הדברת עקרבים

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

הדברת עקרבים? אל תנסו להדביר בעצמכם! השאירו לנו את העבודה המסוכנת

✔️ מכירים את כל סוגי המזיקים

✔️ מגיעים עד בית הלקוח בפריסה ארצית רחבה
✔️כתב אחריות על העבודה
✔️ מגיעים לכל מקום בארץ
✔️מספקים מענה מהיר בשטח כולל חיטוי וניקוי משטחים
✔️ הדברה נגד עקרבים 24 שעות ביממה

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

עקרבים הם מזיק שעלול להיות מסוכן עבורך ועבור דיירי ביתך, ולא כדאי לתת לא להסתובב בחופשיות מבלי למצוא דרך להיפטר ממנו. במאמר הבא נסביר הכל על עקרבים ועל ההדברה שלהם.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:

 

הדברת עקרבים - איך עקרבים נראים?

רגליים: עקרבים הם מקבוצת הארכנידים - בעלי שמונה רגליים.

זנב: זנב מפולח, זקוף, שבקצהו נמצא העוקץ.

גוף: גוף מפולח עם טפרים.

 

איך הם מגיעים לבית?

עקרבים בדרך כלל הופכים לבעיה בתוך הבית כאשר הם בוחרים לעזוב את בתי הגידול שלהם בחוץ, ולחפש אחר מקום מגורים טוב יותר בו נמצאים יותר מקורות מזון.

אם הבחירה הטובה יותר של העקרב היא למצוא את ביתו בתוך ביתך, הוא כנראה הצליח להיכנס דרך מקומות מסוימים.

עקרבים בדרך כלל משתמשים בחורים מתחת לדלתות, חלונות צמודי קרקע, חורים סביב צינורות אינסטלציה, סדקים ביסודות המבנה כדי להיכנס לבתים. 

העקרבים גם תופסים טרמפים לפנים הבית באמצעות בארגזים, עצי הסקה, עציצים וריהוט גן.

ברגע שהם נכנסים פנימה, העקרבים בדרך כלל מחפשים מרתפים, חללים נוחים לזחילה ומקומות נסתרים מתחת לארונות מטבח או במחסנים ובחדרי אמבטיה.

 

עד כמה הפגיעה מעקרבים רצינית?

בעוד שעקיצות העקרבים בדרך כלל אינן קטלניות, הן בכל זאת ארסיות. תופעות לוואי שכיחות כוללות קהות בתחושה, כאב ונפיחות מקומית. במקרים חמורים עלולות להופיע הקאות ובעיות נשימה. ילדים וקשישים נוטים להגיב בצורה יותר חמורה לעוקץ עקרב. 

 

עקיצות עקרב

החשש מפני עקרבים נובע בדרך כלל מהעוקץ, שיכול להכיל ארס, ולא מהנשיכה עצמה. אך חשוב לדעת כי שום ארס עקרב בישראל אינו נתפס כאיום רפואי משמעותי על האדם הממוצע. עבור בני אדם, ארס העקרב עלול לגרום לתסמינים כמו נפיחות במקום העוקץ. עם זאת, אנשים אלרגיים נוטים יותר למות מארס עקרב. הסיכוי שלהם לשרוד משתפר אם הם מקבלים זריקת נוגדן בזמן כדי לנטרל את השפעות העוקץ.

 

סביבת הגידול של העקרבים

העקרבים חיים באקלים יבש מאוד. למרות זאת, הם רגישים מאוד לאובדן לחות מגופם ומסתתרים במהלך היום במקומות מוצלים. הם משיגים את מרבית מים מהטרפים שלהם.

 

מה עקרבים אוכלים?

העקרבים אוכלים מגוון חרקים, עכבישים, עקרבים אחרים ולטאות. הם אוכלים גם יונקים קטנים, כמו עכברים. עקרבים חייבים לשתות מים, אך הם יכולים לשרוד חודשים ללא אוכל.

העקרבים משתמשים בצבתות שלהם כדי ללכוד ולמחוץ את הטרף שלהם. הם משתמשים בעוקץ שלהם כדי להזריק ארס רעיל לקורבנותיהם. כתוצאה מכך טרפם משותק, מה שמקל על עקרבים לאכול אותו ללא כל קושי. לפעמים, עקרבים יכולים להרוג טרף בקלות אף ללא הזרקת ארס בכלל.

העקרבים משתמשים בצבתות שלהם, המכונות קליצרות. הן חדות מאוד, והופכות את פעולת משיכת המזון מן הטרף לקלה יותר. הן משמשות גם לסילוק כל חומר מוצק, מכיוון שעקרבים יכולים לבלוע רק נוזלים.

 

רבייה ומחזור חיים

עקרבים ממין נקבה נושאים את ביציהם בתוך גופם. כשהצעירים עוזבים את גופה של הנקבה, הם מטפסים על גבה. הם נשארים על הגב של האם עד שהם עוברים את השלת השלד הראשונה שלהם. אחרי זה הם יורדים למטה ועוזבים.

עקרבים קטנים דומים לעקרבים בוגרים. ככל שהם מתבגרים הם משילים את השלדים החיצוניים שלהם. התקדמותו של עקרב צעיר נמדדת על פי שלב השלת השלד, מכיוון שהיא יש לעבור 5-7 השלות שלד כדי להגיע לבגרות. 

העקרבים מעדיפים בתי גידול חמים ויבשים יחסית. הם מוצאים מחסה במהלך היום בחורים תת קרקעיים או בחלקם התחתון של סלעים.

העקרבים הופכים ליצורים ליליים כשהם מבוגרים מספיק כדי לצוד ולאכול מהטרפים שלהם. הם פולשים לבתי טורפים כמו ציפורים, לטאות, עכברים וחולדות.

תוחלת החיים של העקרב נעה בין שלוש לחמש שנים, אך ידוע כי חלקם חיות אפילו 10 עד 15 שנים.

 

איך למנוע את הגעת העקרבים?

המפתח למניעת עקרבים הוא הסרת בתי הגידול הפוטנציאליים סביב הבית, כמו ערימות עץ, אשפה ופסולת. בעלי בתים צריכים להיפטר מאבנים ועצי נוף, ולאחסן עצי הסקה לפחות עשרה מטרים מהבית וחמישה סנטימטרים מעל הקרקע.

 

איך להיפטר מעקרבים בהדברת עקרבים?

אם ביתכם נגוע בעקרבים, צרו קשר איתנו בקסם הדברות. אנשי המקצוע שלנו מיומנים בנושא, וידעו איך לבצע את ההדברה בצורה הנכונה והטובה ביותר.

להזמנת מדביר מקצועי, השאירו פרטים:
ניר יזדי מנכ"ל קסם הדברות
כותב המאמר: ניר יזדי

מנכ"ל ובעלים של חברת קסם הדברות. מדביר פעיל ומוסמך למעלה מ-20 שנה, בעל רישיון מספר 2697 . מבצע הדברות לכל סוגי המזיקים עם ציוד וחומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. יושרה, מקצועיות, שירות מכל הלב, שמירה על בטיחות בהדברה ועל הסביבה ומחירים הוגנים הם נר לרגליו. תמיד שמח לענות על שאלות ולהעניק ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות.

מספר רשיון: 2697
הדברת עקרבים
מה תקראו במאמר?

יש לכם שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לתת לכם מענה מקצועי ומהיר,
חייגו עכשיו:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
התחלת שיחה
היי :)
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן