להזמנת מדביר מקצועי

הדברת מזיקים

תוכן עניינים

אין ספק שמזיקים נהפכו להיות המטרד הכי גדול של האדם המודרני. הם יכולים להסתגל ולחיות כמעט בכל סביבה, כולל בתים ומשרדים. לא רק שהם לא נעימים למראה, אלא הם גם מביאים עמם סוגים רבים של מחלות ואף משחיתים רכוש בבית ובמשרד. יש מנעד רחב של מזיקים, כאשר כל אחד משפיע על המרחב הסביבתי בצורה אחרת, ולכן שיטת החיסול שלהם תהיה שונה. כיצד מתמודדים עם המזיקים שחיים בסביבתנו? מדוע חשוב להדביר וכיצד עושים זאת?

 

משפחת המזיקים

״מזיקים״ זה שם נרחב למיני חיות ששורצות בסביבה הביתית וגורמות לנזק לאדם ולרכוש במידה כזו או אחרת. יש מזיקים שהם קטנים יחסית וגם פחות מפריעים לסביבה (אם כי קשה יותר לאתר אותם בשל כך) כמו ג׳וקים, נמלים, יתושים, פרעושים וקרציות. עיקר הנזק שהם גורמים הוא עקיצות בגוף האדם, ותחושה לא נעימה של חרקים קטנים שמסתובבים בתוך הבית, ללא שליטה עליהם. בני המשפחה היותר מאסיביים ממשפחת המזיקים הם המכרסמים.

המכרסמים הם יונקים, בעלי מבנה שיניים מיוחד, שמשמש לא רק לאכילה אלא גם לדברים נוספים כגון חפירה והגנה מפני טורפים. חולדות ועכברים הם מהמכרסמים הנפוצים שנמצאים בקרבת בני אדם. אורך גופו של עכבר יגיע עד לכ- 4 ס״מ ואילו חולדה תהיה בין 9 ל- 11 ס״מ. המכרסמים נחשבים למזיקים הקשים מכולם. הם מזיקים לאדם מכמה בחינות – פגיעה ברכוש והעברת מחלות. ובנוסף לכל, קשה מאוד לתפוס אותם ולהיפטר מהם.

 

מדוע חשוב להדביר מזיקים?

מעבר לרתיעה ולגועל שיש לאדם הממוצע מפני מזיקים (במיוחד מפני מכרסמים), יש כמה סיבות טובות להדביר אותם ולשאוף להיפטר מהם לצמיתות: ראשית, מדובר בעניין בריאותי גרידא. מזיקים חולים במחלות רבות, והם גם שליחים טובים של מחלות אלו (גם אם הם לא חולים בהן בעצמם). חלק מהמחלות יכולות להיות קטלניות לגוף האדם. למשל, פרעושים יכולים לגרום לבעיות עור כמו אלרגיות.

שנית, הגנה על המזון שלכם. מכרסמים, ובעיקר חולדות, הם אוכלי מזון ידועים לשמצה. הם אוכלים כל דבר שהם רק יכולים למצוא, והם גם יכולים להגיע לכל מקום. הבית הוא מכרה של אוכל וחגיגה בשבילם. אם תמצאו חולדה בבית, זה לא בדיוני שהיא טרפה לכם את כל המזווה.

שלישית, אוכלוסיית המזיקים גדלה ומתרבה במהירות, ואם לא ידבירו אותם במהרה – במוקדם או במאוחר הם יקימו קנים בכל מיני חלקים בבית. הנזק יהיה גדול יותר, וכך גם הקושי להיפטר מהם. ודבר אחרון – מניעת הרס של הבית, ובעיקר מניעת שרפה. חולדות ועכברים נוטים לכרסם כל דבר שניתן ללעוס אותו, כולל חוטי חשמל שלעיסתם יכולה להוביל להידלקות.

 

דרכי הדברת מזיקים והיפטרות ממזיקים

בסופו של יום, אין מנוס מלהיפטר מהמזיקים שנמצאו בבית, בגינה או במשרד שלכם. יש כמה שיטות להיפטר מהמזיקים, כאשר איש מקצוע נכון ומיומן יידע להתאים את השיטה לסוג המזיק. את המזיקים הקטנים בגודלם כמו פרעושים ופשפשים, ניתן להדביר בקלות באופן כימי באמצעות ריסוס מסיבי בכל חלקי הבית, גם בחלקים שבהם הם לא נראים לעין. לעיתים הם נכנסים למחילות ולסדקים קטנים כך שלא ניתן לראותם, ולפעמים נקבות החרק מטילות ביצים, שאותן אפילו עין מיומנת לא תזהה. את המזיקים המכרסמים, יהיה יותר קשה להדביר.

גודלם העצום (ביחס לנמלים למשל) מקשה עליהם למות מחומר כימי מתון. לעיתים זה ידרוש מלכודות ופיתיונות בכל רחבי הבית, ועוד כל מיני דרכים יצירתיות כתלות במכרסם עצמו, בנזק שהוא גורם ובגודל הבית שבו הוא נמצא בו. החומרים הכימיים שישמשו כדי להיפטר מהמכרסם, יהיו חזקים מאוד וגם לעיתים יזיקו לדרכי הנשימה של בני האדם ויגרו את העור.

 

בחברת קסם הדברות משתמשים בחומרי הדברת מזיקים טבעיים, אשר הסכנה שלהם לאדם וסביבתו היא מינורית, אך עדיין תתקבל התוצאה הרצויה של השמדת אותם מזיקים.

לא משנה איזה מזיק פלש לכם הביתה, האם הוא פשפש קטן או מכרסם גדול, מה שבטוח הוא שאסור להיות שאננים ושיש להיפטר ממנו במהרה. אחרת הנזק יהיה כבד ואולי אף בלתי הפיך, החל מהרס חלקי של הבית ועד לסכנה בריאותית של ממש. הצעד הראשון שיש לעשות הוא לקרוא למדביר מקצועי ומנוסה, שיזהה את סוג המכרסם ואופי הפעולה שלו ובהתאם לכך יתאים את סוג ההדברת מזיקים הראוי כדי להשמידו. משם הדרך למרחב נקי וטהור ממזיקים היא קצרה.

מחפשים מדביר? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא