להזמנת מדביר מקצועי

הדברת זחלים

הדברת זחלים
הדברת זחלים

 

כולנו יודעים שכל פרפר יפה ומרהיב מתחיל את חייו בתור זחל. אגדות רבות נכתבו בנושא, ותמיד סופו של הזחל הוא טוב ויפה – הוא נהפך לפרפר צבעוני ומרשים. אך המציאות היא קצת שונה, ולרב תפקיד הזחל לא מסתכם בלהיהפך לפרפר אלא בלעשות לא מעט נזקים לצמחייה.

הדברת זחלים? עם קסם הדברות אמרו שלום לכל סוגי הזחלים בבית לצמיתות!

✔️ ביצוע מא' ועד ת' כולל חיטוי.

✔️ שירות אקספרס כולל ייעוץ ראשוני ללא עלות עד לביתכם.
✔️ הסמכות מאושרות על ידי המשרד להגנת הסביבה.📜
✔️ שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.
✔️ שירות 24 שעות.
✔️ לא מדבירים חיות "מוגנות"
✔️ כתב אחריות על העבודה.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

1-700-506-300 ☎️

 

הזחלים עלולים לגרום לנזק כבד ביבולים, עד כדי כך שעם השנים נהיה יותר ויותר מקובל להדביר אותם, הן באופן עצמאי והן באמצעות הדברה כימית. בין אם יש לכם צמחים ועצים בגינה, או בין אם אתם בעלי משק חקלאי ענק ומשגשג – עליכם לדעת על הזחלים לפחות כמו שהם יודעים על הצמחים שלכם.

מה הנזק שהם גורמים? מי במיוחד צריך להיזהר מהם? והכי חשוב – כיצד ממזערים את הנזק או במקרה הצורך נפטרים מהם לחלוטין?

כיצד הזחלים מזיקים?

הזחלים יכולים להופיע גם בתוך הבית אך העדפתם העיקרית היא להתנחל מחוץ לבית, היכן שיש צמחייה ממנה הם ניזונים. הם מעדיפים צמחים עשבוניים אם כי לכל סוג של זחל הרגלי תזונה שונים. זחלים רבים מעדיפים צמחים שגם בני האדם אוהבים, הן לאכול והן לגדל, כמו למשל כרוב, ברוקולי, קייל ועוד פירות וירקות רבים.

מכיוון שביצת הזחל מונחת על הצד התחתון של עלה הצמח, זחלים שזה עתה בקעו מכרסמים את העלה ומשאירים ממנו רק את השלד. לאחר שהזחל מפותח דיו, הוא נוטש את העלים ומתחיל בחיים עצמאיים. בשלב זה הזחלים יכרסמו דברים גדולים יותר, במהירות רבה יותר וכך הנזק שהם יעשו יהיה גדול בהרבה. 

אבל אין ספק שהנפגעים האמיתיים מהנזק שהזחלים גורמים אלו לא המגדלים הביתיים אלא בעלי החממות למיניהם. הסיבה לכך היא שגידולים אשר צומחים בתוך שטח מוגדר כמו חממה יהיו לרב יותר פגיעים מאשר גידולים הצומחים באוויר הפתוח.

זה נובע בעיקר בשל היעדרם של טורפים טבעיים של הזחלים בחממות, טורפים אשר כן מגיעים כשמדובר בשטח פתוח. אך גם כשמדובר בשטח פתוח, לא תמיד זה מספיק להסתמך על הטורף הטבעי כמו ציפורים וצרעות, וצריך לעיתים התערבות מלאכותית בנעשה.

הצמחים הרגישים והפגיעים ביותר לנזק של הזחלים הם שתילים צעירים ולא גדולים. צמחים בוגרים שכבר הכו שורשים (תרתי משמע) הוכחו כעמידים יותר מפני הנזקים הללו. במקרה של התפשטות קיצונית בחממה, יכול הזחל לפגוע גם ב- 30% מהיבול.

 

מהי הדרך הטובה ביותר להיפטר מזחלים?

ישנן שיטות מניעה והדברה שניתן לעשות בבית, וישנה הדברה מקצועית שניתן להביא כדי למגר את התופעה. הדבר הראשון שמי שברשותו צמחייה צריך לעשות הוא לשנות חלק מהגידולים על מנת שיהיו פחות אטרקטיביים עבור זחלים. כדאי להסיר את העשבים הגבוהים שהזחלים אוהבים במיוחד, כמו גם להיפטר מפסולת ודשן שיש בגינה, אשר עלולים להיהפך למקום לאגירת ביצי זחלים.

החלק הקשה יותר זה להיפטר מהזחלים הנמצאים על העצים, אלו שכבר התחילו בכרסום העלווה.

זחלים רבים טווים רשת מגן על גופם אשר נראית כמו מעין אוהל. ברגע שנפטרים מ״האוהל״ הם חשופים, מועדים לסכנה והרבה יותר קל לחסלם.

ניתן לגזור את האוהל באמצעות מספריים (במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות כאשר הזחלים כמעט ללא תזוזה), אך עבור עצים גבוהים יהיה צורך בריסוס כימי.

החסרונות של כל השיטות האלו הן שמדובר בעבודה קשה ואף סיזיפית. אם ברשותך חממה גדולה, אין זה הגיוני לעבור צמח – צמח ולטפל ידנית בחרקים.

שיטה נוספת וטבעית שלא דורשת עבודה רבה נקראת ״הדברה ביולוגית״. שיטה זו דוגלת בדרך הטבע – הבאת הטורף הטבעי של הזחלים כמו למשל ציפורים, על מנת לעשות את העבודה השחורה. זו שיטה טבעית ובטוחה, אם כי לוקחת זמן.

החיסרון העיקרי שלה הוא שישנם טורפים טבעיים רבים (כמו למשל צרעות וזבובים) אשר מתאימים רק לסוגים מסוימים של זחלים, ולא תמיד קל לדעת זאת. יחד עם זאת, הצרעות תמיד יעילות נגד ביצים, גם אם לא יטרפו את הזחל עצמו.

כאמור, לחסל ידנית את הזחלים זו שיטה יעילה אך דורשת עבודה מאוד קשה וקפדנית, ואילו הדברה ביולוגית היא לא דורשת עבודה כלל אך יעילותה מוטלת בספק. לכן, הדרך הטובה ביותר, שהיא גם אפקטיבית וגם לא מצריכה עבודת כפיים היא הדברה.

אם אתם חוששים משימוש בחומרים כימיים (ובצדק) אז כיום ניתן למצוא חברות הדברה רבות אשר עושות שימוש אך ורק בחומרים אורגניים אשר לא יגרמו נזק מיותר לצמחים, לחרקים לא מזיקים וכמובן לבני הבית ולחיות המחמד.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים עכשיו!
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

כתבות בנושא