הפיתיון פועל לאט יותר אך הוא קל ובטוח יותר לשימוש. פיתיון הוא בעצם חומר דמוי אוכל, שמריח ונראה כמו משהו אכיל עבור נמלים, רק שהוא מעורבב עם חומרי הדברה. 

בעת חיפושן אחר מזון, יאספו הנמלים את הפיתיון מתוך מחשבה שהוא אכיל וייקחו אותו איתן עד למושבה עבור המלכה האם. ברגע שהפיתיון יעוכל חומר ההדברה יעבוד ויהרוג את הנמלה.

כך פיתיון אחד מסוגל לחסל מושבה שלמה. ישנן בשוק פיתיונות רבים אשר כל אחד מיועד לסוגי נמלים שונות ולכן כדאי לקרוא את התווית בעיון רב על מנת להבטיח שהפיתיון מיועד לנמלים מעופפות ולא לסוג אחר. 

 

הדברת נמלים מעופפות עם כנפיים הדרך

מעבר לפיתיונות, תמיד ניתן לפנות לאפיקי ההדברה השונים. ישנם שני פתרונות הדברה עיקריים: הדברה כימית והדברה טבעית. 

הדברה כימית זו בעצם ההדברה ה״קלאסית״ – ריסוס באמצעות חומרים כימיים אשר נועדו לקטול חרקים ומיני מזיקים. בסוג הדברה זו עושים שימוש במשך שנים רבות והיא כמעט תמיד הוכחה כיעילה.

היתרון הבולט: כמו שנאמר, יעילות, יעילות ויעילות. חומרי הריסוס הורגים כמעט כל יצור חי שנקרה בדרכם והם גם מבטיחים שהם לא יחזרו לאזור עוד זמן רב.

החיסרון המרכזי: חומרי הדברה כימיים הם מאוד מסוכנים לאדם ולסביבה. בדיוק כפי שהם יכולים להרוג כל יצור חי שנקרה בדרכם, כך הם גם מזיקים ליצורים תמימים שבאים עמם במגע כמו למשל בני אדם וחיות מחמד.

הנזק לדרכי הנשימה הוא עצום עד כדי כך שבעלי רגישויות מסוימות עלולים להגיע לטיפול דחוף בבית חולים. לא סתם דורשים שבני הבית יפנו את הבית לכמה ימים טובים לאחר ההדברה.

בימינו אחוז הרעלים בחומרי ההדברה הוא גבוה במיוחד על מנת שיהיה יעיל ובעקבות כך גם רווחי ונמכר, כך שאף מותג לא מנסה להוריד קצת במינון הרעלים ולהיות פחות מסוכן.

לעומת זאת, הדברה טבעית זו הדברה יחסית חדשה בשנים האחרונות.

מדובר בסוג הדברה אשר עושה שימוש אך ורק בחומרים טבעיים שאינם מזיקים לסביבה.

כל חומר הדברה הוא ייעודי להשמדת מזיק אחר ולכן צריך קודם כל לזהות את סוג המזיק ורק לאחר מכן להתאים את חומר ההדברה.

היתרון העיקרי של שיטה זו הוא שהיא כלל לא מסוכנת לאדם ולסביבה והיא לא עושה נזק בריאותי לאף אחד.

הזמינו עוד היום מדביר מקצועי שעושה שימוש בחומרים טבעיים על מנת שיסביר לכם בדיוק איך השיטה עובדת.

קסם הדברות מציעה שירותי הדברה ברחבי הארץ - החל מהדברה באלעד או בגני תקווה ועד להדברה בגן יבנה או אזור - אנו נשמח לעמוד לשירותכם לכל בעיה.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת נמליים מעופפות עם כנפיים
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן